Michael Jackson

30. listopad - Den, kdy Michael Jackson pobláznil svět

30. listopadu 2012 v 16:38


Dnes je to přesně 30 let od vydání Jacksonova alba Thriller. Doplníme jen pár údajů: statistika prodejů se pohybuje od 60 do 110 milionu kusů, druhou příčku historického žebříčku prodejnosti společně okupují AC/DC (Back In Black) a Pink Floyd (The Dark Side Of The Moon) s 50 miliony. Z devíti písni čtyři napsal sám Jackson. V roce 2008 toto album přijala knihovna amerického Kongresu do svých sbírek pro jeho nezpochybnitelný kulturní význam.
*http://www.stream.cz

Bratr Michaela Jacksona si mění příjmení

9. listopadu 2012 v 21:21
Zpěvák Jermaine Jackson - starší bratr popového krále - požádal kalifornské soudy o změnu příjmení. Hudebník se chce jmenovat Jacksun. Změna to není nijak výrazná a soudy ji zřejmě posvětí. Člen bývalé formace Jackson 5, v níž začínal také nejslavnější z rodu Michael, odmítá jakékoli spekulace a souvislosti s rodinnými skandály. Od smrti popového krále se totiž rodina Jacksonových rozkmotřila a hádky prý motivují především tahanice o majetek. Ten spravuje pro Michaelovy potomky jeho matka Katherine. "Jermaine požádal soudy, aby jeho příjmení změnily z Jackson na Jacksun. Důvody má čistě a výlučně umělecké," tvrdí zpěvákův mluvčí. Žádost byla předána soudu v Los Angeles v úterý 6. listopadu.
*odhaleno.cz

Doktor, který zabil Michaela Jacksona, bude možná do Vánoc na svobodě

1. listopadu 2012 v 19:38
Lékař Conrad Murray který si již rok odpykává trest za to, že podal králi popu smrtící dávku sedativ, bude možná brzy propuštěn z vězení. Jeho právníci argumentují tím, že Murray není nebezpečný a jeho pobyt za mřížemi je jen mrháním penězi. "Je to směšné, že je vězněn už rok. Není nebezpečný, násilnický ani typ zločince, kterého musíte odstranit z ulic. Lékařské oprávnění mu bylo odebráno," prohlásil jeho právník, který chce pro "doktora smrt" vymoci veřejně prospěšné práce. Conrad Murray rozhodně neztrácí čas a momentálně píše knihu o životě Michaela Jacksona. Otázkou je, kdo si takové literární dílo koupí - miliony Jacksonových fanoušků totiž doktora Murraye, který jejich idola sprovodil ze světa, upřímně nenávidí.
*http://magazin.osobnosti.cz

Paris Jackson se fotila s plakátem svého táty Michaela

31. srpna 2012 v 17:00
Od smrti krále popu Michaela Jacksona (✝50) uběhly už tři roky, ale vzpomínka na něj je stále živá. Především u jeho nejbližších. Zpěvákova dcera Paris ve čtvrtek poslala na internet fotografii, na níž stojí u plakátu svého otce. Snímek je počítačově upravený, a tak se zdá, jako kdyby se spolu otec s dcerou skutečně vyfotografovali. Čtrnáctiletá Paris však nedávno pořádně 'zavařila' své rodině, když do médií rozhlásila, že je její babička Katherine Jackson nezvěstná a spolu s jejím strýčkem Trentem Jacksonem po ní vyhlásili pátrání. Stalo se tak v době, kdy rodina řešila přerozdělení majetku. Paris dokonce napsala na svůj Twitter: "Ano, babička je pohřešovaná. Už jsem s ní týden nemluvila a chci, aby se okamžitě vrátila domů." Navíc osočila své tety Rebbie (62) a Janet Jackson (46), že jí už týden neumožnily s babičkou mluvit. Zpěvákova dcera nakonec od Janet dostala výprask, jelikož z jejich rodiny udělala bandu supů, která je schopná kvůli sporům o majetek věznit babičku. Ta mezitím v poklidu pobývala u svého syna Jermaina (57) v Arizoně.
*super.cz

