Zajímavosti

Colin Firth: Za Královu řeč získá rytířský titul od královny

13. března 2011 v 19:19
Colin Firth (50) si zahrál krále Jiřího VI. a vyplatilo se mu to. Do šlechtické role se vžil tak věrohodně, že dojal i královnu Colin Firth: Za Královu řeč získá rytířský titul od královnyAlžbětu II. Není divu, vždyť hrál jejího otce. Za to, že filmem propagoval a skvěle prezentoval monarchii, rozhodla se britská panovnice, že Colinovi udělí rytířský titul a propůjčí mu tak užívání titulu Sir.
Královna uděluje rytířské tituly a jiná ocenění ke svému výročí, narozeniny má 21. dubna, slaví je ovšem tradičně kvůli počasí až v červnu. Seznam oceněných se však horečně sestavuje už teď.
"Colin byl skvělým velvyslancem Británie po celou svou kariéru a jeho citlivé podání krále Jiřího VI. mu pomohlo získat obdiv napříč celou královskou rodinou a samozřejmě, ten film má také obrovské množství fanoušků," uvedl zdroj z královské rodiny pro britský list Daily Mail.
Titul rytíř řádu britského impéria (Knight Commander či Knight Grand Cross of The Order of The British Empire) je titulem šlechtickým. Dovoluje držiteli tohoto nedědičného titulu užívat titul Sir. V případě ženy Dame.

Dostala jsem se konečně na blog

13. března 2011 v 19:09
Konečně:-) Jsem tak šťastná, že jsem se konečně dostala na blog :-) Jenom doufám, že se jsem dostanu tak zítra a nebude se mi tam zase psát neautorizovaný přístup :-/ Už jsem z toho měla absťák, že jsem nemůžu chodit a nic přidávat :D Teď to ale napravím ;-)

Šilhající vačice Heidi: Oscara získá Natalie Portman

25. února 2011 v 11:45
Šilhající vačice Heidi z Německa bude předpovídat, kdo získá Oscary.
Zda mají zvířata skutečně schopnost předvídat budoucí události a jsou napojena na vyšší vědomí, prokáže nedělní předávání Oscarů. Na něm totiž bude šilhající vačice Heidi z Německa předpovídat, kdo získá jednotlivé sošky.
Přesně po vzoru, jak to dělala chobotnice Paul v Německu při posledním světovém šampionátu ve fotbale. Podle první predikce křivookého zvířete získá cenu Natalie Portman.
Ta je nominována na nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve snímku Černá labuť. Heidi z Lipské zoo přenášeli do USA v přímém přenosu show Jimmy Kimmel Live! a ptali se jí na vítězkyni kategorie.
Heidi vybrala Natalii ze sošek opatřených fotografiemi hereček, vyjma Portman tam byly také Annette Bening, Nicole Kidman, Jennifer Lawrence a Michelle Williams.
"Dlouho se rozmýšlela mezi Nicole nominovanou za Rabbit Hole a Jennifer za snímek Winter´s Bone, ale pak jasně označila Natalii," uvedl Kimmel po skončení své show.
Samec chobotnice Paul byl loni v předpovědích Světového poháru ve fotbale stoprocentně úspěšný. Vyhrál vždy tým toho národa, jehož vlajku svými chapadly objal. Paul zemřel v říjnu přirozenou smrtí.
*super.cz*

Čtení z dlaně a charakteristiky prstů

19. února 2011 v 18:52
Umění číst z dlaně je široce rozšířeno. Silné 
i slabé stránky našeho charakteru se nám zrcadlí v dlani, z níž můžeme vyčíst dokonce předznamenání našeho životního příběhu. Čára štěstí, čára života, zkušený "čtenář" dokáže z dlaně vyčíst všechny základní charakterové vlastnosti, vlohy, předurčení, některé vědmy nám vyčtou i předpokládaného partnera či partnerku, nebezpečí, která nás čekají v blízké i vzdálené budoucnosti a spoustu dalších pravděpodobných událostí. Chiromantie (čtení z ruky) nám tedy dokáže umožnit, abychom snáze poznali své silné i slabé stránky. A existují lidé, kteří to opravdu dokážou - silná je tato tradic zejména mezi bývalými kočovnými národy (není to tak dávno, kdy byla na každé pouti cikánka, která věštila z ruky. Musíme však mít stále na zřeteli, že věštění budoucnosti je poměrně ožehavá věc, protože budoucnost asi není něco stálého, co je možno předvídat s pravděpodobností, hraničící s jistotou. Není to jako jízdní řád, podle něhož se vlak v určitou dobu objeví na nádraží ve Frýdku-Místku. Když však máme k dispozici dobré výchozí podklady, můžeme vyslovit dosti pravděpodobnou prognózu. Těmito podklady jsou osobní vlastnosti a sklony. Přiřazení osobních vlastností k jednotlivým prstům je ovšem velmi zajímavé:

Palec: síla vůle, schopnost prosadit se, pudovost, intuice.

