Zajímavosti

"Zoufalky" opravdu končí. Nahradí manželky chlapi ve vězeňské cele?

9. srpna 2011 v 20:50
Zoufalé manželky. #profimedia
"Ještě těžší, než vymyslet oblíbenou show, je vědět, kdy je čas ji skončit," tvrdí Marc Cherry, tvůrce seriálu Zoufalé manželky. Prohlásil to poté, co televizní stanice ABC oficiálně oznámila, že populární série vstupuje do své poslední sezony.
"Jsem si velmi dobře vědom, že některé původně úspěšné seriály přežijí svoji dobu a nechci, aby se to stalo se Zoufalými manželkami," prohlásil Cherry na tiskové konferenci Asociace televizních kritiků. "Chtěli jsme odejít tak klasickým způsobem, jak je to jen možné," uvedl.

Příznivost klesá
Zoufalé manželky, oblíbený seriál, uváděný v hlavním vysílacím čase s hvězdami jako Teri Hatcherová a Eva Longoriová, se stal kultem a zažil prudký nárůst oblíbenosti. Poprvé se na obrazovkách objevil v roce 2004. V poslední době však příznivost jeho hodnocení klesá.
Cherry s ředitelem společnosti Paulem Leeem údajně začali diskutovat o možném ukončení seriálu již před rokem. "Učinili jsme toto rozhodnutí společně, a jsem za to opravdu rád. Mámě nyní celý rok na to, abychom přemýšleli o tom, jaké jsme měli štěstí," uvedl Cherry. "Chceme si být jistí, že poslední rok bude úspěšný," dodal k tomu Lee.
Autor již hovořil asi s polovinou obsazení seriálu. "Je to na jednu stranu smutné ale milé. Byl trochu znát šok, ale nikoli totální šok," popisoval Cherry konverzace s hvězdami.
Vyvrátil možnost, že by se mohla objevit odnož seriálu pod názvem Manželky, ale naopak zmínil nové projekty jako seriál Hallelujah, jehož úvodní film odvysílala ABC letos, ale nyní jej přepracovává.
Cherry zároveň vtipkoval o možnosti natočení zcela jiného seriálu v budoucnosti. "Možná dva chlapi ve vězeňské cele. Potřebuji něco jednoduššího než Zoufalé manželky," vysvětloval s úsměvem.

10 Novinek o Simpsonových z Comic Conu 2011

2. srpna 2011 v 16:25
Watch The Simpsons Season 21 Episode 51) Líbila se vám odvážná znělka od umělce Banksyho? Jsou připravené další dvě, které uvidíme v nadcházející, již 23. sezóně.

2) Al Jean, jeden z tvůrců seriálu, prozradil zápletku jubilejní 500sté epizody, která bude mít premiéru 19. Února. 'Springfield má tajné jednání, na které ovšem nejsou pozvání Simpsonovi. Město se radí o tom, jestli měla být rodinka vyhoštěna z města. Občané Springfieldu mají výstřelků žluté rodinky až po krk

3) Hvězdní hosté budou: Kiefer Sutherland, Jane Lynch, Michael Cera, Andy Garcia, Armie Hammer, Joan Rivers, Jeremy Irons, Tim Heidecker a Eric Wareheim. Dokonce se díky záznamu z roku 1918, objeví v seriálu i Theodore Roosvelt, bývalý prezident spojených států. Roosvelt bude v seriálu představen jako hrdina inspektora Chalmerse.

4) Koho by chtěli pozvat samotní tvůrci jako hosty? Groening by si přál Phila Hendryho (vymyšlená postava z americké rádiové show) a Jean by chtěl do seriálu dostat baseballistu Sandyho Koufaxe.

5) Na otázku, proč nebylo žádné hudební číslo v Simpsons Movie, odpověděl Jean: 'Museli jsme toho plno vystříhat, také velkou píseň o Aljašce, s hudbou Dava Stewarta. Vyděsilo nás totiž, že by se film proměnil v muzikál... Ovšem tato scéna bude v příštím vydání Simpsons Movie na DVD.'

