Michael Jackson

V téhle kožené bundě Michael Jackson změnil hudební historii. Prodala se za 31 miliónů

27. června 2011 v 18:15
Bunda, v níž Michael Jackson natočil klip Thriller.
Bunda, v níž Michael Jackson natočil klip Thriller

Červeno-černá kožená bunda, v níž popový král Michael Jackson (✝50) natočil klip ke své legendární písni Thriller, má nového majitele. Ten se ale musel pořádně plácnout přes kapsu. Na aukci v losangeleském Beverly Hills se totiž její cena vyšplhala na neuvěřitelných 1,8 miliónu dolarů (31 miliónů korun).
Bunda, kterou navrhla Deborah Landis, manželka režiséra klipu Johna Landise, je o to hodnotnější, že na rukávu nese umělcův podpis. Úplným unikátem ale bunda zase není. Jackson při natáčení klipu používal dvě totožné, ta druhá je ale v daleko horším stavu a stala se součástí zpěvákovy pozůstalosti.
Šťastným majitelem artefaktu, jenž už navždy zůstane zapsán do hudební historie, se stal Milton Verret z texaského Austinu.
"Je to jeden z nejdůležitějších kousků mezi rokenrolovými memorabilii," vysvětlil Verret, v jehož sbírce už leží jiné Jacksonovy bundy nebo kytara podepsaná členy kapely U2.
Od smrti Michaela Jacksona, jedné z nejvýraznějších osobností popové hudby, v sobotu uplynuly dva roky. Jeho Thriller natočený v roce 1983 navždy změnil představu o tom, jak mají vypadat hudební klipy.

Takhle bezstarostně si užívá lékař Murray podezíraný z úmrtí Michaela Jacksona

27. června 2011 v 15:06
Lékař Michaela Jacksona Murray zatím stále uniká trestu.
Lékař Michaela Jacksona Murray zatím stále uniká trestu

Mediální humbuk kolem lékaře Conrada Murraye (57) již utichl. Janet Jackson (45) je ovšem dodnes přesvědčena, že za smrt jejího bratra Michaela Jacksona (✝50) mohl právě Murray. Ten byl ve středu spatřen, jak v kalifornském Downey hraje spolu se svou přítelkyní Sade Anding a jejich malým synem golf na hřišti Rio Hondo Golf Course. Není divu, že působí tak bezstarostně, jelikož zatím stále úspěšně uniká trestu, který mu kvůli obvinění ze smrti Jacksona hrozil.
Král popu Michael Jackson zemřel 25. června 2009 na zástavu srdce, která nastala po injekční aplikaci smrtelného množství léku propofol. Ten mu podal právě Conrad Murray. Lékař dávku namíchal ještě s dalšími anestetiky a sedativy, aby zpěvákovi pomohl překonat nespavost. Množství však bylo příliš velké, což mělo za následek Jacksonovo selhání srdce.
Murray byl v minulém roce obviněn z neúmyslného zabití a hrozily mu čtyři roky na mřížemi. Soudní proces se však vleče. Může se stát, že se Murray nakonec trestu úplně vyhne. Lékař se již jednou vyplatil na kauci a dokonce se několik měsíců po Jacksonově smrti vrátil do práce.

Murray se synem. Murray se synem

Conrad Murray na golfu v Kalifornii.
Conrad Murray na golfu v Kalifornii

Conrad Murray na golfu se svým synem.
Conrad Murray na golfu se svým synem

Jacksonova předtucha: Někdo mě zabije

27. června 2011 v 15:02
Pietní místo Michaela Jacksona, Mnichov. #profimedia
Můj bratr opakovaně předpovídal, že ho někdo zabije kvůli jeho nemovitostem a vydavatelským právům, píše ve své nové knize sestra zpěváka Michaela Jacksona La Toya. Dílo Starting Over (Začít znovu) bude uvedeno na trh příští týden.
"Když jsem se dozvěděla o bratrově smrti, první otázka, která mne napadla, byla: Kdo Michaela zabil?" vzpomíná pětapadesátiletá americká hudebnice, herečka a podnikatelka La Toya Jackson na okamžik před dvěma lety, kdy její bratr podlehl předávkování sedativy.