Happy Birthday Michael Jackson

29. srpna 2012 v 19:47
Dnes by oslavil 54. narozeniny zpěvák, skladatel, tanečník MICHAEL JACKSON. Bohužel tu mezi námi už není, díky jeho "úžasnému" doktorovi, který se o Michaela nedokázal postaral, aspoň že je v tom vězení i když jemon na krátkou dobu.. No nic, nebudu se tu rozčilovat, stejně nám to už Michaela nevrátí.
VŠECHNO NEJLEPŠÍ MICHAELE :-* A NEBOJ, SVĚT NA TEBE NEZAPOMNĚL, POŘÁD SE O TOBĚ MLUVÍ A POUŠTÍ SE TVOJE PÍSNIČKY :) A ANI NEZAPOMENE, PROTOŽE NA TAKOVÉ LIDI JAKO SI BYL TY SE NEZAPOMÍNÁ :'-) JEŠTĚ JEDNOU VŠECHNO NEJLEPŠÍ ♥ R.I.P MICHAEL

PÁR ZAJÍMAVOSTÍ O MICHAELOVI
• I když strávil svůj život na cestách, měl Michael panickou hrůzu z létání.
• Miloval curry rýži se zeleninou, a přesto že byl jeden čas zapřísáhlý vegetarián, pochutnával si na rybách, drůbeži a
nikdy si neodpustil sladký zákusek nebo dortík nakonec.
• Používal silný parfém, který se držel v místnosti i několik hodin poté, co už Michael odešel.
• Byl extrémně lechtivý - hlavně na chodidlech.
• Nikdy nebral hodiny tance.
• Miloval kouzelnické triky.
• Ve scéně s helikoptérou ve videoklipu k písni ,,Who is it" neúčinkuje Michael, ale jeho dvojník.
• Při svatebním obřadu své kamarádky Elizabeth Taylor osobně vykázal jednoho paparazzi fotografa.
• Hrál na spoustu hudebních nástrojů - klávesy, bicí, kytara i basovku.
• Michael měl slabost pro společenské hry - jeho nejoblíbenější hrou byli Monopoly.
• Pro kouzelníky ,,Siegfried and Roy" napsal píseň ,,Mind is The Magic".
• Deska ,,Invicible" je nejdražší album, které bylo kdy natočeno.
• Poslední scéna s Michaelem a jeho první ženou Lisou Marií ve videoklipu k songu ,,You Are Not Alone" byla natočena bez jejich vědomí.
• Thriller Michaela Jacksona drží Guinessův rekord za 50 milionů prodaných nosičů původní edice a Michael Jackson za toto album získal 8 cen Grammy.
• MJ byl přísný vegetarián dokud nezačal mít problémy se zdravím a byla mu doktorem doporučeno jíst ryby a kuře. Jedl tedy ryby a drůbež.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Jacksonův "Bad 25" zná kompletní tracklist

28. srpna 2012 v 17:58
Dne 17. září se dočkáme reedice alba "Bad" Michaela Jacksona, které v té nejluxusnější edici přinese hned čtyři disky. Kromě původní desky, živého audio- a videozáznamu koncertu v Londýně se oči fanoušků otáčejí hlavně k seznamu skladeb raritního cédéčka. To nabídne mix různých demonahrávek, cizojazyčných verzí a remixů, nechybí ani tři písně z reedice alba v roce 2001. Smutné je, že za skladbu k propagaci byl zvolen remix písničky "Bad" od Afrojacka s hostujícím Pitbullem. Raritní disk kolekce "Bad 25" bude obsahovat tyto skladby: Don't Be Messin' Around, I'm So Blue, Song Groove (A/K/A Abortion Papers), Free, Price Of Fame, Al Capone, Streetwalker, Fly Away, Todo Mi Amor Eres Tu (I Just Can't Stop Loving You, Spanish Version), Je Ne Veux Pas La Fin De Nous (I Just Can't Stop Loving You, French Version), Bad (Remix by Afrojack featuring Pitbull - DJ Buddha Edit), Speed Demon (Remix by Nero), Bad (Remix by Afrojack - Club Mix).