Ukazováček: pocit sebehodnoty, samostatnost, schopnost uplatnit se, ctižádost, autorita, samostatný úsudek, rozum, inspirace, orientace na budoucnost.

Prostředníček: výkonnost, materialismus, racionalita, vytrvalost, zodpovědnost, svědomitost, splnění závazků, stabilita, konzervativnost, rozvaha, vnitřní rovnováha.

Prsteníček: smysl pro krásu, tvořivost, smyslnost, idealismus, srdečnost, poživačnost, oduševnělost, vztah k okolí.

Malíček: komunikace, rétorika, touha po vědění, zručnost, obchodní duch, jasnovidnost, přizpůsobivost, sexualita, spiritualita.
Pokud se tedy rozhodneme "udělat něco pro svou budoucnost", můžeme to zkusit s energetickou masáží jednotlivých prstů k posílení charakteristik, na nichž chceme pracovat.

                                                                                                             fitness-produkty.cz

Na televizi VH1 je víkend Michaela Jacksona Vs. Madonny

18. února 2011 v 14:11
Michael Jackson VS Madonna víkend
Na programu VH1 v pátek 18.2. a v sobotu 19.02. od 13:00-16:00 hodin a v neděli 20.2. od 19:00-21:00 hodin, budou mít své největší hity King of Pop Michael Jackson a Queen of Pop Madonna.


madonna


Prima Love bude kanál plný telenovel, nešťastných manželek a manažerek

17. února 2011 v 12:02
Nový kanál Prima Love startuje 8. března. "Prima Love je určena především pro ženy, i když nejen, v kategorii 15-44," uvedl programový ředitel Marek Singer. Cílová skupina je podle Primy "dáma, která už má něco za sebou, ale nepřestala doufat v lepší zítřky."
Vrací se i Zoufalé manželky.
                                            Vrací se i Zoufalé manželky.

Hlavní bloky programu Prima nazvala odpolední kafíčko, aperitiv a večerní koktejl. Jeden z prvních odpoledních seriálů se jmenuje Pravá tvář vášně a je to telenovela, která prý nechce citově vydírat. Další je V náručí ďábla, jakási krimi-telenovela.
Navečer se bude vysílat Glee, velmi úspěšný přeslazený muzikálový seriál s perfektními popovými čísly, dále seriál Seznam Ex, Superdrbna a Famílie. Ještě později poběží Nemocnice Mercy, Ally McBealová, Džungle rtěnek, Chirurgové a Zoufalé manželky. Dále je na programu Ošklivka Katka či Rodinná pouta.
Kromě seriálů se budou vysílat i celovečerní americké filmy, ale i ty budou zaměřeny na ženy. Zbytek vyplní lifestylové pořady.
Ve sledovanosti si Prima věří. "Počítáme, že Love se přiblíží Primě Cool," řekl Singer. O reklamu je prý už velký zájem.
"Pochopitelně to má vliv i na Primu, některé ženské pořady pro Primu nejsou dost sledované a budou nahrazeny seriály, které mají větší potenciál nebo více unisex zaměření."

*novinky.cz*

Potraviny, které chrání před rakovinou

16. února 2011 v 12:27
strava

Zdraví prospěšné látky lze získat i z běžné potravy. Záleží na skladbě a frekvenci stravování.
Potraviny napomáhají v prevenci i léčbě rakoviny.  Některé dokonce účinky léčby posílí. Podle posledních výzkumů ženám, které musí prodělat chemoterapii kvůli nádoru prsu, svitla naděje, jak se uzdravit příjemnou cestou.

Vědci zjistili, že zdravotní stav žen po chemoterapii kvůli rakovině prsu zlepší jedna nebo dvě sklenky červeného vína. Odborníci laboratorními testy zjistili, že organická součást vína zvaná resveratrol zdvojnásobí léčebný efekt chemoterapeutického léku rapamycinu.

