TV Show

Michal Šeps: Rozdělili nás, my ale vydržíme

15. května 2011 v 14:55
PÁTÉ FINÁLE: Šeps, Kolečkářová
Bětka Kolečkářová je ze hry venku, jak to bude s ní a s Michalem Šepsem teď? Vydrží jejich láska? A co spolu plánují?

Spolu s Bětkou už si v soutěži nezazpíváte, užili jste si alespoň váš duet v minulém finálovém kole?
Já jsem si to hrozně užil. Jsem rád, že to dopadlo tak, že jsme mohli zpívat spolu. Je mi jedno, co říkají lidi, kteří mají k našemu vztahu nějaké připomínky, já si ten duet zazpívat chtěl a to se mi splnilo.

Měli jste na sebe i víc času, když jste spolu nacvičovali duet?
My se to spolu vlastně moc neučili. Bětka se spíš soustředila na svou první sólovou písničku. Takže já se večer před finále zavřel do koupelny a pořád dokola jsem ji trénoval.

video k článku

Bětka už soutěž opustila, co teď s vámi bude dál?
Chceme spolu být, co to půjde. Já si dokážu představit, že nám to vydrží i celý život.

Myslíš, že jí sedne i tvůj švihlý reggae životní styl?
Už jsme se o tom bavili a ona to taky chce. Odjet na Jamajku, žít takový free život, prostě dva svobodní hippiesáci.

PÁTÉ FINÁLE - VYŘAZENÍ: Kolečkářová a Šeps

Bude tě bez ní ještě teď SuperStar bavit?
Já netoužím po vítězství, nemyslím si, že jsem typ na superstar. Pro mě je hlavní, že mi SuperStar dala Bětku. Máme se moc rádi, máme toho hodně společného. Teď chci jen, aby to vydrželo co nejdéle.

*krasna.nova.cz*

SuperStar: Petr Ševčík zkolaboval na testu HIV

11. května 2011 v 12:46


Finalisté SuperStar se zapojili do boje proti AIDS a ochotně podstoupili preventivní testování na HIV. Petr Ševčík zkolaboval.
Jeden z finalistů Česko Slovenské SuperStar Petr Ševčík dnes s dalšími finalisty podpořil nový rychlotest na HIV a udělalo se mu nevolno.
"Z krve se mi zle neudělalo, to bylo tím, že jsem celý den nic nejedl a nepil. Zamotala se mi hlava. Občas se mi to stává. Chvilku jsem si tu sedl a už je mi lépe," přiznal Ševčík, který také podstoupil Insti rychlotest. Spolu s ním se na akci objevil i zamilovaný páreček Michal Šeps a Alžběta Kolečkářová.

Účastníci superstar se poprvé zapojují do kampaně v boji proti AIDS - 3
Finalista SuperStar Petr Ševčík (druhý zprava) se v lékárně zhroutil.

"Zatím jsem neměl odvahu do testu jít, ale kvůli Alžbětě bych udělal cokoli," přiznal Michal, který zatím v soutěži Česko Slovenská Superstar pokračuje, ale na výhru si rozhodně zuby nebrousí.
"Myslím si, že na vítězství nemám šanci a ani po ní netoužím. Chci dělat věci, které mě baví a myslím si, že kdybych vyhrál, tak bych se musel moc podřizovat a to já neumím," dodává Šeps, který se už těší, jak vezme svojí Alžbětu na prázdniny pod stan.

Účastníci superstar se poprvé zapojují do kampaně v boji proti AIDS - 4
Testování prováděli doktor Radim Uzel a Miss Jana Doleželová, majitelka lékárny.

"Těším se na léto, ale musím se hodně učit, protože v září maturuji, takže se budu věnovat škole," prozradila Kolečkářová, která včera ze soutěže vypadla.
Do testování nového produktu Insti, který dokáže odhalit výsledek testu za neuvěřitelných šedesát vteřin, se zapojili vedle Ševčíka, Kolečkářové a Šepse také Klaudia Pappová, Martin Harich, Simona Fecková či Monika Povýšilová.

Účastníci superstar se poprvé zapojují do kampaně v boji proti AIDS - 5
Účastníci SuperStar se poprvé zapojili do kampaně v boji proti AIDS.