*musicserver.cz

Paris Jackson má nad postelí tátovu svatyni

10. srpna 2012 v 10:59
Dcera Michaela Jacksona (†50) se na sociálních sítích nedávno pochlubila, co jí visí nad postelí. Oproti většině náctiletých, kteří tam mají plakáty svých oblíbenců, má Paris (14) v pokoji svatyni svého táty. Koláž, kterou dcera slavného zpěváka vyrobila, je jen důkaz toho, jak si svého otce jako člověka a jako umělce vážila. Na sociálních sítích nezapomněla připojit vzkaz, kde se zmiňuje o tom, že to je to nejmenší, co mohla udělat. Michael Jackson, popová legenda osmdesátých a devadesátých let, zemřel v červnu 2009. Po jeho smrti se řešila příčina jeho smrti. Po pár letech byl pak jeho lékař Conrad Murray odsouzen ke čtyřem letům vězení nepodmíněně za to, že nepřímo způsobil zpěvákovu smrt. Podle soudu se choval neprofesionálně a nedbale. Doktor Jacksonovi totiž předepisoval lék propofol, jež se užívá při narkóze před chirurgickými zákroky. Lék mu měl pomoci při nespavosti. V krvi zesnulé popové hvězdy se podle informací zahraničních médií našly i další léky na spaní. Podle žalobce lékař podal zpěvákovi anestetikum bez toho, aniž by měl svého pacienta pod kontrolou. Naproti tomu obhájce Murrayho tvrdil, že Jackson byl závislý na tišících lécích. Nyní přichází v rodině Jacksonových na přetřes dědictví. Zpěvák po sobě zanechal něco přes 10 miliard korun, které by měly náležet čtrnáctileté dceři Paris a desetiletému synovi Blanketovi. Jak se ale zdá, nic nebude tak jednoduché. Členové rodiny jsou kvůli penězům momentálně na nože.
imagebam.com

Prince Michael Jackson se vyjádřil k celé kauze

26. července 2012 v 19:06
Chtěl bych začít tím, že poděkuji všem fanouškům, kteří vždy stáli při mě a mojí rodině. Můj otec si velmi cenil vaší podpory a já jsem za ní neskutečně vděčný také. Jsem si jist, že všichni víte o tom, co se dělo v posledních dnech. Já osobně jsem stál v pozadí a podporoval jsem svojí sestru, která často tweetovala a já jsem si chtěl počkat na svoje vlastní vyjádření. Můj táta mě odjakživa upozorňoval na praktiky "některých" lidí. Jsem sice rád, že je moje babička zpátky, ovšem potom, co jsem s ní mluvil jsem si uvědomil, jak strašně moc jí bylo nalháno. Jsem strašně rozčilený a raněný vším co se dělo. Přikládám následující obrázek, který ukazuje sms zprávu, kterou jsem zaslal několika členům mé rodiny a také odpověď, kterou moje sms obdržela. Bohužel, nebo spíš bohudík, adresáti nepochopili, že i já můžu vidět, když na tu sms někdo odpoví. Díky tomu můžete vidět pravdu! Celou tu dobu nám zabraňovali, aby jsme byli odříznuti od naší babičky. Pokud budete pokračovat se lžemi, já budu pokračovat s pravdou!
Michael Jackson Jr. Následuje zmíněný obrázek.
Prince: To by stačilo! Píšu vám kvůli jediné věci: CHCEME MLUVIT S NAŠÍ BABIČKOU!
Janet: Nenechte je s ní mluvit, prosím!
*michaeljacksonweb.cz

