Magie & Záhady

Astrologie

21. července 2011 v 0:05
Beran dříve mluví, až potom přemýšlí a razí si cestu vpřed, pokud ho někdo nebo něco nezastaví. Záleží-li mu na něčem, pustí se do toho s plnou vervou, hlavou, čelem vpřed.Beran je síla života v okamžiku zrození, prasíla, která vypukne v momentě, kdy přicházíme na svět a síla, kterou potřebuje každá buňka našeho těla, abychom mohli zůstat naživu.

Býk má rád život, má rád dobrá jídla, rád si užívá přírody, ale pouze jemu vlastním způsobem, bez plýtvání energií, například rád sedí na lavičce v zahradě louskajíc a pojídajíc ořechy. Býk žije s okolním světem v harmonii, ba co víc ve spojenectví. Vždyť i Býk, tak jako samotná příroda, která ho obklopuje, postupuje vlastním tempem. Nemá rád, když ho někdo z jeho tempa, z jeho vlastního rytmu vytrhne.

Blíženci jsou mladiství, pružní a velmi zvědaví. Často zůstávají nepochopeni, jsou totiž velmi otevření vůči osobnostem všech lidí okolo sebe. Vždyť každý má v sobě něco, co přispívá Blížencům k poznání sebe samých. Jejich živlem je pohyb, především předávání a proudění informací. Zdánlivě jsou povrchní, nemají váhu, dlouhodobě se do ničeho nezapojují, ale ve skutečnosti jejich síla drží svět ve věčném oběhu, který cyklicky, jako spirála postupuje stále výše a výše.

V bezprostředním okolí Raka má všechno citový náboj, regenerovat se je schopný pouze v blízkém rodinném kruhu nebo s někým, koho má velmi rád. Vnitřní svět Raka je neprůhledný, vzpomínky na všechna kdykoliv prožitá trauma v sobě střeží uzavřené hradbou tak, že se k nim téměř nelze dostat. Bylo by velmi důležité, aby své problémy udržoval na povrchu a protože citová jistota je pro něj tím nejpotřebnějším útočištěm, je zároveň nepostradatelné, aby co nejvíce času trávil v kruhu svých blízkých, v rodině.

Lev je obyčejně jistý sám sebou a neobyčejně důležitá je pro něj důstojnost a kvalita. Síla sebevědomého Lva pramení z víry. Víru v existenci a víru v sebe samého u něj nelze zviklat. Cítí se středem dokonalého Stvoření, kolem něhož se seskupují ostatní, získávají z něho energii a jako výměnou mu slouží a vydržují ho.

Panna analyzuje, okamžitě poznává souvislosti a poté se snaží krok za krokem všechno systematicky zařídit. Popírá všechno, co je v souvislosti se zánikem nebo s čímkoliv jiným, pro ni nevypočitatelným. Panna si není vědoma chaotických citových vln, které se v ní kupí, vidí jen jejich zrcadlový obraz v Univerzu, ale protože tento obraz je nezvládnutelně obrovský, zabývá se pouze některými jeho detaily, souvislostmi mezi nimi, pokouší se je znovu a znovu seřadit.

Pro Váhy je velmi důležité jaký obraz vyvolávají v jiných, proto je pro ně v každém případě každý, s kým se setkají, jejich zrcadlem, ve kterém se vidí. Mají odpor ke krajnostem, obyčejně se nekonfrontují, často to ani nepotřebují, vždyť snadno dosáhnou toho, aby si druhá strana přála totéž co oni. Vztah s nimi je příjemný, pro "každého" jsou bratr a sestra. Jejich život a štěstí je svěřen téměř vždy do rukou jiného.

Mnozí považují Štíra za pomstychtivého, není tomu však tak, nesnaží se totiž o nic jiného než o dokonalou rovnováhu. Všechno rozebere, rozloží na prvky, zvědavě zkoumá vše zakázané a tajemné, ale jeho střelkou je strach. Všechno chce prožít, hledá smysl života, ne beze strachu, ale jeho překonáním. Nebojí se smrti, ví totiž, že smrt neznamená konec ale otvírá brány do věčnosti.

Střelec je idealista, ctižádostivec, vede ho touha po lepším, krásnějším. Praktickými věcmi, problémy se nezabývá rád. Z výšky si lépe všímá souvislostí, tvrdí, že co je zespodu nepochopitelné, z nadhledu nabývá smyslu. Všichni z nás se snažíme o úplnost, o krásu a dobrotu a vděčíme za to energii vycházející ze střelce.