6) Poslední epizoda, která skončila otázkou, zdali spolu skončí Flanders a učitelka Krabappelová, bude zodpovězena hned v prvním díle nové série. Fanoušci mohou volit, podle toho jak si přejí aby románek dopadl. Z Comic Con konference bylo jasné, že tvůrci jsou nakloněni možnosti, že nakonec 'Nedna' bude mít romantického konce. Groening doslova řekl: 'Bart by si zasloužil , mít svojí třídní za sousedku.'

7) Lisa bude mít románek s novou postavou, kterou bude dabovat herec Michael Cera. Al Jean celou záležitost okomentoval takto: 'Jestli Lisa s někým skonči, bude to s Milhousem! (Fanoušci jásali) Lidem se tak líbilo, když ho Lisa políbila a potom spadl ze skály dolu a zachránil ho orel... Nevím, jak to skončí, ovšem srdce mi říká, že Lisa s Milhousem k sobě patří.'

8) Jedna epizoda bude retrospektivní, budeme totiž svědky příběhu hadru, kterým utírá Vočko svůj bar. Hlas hadru bude od Jeremyho Ironse. Vrátíme se v čase, do doby kdy na hadr maloval samotný Michaelangelo.

9) Kvůli vánoční epizodě, Simpsonovi skočí do budoucnosti. Ne o 1000 let, do doby Futuramy, bude se jednat 'pouze' o 30 let. Celý díl byl ale napsán bývalým autorem Futuramy, J. Stewartem Burnsem. Rodinka se také podívá do Antarktidy a v jedné epizodě, Mr Burns bude mít svojí iPad aplikaci zvanou ''Angry Burns'' J

10) Groening odpověděl také otázku, jestli nehodlají nechat postavy o něco zestárnout. 'Nikdy jsem to tak nechtěl, díky animaci se tomu dá také vyhnout. Můžeme to udělat, až nám dojdou nápady. To bude poslední sezóna Simpsonů a Bartovi bude konečně 11.

*simpsonovi.cz

Opulentní svatba lady Diany a prince Charlese: Dnes je to přesně 20 let!

29. července 2011 v 14:59
Opulentní svatba lady Diany a prince Charlese: Dnes je to přesně 20 let!
Svatba Lady Diany Spencer (20) a korunního prince Charlese (32) byla největší ve 20. století.
V přímém přenosu ji sledovala až miliarda lidí. Ceremoniálu v Londýně se 29. července 1981 zúčastnilo na 3500 hostů. Snubní prsteny stály 30 000 dolarů a svatební šaty s více než sedm metrů dlouhou vlečkou, které Dianě navrhli David a Elizabeth Emanuelovi, byly ručně šité a zdobilo je 10 000 perel a flitrů. Charles se ženil v uniformě velitele námořní armády.
Mezi historické okamžiky patřil novomanželský polibek na balkóně Buckinghamského paláce. V červnu 1982 se Dianě narodil princ William a v září 1984 pak princ Harry. V roce 1993 ale došlo po dlouhotrvajících neshodách k odloučení páru, které vyvrcholilo rozvodem v roce 1996. Diana zemřela 31. srpna 1997 při autonehodě v Paříži. Charles se 9. dubna 2005 oženil se svou dlouholetou milenkou Camillou Parker-Bowles.

img

Konec světa se blíží! PLANETA SE ŘÍTÍ NA ZEMI!

19. července 2011 v 21:35


Smrt Zemi přinese planeta Nibiru. Máme to už za pár! Rok 2012 lidstvo nepřežije.
To se alespoň tvrdí na videu na serveru Youtube, které se stalo v minulých dnech obřím hitem. Milují ho především fanoušci katastrofických filmů.
Zemi má zahubit planeta Nibiru. Její existence je podložená starými sumérskými texty. Ne jako ostatní informace o konci světa, které spíše vycházejí z mayských textů.
O konci světa, který způsobí planeta Nibiru, začal poprvé mluvit spisovatel Zecharia Sitchin, který zemřel loni. Tvrdil, že to vyčetl právě ze sumerských textů. V nich se psalo o tom, že Nibiru se vrací každých 3600 let.
Vlády o tom, že se na zemi řítí Nibiru vědí, jen mlčí, protože neví jak střetu zabránit. Evakuaci nestihnou. I tyto zprávy se šíří Internetem.
Astronomové však tvrdí, že Zemi žádná planeta neohrožuje. Kdyby tomu totiž tak bylo, byla by smrtonosná planeta už dávno viditelná ve Vesmíru. Kdo má pravdu zjistíme už příští rok.

