Michael Jackson

Michael Jackson : The Life of an Icon - Trailer

13. října 2011 v 9:11

Desítky tisíc lidí přišly na koncert na počest Michaela Jacksona

9. října 2011 v 17:37
Desítky tisíc lidí dorazily do velšského Cardiffu na koncert na počest zesnulého amerického zpěváka Michaela Jacksona. Fanoušci za zvuku Jacksonových hitů nadšeně oslavovali hudbu "krále popu", jak je k tomu vyzval první vystupující, americká hvězda r'n'b Ne-Yo.
Zpěvák, který jako první vystoupil na pódium ve tvaru ikonické Jacksonovy rukavice, zdůraznil, že koncert nemá vyvolat kontroverzní atmosféru v souvislosti s právě probíhajícím soudním procesem, v němž je Jacksonův lékař Conrad Murray obviněn z neúmyslného zabití krále popu.

"Nejde tu o jeho (Jacksonovu) smrt. Chceme oslavit jeho život, oslavit jeho hudbu," zvolal do publika Ne-Yo. Na pódiu vystoupil s písněmi Billie Jean a The Lady In My Life, během té první dokonce předvedl několik kroků Jacksonovy slavné měsíční chůze. Obrovské ovace sklidili i tři Jacksonovi bratři a společníci z kapely Jackson 5, kde "král popu" začínal. Marlon, Tito a Jackie Jacksonovi vystoupili společně s britskou skupinou JLS s písní Blame It On the Boogie. "Cítíte tu dnes jeho duši?" zavolal Marlon na konci písně do davu. Soudě podle ohlasu, návštěvníci koncertu ji cítili, konstatovala agentura AP. Na koncert, na němž přijali účast také Christina Aguilera, Jennifer Hudsonová, Cee Lo Green a prostřednictvím videa i Beyoncé, přišli i další členové Jacksonovy rodiny. V obecenstvu seděla jeho matka Katherine i tři děti "krále popu" Prince, Paris a Blanket.

Tři zpěvákovi sourozenci ale nedorazili - bratři Jermaine a Randy a sestra Janet. Podle nich nebylo uspořádání koncertu vhodné právě kvůli probíhajícímu soudu s Murraym. Marlon Jackson uvedl, že rozhodnutí svých sourozenců respektuje. "Každý z nás truchlí jinak. My chceme oslavit pozitivní část jeho života, ty dobré věci, které udělal," řekl ještě před koncertem.http://img.ibtimes.com/www/data/images/full/2011/10/08/171034-the-children-of-late-singer-michael-jackson-prince-michael-joseph-jack.jpg


*magazin.ceskenoviny.cz

Syn Michaela Jacksona půjde k soudu

29. září 2011 v 19:03
Syn Michaela Jacksona půjde k soudu! Víme, proč!
Čtrnáctiletý syn Michaela Jacksona († 50) bude nakonec svědčit v procesu s lékařem Conradem Murrayem, jenž měl před dvěma roky neúmyslně způsobit smrt popového krále. Prince Michael sice původně výpověď odmítal, ale žalobce ho nakonec přesvědčil.
Prince Michael bude chtít hovořit pouze s tribunálem, zda ale veřejnost při jeho výpovědi bude z líčení vyloučena, se zatím neví. Právníci jeho babičky Katherine Jackson, jíž byl svěřen po otcově smrti do péče, ale o tomto kroku sami pochybují.
Prvním vypovídajícím v procesu, který byl zahájen v úterý 27. září, byl Jacksonův choreograf Kenny Ortega. Ten vypovídal o zpěvákově chatrném zdravotním stavu při zkouškách k turné This Is It, před jehož startem Jackson zemřel.