Do lékárny Palladium, která patří MISS ČR Janě Doleželové, zavítal i novopečený otec, zpěvák Vlasta Horvát. "Rozhodně podporuji takovouto věc a nechal jsem se pod pana doktora Radima Uzla otestovat. Byl jsem především zvědavý a také hrozně nervózní."
"I když člověk o sobě nepochybuje, stejně má černé představy. Test mi vyšel jako všem negativně a jsem rád, že jsem mohl jít vzorem. Každý, kdo má nějaké pochyby, by rozhodně měl jít na takovýto test," přiznal Vlasta, který hned po akci spěchal na schůzku s producentem nového CD.

Účastníci superstar se poprvé zapojují do kampaně v boji proti AIDS - 7
Některým odběr krve nevadil a nezhroutili se.

Akci moderoval producent kampaně Celebrity proti AIDS a režisér Petr Jákl, který se nechal taktéž otestovat, a to přímo krásnou modelkou a lékárnicí Janou Doleželovou. "Zapojit se do osvětového projektu a nechat se opíchat krásnou Janou, co víc si přát," řekl na závěr s humorem sobě vlastním Petr.

Jak finalistům sednou duety a další nedělní hity?

7. května 2011 v 14:34
SUPERSTAR: Finalisté s Helenou Vondráčkovou

V SuperStar tentokrát zazní duety, a také písně, které u nás byly hity před několika desetiletími
Když Leoš Mareš prozradil, že hvězdnými hosty nedělní SuperStar budou Jiří Korn a Helena Vondráčková, většina diváků čekala, že všechny zpívané písně budou právě od těchto interpretů. Ale skutečnost je pestřejší. Jiří s Helenou zazpívají v úvodu i závěru pořadu, ale z úst soutěžících se polinou písně, které byly obrovskými hity v době, kdy ještě na Hradě seděl prezident, který byl československý i svojí mluvou. Songy finalistům totiž vybírala právě Helena Vondráčková a rozhodla se "potrápit" je šlágry svého mládí.

Pro mnoho mladých diváků to možná budou vykopávky, ale jedno je jisté - kvalitnímu hitu neublíží ani roky. Dokáže zapůsobit i dnes, stejně jako působil před třiceti lety. Čím nás tedy soutěžící překvapí?

Alžběta Kolečkářová - A ty se ptáš, co já (ABBA, Helena Vondráčková)
Obrovský hit švédské skupiny ABBA The Winner Takes It All u nás nazpívala Helena Vondráčková, a tak se stal hitem i v našich krajích. Bětka má silný a znělý hlas, který se na tuto píseň plnou dlouhých tónů hodí. Neměla by ale předvádět některé hlasové manýry a příliš píseň "modernizovat" různými kudrlinkami.

Petr Ševčík - You Can't Hurry Love (Diana Ross, Phil Collins, Marie Rottrová)
Původně tuto svižnou skladbu zpívaly The Supremes a mnoho lidí ji má spjatou s hlasem Diany Ross. Mnohem známější a úspěšnější verzi nazpíval Phil Collins - předpokládám, že právě toto aranžmá nám Petr předvede. Skladba má i český text, pod názvem "Na lásku máš čas" ji u nás proslavila Marie Rottrová. Pro Petra by to po pěvecké stránce neměl být problém, je to rychlá popová věc, ale zdaleka není pro zpěváka tak snadná a pohodová, jak se na první poslech jeví. Čistá intonace je zde absolutní nutností.

Michal Šeps - Obchodník s deštěm (Kryštof)
Jediná písnička, která nezapadá do celkového konceptu, protože jako jediná je moderní a současná. Nu ale on celý Michal Šeps nezapadá do celkového konceptu SuperStar, protože je naprostým originálem a unikátem mezi soutěžícími. A tak spolknu svoji nespokojenost s tím, že nedostal nějakého pěkného Milana Chladila nebo - pokud bychom chtěli být hodně Šepsovští - třeba Džus Blues od Rudyho Kovandy a poslechnu si i Obchodníka s deštěm,

Lukáš Adamec - It's Not Unusual (Tom Jones)
Nemýlím-li se, tak tento flák nikdo česky nenazpíval. Až se tomu divím, taková profláklina! Toma Jonese si u nás každý spojuje s Martinem Chodúrem, takže bude zajímavé slyšet jeho píseň z jiných než z Martinových úst. Doufejme, že se Lukášovi vrátil jeho zdravý silný hlas a ukáže, že není jen testosteronovým rockerem, ale že dokáže zazpívat chlapáckou píseň i v jiném žánru.