*tn.nova.cz

J. K. Rowling má další díl Harryho Pottera.

28. června 2011 v 12:46
J. K. Rowling má další díl Harryho Pottera. Víme, kde ho hledat!
Své předsevzetí "už ani řádku" o Harrym Potterovi spisovatelka J. K. Rowling dlouho nedržela. Tento týden na tiskové konferenci v londýnském muzeu Victorie a Alberta totiž přiznala, že právě dokončila další materiál týkající se slavného čaroděje. Text bude zveřejněn na novém webu Pottermore - místě setkávání Harryho fanoušků.
"Chtěla jsem věnovat něco těm fanouškům, kteří tak oddaně sledovali Harryho po celá léta, a převést tyto příběhy do nové digitální generace. Doufám, že všichni fanoušci a také ti noví, kteří Harryho neznají, se budou bavit při tvorbě Pottermore tak, jak jsem se bavila já. Tak jak jsem přispěla webu já, bude mít kdokoli možnost připojit se a přidat své komentáře, malůvky a další věci v přátelském a bezpečném prostředí. Pottermore byl navržen jako místo pro sdílení s přáteli na cestě touto stránkou," svěřila Rowling na tiskové konferenci.
Web Pottermore bude volně přístupný pro veřejnost od října, ale pár šťastlivců se bude moci přihlásit na stránky dříve.

Otevřou hrob Shakespeara. Prý psal pod vlivem drog!

28. června 2011 v 12:44
Otevřou hrob Shakespeara. Prý psal pod vlivem drog!
Poklidný odpočinek jednoho z největších světových dramatiků
světa bude čtyři stovky roků po jeho smrti narušen.
Ostatky Williama Shakespeara budou exhumovány, aby odborníci mohli prokázat či vyvrátit teorii, že autor tvořil pod vlivem marihuany.
Podezření, že Shakespeare užíval drogy, se rozhořelo po analýze obsahu jeho dýmek, na nichž vědci objevili THC - drogu obsaženou v konopí.
"Pevně věřím na základě mých předchozích studií, že Shakespeare byl uživatelem marihuany. A také se domnívám, že některá jeho díla obsahují skryté odkazy k drogám, možná mu právě drogy pomohly vytvořit tak živé obrazy pomocí slov. Doufáme, že získáme povolení k tomuto výzkumu," tvrdí jihoafrický paleontolog Francis Thackeray.
Na Shakespearově náhrobku v Stratford-upon-Avon je však napsáno varování: "…a buď proklet ty, kdo pohneš mými kostmi."
Profesor Thackeray to ale s úsměvem komentoval: "Jsme si naprosto jistí, že dokončíme svou práci bez toho, aniž bychom hnuli jedinou kostí."

Zemi v pondělí těsně mine asteroid

25. června 2011 v 14:48
Asteroid o průměru zhruba dvacet metrů, který astronomové zpozorovali teprve před několika dny, proletí v pondělí těsně kolem naší planety. Podle odborníků se Zemi přiblíží 23krát více, než je od ní vzdálen Měsíc. Ilustrační foto

Vesmírný kámen, pojmenovaný 2011 MD, objevili ve středu robotickým teleskopem astronomové v Novém Mexiku. Podle expertů proletí v pondělí odpoledne nad jižní částí Atlantského oceánu. Právě v tomto okamžiku se ocitne zhruba jen 12 tisíc kilometrů od zemského povrchu.

Průlet nebude z Evropy vidět
Průletem vytvoří jasné světlo, které bude pozorovatelné i menšími teleskopy, nikoli však z Evropy, upozornil v pátek deník The Daily Telegraph.

