Zajímavosti

HELP

13. listopadu 2011 v 14:19

NEVÍTE PROSÍM NĚKDO O NĚJAKÉM PROGRAMU, DÍKY KTERÉMU BY SE DALI TITULKY VKLÁDAT DO FILMU NAPEVNO?
MÁM STÁHLÝ VIRTUAL DUB, TEN JE K TOMU DOBRÝ, AKORÁT PO VLOŽENÍ TITULEK SE ZMENŠÍ VELIKOST VIDEA A O TROCHU SE ZHORŠÍ KVALITA, U NĚKTERÝCH VIDEÍ SE KVALITA ZHORŠÍ HODNĚ. MOŽNÁ TO JDE NĚJAK NASTAVIT ALE BOHUŽEL NEVÍM JAK, PROGRAM JE STAŽENÝ V ANGLIČTINĚ.
POKUD BYSTE NĚKDO VĚDĚLI O NĚJAKÝ JINÝM PROGRAMU A NEBO UMĚLI S VIRTUAL DUBEM, NAPIŠT MI NÁVOD A NEBO NĚJAKOU RADU. DĚKUJU VŠEM ZA POMOC
http://4.bp.blogspot.com/-UDjz7xhRqQQ/TdGHuD6Gp_I/AAAAAAAAAAQ/PMqsyCLfiC4/s1600/question_mark.red.gif

Facebook: My holky

12. listopadu 2011 v 16:34
• při čištění zubů se procházíme po domě
• ve sprše si čteme lahvičky od šampónů
• smějeme se našim vlastním vtipům ještě před tím než je řekneme
• jednu větu můžeme 10x přečíst aniž by sme ji pochopily
• tlačíme do dveří na kterých stojí tlustými písmeny vchod vedle.
Ptáme se CO? i když jsme rozuměli
• nesnášíme když nám venku vítr rozfouká účes
• koukáme 10 x za den do ledničky aniž bysme něco...... jedly
• můžeme 10 x za sebou vidět jeden a ten samej film
• musíme si volat na vlastní mobil aby jsme ho našly
• můžeme koukat na hodiny a stejně nevíme kolik je hodin
• v krámě stojíme před mrazákem a nevíme co jsme šli koupit
• otáčíme polštáře aby jsme mohli ležet na tý studený straně
• budíka si nařizujeme na dřív aby jsme mohly déle ležet
• večer když jdeme do postele počítáme kolik hodin můžeme ještě spát

*facebook.com

MTV EMAs: Zajímavá fakta o největší show roku!

6. listopadu 2011 v 18:11
MTV EMA 2011: Hlasování

PRODUKCE A PÓDIUM
Obdivovaná designérka scény Es Devlin bude podruhé pracovat pro MTV EMAs. Pódia stavěla například pro takové hvězdy jako Lady Gaga, Take That nebo Muse. To pro letošní EMAs je inspirované uměním Num Gabo a je složené z tisíců proužků aluminia. Scéna je velice univerzální, aby vyhovovala požadavkům vystoupení mnoha hvězd.
Položeno na scéně bude skoro 10 kilometrů kabelů a vybavení přiletí ve 1200 schránkách. Scénu snímá 18 HD kamer a v zákulisí bude k dispozici 40 náhledových monitorů pro režii celého přenosu.
Koberec má letos barvu "horké růžové", vycházející z barev letošního loga EMAs.

ÚČESY, MAKE UP, ŠATNÍK
Pět zkušených maskérů a jejich tým bude pracovat s 300 sadami falešných řas, 60 druhy řasenek a 80 druhy lesku na rty. Vytoupí více než 50 tanečníků a ti všichni potřebují kostýmy a make up. Několikrát za show se převléknou a přelíčí... Tanečníci od Jessie J si vyžádali speciální ručně potištěné látky.
Pro uvaděče a vystupující budou k dispozici speciální EMA Lázně - budou tam moci relaxovat a být opečováváni. Do služeb patří manikúra, masáže, vlasová kosmetika a úpravy účesu nebo speciální omlazující péče od Nanoblur. Samozřejmostí jsou vonné tyčinky a svíčky...