Gabriela Gunčíková - Lásko má, já stůňu (Helena Vondráčková)
Další Helenku si v soutěži vystřihne Gábina a bude to velehit Karla Svobody z muzikálu Noc na Karlštejně. Notoricky známý song je opět postaven na dlouhých a znělých tónech. Gábina má tendenci si do zpěvu přidávat chraplák za všech okolností, a tak mě zajímá, jestli se tentokrát od tohoto prvku oprostí a zazpívá to s maximální čistotou. Náročná pro ni bude i práce s dynamikou. Gábina je zvyklá zpívat středně a naplno. Potichu moc ne. Takže tady se ve slokách ukáže, jak (a jestli) dokáže být pěvecky něžná.

Martin Kurc - Wake Me Up Before You Go Go (Wham!)
Tuto skladbu od skupiny Wham! si pamatuju z nějaké totáčové estrády, kde zněla tuším pod názvem "Každý z nás ať tančí go-go" a milosrdná skleróza už vytěsnila, kdo to v češtině spáchal. Nemůžu si pomoci, u této juchavé skladby se mi vybavuje Haberův výstižný termín. Tato pesnička je grc. A nedovedu si představit, jak něco takového zazpívá zrovna Martin, jehož doménou jsou klidné baladické songy. To je skladba za trest a na Martinově místě bych z toho udělal totální šepsovinu a ultraparodii, protože jinak to bude mít při hlasování hodně nahnuté.

Martin Harich - Hard Day's Night (Beatles)
Populární "izbina" (odvozeno od fonetického přepisu počátečních slov skladby - "it's been a"), kterou musel mít ve svém diskokufříku každý DJ. Jeden z nejznámějších songů legendárních Beatles. Od Martinova podání očekávám omlazení a osvěžení této pecky. Ona je mladistvá už sama o sobě, i když je jí neuvěřitelných 47 let, ale Martin tomu může dát ještě trochu jiný šmrnc. Tedy pokud si dá pozor a nebude šišlat jak Bára Tachecí.

Gabriela Gunčíková + Lukáš Adamec - Cose della vita (Eros Ramazzotti + Tina Turner)
Zvláštní poprockový duet, který se tváří tvrději, než jaký nakonec ve skutečnosti je - má spíše drsnější podklad a kytarová sóla. Tina je sice rockerka par excellence, ale od Ramazzottiho se rock čekat nedá, pouze tvrdší pop. Od Lukáše Adamce ovšem ano. Zajímá mě, jestli jeho pojetí této skladby bude více rockové. Každopádně mi udělalo radost, že zazní takovýto "plnotučný" duet, který má opravdu koule (i když na straně Tiny, nikoli Erose).

Alžběta Kolečkářová + Michal Šeps - I Got You Babe (Sonny+Cher, UB40)
V podkladech k SuperStar je sice uvedeno, že jde o duet Sonnyho a Cher, ale jsem si jistý, že v tomto duetu nebude použita jejich verze, ale verze od skupiny UB40, což je čistokrevné reggae. Na duet jsem hodně zvědavý. Michal se zatím ukázal jako svérázný sólista, ale v duetu bude muset dát prostor Bětce a bude muset dbát na to, aby jeho a její zpěv byl v rovnováze, aby to byl duet, z nějž nikdo "netrčí" a v němž nikdo nezaniká. Michal zatím v soutěži předčí má očekávání, a tak předpokládám, že i tuto neděli mi vyrazí dech dobrým výkonem. Od Alžběty, která před SuperStar také zpívala reggae, také větší problémy neočekávám.