Svolení jen k deseti vystoupením
Osobní lékař popové legendy Conrad Murray půjde v září před soud a je obviněn z profesionální chyby, protože použil anestetika propofol jako prostředek ke spaní.
La Toya Jackson podle svých slov kontaktovala doktora Murrayho v nemocnici krátce poté, co byl Michael prohlášen mrtvým, a chtěla se dozvědět, co se stalo. "Jen se ale omlouval a vyhýbal se odpovědi," řekla.
Michaelova dcera Paris jí prý krátce před otcovou smrtí řekla, že "tatínek často plakal". La Toya prý také našla bratrovu ložnici "úplně rozcupovanou", nábytek byl zpřevracený a věci rozházené kolem. Mezi nimi se válely i vzkazy psané podle ní Michaelovou rukou. Vyplývá z nich, že se dovolával pomoci svého otce Josepha, "aby ho zbavil těch lidí" a že "dal svolení jen k deseti vystoupením".

Během necelé hodiny
Zpěvák zemřel jen pár týdnů před chystanou sérií 50 koncertů v O2 areně v Londýně. Původně mělo být vystoupení jen deset, ale vstupenky se prodaly během necelé hodiny, takže bylo přidáno dalších 40 představení. La Toya není jedinou členkou rodiny Jacksonových, která se s veřejností rozhodla podělit o její příběh. V září by se měla na pultech objevit kniha zpěvákova bratra Jermaine Jacksona.

Sako Michaela Jacksona se vydražilo za 30 milionů

27. června 2011 v 14:36
Za 1,8 milionu dolarů (cca 30 milionu korun) se na aukci v americkém Beverly Hills vydražilo slavné červeno-černé kožené sako, které měl zpěvák Michael Jackson na sobě ve videoklipu k hitu Thriller.
Sako na nedělní aukci vydražil Milton Verret, obchodník s komoditami z texaského Austinu, uvedla agentura AP s odvoláním na Darrena Juliena, prezidenta dražební síně Julien's Auctions. Získal tak jedno ze dvou sak, které Jackson oblékl při natáčení videoklipu k Thrilleru v roce 1983 - konkrétně to, které na sobě měl ve scéně, kdy tančí se skupinou zombií vstanuvších z hrobů. Jde prý o to zachovalejší ze dvou použitých sak a navíc je na rukávu podepsané samotným Jacksonem.
Verret po dražbě oznámil, že sako vyrazí na turné, na němž bude získávat peníze pro charitativní organizace podporující dětské nemocnice po celém světě. "Tohle (sako) je jedním z nejvýznamnějších památečních kousků v dějinách rokenrolu," řekl agentuře Reuters Verret, v jehož sbírce už je mimo jiné další Jacksonovo sako či kytary podepsané členy skupiny U2.
Aukční síň pošle část ze sumy získané prodejem velkému útulku pro kočkovité šelmy Shambala Preserve. Ten se stará o dva tygry, kteří králi popu kdysi patřili.

Už jsou to 2 roky co zemřel jeden z nejlepších zpěváků MICHAEL JACKSON♥

25. června 2011 v 14:27
Dneska jsou to přesně 2 roky co zemřel MICHAEL JACKSON, tato zpráva 25.6.2009 zasáhla celý svět, ať už pozitivně nebo negativně. Ten den si pamatuju jako kdyby to bylo včera, měla jsem před sebou poslední dny na Základní škole a naše třída chystala rozlučák s učiteli. Tu zprávu o Michaelově smrti jsem se dozvěděla z internetu, na který normálně ráno před školou nechodím, ale něco mě lákalo, že se mám podívat. Zapal jsem internet a jako hlavní zpráva byla KRÁL POPU MICHAEL JACKSON ZEMŘEL, byl to pro mě šok :-( .
Ještě horší bylo když v televizi dávali rozloučení MJ, kde byly jeho děti, rodina, přátelé...u toho mi tekly slzy proudem a nemohla jsem přetat :-'( Všude na hudebních stanicích hrály jeho nádherné písničky a já brečela a brečela. Na takovýho užasného člověka jako je MICHAEL JACKSON nejde zapomenout a ty lidi, kteří věří takovým blbostem co píše bulvár o MJ ať si věří, ale jeho opravdový fanoušci, kterých je na světě hodně, tak takovým blbostem věřit nebudou. RIP MICHAEL JACKSON → ♥WE LOVE YOU FOREVER♥
Tajemná smrt Michaela Jacksona: Jeho sestra konečně odhalila nová fakta