Schéma průletu asteroidu kolem Země
Schéma průletu asteroidu kolem Země

Asteroid 2011 MD se podle klasifikace astronomů v zásadě rozměry řadí mezi malá vesmírná tělesa, což znamená, že zemská gravitační síla bude schopna změnit dráhu jeho letu. "Orbitální analýza ale vyloučila, že by mohl zasáhnout Zemi," ujistila NASA. "Jsme si jisti, že nás mine. A i kdyby se dostal až do atmosféry, většina jeho hmoty by shořela - snad až na pár meteoritů," dodala britská odbornice Emily Baldwinová.
Pozornost vesmírných nadšenců se však již nyní upírá hlavně k začátku listopadu, kdy má oběžnou dráhou Měsíce asi 323 tisíc kilometrů od Země proletět mohutný asteroid 2005 YU55 o průměru 400 metrů a o váze několika miliónů tun. Půjde patrně o největší vesmírné těleso v dějinách, které se ocitne tak blízko Zemi.

STRAŠNÁ VRAŽDA: Muž ubil palicí ženu, pak ji hodil do potoka

23. června 2011 v 14:14
Nález mrtvoly. Ilustrační foto.
Násilný trestný čin vyšetřují od středy kriminalisté V Koryčanech na Kroměřížsku. Podle informací agentury Mediafax tam měl muž ubít asi šedesátiletou ženu.
"Mohu potvrdit, že vyšetřujeme násilný trestný čin, ale podrobnosti zatím nebudeme poskytovat," uvedla policejní mluvčí Jana Bartíková.
Událost se podle dostupných informací měla stát už minulý týden. Jak se agentuře Mediafax podařilo zjistit, muž měl ženu nejprve mlátit dřevěnou palicí a poté použil i nůž.
Její tělo pak hodil jámy, do které tekla voda. Týden po nálezu tak bylo tělo ve značném rozkladu.

Malou vesničkou hýbe nález údajné bomby

17. června 2011 v 18:27
Nevybuchlá munice. Ilustrační foto
Nevybuchlá munice

Žarošicemi nedaleko Slavkova hýbe nález údajné bomby. Kvůli podezřelé tašce tu i evakuovali několik lidí.
Policii k podivné tašce zavolal starosta s jedním místním obyvatelem. Ten si divné tašky nedaleko svého sklípku všiml už o víkendu, ale to jí ještě nevěnoval příliš pozornosti.
Když ale zavazadlo s něčím vizuálně hodně podobným bombě nezmizelo ani za několik dní, šel nálezce za místním starostou a společně zavolali policii. Policisté po příjezdu na místo pro jistotu celou oblast uzavřeli a evakuovali přibližně deset lidí z nejbližších domů.
Později dorazil pyrotechnik z Olomouce, podezřelý předmět zajistil a odvezl zpátky s sebou na expertizu. Přitom ale pořád není jasné, jestli opravdu jde o bombu.

*Sice je to 2 roky stará zpráva, která se stala v prosinci 2009 den před Štědrým dnem, vím že to nikoho nezajímá :-) ale dávám to sem protože se to týká vesnice kde bydlím a jsem ráda, že jsem ten článek našla :-) *

Nad ČR bylo možné pozorovat zatmění Měsíce

16. června 2011 v 19:11
Na obloze bylo ve středu v noci možné pozorovat úplné zatmění Měsíce. Plně byl Měsíc zakryt ve 22:15, jev skončil asi čtvrt hodiny po půlnoci. Počasí pro pozorování nebylo ideální, lepší podmínky měli pozorovatelé na východě území.
Zatmění Měsíce u Náchoda

Měsíc nad ČR vyšel kolem deváté hodiny večer, zatmění začalo ve 21:22.
Jde o jev, kdy mezi Slunce a Měsíc vstoupí Země a zakryje tak světlo, které na Měsíc dopadá, a je díky němu vidět. Zatmění trvá několik hodin. Nejprve je měsíc v polostínu, pak začíná úplně zatmění a jev opět končí částečným zastíněním.
K pozorování jevu není potřeba dalekohled. Viditelnost nad Českem ve středu nebyla úplně ideální, obloha především nad západní částí byla pokryta oblačností.
 
 

Reklama