Zajímavosti

Obrovský VÝBUCH na SLUNCI! Co to udělá na ZEMI?

8. června 2011 v 17:28


Obrovskou sluneční erupci zaznamenala v úterý observatoř NASA! Ta by mohla nepříznivě ovlivnit satelity i elektrické sítě na Zemi.
Jak uvedl americký národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA), jsou to nejsilnější sluneční erupce za posledních pět let. Podle americké Národní meteorologické služby (NWS) výbuch může ve středu na Zemi vyvolat středně silnou geomagnetickou bouři. Ta by měla začít kolem 20. hodiny SELČ a skončit maximálně po 24 hodinách.
Její vliv na modrou planetu může být zásadní. Dokáže totiž ovlivnit satelity i narušit elektrické sítě na Zemi a způsobit výpadky navigačních sítí. Je možné, že budou muset být kvůli následkům erupce změněny trasy letadel nad polárními oblastmi.
"Je to fantastická podívaná," řekl Bill Murtagh z NWS pro britský Daily Mail, ale zároveň dodal, že výbuch byl dramatický. Observatoř NASA se však snaží veřejnost uklidnit. Podle ní by měly zůstat účinky na Zemi poměrně malé, protože výbuch nebyl zaměřen přímo na ni.
Jak dodal Murtagh, vesmírní analytici však nepřetržitě zkoumají, zda nedojde ke kolizi magnetických polí Slunce a Země.

KONEC SVĚTA NENASTAL! Další prorokují už za pár dní...

22. května 2011 v 16:48
Konec světa
Americká sekta, která s karavanem brázdí svět, tvrdila, že v noci na neděli přijde Apokalypsa. Vzhledem k tomu, že čtete tyto řádky, konec světa nenastal. Jsou tu ale další teorie.

6. června 2011 - několikanásobný výskyt čísla 6 v tomto datu podle některých teorií naznačuje ďábla. Ten by měl přijít na Zemi už za dva týdny.

Ďábel
8.-9. června. 2011
- toto datum zkázy předpovídá člověk jménem Harry Walther. Ten ho prý dekódal přímo z Bible, kam ho údajně tajně zašifroval Bůh.
757345
REPORTÁŽ TV NOVA O 21. KVĚTNU 2011, KTERÝ SE MĚL STÁT PODLE AMERICKÉ SEKTY SOUDNÝM DNEM
21. října. 2011 - prorok, který předpověděl konec světa na nedělní brzké ráno, zmizel. Podle jeho teorie bylo totiž 200 vyvolených 21. května vzato do nebe. Ti, kteří zbyli na zemi, budou muset přihlížet samotnému konci světa, který má přijít za 5 měsíců.
Sekta předpovídá konec světa na květen
Americká sekat předpovídala konec světa na sobotu 21. května. S polepenými auty objížděla USA
21. prosince. 2012 - zatím nejznámější datum Apokalypsy, vyčtené z mayského kalendáře. Lidé očekávají změny životních podmínek, atmosférický chaos a nefunkční počítače. Jiní se domnívají, že Země se srazí s planetou Nabiru.

Někteří lidé si kvůli proroctví o katastrofě začali stavět podzemní bunkry.
730170
DOKUMENT O ZKÁZE V ROCE 2012:
757407
*tn.nova.cz*

Svět skončí tuto sobotu, tvrdí americký kazatel

20. května 2011 v 14:11
Americká sekta vedená jistým Haroldem Campingem (89) tvrdí, že tuto sobotu začne apokalyptická bouře, která zahubí všechny obyvatele Země kromě "pravých věřících". Camping prý datum vyčetl z Bible. Je přesvědčen, že 21. května přijde ohromné zemětřesení a 200 miliónů věřících bude vzato do nebe.
Apokalypsa je blízko, tvrdí americký kazatel.