Rapamycin zpomaluje a zastavuje růst rakovinných buněk. Ty si vůči němu ale dokáží postupem času vybudovat resistenci.
Vedoucí výzkumu v nemocnici Cleveland Clinic v americkém Ohiu Dr. Charis Engová to vysvětluje: "Zjistili jsme, že resveratrol je v laboratorních podmínkách schopen odolnost zhoubných buněk zmírnit. Když jsme studovali jejich chování, objevili jsme, že rapamycin je v kombinaci s resveratrolem dvojnásobně efektivní. Pokud se vlastnosti této látky potvrdí i během klinických zkoušek, může to být pro léčbu rakoviny velký pokrok."

Burské oříšky pro abstinenty

Podle Engové by mohla být chemoterapie doplněná každodenní konzumací sklenky vína mnohem účinnější. Velké množství blahodárného resveratrolu obsahují také burské oříšky.


strava

Nadváha je důležitým rizikovým faktorem

Každá nadváha představuje riziko zvýšené pravděpodobnosti onemocní rakovinou prsu, protože množství tuku v těle má vliv na produkci hormonů. Speciální dieta, která  je sestavena na 1500 kalorií za den, pomáhá při  rakovinnovém onemocnění.

Dietologové nezavrhují ani dezerty, u všech receptů ale doporučuje nahradit máslo margarínem, bílá mouka má být nahrazena tmavou - celozrnnou.

Co a v jakém množství máme jíst?

PEČIVO: Šest až sedm porcí denně - nejlépe celozrnné. (za porci je považován jeden krajíc chleba, jeden Pitta chleba, půl bagety, 25g snídaňových cereálií, rýže nebo těstovin, 150g brambor, 3 hrnky popcornu.)

ZELENINA: Bez omezení, ale nejméně čtyři porce denně (nejlépe vařená v olivovém oleji).

TUK: Čtyři až pět porcí denně, alespoň 3 z toho by měl tvořit olivový olej (za porci je považována jedna lžíce oleje, dvě polévkové lžíce ořechů, slunečnicových semínek nebo piniových oříšků, jedna polévkovou lžíci arašídového másla, ¼ avokáda, 100 g vypeckovaných olivy.)

OVOCE: Tři porce denně. (za porci je považováno jedno jablko, vinný hrozen, čtyři meruňky, půl banánu, 100g třešní, 1 kiwi, jedna nektarinka, jeden pomeranč, jeden broskev, dvě švestky, tři sušené švestky, dvě polévkové lžíce rozinek.)

MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY: dvě porce za den. (za porci je považováno 250ml odstředěného mléka, jedno velké vejce, 25g tvrdého sýru, 100g tvarohu, 125ml jogurtu.)

MASO: Volitelné, ale je omezen na pouhých 300 gramů drůbež a mořských plodů (zhruba dvě kuřecí nebo rybí filety) týdně, a 150 gramů hovězího, vepřového, jehněčího a za měsíc.

*DOMA.NOVA.CZ*

Největší mýty o zelenině a ovoci

16. února 2011 v 11:41
Sója je stoprocentně zdravá potravina, pomeranče 
vás spasí před chřipkou a čerstvé ovoce je vždy to nejzdravější. Tady jsou největší nepravdy o ovoci a zelenině.

Nikdo nepochybuje o tom, že jsou zdravé a že bychom jich měli jíst víc. Ovoce a zelenina patří k základním stavebním kamenům zdravého životního stylu. V poslední době se k nim navíc přidává narůstající nabídka bio produktů.
Nových, vědecky podložených informací o zelenině a ovoci přibývá. Přesto o nich stále koluje mnoho mýtů a polopravd.

Mýtus: Špenát v sobě má spoustu železa
Mýtus o tom, že špenát je obrovskou zásobárnou
železa, je už velmi starý. Už v roce 1870 publikoval doktor. E. von Wolf práci, v níž tvrdil, že špenát má desetkrát víc železa než ostatní listová zelenina. Skutečná špenátománie vypukla ve 30. letech dvacátého století, kdy spatřil světlo světa Pepek námořník, který špenátu vděčil za své obří svaly.
Přitom ale už v roce 1937 přišli němečtí vědci se zjištěním, že špenát má jen desetinu množství železa, které se u něj původně předpokládalo. E. von Wolf prý způsobil tento omyl nechtěným posunem desetinné čárky, takže špenát neobsahuje 30 mg železa, ale jen 3 mg.
Nicméně fáma o tom, že vás špenát dobije železem víc
než jakákoli jiná potravina, přetrvaly. Další problém je
v tom, že kvůli vysokému obsahu kyseliny šťavelové a
listové nedokáže naše tělo absorbovat ze špenátu prakticky
žádný vápník a téměř žádné železo.