ŠATNY
K dispozici bude více než deset soukromých šaten pro všechny hvězdy večera. O jejich výzdobu se postará známý fotograf Tyler Shields.

CATERING
Vystupující, uvaděči i štáb si budou užívat delikátních specialit od místního podniku Eat Your Hearst Out, který používá hlavně místní suroviny. Objednáno bylo šest tun ledu s ohromným množstvím výběrových brambor, másla, šlehačky a cukru. Za celý víkend před show uvaří tým kolem 38 tisíc jídel.

TANEČNÍCI
Na patnácti místech, která budou propojena s hlavní show vystoupí celkem 500 tanečníků. Letos máme speciální tým skokanů, stejně jako elitu z moderního tance nebo hip hopu a streetu. Choreografie přichystal oceňovaný Javier de Frutos.

CESTOVÁNÍ
MTV rezervovala více než 10 tisíc hotelových nocí ve 39 hotelech v Belfastu, aby zajistila dobré spaní pro tisíce lidí, spojených s show.
Dopravovat štáb i hosty bude 100 luxusních limuzín, 2000 letištních dopravců a 200 dalších speciálně najatých.
Huyndai Veloster, oficiální vozidlo letošních MTV EMAs, má speciální design vozů s jedněmi dveřmi na straně řidiče a dvěmi speciálními dveřmi na straně druhé.

SPONZOŘI
Více než 450 evropských amatérských kapel vstoupilo do soutěže Huyndai 1+2 Band Contest a na Facebooku pro ně hlasovalo více než 15 tisíc lidí! Dvě z nich díky fanouškům vystoupí na jednom z pódií mezi světovými hvězdami. V kvízu Huyndai vyhrálo 30 lidí po dvou lístcích na show.
Po červeném koberci (tak dobře, růžovém) se kromě hvězd projdou také výherci soutěže s firmou Swatch, kteří vyhráli speciální VIP lístky pro sebe a tři své kamarády.
Supermodelka a hvězda Bar Refaeli se opět stala součástí týmu EMAs! Předá jednu z cen a bude tváří oděvní značky Replay po celý večer. Na pódiu se objeví také ruská modelka Irina Shayk, pro níž nechal italský tým firmy Replay ušít speciální džínový outfit!
Čtvrtý rok jako sponzor MTV EMA se počítačová firma Dell chtěla ukázat ve velkém. Nabídla dva obří VIP zájezdy na show do Belfastu. Ty obsahují notebook značky Dell, večeři, lázně a masáže, speciální make up pro slavnostní večer a možnost projít se s hvězdami po koberci slávy! Soutěže se učastnilo přes 33 tisíc lidí, což je o polovinu více, než podobného klání minulý rok v Madridu!

*mtv.nova.cz

Nejkrásnější dezerty

6. listopadu 2011 v 17:30
TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

TOP 30: Nejkrásnější dezerty

Jak vyrobit svítící dýně na Halloween

27. října 2011 v 20:34
Svítící dýně jsou tradičním doplňkem Halloweenu. Lidé si jimi dekorují zahrady, domy i pokoje. A protože magické datum 31. října se blíží připravili jsme pro Vás návod a šablony na výrobu svítící dýně.

K výrobě halloween svítíví dýně budete potřebovat:


  1. dýni
  2. vytištěnou papírovou šablonu (ke stažení zde)
  3. nůž a lžíci
  4. čajové svíčky
  5. fix nebo propisku
  6. pro tvorbu malých otvorů u některých motivů je zapotřebí hřebík nebo špejle
Krok 1.
Odřízněte honí část dýně se stonkem, očistěte od semínek a odpožte. později bude tato část sloužit jako "poklička"
Halloween - svítící dýně - návodKrok 2.
Důkladně vydlabejte lžící semínka a obsah dýně.
Halloween - svítící dýně - návod
Krok 3.
Nejprve si připravte šablovu.
Vzory šablon jsou ukázány níže a všechny je můžete také stáhnout zde. Vytiskněte požadovaný motiv a vystřihněte šedé části obrázku. To jsou ty části, které jsou následně z dýně vyřezány.
Šablonu přilepte po krajích lepící páskou na dýni a obkreslete motiv. Obreslit motiv můžete fixem nebo si obrysy můžete označit vypícháním hřebíkem či špejlí.
Opatrně ostrým nožem vyřežte vyznačené otvor. Ořezané plochy můžete natřít vazelínou - zabráníte tak rychlému vysychání krajů.
Halloween - svítící dýně - návod

Motivy pro svítící dýně

jednotlivé šablony lze otevřit kliknutím na vybrané obrázky a všechny motivy můžete otevřít zde
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně


*keliwood.cz

Halloween anebo Dušičky?