Ti, co nebudou vzati do nebe, se však nemají nač těšit. Po zemětřesení má následovat 153 dní "hrůzy a nepopsatelného chaosu" a pak bude Země zničena.
"Není možné, že by se to nestalo. Nemáme žádný plán B," tvrdí Camping.
Někteří věřící to berou opravdu vážně. Například Robert Fitzpatrick (60), který utratil své celoživotní úspory ve výši 139 000 dolarů (cca 2,4 miliónu Kč) za reklamní kampaň, v níž se snažil obyvatele New Yorku varovat před nadcházejícím koncem. Další věřící myslí spíš na sebe a snaží se zařídit praktické záležitosti.
Jak uvádí list Metro, webové stránky jako Aftertherapturepetcare.com nabízejí, že se těm, kdo budou vzati do nebe, postarají o domácí mazlíčky. Pochopitelně ne zadarmo.
Existuje však možnost, že se Camping, který vede nábožensky zaměřenou radiostanici Family Radio, mýlí. Jednou již - také "zcela jistě" - předpověděl, že svět skončí 6. září 1994. Po necelých 17 letech to teď zkouší podruhé.

Prsten pro princeznu můžete mít i vy!

11. května 2011 v 13:12
Toužíte li po stejném prstenu, jaký věnoval princ William Kate Middleton a jaký nosila i slavná Lady Diana, můžete vás to stát pár korun za repliku nebo celé jmění za originál s podobným modrým kamenem a diamanty. Záleží na tom, jaký si vyberete. Podívejte se na prstýnky, které jakoby z oka vypadly zásnubnímu prstýnku prince Williama a Kate Middleton.
Originál je jen jeden a ten a ani prince už mít nemůžete!
Originál je jen jeden a ten a ani prince už mít nemůžete!


img_01_kate-middleton-prstenimg_02_kate-middleton-prstenimg_03_kate-middleton-prstenimg_04_kate-middleton-prstenimg_05_kate-middleton-prstenimg_06_kate-middleton-prstenimg_07_kate-middleton-prstenimg_08_kate-middleton-prstenimg_09_kate-middleton-prstenimg_10_kate-middleton-prstenimg_11_kate-middleton-prsten

Koryčanské škole hrozí zánik

7. května 2011 v 14:20
Koryčany - Damoklův meč visí nad někdejší Střední školou obchodu a gastronomie v Koryčanech, která sídlí v prostorách tamního zámku. Nyní ji sice navštěvuje zhruba 120 studentů, kolem padesáti z nich jich však letos skončí. A nových uchazečů se pro letošek hlásí málo. Existence školy je ohrožena.

Vedení kroměřížské Střední školy hotelové a služeb (SŠHS), se kterou byla ta koryčanská sloučena od letošního ledna (a nese také její název), nyní nedokáže říct, zda v Koryčanech od nového školního roku usednou studenti do lavic nebo ne. "Před sebou máme nyní jednání s rodiči žáků, jež se uchází o studium v Koryčanech. Bohužel se nám ale přihlásili jen čtyři zájemci o obor kuchař. Těm jsme však doporučili studovat v Kroměříži. Co se týče prodavačů, to je otázka, zda vůbec tento obor otevřeme," krčí rameny ředitel SŠHS Kroměříž Petr Hajný.
Podle něj je teoreticky možné, že příští školní rok v Koryčanech ještě zahájí, do budoucna však odhaduje osud školy bledě. "Také mě to netěší. Je to zařízení, které funguje už padesát let, ale uchazečů se tam hlásí stále méně," podotýká Hajný.
V případě, že studenti definitivně opustí koryčanský zámeček, skončí tam také provoz internátu. Jeho kapacita je zhruba osmdesát dětí. "Ani domov není plně využit, je tam ubytovaných jen asi dvaadvacet dětí," vyčíslil Hajný s tím, že zhruba polovinu z nich tvoří učni Středního odborného učiliště nábytkářského Koryna v Koryčanech (SOUNK). A tamní ředitel se už právem obává potíží s ubytováním.
"Je faktem, že pokud opravdu dojde ke zrušení školy a internátu, my tím značně utrpíme. Výuka u nás totiž začíná už v sedm hodin, takže pro učně dojíždějící ze vzdálených měst či vesnic je nevyhnutelné mít v místě studia ubytování," poznamenal včera pro Deník ředitel SOUNK Vladimír Plaček.
Ředitel nábytkářského učiliště se tak už pomalu začíná poohlížet po náhradní variantě ubytování pro své studenty. "Nikdo mi ale zatím ukončení školy nepotvrdil. Stane-li se tak, pak se asi budeme snažit našim učňům zajistit ubytování na domově mládeže v Kyjově, což je městečko vzdálené patnáct kilometrů od Koryčan," plánuje ředitel Plaček.
Jako druhá možná varianta se mu jeví ubytování přímo v areálu podniku Koryna. "Bylo by ale bez pedagogického dozoru, což se samozřejmě nemusí rodičům líbit," podotkl Plaček.
Představa chudšího spektra studií ve městě se příliš nezdá ani koryčanskému starostovi Zdeňku Šmelovi. "Na každý pád z toho máme těžkou hlavu. Kdyby do školy docházelo dvě stě studentů, jako tomu bylo v minulosti, bylo by všechno v pohodě, ale je jich stále méně," posteskl si Šmela.
Letošní sloučení koryčanské školy s kroměřížskou bylo podle mluvčí Krajského úřadu Zlín Gabriely Sýkorové - Dvorníkové vyvoláno dlouhodobě klesajícím počtem žáků Střední školy obchodu a gastronomie Koryčany. "Ve školním roce 2006/2007 tam studovalo 243 žáků a ve školním roce 2010/2011 už pouze 123 žáků," připomněla mluvčí.
I ona za kraj ujišťuje, že výuka tam bude zachována tak dlouho, jak to bude možné a nutné. Všichni žáci, kteří do této doby do školy nastoupili, dokončí studium za podmínek platných při jejich nástupu.
"Tedy pokud nebudou všichni do jednoho souhlasit s případným dojížděním do Kroměříže. Jsme si vědomi dopadů situace vyvolané nepříznivým demografickým vývojem a k jejich řešení budeme přistupovat citlivě a zodpovědně," slibuje mluvčí krajského úřadu.