17. června 2011 v 12:51
La Toya Jackson
La Toya Jackson

Americká zpěvačka, herečka a tanečnice La Toya Jackson (55) napsala knihu o smrti svého bratra, popového krále, Michaela Jacksona. Kniha nese název Starting Over.
La Toya v publikaci píše, že když se dozvěděla o Michaelově (✝50) úmrtí, ihned si položila otázku, kdo jej zabil. Uvědomila si, že její bratr často svou smrt předpovídal. Těsně před Michaelovou smrtí jeho dcera Paris řekla, že byl stále studený a pořád plakal.
V knize se dále píše, že po Jacksonově úmrtí La Toya konfrontovala doktora Conrada Murraye, zpěvákova osobního lékaře, aby zjistila, co se stalo. Doktor prý odpovídal velmi vyhýbavě.
La Toya dále v knize uvádí, že krátce po nešťstné události prohledala bratrovu ložnici. Ta prý byla převrácená vzhůru nohama. Na zemi našla Michaelovy zápisky, ve kterých naznačoval, že potřebuje pomoc od jejich otce Josepha, aby dostal jisté lidi pryč z jeho života.

Starting Over
Starting Over

Podle NME Jackson nejlepším zpěvákem, jinde vítězí Franklin či Mercury

11. června 2011 v 14:28
Michael Jackson's Thriller video

V probíhající anketě britského serveru NME o nejlepšího zpěváka všech dob, které se podle tvrzení pořadatelů zúčastnily už čtyři milióny fanoušků, vede velmi těsně Michael Jackson před Freddiem Mercurym.
Jackson a Mercury mají téměř shodné hodnocení (první z nich má skóre 8,65 z deseti a druhý 8,5 z deseti). Třetí je aktuálně Axl Rose s hodnotou 7,06. Pořadí se ještě může změnit.
Úplně jinak to vidí v Americe. Podle tabulky kritiků ze známého magazínu RollingStone je největší zpěvačkou všech dob Aretha Franklin, druhé místo má Ray Charles a trojku dostal Elvis Presley.
Freddie Mercury v roce 1984 během londýnského koncertu ve Wembley.
Češi milují Freddieho. Tady nemá šanci ani Jackson, ani Elvis

V České republice přetrvává téměř neotřesitelná popularita Freddieho Mercuryho. Když se před pár lety konaly na Novinkách ankety o nejlepší skupiny, hity a zpěváky, kterých se účastnily desetitisíce lidí, téměř vždy byl na prvním místě Freddie Mercury nebo Queen.
Přes čtyřicet tisíc čtenářů Novinek rozhodovalo v první z anket o nejlepší popové písni všech dob a s velkým náskokem zvítězila písnička Show Must Go On od skupiny Queen. Na druhém místě jsou U2 s Beautiful Day a na třetím Beatles a Yesterday.
V kategorii rock během jednoho týdne hlasovalo 42 000 lidí a první místo patřilo skladbě We Are The Champions od Queen. Na druhém místě skončila Metalica (Nothing Else Matters) a na třetím Nirvana (Smells like Teen Spirit).
Nápadné je, že ve většině velkých anket vítězí mrtvé osobnosti. Současná pop music jakoby neměla co nabídnout.

Pojišťovna nechce platit za Jacksonovu smrt, lhal o svém zdraví!