27. října 2011 v 20:31
Poslední říjnový večer se v mnoha zemích světa nese ve znamení svátku Halloween. http://www.freepsddaily.com/wp-content/uploads/2011/10/halloween-pumpkin-icon_thumb.jpg
Tento svátek má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů, kteří se loučili s létem a slavili příchod nového roku přesně tento den. Noc, která lámala říjen a listopad, nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (Sow- en, Anwinn), který byl podle víry starých Keltů pánem mrtvých. Podle keltské víry byl tuto noc předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Pojďme společně nahlédnout do nejmagičtější keltské noci v roce…

Magická noc Samhain

Halloween k nám nepřišel z Velké Británie nebo Spojených států, jak by se na první pohled mohlo zdát. Oslavy Halloweenu pocházejí přibližně už z období 5. století, kdy jej slavili Keltové ve Skotsku a Irsku jako konec léta a příchod zimy. Střídalo se tak období hojnosti s časem zimy a hladu. Víra Keltů byla propojena s přírodou a koloběhem života a smrti. V noci Samhain probíhaly bujaré oslavy, všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohli být tuto noc buď nápomocní přátelům nebo nepřátelům škodící. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa. Za úsvitu bůh mrtvých duše zemřelých odvedl zpět do říše duchů. Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou přirozenou součástí života.

Původ slova Halloween

Dnes se již nepoužívá Keltské označení Samhain. V současnosti tento svátek všichni slaví jako Halloween. V dobách rozmachu katolické církve se její představitelé, zvlášť papež Bonifác, snažili vymýtit pohanské tradice a propagovat mezi lidmi křesťanství. Protože byl Samhain mezi obyvatelstvem považován za jeden z neoblíbenější svátků, nahradili jej novým křesťanským svátkem Všech svatých nebo blahoslavených. Původní dlouhé názvy jako All Hallows Evening, All Hollows Day nebo All Saint Day lidé na venkově zkrátili do dnes dobře známého Halloween.

http://1.bp.blogspot.com/_hrpTH80Y_0Q/TM7kp6g12VI/AAAAAAAAAiU/taLxc9ZBs7A/s1600/happy-halloween1.gifZvyky a tradice starých Keltů v proměnách času

Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska. Ti s sebou přinesli i tuto tradici Halloweenu. Svátek si podmanil hlavně děti, které se v tento večer vydávaly v maskách a převlecích strašidel a duchů (jakási pomyslná snaha se duchům zemřelých přiblížit) po domech příbuzných a známých, které strašily, a za to od nich získávaly sladkosti a ovoce. Tato podoba Halloweenu se udržela v těchto zemích dodnes a od konce 20. století pomalu proniká i k nám.

Halloween bez vydlabané tykve by nebyl Halloween! Vydlabaná dýně, která je s tímto svátkem neodlučně spojovaná, skrývá také svůj vlastní příběh. Podle staré legendy žil Hrozný Jack, který se vyznačoval takovou krutostí a zlou povahou, že ho nechtěli vzít ani v pekle. Proto od těch dob musí Hrozný Jack chodit s vydlabanou tykví a hledat společníka.. Svítícím vydlabaným dýním se také říkalo Jackovy lucerny.

Halloween anebo Dušičky?