Zítra začne soud s lékařem Michaela Jacksona. Za zabití hvězdy mu hrozí 4 roky vězení

26. září 2011 v 18:52
22/2288b34cad5d23190b140fcfcfdc93d11312545799.jpg
V úterý má začít proces s osobním lékařem zesnulého amerického zpěváka Michaela Jacksona Conradem Murraym, který čelí obvinění z neúmyslného zabití popové hvězdy. V případě prokázání viny hrozí Murraymu čtyři roky vězení.

Obviněn je z toho, že zpěváka 25. června 2009 neúmyslně zabil tím, že mu podal smrtelnou dávku anestetika propofol.
Lékař se cítí nevinný. Přiznává, že propofol Jacksonovi dal, ale na zpěvákovu naléhavou žádost.
Žaloba chce mimo jiné prostřednictvím fotografií z pitevny a také videozáznamu z posledních koncertních zkoušek Jacksona ukázat, že zpěvák byl v době smrti v zásadě zdravý.

Místo volání záchranky klábosil se servírkou
Murray bude muset odpovědět i na další otázky. Státní zástupce například tvrdí, že lékař zavolal příliš pozdě záchrannou službu. Podle vyšetřovatelů Murray v den Jacksonova úmrtí 11 minut telefonoval se servírkou, kterou znal z restaurace v Houstonu. Rozhovor údajně ukončil až poté, co zjistil, že zpěvák nedýchá.
Obhajoba bude stavět hlavně na tezi, že Jackson byl ke konci života vyčerpán a zoufalý. Zpěvák si tak prý mohl vzít další dávku sám poté, co od něho lékař odešel. Obhajoba dokonce naznačila, že by si Jackson býval dříve či později sám sáhl na život.

Tour mu měla finančně pomoct
af/af426b6e12ead2e6766fc2f9b99b3a411312545807.jpg
Doktora Murrayho si zpěvák najal, když připravoval svůj comeback šňůrou koncertů, které měly začít v Londýně v
červenci 2009. Jackson na turné This Is It přistoupil v době, kdy byl na pokraji finančního krachu. Obava z neúspěchu a nespavost mohly být prvotními příčinami událostí, které vedly k jeho smrti. Podle obhájců dokonce Jackson zvažoval zrušení turné, pokud by jeho problémy se spánkem přetrvávaly.
Stejně jako žaloba chtějí i obhájci Murrayho vyrukovat s obrazovými materiály. Soudcům mají ukázat záběry z Jacksonovy londýnské tiskové konference z 5. března 2009, v níž zpěvák hovoří o pouhých deseti koncertech v rámci chystaného turné. Tehdy se zapřísahal, že budou jeho poslední. Záběry mají podpořit svědectví, že Jackson nebyl fyzicky schopen vydržet 50 koncertů, s nimiž později nakonec souhlasil.
Obhajoba se tak pokusí podložit svědectví Jacksonovy vizážistky Karen Fayeové, podle níž se zpěvák s chatrným zdravím zhrozil, když se dověděl, že ho čeká 50 vystoupení.
Dvanáct členů poroty, sedm mužů a pět žen, vybral soud v pátek z původních 370 uchazečů. Soud se vždy snaží najít lidi, kteří nejsou obeznámeni s detaily příslušné kauzy a mohou rozhodnout co nejobjektivněji. V případě světoznámého zpěváka to však byl velice obtížný úkol.

Výběr poroty byl poměrně zdlouhavý, neboť z původního počtu 370 uchazečů zůstalo po vyplnění rozsáhlého dotazníku 84 kandidátů. Z nich během pátečního slyšení vzešla konečná podoba poroty. První pokus o výběr poroty letos na jaře ztroskotal, protože soud nenašel dostatečně kvalifikovaé osoby.