Petr Ševčík + Martin Kurc + Martin Harich - All For Love (Sting + Adams + Stewart)
Velmi vysoko položená věc, postavená pro tři romantické poprockové hlasy. Je mi jasné, čí part si vystřihne Martin Kurc, ale nevím, co zbylí dva pánové. Krásná balada, která by se povinně měla vysílat všem zpěvákům, aby viděli, jak všichni pánové zároveň vynikají a zároveň si dávají prostor a "nelezou si do zelí". Úžasné vyvážené. Trio Ševčík, Kurc a Harich má sice trochu horší pozici v tom, že to zatím nejsou takové osobnosti, takové persóny, jako Sting s Adamsem a Stewartem, ale rozhodně to může být zajímavý pokus o zazpívání této klasiky.

SUPERSTAR! KOLAPS FANYNKY V PŘÍMÉM PŘENOSU!

3. května 2011 v 18:01


Pondělní vyřazovací večer Česko Slovenské SuperStar poznamenal kolaps jedné z fanynek. Díky pohotové reakci poroty, moderátorů a bleskovému zásahu lékaře, který se pro fanynku vrhl do davu, je dívka v pořádku.
Celý vyřazovací večer probíhal přesně podle plánu. Moderátorská dvojice Tina a Leoš Mareš si předvolávali soutěžící a po dramatických chvilkách je vždy poslali zpět, protože postoupili.

Nakonec zbyli poslední dva zpěváci. Martin Kurc a Martin Harich.
Po názorech poroty na oba zpěváky nečekaně vypadl nejmladší soutěžící a miláček fanynek Martin Harich.

MARTIN HARICH VYPADL


V publiku to nesouhlasně hučelo, fanynky se bouřily a dokonce ani Martin Kurc nevěřil tomu, že postoupil.
Harich se chopil svého čestného úkolu zazpívat píseň na rozloučenou. Po jejím skončení následoval ohromný aplaus, který porotci nemohli utišit.

POSLEDNÍ PÍSEŇ MARTINA HARICHA


Habera se snažil fanynky uklidnit. Najednou mu do řeči skočila Gábina Osvaldová: "Doktora!" zakřičela, ale přes dav ji neslyšel ani moderátor Mareš, který se zrovna poroty ptal, zda použije divokou kartu a Haricha vrátí zpět.

Teprve na čtvrté Gábinino zavolání, ve chvíli, kdy už i Rytmus ukazoval pod pódium, si Mareš všiml co se děje.
Také začal volat zdravotníka, který byl u dívky během několika vteřin a odnesl ji do zákulisí, kde ji poskytl první pomoc.
Dívka zřejmě neunesla atmosféru toho, že její favorit vypadl a pod vlivem emocí omdlela.
Nakonec vše dobře dopadlo. Martinova fanynka je v naprostém pořádku a určitě ji po probrání potěšilo, že porota vrátila Martina Haricha zpět do soutěže.

PODÍVEJTE SE NA HLASOVÁNÍ O DIVOKÉ KARTĚ, KTERÝ POROTA VRÁTILA HARICHA DO SOUTĚŽE

*tn.nova.cz*

SUPERSTAR! Adamec PŘIŠEL O HLAS! Dokončí SUPERSTAR?

2. května 2011 v 19:29
DRAMA V SUPERSTAR! ADAMEC PŘIŠEL O HLAS V PŘÍMÉM PŘENOSU!

Finalista pěvecké soutěže Česko Slovenská Superstar Lukáš Adamec má velké problémy s hlasivkami. Hrozí, že soutěž nedokončí!
Lukáš Adamec se totiž stále nemůže vyléčit ze silného nachlazení a tak bojuje s unavenými hlasivkami, které mu téměř znemožnily zpěv už v nedělním finále.
Pokud se zdravotní stav Lukáše Adamce nezlepší, bude možná muset soutěž opustit. V průběhu pondělí nemluvil vůbec a zřejmě nebude schopen zpívat ani společný song všech finalistů, který každý přímý přenos začíná. Došlo to dokonce tak daleko, že ještě v průběhu neděle musel Lukáš navštívit nemocnici. Tam mu odborníci aplikovali obstřiky, které si ale musel zaplatit ze svého, protože pochází ze Slovenska. Stálo ho to asi 2 tisíce korun.
Už v neděli bylo na Lukášovi vidět, že má problémy svou písničku uzpívat. Porota ho ale po dospívání pozitivně ocenila a dala mu naděje i do příštího kola.


*tn.nova.cz*
 
 

Reklama