U nás Halloween nemá takovou tradici, jako v anglicky hovořících zemích. Mezi dětmi sice získává stále větší oblibu, ale u většiny z nás má daleko hlubší význam svátek Všech svatých nebo "Dušičky" - památka zesnulých. Dušičky, jak se Památce zesnulých lidově říká, jsou svátkem poklidným, kdy vzpomínáme na ty, kteří už s námi nejsou a se kterými jsme prožili část života. Dušičky oslavují pokoru, skromnost, upomínku na smrt jako životní zkušenost, a vracejí se k těm, které jsme měli rádi a kteří odešli z tohoto světa. "Dušičková" cesta na hřbitov, zdobení hrobů svíčkami, věnci a květinami, je nejen tichou vzpomínkou, ale i společenskou událostí, kdy se spolu scházejí příbuzní, sousedé i známí.

Ať už slavíte Dušičky, Halloween nebo svátek Všech svatých, symbol zapálené svíčky, který všechny tyto svátky spojuje, bude alespoň na chvíli pomyslným světlem, které rozzáří pošmourné podzimní dny a vnese do nich slavnostní nádech. Nejsou tyto svátky nejmagičtějšími dny v roce?

*www.velkaepocha.sk

Halloween

27. října 2011 v 20:26
Halloween je svátek, který se slaví 31. října a většina z nás ho považuje čistě za americký svátek. Mnohé z našich dětí by ho chtěly slavit také, protože je to vlastně takový velký karneval v maskách, při kterých naše ratolesti navštěvují sousedy a koledují sladkosti.
Halloween vychází původně z pohanského (keltského) svátku Samhain - pohanský nový rok (konec pohanského léta). Uživá se také název předvečer svátku Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.
Tradiční Halloween výzdobou jsou svítící lucerničky umisťované v blízkosti obydlí, nejčastěji na oknech měly uvítat zemřelé předky a ochránit dům před zlými duchy.


Jack-o'-lantern

Dýně je populární součástí oslav Halloweena. V říjnu v Americe najdete dýně všude - v zemi, u dveří na prahu, na večeři, na stole jako dekorace .... . Navzdory obecně rozšířenému zvyku, který se v Americe opakuje každý rok na podzim, jen pár Američanů opravdu ví, proč a kdy "jack o'lantern" tradice začala.
Lidé dělali "jack o'lanterns" na Halloweena po celá staletí. Zvyk pochází z irského mýtu o muži, přezdívaného "Lakomý Jack."
Podle příběhu, Lakomý Jack vyzval ďábla, aby si s ním dal drink. Věrný svému jménu Lakomý Jack nechtěl platit za svůj drink. Přesvědčil ďábla, aby se převtělil v hromadu mincí.
Jack by tak mohl použít mince k nákupu svých nápojů. Jakmile ďábel ukáral, že to opradu mí a převtělil se do mincí, Jack rychle vzal peníze a dal se je do kapsy, kde měl schovaný stříbrný kříž. Kříz pak zabránil ďáblovi, aby se pak vrátil zpět do své původní podoby.
Jack nakonec ďábla osvobodil, však pod podmínkou, že nebude vyhledávat Jacka jeden rok a že když Jack zemře, nebude si Peklo dělat nárok jeho duši.
Uplynul rok a ďábel se Jackovi opět ukázal. Jack však zase ďábla napálil. Jack ho požádal, aby mu pomohl posbírat ovoce z vysokého stromu. Zatímco byl ďábel na stromě, Jack vyřezal znamení kříže na kůru stromu. Ďábel tak nemohl slézt na zem. Trvalo to tak dlouho, dokud ďábel Jackovi neslíbil, že pro něho nepřijde deset let.
Brzy poté Jack zemřel. Jak legenda praví, Bůh nechtěl takové kvítko do nebe.
Ďábel rozhněvaný na Jacka musel držet slovo, že nebude vyžadovat Jackovu duši, takže také nedovolil Jackovi do pekla.
Jacka poslal pryč do temné noci s jedinými světýlky - žhavými uhlíky, které mu měly svítit na jeho cestě. Jack nemohl držet uhlíky v dlani a tak dal uhlí do vyřezávaného tuřínu a vydal se na pouť, kde chodil po zemi na různá místa, chodil ode dveřím ke dveřím a hledal, kam by mohl. Irové od té doby vídali světýlko v noci, v mlze, v močálech i na strašidelných místech a pojmenovali světýlko jako "Jack z Lucerny," a tak proto "Jack O'Lantern."
V Irsku a Skotsku lidé začali dělat své vlastní verze luceren Jacka - vyřezávali děsivé tváře do vodnice nebo brambor a dávali své výtvory do okna nebo v blízkosti dveří, aby zastrašili Lakomého Jacka a další zlé duchy.
Přistěhovalci z těchto zemí přinesli jack o'lantern tradici s sebou, když přišli do Spojených států. Brzy zjistili, že dýně, rodák z Ameriky, je perfektní na výrobu jack o'lanterns - jackovi lampičky.