Na Kozorohovi se dá stavět, je spolehlivý a mimo to i neobyčejně přísný, má totiž systém, v protikladu s Pannou proti nepořádku a chaosu pracuje "ve velkém". Všechno bere neobyčejně vážně, má obrovskou výdrž, z čehož pramení i jeden z jeho problémů, a to že neumí nebo nechce odpočívat, odreagovat se. Procvičuje se v sebeovládání a jako ovoce sklízí později poměrnou nezávislost od světa.
Vodnář je regenerátem přírody, je i ve velmi dobrém vztahu s ní i se zvířaty. Už v momentu narození je svobodnější než ostatní, nemusí se učit nezávislosti, ta vyvěrá z jeho podstaty. Přeje-li někomu něco dobré, obdaruje ho - vycházejíc ze sebe - tím, že ho nechá na pokoji, vždyť jeho svatou věcí je svobodná vůle. Je společenským člověkem, ale je to on, kdo touží-li po samotě, bez přemýšlení za sebou zavře dveře.

Ryby ve smyslu každodenního života často stojí v pozadí, jejich "domovem" je spiritualita a voda, milují plavání, moře. Němí a nepozorovatelní svědkové, jsou vedle nás vždy, když trpíme, co je pro jiného zlo, je zlo i pro ně. Vědí už podle vlastních zkušeností, že poutníka nečeká na cestě žádná odměna nebo dar, "pouze" poznání, že cílem je samotná cesta.

Věštění z plamene svíček

14. března 2011 v 9:39
Věštění z plamene patří zřejmě k těm vůbec nejstarším věšteckým metodám. Jen teď už nemusíte jako naši pradávní předkové rozdělávat v jeskyni oheň. Stačí vám k němu jen tři svíčky stejného tvaru a velikosti, které vložíte do tří stejných svícnů.

Postup:
Tři stejné svíčky ve třech stejných svícnech položte na stůl bez ubrusu nebo s ubrusem bez vzoru v jedné barvě (ideálně bílá nebo v barvě svíček). Zhasněte a zatemněte místnost. Usedněte ke svíčkám a soustřeďte se na otázku, na kterou vás zajímá odpověď, po jejím vyslovení svíčky zapalte. Pak sledujte, co plameny svíček dělají.

Výklad plamenů:
Věštění z plamene svíček (Foto: profimedia.cz)
Třepání plamenů: nemáte dostatek energie pro rozhodnutí a realizaci přání
Nízké, ale jasné plameny: štěstí i šťastná náhoda
Plameny se pohybují více vlevo: změny k lepšímu
Plameny se pohybují více vpravo: změny k horšímu
Plameny ze strany na stranu: stojíte na rozcestí
Vosk příliš kape: nová zpráva; je-li vosk spíše vlevo, je špatná, vpravo dobrá
Jeden z plamenů je jasnější než ostatní: úspěch a štěstí
Svíčky hoří příliš různě: radí opatrnost v rozhodování
Plameny prskají: zklamání
Plameny příliš doutnají, silný kouř: potíže, varování před nepřáteli
Plameny se zvětšují a zmenšují: překážky, které musíte překonat
Jeden z plamenů zhasne: nemoc, neštěstí

Svíčky podle znamení
Pro věštění nebo vůbec posílení vaší energie vám pomůže, když si zvolíte svíčky v barvě, která je nejvíce vhodná pro znamení horoskopu:

Beran: červená, oranžová, žlutá
Býk: zelená, hnědá, okrová
Blíženci: zlatožlutá, šedá, světle modrá
Rak: stříbrná, perleťová, zelená
Lev: zlatá, žlutá, červená
Panna: hnědá, žlutohnědá, zelenohnědá
Váhy: modrošedá, bílá, růžová
Štír: kombinace červené a černé, fosforeskující barvy
Střelec: oranžová, purpurová, sytá modrá
Kozoroh: indigo, černá, tmavě zelená
Vodnář: odstíny fialové, ledově modrá, tyrkysová
Ryby: barvy vodní hladiny, modrá, zelená, perleťová