(To jsem zvědavá jak to s námi nakonec dopadne :-( Jestli budeme muset jít do té Kroměříže :-( a nebo jestli nám ty 3 petice pomůžou a rok tam ještě zůstaneme...)

Vtipálci si utahují z královny. Na svatbě prý vypadala jako Jim Carrey

30. dubna 2011 v 15:42
Královna Alžběta II. vypadala prý na svatbě svého vnuka jako Jim Carrey ve snímku Maska.
Královna Alžběta II. vypadala prý na svatbě svého vnuka jako Jim Carrey ve snímku Maska.
Ačkoliv britská královna Alžběta II. se po celém světě těší velké úctě a respektu, najdou se i tací, kteří si z ní pořádně střílejí. Aktuálním hitem na internetu je obrázek, který porovnává Alžbětin žlutý outfit, který si vzala na svatbu svého vnuka Williama s Kate, s kanárkově žlutým oblekem, který měl na sobě Jim Carey ve filmu Maska.
Královna navíc svůj žlutý kostýmek doplnila i žlutým kloboukem, který je tvarem a barvou téměř totožný s tím, který měl shodou okolností Jim Carey ve snímku také na hlavě. Přitom právě královniny klobouky patří už léta k typickému znaku jejího módního stylu a většinou si za ně vyslouží od stylistů a módních kritiků nadšené pochvaly.
Co se týká vtipů o britské královské rodině, tak se dá říci, že nejčastějším terčem z celé dynastie, je tradičně princ Charles. Ten si uštěpačné poznámky většinou zasloužil za svou vizáž, nebo za svůj poměr s Camillou Parker Bowles. Jeden z posledních vtipů tvrdí, že prý královna Charlesovi vzkázala, že dědicem impéria by neměl být on, ale Chuck Norris. Ten prý ale bohužel není Angličan, takže to zůstane Charlesovi.


Chystají Česko Slovensko má talent 2

15. dubna 2011 v 12:23

Televize Prima a Joj odvysílají letos na podzim druhou řadu reality show Česko Slovensko má talent, kterou na podzim vyhráli siloví akrobaté DaeMen.
Oznámila to slovenská televize Joj, která bude pořad opět produkovat a vyrábět. Původně chtěli Slováci s Primou odvysílat na jaře soutěž X Factor, v jejíž porotě měly zasednout zpěvačky Dara Rolins (38) a Marta Jandová (36). Nakonec ale televize od projektu upustily.