Evropské ceny MTV znají své nominované

28. září 2011 v 16:12
MTV EMA's 2011Letošní ceny MTV Europe Music Awards budou rozdány 6. listopadu v Severním Irsku, v belfastské Odyssey Arena. A dnes byl zveřejněn kompletní seznam nominovaných. Největší počet jich letos posbírala Lady Gaga, má jich celkem šest, přičemž doma už má z předešlých ročníků celkem čtyři sošky. Hned po mother monster jsou v zahraničních médiích skloňovány slečny Katy Perry a Adele, které letos mohou vyhrát ve čtyřech kategoriích. Evropská mutace amerických MTV VMA's existuje od roku 1994. Nejvíce cen má doma, jen tak pro zajímavost, Eminem, ve vitrínce se mu práší celkem na jedenáct sošek. Druhým nejvíce ceněným umělcem pro Evropany je Britney Spears (ta má doma cen sedm). Šesti soškami se pyšní například Linkin Park, The Prodigy anebo ruský popař Dima Bilan. Součástí nominací jsou už i Best Czech/Slovak Act, kde se letos utkají Ben Cristovao, Charlie Straight, Debbi, PSH a Rytmus - čtyři čeští zástupci a jeden slovenský. Kompletní seznam nominovaných v jednotlivých kategoriích vypadá následovně, hlasovat můžete už nyní tady nebo zde na britské stránce MTV.


Best Song
Adele - Rolling In The Deep
Bruno Mars - Grenade
Jennifer Lopez ft Pitbull - On The Floor
Katy Perry - Firework
Lady Gaga - Born This Way

Best Live
Coldplay
Foo Fighters
Katy Perry
Lady Gaga
Red Hot Chili Peppers

Best Pop
Britney Spears
Justin Bieber
Katy Perry
Lady Gaga
Rihanna

Best New
Bruno Mars
Far East Movement
Jessie J
LMFAO
Wiz Khalifa

Best Female
Adele
Beyoncé
Jennifer Lopez
Katy Perry
Lady Gaga

Best Male
Bruno Mars
David Guetta
Eminem
Justin Bieber
Kanye West

Best Hip-Hop
Eminem
Lil Wayne
Jay-Z & Kanye West
Pitbull
Snoop Dogg

Best Rock
Coldplay
Foo Fighters
Linkin Park
Kings Of Leon
Red Hot Chili Peppers

Best Video
Adele - Rolling In The Deep
Beastie Boys - Make Some Noise
Beyoncé - Run The World (Girls)
Justice - Civilization
Lady Gaga - Born This Way

Best Alternative
Arcade Fire
Arctic Monkeys
My Chemical Romance
The Strokes
30 Seconds To Mars

Best World Stage
Arcade Fire
Black Eyed Peas
Diddy Dirty Money
Enrique Iglesias
Kings Of Leon
Linkin Park
My Chemical Romance
Ozzy Osbourne
Snoop Dogg
30 Seconds To Mars

Best Push
Alexis Jordan
Big Time Rush
Bruno Mars
Far East Movement
Jessie J
Katy B
LMFAO
Neon Trees
Theophilus London
Wiz Khalifa

Biggest Fans
Justin Bieber
Lady Gaga
Paramore
Selena Gomez
30 Seconds To Mars

Slavný Lví král se v novém 3D kabátě vrací do českých kin!