Mýtus: Pomeranče jsou vynikající proti chřipce
nejvíc pomerančů a vitamin C si už s viry poradí. Je pravdou, že pomeranče jsou skutečně bohatým zdrojem vitaminu C, ale podle studie provedené v roce 2007 na univerzitě v Helsinkách a zveřejněné v listu Guardian je problém v tom, že jsou zároveň sladké i kyselé.
Cukr oslabí aktivitu bílých krvinek, neutrofilů, zatímco zvýšená kyselost dočasně oslabí schopnost těla vypořádat se s viry a bakteriemi. Navíc víc než třicet provedených studií zjistilo, že vitamin C má na chřipku či nachlazení minimální vliv. Rozdíl mezi nemocnou skupinou, která užívala doplňky svitaminem C, a skupinou užívající obyčejnéplaceno byl prakticky nulový.  Pokud se při chřipce chcete zásobit vitaminem C,
podle odborníků jsou mnohem lepší volbou například jablka, která jsou také jeho bohatým zdrojem, ale zároveň nejsou kyselá a jsou považována za potravinu s nízkým glykemickým indexem.

Mýtus: Sója je zázračná a stoprocentně zdravá potravina
Je skvělým zdrojem proteinů, má nízký obsah tuku,
snadno se tráví a vegetariáni na ni nedají dopustit. Sója už se několik let hřeje na výsluní přízně nejen vegetariánů, ale i propagátorů zdravého životního stylu. Jenže četné studie dokazují, že se zdravotními dopady konzumace sóji to vůbec není tak růžové, jak se původně předpokládalo.
Vědci už před několika lety zjistili, že isoflavony obsažené v sojových bobech mají negativní vliv na činnost štítné žlázy a lidé, kteří mají se štítnou žlázou problémy, by konzumaci sóji měli rozhodně omezit. Výzkum provedený na Cornell University Medical College a Long Island Community Hospital zase odhalil, že děti, které byly krmené sojovým mlékem, měly dvojnásobnou pravděpodobnost, že se u nich objeví diabetes typu 1. Na kojence má neblahý vlivi obsah estrogenu v sóje, který se dá zjednodušeně
přirovnat k situaci, kdy byste malé dítě krmili
antikoncepčními pilulkami. Studie z univerzity v
Oxfordu zveřejněná v Daily Mail zase prokazuje,
že sója zvyšuje ztrátu paměti u seniorů.

Mýtus: Brambory jsou tučné
Pověst brambor sice "upadla" u dietářů
kvůli bramborovým hranolkům a chipsům,
ale pokud zvolíte zdravou úpravu bez tuku jako například vařené nebo pečené brambory, dopřejete svému tělu dietní jídlo.
Brambory jsou tvořeny z osmdesáti procent vodou, zbylých dvacet procent tvoří pevná složka. Syrová nebo pečená brambora průměrné velikost má sto kalorií, 22 gramů sacharidů, 3 gramy proteinů a žádný tuk. Navíc mají vysoký obsah vitaminu C, takže například na zahnání jarní únavy jsou jako stvořené.
To se však týká pouze jejich zdravé úpravy, jedna porce smažených hranolků má totiž víc než dvojnásobný počet kalorií.


Mýtus: Upravená zelenina a ovoce mají nutně méně živin
Čerstvé ovoce a zelenina nepředstavují vždy tu nejzdravější variantu, kterou si můžete dopřát. Mražené a konzervované ovoce a zelenina často mají dokonce víc vitamínů než čerstvé.
Mrazí a konzervuje se totiž vždy v sezóně, v době, kdy je zcela zralé a v nejlepší "kondici". Pokud tedy například v současné době váháte nad nákupem čerstvých či mražených jahod, mražené budou pravděpodobně zdravější a vaše tělo si z nich vezme víc živin, protože dozrály za přirozených podmínek a v sezóně.
Při nákupu konzervovaného ovoce a zeleniny si však všímejte, zda a kolik je k němu přidáno cukru a soli.