11. června 2011 v 14:18
Pojišťovna nechce vyplatit peníze za Jacksonovu smrt
Pojišťovna, zaštiťující koncerty Michaela Jacksona (†50) v Londýně před jeho smrtí, odmítá vyplatit pojistku firmě AEG, jež přišla Jacksonovou smrtí o velké zisky. Jackson prý lhal v dotazníku o svém zdravotním stavu.
Pojišťovna nechce vyplatit v přepočtu přibližně 300 milionů korun jako odškodné za neuskutečněné koncerty Michaela Jacksona v Londýně. Velký comeback se měl odehrát v roce, kdy zemřel.
Jackson prý lhal, když se ho v dotazníku ptali na lékařskou péči. Odvětil, že od června 2005 neviděl jiného lékaře než plastického chirurga. Přitom ale v den smrti bral léky na předpis. A to také do dotazníku neuvedl.
Vzhledem k nepravdivým údajům se pojišťovna snaží obvinit AEG z podvodu. AEG ale pochybení popírá. "Soudní řízení není nic jiného, než že se pojišťovna snaží vyhnout vyplácení při legitimním nároku," prohlásil mluvčí AEG.

Děti MICHAELA JACKSONA: Už se neskrývají PŘED SVĚTEM!

20. května 2011 v 14:14
Jacksonovy děti
Michaelovy děti (zleva): Prince Michael, Paris a Prince Michael II

Dva roky po smrti svého otce, zpěváka Michaela Jacksona, začali jeho tři potomci žít normálním životem teenagerů. A přestali se skrývat před světem.
Popový král Michael Jackson vždy úzkostlivě tajil tváře svých tří dětí Prince Michaela, Paris a Prince Michaela II.. Jeho potomci tak nevycházeli na ulici bez zakrytých obličejů, o normálním procházení se nemohlo být ani řeči. Dva roky po Jacksonově náhlém úmrtí na předávkování léky už je ale všechno jinak.
Děti geniálního zpěváka a tanečníka sice stále mají doprovod na každém kroku, ale uvolněně a s úsměvem se klidně objevují v ulicích, aniž by je obklopovali drsní bodyguardi. Američtí novináři je při jedné takové pochůzce vyfotili v Hollywoodu.
Michael Jackson zemřel v červnu 2009 krátce předtím, než mělo odstartovat jeho mnoho let očekávané turné. V jeho domě se mu zastavilo srdce poté, co se předávkoval léky. Jacksonův osobní lékař Conrad Murray teď čelí u soudu obvinění z neúmyslného zabití, které mu měl způsobit vysokou dávkou anestetika propofol.

Soud s lékařem Michaela Jacksona ODROČEN!

3. května 2011 v 19:46
Soud s Conradem Murrayem, osobním lékařem Michaela Jacksona
obžalovaným ze zpěvákova neúmyslného zabití, byl odložen na září. Píše to agentura AFP.
O odložení procesu rozhodl losangeleský soudce Michael Pastor. Stalo se tak týden předtím, než měl být soud zahájen podle původního termínu.
Soudce vyhověl žádosti "Murrayho právních zástupců, kteří potřebovali více času na přípravu s ohledem na nové svědky obžaloby.
Je to už podruhé, co byl proces odročen. Nejdříve měl začít 24. března, pak byl přeložen na 9. května.
Conrad Murray čelí obvinění z neúmyslného zabití. Jacksona měl zabít podáním smrtelné dávky silného sedativa propofol, které mělo zpěvákovi pomoci usnout.
Murray byl u Jacksona zaměstnán, aby o něj pečoval během zkoušek na jeho turné. Zpěvák zemřel na předávkování sedativy 25. června 2009 ve věku 50 let.
Při lednovém předběžném slyšení vyšlo najevo, že Murray v osudný den otálel s přivoláním rychlé záchranné služby, snažil se zatajit, že Jacksonovi lék podal a nevěděl, jak zpěváka oživit.
Jeho obhájci tvrdí, že se Jackson mohl zabít dodatečnou dávkou propofolu v okamžiku, kdy byl lékař mimo jeho pokoj.
 
 

Reklama