3. září 2011 v 20:12
http://cdn.pastemagazine.com/www/system/images/thumbs/www/articles_2011_05_27/Lion_K_300x300.jpg?1306510538Animovaný snímek oceněný dvěma Oscary byl po čtrnácti letech od svého vzniku restaurován! Lví král, k němuž složil hudbu geniální Hans Zimmer, patří k nejúspěšnějším a nejlépe prodávaným filmům studia Walt Disney.
Zdivočelé stádo pakoňů hnané na příkaz lva Scara potměšilými hyenami málem zadupe do země bezbranného Simbu. Na poslední chvíli jej zachrání jeho otec Mufasa, který však při zoufalé záchraně sám zahyne. Protřelému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout …
Scar se svojí suitou konečně dostane k moci, zatímco Simba si najde nové zvířecí přátele Pumbu a Timona, s nimiž v duchu bezstarostné filozofie Hakuna Matata vyroste do majestátní lví podoby. Ale protože země jeho otce strádá, probuzený Simba nezapře královskou krev a vyrazí v otcových šlépějích …
Lví král, který měl premiéru v kinech v roce 1994, neztratil během dlouhých sedmnácti let nic ze své velkoleposti. Díky dramatickému (takřka hamletovskému) příběhu, který je plný chytlavých písní, se stal jedním z nejúspěšnějších animovaných filmů Snímek ve své době zaujal i původním dabingem, neboť hlasy postavičkám propůjčili významné osobnosti - Matthew Broderick (Simbu), Jeremy Irons (Scar), Whoopi Goldberg (Shenzi) nebo Rowan Atkinson (Zazu).
Film v roce 1995 obdržel dva filmové Oscary - za hudba pro Hanse Zimmera a za nejlepší ústřední píseň - "Can You Feel the Love Tonight", kterou nazpíval britský zpěvák Elton John. Snímek byl navíc nominován na Oscara za písně "Circle of Life" a "Hakuna Matata". Jen škoda, že režiséři Rob Minkoff (Myšák Stuart Little) a Roger Allers (Lovecká sezóna), kteří se tímto filmem proslavili, na tento úspěch už nikdy plně nenavázali.
Americký animovaný muzikál Lví král/The Lion King 3D je v českých kinech k vidění od 1. září 2011.

Šmoulové: Modří skřítkové z Belgie se vracejí ve 3D!

14. srpna 2011 v 14:53
Šmoulinka, Taťka Šmoula a další hrdinové velcí jako tři jablka jsou zase tady! Americká rodinná komedie, ve které tvůrci spojili animovaný i hraný film, uvádí na plátna kin všem dobře známé modré trpaslíky.
Zlý čaroděj Gargamel vyžene Šmouly z jejich vesničky a během následného pronásledování všichni společně projdou kouzelným portálem, který je zavede do našeho světa, přímo doprostřed newyorského Central Parku. Malí modří Šmoulové musejí dát hlavy dohromady a najít způsob, jak se dostat zpátky domů do vesničky dříve, než je Gargamel znovu vystopuje …
Šmoulové byli vytvořeni v roce 1958 a jejich autorem je belgický karikaturista Pierre Culliford známý jako "Peyo", který je celému světu poprvé představil na stránkách komiksového časopisu "Le Journal de Spirou". Příběhy malých modrých skřítků, které pronásleduje zlý černokněžník Gargamel a jeho kocour Azrael, se v osmdesátých letech staly námětem k populárnímu animovanému seriálu v produkci společnosti Hanna-Barbera Productions.

Režisér Raja Gosnell je starý rutinér, který má za sebou už sedm celovečerních snímků (Čivava z Beverly Hills, Tvoje, moje a naše, Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery, Scooby-Doo, Agent v sukni, Nepolíbená, Sám doma 3), ale žádný z nich se zatím nezapsal do dějin animovaného filmu.
Také jsou poslední dílo - Šmoulové, kteří se vracejí po skoro třiceti letech od premiéru animovaného seriálu, vzbuzují dosti rozdílné reakce. Zatímco pro jedny jde o překvapivě snesitelný a koukatelný dětský film, pro druhé zase otravná a nezábavná záležitost, kde je zbytečně moc modro … No, možná je zbytečné se rozčilovat nad naivitou příběhu a nechat hodnocení těm, pro které je určen - tedy dětem.
Americko-belgická rodinná komedie Šmoulové/The Smurfs měl v českých kinech premiéru 11. srpna 2011.
 
 

Reklama
Reklama