TITANIC - film (historie)

Muzeum TITANICU zakotví v Belfastu

15. dubna 2012 v 19:25
Tvář má ze tří tisíc střepů eloxovaného hliníku a končetiny tvoří čtyři hroty!Muzeum TITANICU zakotví v Belfastu - design
Tak vypadá nové námořní muzeum v Severním Irsku, které je vyhrazeno pro pozůstatky ze slavného zaoceánského parníků Titanic. Londýnští architekti Todd Architects na tomto stavitelském díle zapracovali spolu se společností CivicArts. Muzeum, které se otevřelo poslední březnový den, ve svém centru ukrývá pětipodlažní vysoké prosklené atrium a tím umožňuje návštěvníků snadný vstup ke každé z devíti galerií obsažených ve čtyřech zmíněných křídlech. Ty mají zprostředkovat interaktivním způsobem náhled na památky, zvuky, vůně i příběhy slavného plavidla. Fasáda budovy má podle návrhářů připomínat kovové panely, ze kterých bylo tvořeno tělo samotného Titanicu. Uvnitř budovy najdou hosté také repliku kultovního točitého dřevěného schodiště, restaurací, kaváren i obchodů. Architekti i zadavatelé si slibují, že tento projekt přitáhne pozornost turistů a poslouží místnímu cestovnímu ruchu. Výstavba komplexu, který se rozprostírá na 14.000 m², trvala tři roky, tedy stejnou dobu jako u Titanicu. "Vytvořili jsme architektonickou ikonu, která zachycuje ducha loděnic, lodí, vodních krystalů ledu i společnosti White Star Line s jejím logem," potvrzují architekti. Dodávají také, že tímto počinem přináší obnovu a inovaci parníku, který ztroskotal před sto lety a pomocí něj oživují tragický příběh jedné z neslavnějších lodí světa. Snažili se o maximální autentičnost. K vytvoření belfastského Titanicu bylo využíváno nejlepších designových technologií.

http://img6.ct24.cz/cache/616x347/article/35/3440/343989.jpg

http://www.maxidesign.cz/clanky/802/dezeen-titanic-belfast-by-civicarts-and-todd-architects-ss-7.jpg

http://www.maxidesign.cz/clanky/802/dezeen-titanic-belfast-by-civicarts-and-todd-architects-ss-9.jpg

http://msnbcmedia.msn.com/j/MSNBC/Components/Photo/_new/pb-120327-titanic-museum-jm-04.photoblog900.jpg

Titanic zajímavosti

15. dubna 2012 v 19:16
JMÉNO V řecké mytologii byli Titáni symbolem moci a síly. Společnost White Star Line chtěla jménem zdůraznit skutečnost, že její parník byl ve své době největší lodí na světě. Protože ke jménům svých lodí přidávala koncovku -ic, dostal Titanic své jméno.
reklama

SPUŠTĚNÍ Titanic byl spuštěn na vodu 31. května 1911 ve 12.15 hodin místního času. Přišlo se podívat 100 000 diváků. Na namazání slipu, po kterém loď doklouzala do vody, bylo spotřebováno 22 tun mýdla. Těsně před spuštěním zahynul jeden dělník, na kterého spadl dřevěný trám.

KŘEST Titanic při svém spuštění nebyl pokřtěn. Pověrčiví námořníci to pak udávali jako hlavní příčinu katastrofy.

Majitel loď přežil jen o rok

MAJITEL Majitel Titaniku John Pierpont Morgan patřil k nejbohatším lidem počátku století. Na lodi měl plout také, kvůli nemoci ale zůstal na pevnině. Svou loď přežil o jeden rok - zemřel v roce 1913.

KOMÍNY Titanic měl čtyři komíny, ale jen tři z nich byly funkční. Čtvrtý byl postaven čistě z estetických důvodů.

KORMIDLO Kormidlo Titaniku bylo téměř 24 metrů vysoké a více než 4,5 metru široké. Vážilo přes 100 tun. Pro Titanic ale i takové kormidlo bylo příliš malé a tím byla omezena jeho manévrovatelnost.

Lístek by dnes stál až 2 miliony korun

LODNÍ LÍSTEK První třída tehdy stála od 23 liber do 870 liber (dnes by to bylo 1688 liber až 63 837 liber, to je 50 600 až 1,9 milionu korun). Třetí třída stála 7,5 libry (dnes 532 liber, což je 16 000 korun).

RODINY Bylo běžné, že s živitelem rodiny s ním za novým životem v Americe jela i celá rodina. Nejpočetnější byla rodina Segeových, s nimiž plulo jejich devět dětí ve věku od čtyř do dvaceti let. Nikdo nepřežil.