Zvrat ve vyšetřování smrti Jacksona: Pil nitrožilní sedativum

20. září 2011 v 18:01
http://thingsdavidbyrneshoulddo.files.wordpress.com/2011/04/michael-jackson.jpgDoktor Conrad Murray příští týden stane u soudu a bude se tam hájit z obvinění, že neúmyslně způsobil smrt popového krále Michaela Jacksona. Zpěvák zemřel na následky požití směsi různých tišících léků. Ovšem právníci Conrada Murraye přišli s novým trumfem. Hodlají dokázat, že zpěvák byl tak závislý, že dokonce konzumoval léky určené k podávání nitrožilně. Pitva totiž skutečně prokázala, že měl Jackson v žaludku lék Propofol, který je určen k podávání injekční stříkačkou nitrožilně. "Tým Conrada Murraye nedokáže pochopit, jak se dostal Propofol do jeho žaludku. Nedává to smysl, Michael ho musel vypít. Pro ně je to důkaz, jak moc závislý byl. Michael se choval poslední hodiny svého života šíleně, vyžadoval léky, které mu měly pomoci spát. Vždy si hrál s různými lahvičkami, kdo ví, co udělal," píše Daily Mirror. Murray hodlá také dokázat, že si Jackson uměl léky podávat nitrožilně sám.

Diváci MTV na Michaela Jacksona nezapomněli

29. srpna 2011 v 12:49
Diváci hudební televize MTV označili za nejlepší vystoupení při tradičním udílení cen MTV Video Music Awards mix písní, kterou zazpíval v roce 1995 Michael Jackson. Vyplynulo to z hlasování, jehož výsledky dnes MTV zveřejnila.
Tehdejší Jacksonovo zpívání a tančení při melodiích ze skladeb The Way You Make Me Feel, Scream, Beat It a Smooth Criminal si získalo 57 procent hlasů. Jackson tak předstihl jinak velmi dobře hodnocená vystoupení na MTV Video Music Awards, jaká předvedly Madonna s Like a Virgin v roce 1984 a Lady Gaga s Paparazzi v roce 2009.
Letošní udílení cen se uskuteční v neděli. Jeho program může být opět opepřen výjimečnými či překvapivými momenty, které by stejně jako při mnohých předchozích udíleních v Los Angeles poutaly pozornost světového tisku. Například loni se Lady Gaga představila v šatech ze syrového masa.
Jackson, který zemřel v červnu 2009 na předávkování léky, byl se stejnou směsí písní označen v nynějším hlasování za interpreta nejlepšího popového vystoupení. Porazil tak podle agentury Reuters Britney Spearsovou i svou sestru Janet Jacksonovou, jejichž vystoupení na toto ocenění aspirovala.
Michael Jackson. FOTO: Mediafax

*DNES BY MICHAEL OSLAVIL 53. NAROZENINY, TAK VŠECHNO NEJLEPŠÍ :)

Koncertní pocta Michaelu Jacksonovi přilákala Christinu Aguileru či Leonu Lewis

14. srpna 2011 v 14:31
Michael Jackson
Už od smrti Michaela Jacksona před více než dvěma lety se různě hovoří o koncertní poctě, jíž by se mělo zúčastnit co nejvíce světových hvězd. Všechny pokusy prozatím z různých důvodů padly, nyní to vypadá, že se konečně jedna taková akce uskuteční. Koncert se odehraje 8. října na Millenium Stadium ve welšském Cardiffu a svou účast prozatím potvrdily třeba dvě velké zpěvačky - Christina Aguilera a Leona Lewis. Kromě nich je jisté vystoupení například chlapecké party JLS, Craiga Davida či kapely Alien Ant Farm, která v roce 2001 měla velký hit s coververzí Jacksonova "Smooth Criminal". Organizátoři předpokládají, že se jim podaří domluvit další velká jména, ta již oznámená mají být pouze první fází. Koncert každopádně přinesl rozepře mezi Jacksonovou rodinou. Matka Katherine se podílí na jeho spolupořádání, někteří sourozenci ovšem s akcí nesouhlasí. Má se konat totiž zrovna v době, kdy bude před soudem doktor Conrad Murray, jenž je ze smrti zpěváka obviněn.