Katherine Jackson matka Michaela Jacksona se ztratila

22. července 2012 v 17:10
Zástupkyně Katherine Jackson, matky popového krále Michaela Jacksona, který zemřel v roce 2009, podala na policii oznámení, že se její klientka ztratila, informuje televizní kanál CNN. Vnuci Katherine nemohou najít už dva týdny. Zástupkyně Jacksonové Sandra Riberová předpokládá, že dvaaosmdesátiletá Katherine se může nacházet společně se svojí starší dcerou Rebbie Jacksonovou. Avšak děti Michaela Jacksona, které od okamžiku smrti otce s babičkou žily se s ní nemohou kontaktovat. Podle slov Riberové, pokaždé, když volají Rebbie nebo své tetě Janet, jim odpovídají, že Katherine nemůže mluvit. "Mám starost o to, že něco není v pořádku", tvrdí Sandra Riberová. Jak oznamuje CNN, mezi dětmi a pomocnicemi Katherine v současné době existuje konflikt ohledně peněz a řady právních otázek.

Září přinese nabušenou výroční reedici Jacksonovy desky "Bad"

9. července 2012 v 22:23
Poslední srpnový den to bude přesně pětadvacet let od chvíle, co vyšlo legendární album Michaela Jacksona "Bad". U příležitosti tohoto jubilea se fanoušci dočkají reedice této desky, kterou doplní obrovské množství bonusového materiálu. "Bad - 25th Anniversary" vyjde hned v několika různých formátech. Základní verze bude dvoudisková. Kromě remasterované verze zmiňované desky se fanouškům dostane do ruky druhé audio CD, které bude obsahovat doposud nikdy nevydaný materiál. Půjde především o demonahrávky písní z této kolekce, ale i těch, které se na ni nakonec nedostaly. Všechna tato dema budou na desce nabídnuta v needitovaných verzích, tedy tak, jak před pětadvaceti lety vznikla. Ty doplní i několik zbrusu nových remixů, o které se postarali přední světoví DJs. Prvním potvrzených remixérem je Holanďan Afrojack. Pokud si reedici pořídíte v deluxe verzi, dočkáte se ještě jednoho audio CD a taktéž i DVD. Vizuální položka kompletu bude obsahovat legendární koncert z 16. července 1988, který Michael Jackson odehrál v beznadějně vyprodaném stadionu ve Wembley, kam se krom 72 tisíc fanoušků přišla podívat například i princezna Diana a princ Charles. Šlo o jeden ze sedmi vyprodaných koncertů, které král popu v britské metropoli v rámci turné k desce "Bad" odehrál, a potěšil tak více než půl miliónu fanoušků. Šlo však o jedinou show, která byla natočena. Záznam tohoto koncertu pochází z osobní sbírky samotného Michaela, který ji měl doma na VHS. Právě z této videokazety byl koncert překopírován. Ze stejné videokazety byl pořízen i audio záznam zmiňované show, která je poslední položkou deluxe verze "Bad - 25th Anniversary". I když je to k nevíře, půjde o úplně první oficiální živák, který se do rukou fanouškům Michaela Jacksona dostane. Mimochodem, během koncertu se představila tehdy ještě neznámá Sheryl Crow, která hrála v Jacksonově doprovodné kapele a během koncertu si s ním střihla úspěšný duet "I Just Can't Stop Lovin' You". Celý komplet doplní i rozsáhlý booklet plný doposud nikdy nezveřejněných fotografií z natáčení legendární desky, klipů k tomuto albu a samozřejmě i z koncertní show. Kromě těchto dvou verzí bude reedice k mání i na limitovaném picture disc vinylu, popřípadě pro ty movitější v limitovaném koženém pouzdře připomínajícím bundu, kterou Michael nosil v legendárním klipu k titulní písni "Bad". Všechny zmiňované verze se v obchodech objeví 17. září.
 
 

Reklama