*idnes.cz*

Turecká telenovela v Česku neuspěla, Nova ji přesouvá na podvečer

11. února 2011 v 13:07
Hlad po romantických přeslazených telenovelách není tak velký, jak se televize Nova domnívala. A ač mluvčí TV Nova v tiskové zprávě informovala, že apetit po tomto formátu v ČR existuje, dodala, že se TV Nova rozhodla seriál Tisíc a jedna noc přesunout jen na všední dny. Vysílat ho bude vždy v 17:30.
Představitelka Šeherezády v telenovele Tisíc a jedna noc
                  Představitelka Šeherezády v telenovele Tisíc a jedna noc


"Ano, 20.00 je sice prime-time, ale myslíme si, že správný čas pro telenovelu je 17.30. Nedomníváme se, že to je horší čas a doufáme, že si i v tomto čase seriál Tisíc a jedna noc najde své diváky," sdělila Novinkám mluvčí Novy Michaela Fričová.
Hlavní vysílací čas televize tak počínaje týdnem od 14. února naplní opět mimo jiné Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice, Comeback či také Česko Slovenská SuperStar.
Z obrazovek zmizí reprízované díly amerického seriálu Odložené případy, které se až doposud vysílaly v čase, ve kterém půjde nyní turecká telenovela. "Netuším, jestli se k nim vrátíme. To ukáže až čas," dodala Fričová.
Nova tak překopáním programu nastolila neuvěřitelný zmatek. Většina televizních magazínů na příští týden je již vytištěna, diváky čeká rozmrzelost a zklamaní, že se vysílá něco jiného než je vytištěno.
Generální ředitel Novy Jan Andruško a programová ředitelka Alex Ruzeková svorně tvrdili, že tento romantický seriál si získal v zemích na východ od ČR srdce diváků. Podle nich pořad sledovaly nejen ženy. Oblíbili si ho prý i muži a teenageři do 12 let. A ačkoliv si s nimi programový ředitel Markízy Gorazd Slak notoval, že "seriál dobyl Balkán", tak v České republice narazil.


Zdroj: novinky.cz
Na fotkách ze školního plesu si připadala tlustá, zhubla 70 kilo a málem zemřela

10. února 2011 v 11:35
V době, kdy chodila do školy, byla vždycky Lauren Brudenellová větší než všichni spolužáci ve třídě. Při maximální váze ručička ukazovala 105 kilogramů. V tu dobu si vyslechla mnoho posměšků. Tlustou čáru za svým obézním obdobím se však sama rozhodla udělat až poté, co viděla fotografie ze školního plesu, kde všechny dívky vypadaly krásně, ale ona by je nejraději spálila. Nastalo období hubnutí, které se však Lauren vymklo z rukou.
Vlevo Lauren na jedné z fotografií ze školního plesu a vpravo v nejkritičtějším období, kdy vážila pouhých 38 kilogramů.

Do kritického věku 16 let, kdy se nemálo dívek cítí tlusté a ošklivé, se dostala i Lauren a snímky z plesu byly poslední kapkou. Nasadila drastickou dietu a zanedlouho se na hubnutí stala závislá.
Během dvou let zhubla o téměř 70 kilogramů, velikost oblečení měla stejnou jako desetileté děti. Z původního více než metráku se tak dostala až na život ohrožující váhu 38 kilogramů.
"Nenáviděla jsem ten pocit být mnohem větší než všichni moji přátelé, tak jsem přišla s řešením a tím byla dieta. Zašlo to příliš daleko, ale nemohla jsem s tím přestat," řekla Lauren, která bydlí v Princes Risborough v hrabství Buckinghamshire se svými rodiči a mladší sestrou.
Lauren se nelíbilo, že je větší než všichni její přátelé.
Lauren se nelíbilo, že je větší než všichni její přátelé.


"Ptala jsem se mamky, jestli si myslí, že jsem tlustá a ona mi samozřejmě řekla, že ne, ale já jí nevěřila. Nejhorší, co se mi kdy stalo, bylo, když pode mnou na začátku šesté třídy praskla lavička. Spousta lidí se mi smála. Bylo to hrozné," přiznala nyní devatenáctiletá dívka.
Lauren Brudenellová v období, kdy trpěla anorexií.
Lauren Brudenellová v období, kdy trpěla anorexií.


V roce 2008 začala držet dietu, která se rychle změnila spíš v hladovku, což se nakonec změnilo v anorexii. Následovaly hospitalizace v nemocnicích a léčby na klinikách. Nyní se mladá žena dostala již na váhu 51 kilogramů, ale podle svých slov s následky nemoci bude bojovat zřejmě po zbytek svého života.
Lauren Brudenellová v dnešní podobě.
Lauren Brudenellová dnes

Zdroj: novinky.cz
 
 

Reklama