Zajímavosti

Hledá se Dory (2015)

4. dubna 2013 v 15:01
Pokračování nejlepšího kousku režiséra Andrewa Stantona Hledá se Nemo se začalo natáčet. Kdo se hlavnímu hrdinovu Marlinovi ztratí tentokrát? Také to se dozvíte v následující novince. V létě minulého roku nás studio Pixar potěšilo zprávou, že se jeden z jejich nejúspěšnějších kreslených hrdinů, klaun Nemo, bude pohřešován už podruhé. I v tomto případě navíc stane "za kamerou" zkušený Andrew Stanton. Více detailů přinesl začátek tohoto týdne. Známe už tak například oficiální anglický název snímku - Finding Dory . Podle něj si dobře můžeme dosadit, že v popředí nové hledací mise bude tentokrát zapomnětlivá Dory, kamarádka Marlina, která mu v jedničce pomáhala s hledáním jeho syna. Většina ze starých postav nás tedy čeká i podruhé a k nim tvůrci přidají také pár nových. Děj se bude odehrávat rok po předešlých událostech. Více se k Finding Dory ve své talk-show vyjádřila Ellen DeGeneres, známá bavička a moderátorka, která propůjčila hlas právě Dory. "Na tento okamžik jsem čekala velice dlouho. Chápu, že Pixar byl zaneprázdněný s asi už tak šestnáctým pokračováním Toy Story. Čekat se ale vyplatilo. Scénář je fantastický a má v sobě všechno, co jsem milovala už na jedničce. Je laskavý, opravdu legrační a nejlepší na něm je, že je v něm mnohem více Dory." Také Stanton je z další spolupráce nadšený: "Bez Ellen není žádné Dory. Získala si srdce nejenom diváků po celém světě, ale také ty naše z pixarského týmu. O jedné věci jsme stále nemohli přestat přemýšlet, a to proč byla v celém oceánu tak opuštěná toho dne, když se potkala s Marlinem. Ve Finding Dory se znovu setká se svými milovanými a kromě toho se naučí pár věcí o smyslu rodiny." Kromě ní svou účast potvrdil také Albert Brooks, hlas Marlina. Americká premiéra je naplánována na 25. listopadu 2015.
*http://filmserver.cz

Můj blog slaví 2. narozeniny =)

3. prosince 2012 v 17:13
Dnes jsou to 2 roky co jsem si založila blog. Za tu dobu jsem se docela naučila blogovat, i když članky co přidávám jsou z někama okopírované. Doufám, že mě to bude ještě hodně dlouho bavit a blog nezruším, jsem s ním celkem spokojená, akorát ten layout a desing by mohl být lepší :-)
HAPPY BIRTHDAY !

11.9. 2001 Teroristický útok v New Yorku

11. září 2012 v 22:32


Video do gif formátu (TUMBLR)

25. srpna 2012 v 14:43
Neznáte někdo nějaký program, který dá video do gif formátu. Registrovala jsem se na tumblr a chtěla bych tam taky přidávat nějaké gif animace, ale bohužel neznám žádný dobrý program. Kdyby tu někdo z vás vědeěla byla bych moc ráda kdyby jste mi poradili :) předem děkuju za Vaši pomoc :)

Lindsay Lohan a Charlie Sheen přijali role ve filmu Scary Movie 5

7. srpna 2012 v 11:47
Známá rebelka a herečka Lindsay Lohan (26) a její kolega Charlie Sheen (46) se objeví ve filmu Scary Movie 5. Zatímco Charlie má už s daným snímkem zkušenosti, Lindsay v něm bude hrát poprvé. Tvůrci filmu se rozhodli zparodovat filmy jako jsou Narnie, Americká kletba, Silent Hill nebo Harry Potter a Relikvie smrti. "Příběh filmu Scary Movie 5 obsahuje taneční svět, v němž nafoukaný, odměřený, panovačný a sexem posedlý francouzský režisér taneční společnosti jménem Pierre bude tvořit velkou produkci. Jody, bílá dvacátnice s dvěma dětmi a její stejně stará afroamerická přítelkyně Kendra budou usilovat o hlavní role v této produkci. Jodyina extrémně ovládající matka je bývalou tanečnicí, která se rozhodne, že Jody bude mít úžasnou kariéru, kterou ona sama neměla," nastínili filmoví producenti děj.

*super.cz

TITANIC 3D premiéra v Londýně (LIVE)

27. března 2012 v 19:27Televize Fox oznámila konec seriálu Dr. House. Osmá sezóna je jeho poslední