Jen dvě vany pro třetí třídu

HYGIENA Cena lodního lístku odrážela společenské postavení cestujícího a tomu odpovídala i hygiena. Vodou na lodích se do vynálezu odsolovacích zařízení šetřilo, a to i na Titaniku, který navíc vodu potřeboval pro své parní stroje. Pasažéři třetí třídy měli k dispozici jen dvě vany.

JÍDLO Cestující první třídy mohli vybrat ze čtyřiceti jídel v několika chodech. Na palubě Titaniku bylo 60 kuchařů včetně pomocníků. Měli k dispozici 34 000 kilogramů masa, 5000 kilogramů čerstvých ryb, 3400 kilogramů slaniny nebo 40 000 kusů vajec. Na mytí nádobí bylo najato 36 mužů. Zbytky jídla a vůbec všechny odpadky se v té době házely do moře.
http://img.abicko.cz/img/5/article/1241344_titanic.jpg
*tn.cz

Titanic 6D

15. dubna 2012 v 16:25
titanic real life theater

*http://veryhilarious.com

Čína vystřihla nahou Kate Winslet z 3D Titaniku. Lidé by ji prý osahávali

15. dubna 2012 v 16:22
http://1.bp.blogspot.com/_JPIE1TUyhJM/THBXzMbmjpI/AAAAAAAABlA/0K6VkmfrBtM/s1600/jack%26rose.jpgČína je země paradoxů. O trojrozměrnou verzi filmu Titanic je tam větší zájem než kdekoli jinde na světě a čínští diváci zřejmě zachrání producenty, kteří se do výroby 3D varianty pustili. Jenže paradoxně zrovna čínští diváci neuvidí původní verzi filmu. Cenzoři komunistické země zasáhli a vystřihli scénu, v níž je Kate Winslet nahá. Proč? Diváci by ji prý osahávali. Scéna, v níž Jack alias Leonardo DiCaprio maluje Rose alias Kate Winslet zcela nahou, bude po zásahu cenzorů upravena tak, že britskou herečku čínští diváci spatří jen od krku nahoru. "Zvážíme-li živé efekty 3D filmu, obáváme se, že by diváci mohli zvedat své ruce, aby se dotkli, tím by vyrušovali jiné diváky. Abychom zamezili potenciálním konfliktům mezi diváky a také kvůli tvorbě harmonického a etického sociálního prostředí, rozhodli jsme se vystřihnout nahé scény," uvedl mluvčí cenzorského úřadu.


img

TITANIC-herci, dřív a teď

5. dubna 2012 v 19:20
Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio hraje Jacka Dawsona

Kate WinsletKate Winslet hraje Rose DeWitt Bukater

Gloria StuartGloria Stuart hraje Starou Rose

Billy Zane
Billy Zane hraje Cala Hockleyho

Kathy Bates
Kathy Bates hraje Molly Brown

Frances Fisher
Frances Fisher hraje Ruth Dewitt Bukater

Victor Garber
Victor Garber hraje Mr. Andrewse

Bill Paxton
Bill Paxton hraje Brocka Lovetta

Danny Nucci
Danny Nucci hraje Fabrizia

TITANIC 3D Trailer 2012

3. března 2012 v 19:15

James Cameron převede velkofilm Titanic do 3D!

24. května 2011 v 17:59
Celosvětová obnovená premiéra filmu Titanic ve formátu 3D se ukuteční dne 6. dubna 2012! Premiéra filmu připadá na 100. výročí vyplutí Titanicu, neboť loď vyplula z přístavu Southampton 10. dubna 1912.

Kate Winslet a Leonardo DiCaprio si opět zařádí na palubě Titanicu!

Velkofilm Titanic, který obdržel jedenáct Oscarů, včetně Oscara za nejlepší film a nejlepší režii, je v tržbách druhým nejúspěšnějším filmem všech dob. Snímek, který vlastně zahájil hvězdné kariéry Leonarda DiCapria a Kate Winslet, měl premiéru v roce 1997 a slavil tehdy úspěch u diváků i kritiky.
Režisér James Cameron se teď pokusí překonat sám sebe - na příští rok chystá trojrozměrnou podobu příběhu o potopené lodi. Diváci teprve díky 3D verzi uvidí Titanic tak, jak byl zamýšlený, tedy na velkém plátně. Má jít o film jaký jsme nikdy předtím neviděli, jelikož bude digitálně upravený ve vyšším rozlišení a pečlivě převedený do 3D.


Jeho nová premiéra je stanovena na 6. dubna 2012 při příležitosti stého výročí vyplutí Titaniku na jeho první - a poslední - plavbu z Anglie 10. dubna 1912.
Titanic po celém světě vydělal víc než 1,8 miliardy dolarů a dlouho dominoval žebříčku nejvýnosnějších filmů všech dob, než ho s 2,7 miliardami od premiéry v roce 2009 překonal Avatar.

15. duben - Den, kdy se potopil Titanic

15. dubna 2011 v 10:46


stream.cz
 
 

Reklama