Grammy změní pravidla, ubylo několik kategorií

9. dubna 2011 v 22:08
Členové The Recording Academy, tedy spolku akademiků, kteří tvoří základ Grammy
každoročního udílení cen Grammy, oznámili podstatné změny v systému oceňování umělců. Jedním z hlavních bodů na seznamu změn je zredukování počtu ocenění. Jen letos totiž bylo rozdáno sto devět zlatých gramofonků. V příštím, v pořadí již čtyřiapadesátém, ročníku se tak bude bojovat v pouze sedmdesáti osmi kategoriích. "Změnili jsme počet kategorií na sedmdesát osm, abychom zachovali vyvážený a životaschopný proces oceňování," vysvětlil situaci Neil Portnow, prezident organizace a dodal: "Každý návrh na ocenění bude i nadále mít svůj domov, ten jen možná bude vypadat trochu jinak." Dále pokračoval objasněním, proč se akademie k takovým změnám odhodlala. Za vším prý stojí měnící se podoba hudební komunity. Kategorie, které byly změněny nejvíce, jsou ty, kde se žánrové ceny dělily podle pohlaví. Nyní už tak například nebude cena za nejlepší ženský výkon v rámci popu, ale pouze ocenění za nejlepší výkon v rámci popu obecně. Vzhledem k nižšímu počtu kategorií se očekává, že do každé z nich bude spadat více desek. Pokud se však do některé z kategorií nepřihlásí minimálně pětadvacet nominací, nebude se cena udělovat a alba poputují do co možná nejvhodnější jiné kategorie. Čtyři nejprestižnější ocenění za album roku, skladbu roku a nejlepšího nováčka zůstávají beze změn.

9 nejvtipnějších a praktických tetování

8. dubna 2011 v 19:55
Pro očního lékaře
10 nejvtipnějších a praktických tetování


Pro rybáře
10 nejvtipnějších a praktických tetování


Aby nenechavci věděli, že jste ještě pod zákonem…
10 nejvtipnějších a praktických tetování


Mapa metra se hodí vždycky
10 nejvtipnějších a praktických tetování


Varování pro lékaře, že má dotyčný cukrovku
10 nejvtipnějších a praktických tetování


Šablona na nákupní seznam
10 nejvtipnějších a praktických tetování


Způsob, jak zabavit děti, když nejsou po ruce žádné hračky
10 nejvtipnějších a praktických tetování


Číslo PÍ s mnoha desetinými čísly: Oslníte profesora matematiky
10 nejvtipnějších a praktických tetování


Pro děti, aby se neztratily
10 nejvtipnějších a praktických tetování

MTV EMA 2011 se letos budou konat v Belfastu

26. března 2011 v 19:06
Předávání letošních evropských hudebních cen MTV se bude konat 6. listopadu v Belfastu v Odyssey Aréně. Jedná se již o osmnáctý ročník MTV EMA, které každý rok hostuje jiné město. Objevit by se zde měly hudební ikony jako Madonna, Lady Gaga a nebo Jay-Z.
Jared Leto - MTV EMA 2010Jared Leto na MTV EMA 2010

Dlouho se spekulovalo o tom, zda se letošní ceny budou konat ve Varšavě, Paříži nebo Istanbulu. Nakonec však zvítězil Belfast, pro který hostování MTV EMA znamená nejen pozvednutí města mezi světové hudební destinace, ale také miliony liber pro místní ekonomiku. MTV EMA vznikly v roce 1994, původně jako alternativa amerických MTV VMA (Video Music Awards). První hostující zemí bylo Německo, kde se slavnostní ceremoniál konal u Braniborské brány v Berlíně. Mezi další hostující města patří Paříž, Londýn, Barcelona, Miláno, Dublin, Liverpool a nebo Řím. Rekordmany v počtu získaných ocenění jsou Britney Spears a Eminem, kteří jich mají na kontě již sedm.

Loňské předávání se konalo v Madridu a celým večerem diváky provázela Eva Longoria (hlavní představitelka Zoufalých manželek). Na pódiu se představily hudební hvězdy jako Kanye West, Kesha, Katy Perry, Shakira, B.O.B., Linkin Park nebo 30 Seconds To Mars, kteří letos poprvé navštíví Prahu v rámci Prague City Festivalu, který se bude konat 23. června v areálu Incheba Expo v Holešovicích.
 
 

Reklama