10. února 2012 v 16:34
http://www.odhaleno.cz/images/textiky/20120209152324_drhousekonci.jpgFanoušci amerického televizního seriálu Dr. House mohou začít truchlit. Jak ve středu oznámili producenti jednoho z nejoblíbenějších televizních seriálů z lékařského prostředí, Dr. House skončí letos v dubnu po osmé sérii, napsala dnes agentura Reuters. Seriál s britským hercem Hughem Lauriem v roli svárlivého, místy cynického, ale skvělého doktora Gregoryho House, se na obrazovkách objevil v roce 2004 a do dubna bude mít 175 epizod. "Po velkém zvažování se producenti seriálu Dr. House rozhodli, že tato sezona, tedy osmá, by měla být poslední," uvedli výkonní producenti David Shore, Katie Jacobsová a Laurie v prohlášení. Rozhodnutí ukončit seriál podle nich bylo bolestné. Dodali ale, že "si vždycky představovali House jako záhadné stvoření; nikdy by neměl být tím posledním, kdo odchází z večírku. Je mnohem lepší, aby se vytratil v době, kdy ještě hudba hraje, a kdy ještě ve vzduchu visí část příslibů a tajemství". Dr. House patřil v letech 2005 až 2008 mezi deset nejlépe hodnocených amerických televizních seriálů a objevil se na obrazovkách v 66 dalších zemích včetně České republiky. Americká sledovanost ale v posledních dvou letech klesala na zhruba polovinu z původních 20 milionů diváků, kteří si program pravidelně zapínali. Seriál byl čtyřikrát nominován na cenu Emmy, ale ani jednou ji nezískal. Lauriemu nicméně jeho role vynesla dva Zlaté glóby a dvě ceny amerického hereckého svazu Screen Actors Guild.

*osobnosti.cz

Oscar: Zlatý odlesk životního úspěchu

24. ledna 2012 v 14:07
Americká Akademie filmových věd a umění dnes vyhlásí nominace na nejprestižnější filmové ceny - Oscary. Vítězové své sošky rytíře s mečem stojícího na podstavci z filmových cívek převezmou 26. února na slavnostním večeru v Los Angeles. Sošky ale vznikají daleko odtud - už 30 let je vyrábí chicagská firma R.S. Owens.
Společnost o 150 zaměstnancích získala kontrakt na výrobu Oscarů v roce 1982 a vytvořit jednu sošku jí trvá asi deset dní. "Teď jsme u čísla 3621," řekl agentuře AFP k počtu doposud vyrobených sošek ředitel firmy Scott Siegel. "Bude to první číslo nové várky Oscarů, kterou vyrobíme. To znamená, že dosud jich bylo vyrobeno 3620. Některé z nich má filmová akademie, ale většina byla rozdána," dodal.
Soška rytíře je vysoká 34 centimetrů a váží 3,85 kilogramu. Vyrábí se ze slitiny označované jako britannium, kterou tvoří z 93 procent cín, z pěti procent antimon a ze dvou procent měď. Slitina je známá svou hladkou strukturou a stříbřitým vzhledem.

24 karátové zlato
Britannium se ale pro Oscary nepoužívalo vždy. Za druhé světové války byl kovů i dalších materiálů nedostatek a filmová akademie si nemohla dovolit vyrábět z nich své trofeje. Sošky se proto tehdy vyráběly ze sádry a teprve po válce je akademie vyměnila za klasické kovové trofeje.
Když je soška z britannia vylitá, přichází na řadu úpravy drobných vad, především zbroušení vystupujících míst. "Další krok je leštění, po kterém se soška skutečně blyští a které odstraní všechny zbývající nedokonalosti," uvedl Jorge Marroquin, který výrobu Oscarů řídí. Po vyleštění přidají sošce pracovníci firmy R.S. Owens drahé kovy. Pomocí galvanizace se na ně postupně nanášejí vrstvy mědi, niklu, stříbra a nakonec 24 karátového zlata.
Podstavec sošky se vyrábí samostatně a je potažený černým niklem. Poté ho pracovníci chicagské firmy spojí se soškou a výslednou trofej pečlivě prozkoumají členové filmové akademie. Schválené sošky Oscarů se pak zabalí a letecky dopraví z Chicaga do Los Angeles. Poslední úpravou na soškách bude vyrytí jména jejího držitele - ovšem to bude známo až po otevření obálek.

*http://zeny.tiscali.cz

TV Prima se od ledna 2012 mění na Prima Family

9. prosince 2011 v 18:15
primaTelevize Prima se od 1. ledna 2012 přejmenuje na Prima Family! FTV Prima, která je držitelem vysílacích licencí pro kanály Prima Cool, Prima Love a Prima, chce z Prima Family vybudovat ryze rodinnou televizi.
Podle mnoha průzkumů veřejného mínění, které si nechala televize vypracovat, je totiž hlavní program TV Prima synonymem pro rodinnou televizi. Proto se FTV Prima rozhodla, že na základě mínění diváků začlení název Family (anglický název pro rodinu) přímo do jména jejich hlavního vysílacího programu. Televize Prima Family, která bude vysílat pouze digitálně, má v současnosti sledovanost 19,4 procenta u lidí starších patnácti let. Nejsledovanější televizí tak stále zůstává TV Nova, která má průměrnou sledovanost kolem třiceti procent. Pro diváky se tak vlastně novým názvem nic nemění - televize bude vysílat stejné programy, jen bude zřejmě více zdůrazňovat skutečnost, že se zaměřují na rodinu.

People's Choice Award 2012

13. listopadu 2011 v 19:29
http://contenido2.wambie.com/noticia/5989.jpg

HLASOVAT MŮŽETE ZDE VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BUDE 11.LEDNA 2012
 
 

Reklama