Chlapec si krátil přestávku tancem jako Jackson, sklidil ovace celého stadiónu

12. července 2011 v 13:28
Král popu Michael Jacskon byl neuvěřitelný tanečník a jeho krokové variace se snaží napodobit lidé na celém světě. Někteří více, někteří méně úspěšně. Pokusil se o to i malý chlapec během přestávky na baseballovém zápase Seattle Mariners v americkém Safeco Fieldu. Za svůj výkon však sklidil obrovské ovace, a stal se tak hvězdou zápasu.
Malý tanečník přišel na zápas fandit svému týmu Seattle Mariners. Když se během přestávky z reproduktorů ozvala píseň Michaela Jacksona Thriller, vstal ze svého sedadla a přímo na ochozu tribuny začal napodobovat taneční pohyby zesnulého zpěváka.
Jeho výkon byl natolik fascinující, že ho okamžitě začala přenášet kamera na velkoplošnou obrazovku. Celý stadión tak s nadšením sledoval malého imitátora, který poté sklidil obrovský potlesk ve stoje.
Video s roztomilým chlapcem si záhy získalo mnoho diváků na internetu.

Michael Jackson obviněn: V 15 mi dával alkohol a kokain, tvrdí Carter!

1. července 2011 v 13:15
Hudebník Aaron Carter (23) vydává nové album. Proto potřebuje za každou cenu výraznou publicitu. Vytáhl tak téma popového krále a trochu zase načechral jeho už dost rozčepýřenou pověst. Michael Jackson měl hudebníkovi podávat alkohol a drogy v době, kdy chlapci bylo teprve patnáct.
Sám Aaron - mladší bratr Nicka Cartera ze skupiny Backstreet Boys - se letos léčil na psychiatrické klinice.
"Nikdy jsem o tom nemluvil. Je to poprvé v životě. A opravdu mi Michael chybí. Strávili jsme spolu neskutečný čas. Dělal jsem s ním věci, které s ním nedělal nikdo. Ale také jsem měl z toho, co mi dělal, dost velké problémy," svěřil Carter s nejasnými narážkami na hudebníkovu pověst.
Konkrétnější byl v případě konzumace alkoholu a drog.
"Ano, podával mi víno. Vím, mohl jsem to odmítnout, ale bylo mi patnáct. Dával mi taky kokain. Cítil jsem se divně… Mluvili jsme potom hodiny a hodiny na telefonu. Obdivoval jsem Michaela, ale jeho chování mě hodně obtěžovalo. Pak moje máti zavolala policii," tvrdí Carter mladší.

Janet Jackson zazpívá virtuální duet se zesnulým bratrem

30. června 2011 v 19:51
Michael Jackson & Janet JacksonMichael Jackson sice zemřel již před dvěma lety, ale fanouškům se připomíná pořád - naposledy to bylo díky videoklipu "Behind The Mask". O další vzpomínku se teď postará jeho sestra Janet Jackson, která dnes, 30. června, předvede se svým zesnulým bratrem duet v londýnské Royal Albert Hall. Pro vystoupení si zpěvačka vybrala skladbu "Scream" z roku 1995. V rozhovoru pro rádio Heart FM k tomu řekla: "Je to taková terapie a dělá mě to šťastnou. Energie té písně je divoká, ale když slyším jeho hlas, je to pro mě osvobozující." Janet Jackson zavítá do britské metropole v rámci svého turné Number Ones. Když v Royal Albert Hall vystupovala naposled, postarala se o pořádný rozruch. Na koncert totiž přišla i královna Alžběta II. a naneštěstí byla svědkem toho, jak zpěvačce uprostřed tanečního setu spadly kalhoty. "Můj zadek byl venku z gatí, ale co v takové chvíli můžete dělat. Musela jsem prostě dokončit tu skladbu. Bylo to tak trapné..." vzpomínala zpěvačka.
 
 

Reklama