Znamení zvěrokruhu a charakteristika znamení

15. února 2011 v 13:25

Znamení Beran

 • 20. března - 19. dubna
Znamení Berana je prvním znamením zvěrokruhu, je ten prvotní tvůrčí impuls, impulzivní energie, začátek rozvoje, procesu bytí nebo existence. V Sabiánských symbolech je první stupeň symbolizován ženou, která vystupuje z oceánu na břeh, doprovázena tuleni nebo lachtany. Je to symbol probouzejícího se vědomí nebo duše, nebo první jiskřička osobního vědomí, které se vynořuje z oceánu (kolektivního nevědomí), které symbolizuje předchozí znamení Ryb. Tuleni jako zvířata nám symbolizují havárie minulých cyklů, které vedeme sebou na břeh nového cyklu. Je to první probouzení se z nevědomí, první impuls, kterým Beran rozbije svou hlavou rovnováhu. První jarní den. Je to začátek formování osobnosti. Příliš zdůrazněné znamení vede k egocentrismu "já první", jsem, existuji nebo záporně "já první".

Živel - znamení Beran
 • Ohnivé znamení
Modalita - znamení Beran
 • základní
Vládce - znamení Beran
 • Mars
Analogie - znamení Beran
 • k 1. domu
Beran je prvním znamením horoskopu, které má svůj počátek v jarní rovnodennosti. Zvířecí symbol berana poměrně dobře vystihuje vlastnosti tohoto znamení, jako je temperament, smělost a bojovnost.

Pozitivní rysy - znamení Beran
Odvaha, rozhodnost, cílevědomost, temperament, iniciativa, nadšení, činorodost, sebedůvěra, přímost, bojovnost, silná vůle.

Slabiny - znamení Beran
Egocentrismus, poučování, netrpělivost, agrese, sobectví, arogance, bezohlednost, hádavost, tvrdohlavost, lenost, malichernost.


Znamení Býk

 • 20. dubna - 20. května
Zde dochází k zahušťování energie, zhmotňování. Je tu potřeba úsilí. Spousta výtvarných umělců, sochařů má dost obsazeno znamení Býka. Nemusí to být jen přízemní býčí povaha, která se hrabe v ekonomice,v obchodech, na zahrádce, ale každý kdo pracuje s formou, strukturou a dává energii hmotě a tvar. Klíčovým slovem zde je produktivita. V tradiční astrologii je to mám, hovím svým choutkám. Tady se ztvárňuje hmota. Abychom mohli hmotu ovládnout, tak se s ní musíme identifikovat.

Živel - znamení Býk
 • Zemské znamení
Modalita - znamení Býk
 • pevná
Vládce - znamení Býk
 • Venuše
Analogie - znamení Býk
 • k 2. domu
Býk je druhým znamením horoskopu a spadá do období, kdy je jaro v plné síle. Je to pevné zemské znamení, které v sobě spojuje cit pro krásu vládnoucí planety Venuše a stálost země. Představte si býka, který je symbolem tohoto znamení. Působí silně, klidně a vyrovnaně. Ale jen do doby, než ho něco vyruší a ohrozí. Potom je lepší Býkům se vyhnout.

Pozitivní rysy - znamení Býk
Praktičnost, stálost, vytrvalost, trpělivost, tvořivost, houževnatost, smyslnost, důslednost, dobrota.

Slabiny - znamení Býk
Poživačnost, tvrdohlavost, dogmatismus, fanatismus, nesnášenlivost, pohodlnost, nenasytnost.


Znamení Blíženci

 • 21. května - 21. června
Je tu jakési první rozvinutí mentálních schopností a rotace kolem nejbližšího prostoru, kolem domova, nejbližších příbuzných, známých, sourozenců, spolužáků. Je to symbol principu sdružování, prvního rozvíjení vztahů. Jsou to jacísi primáti nebo děti toho Zodiaku, přírodní lidé, kteří se s obrovskou jistotou pohybují v prostředí, ve kterém vyrostli. Znají tam každou stezku, každou květinu. Tady se učíme vlastně myslet, sdružovat, sbírat techniky, komunikovat, sdělovat. Tady je zakleta naše zvědavost, nahlédnout pod povrch věcí.
Vzdušné znamení - znamení Blíženci

Modalita - znamení Blíženci
 • proměnlivá
Vládce - znamení Blíženci
 • Merkur
Analogie - znamení Blíženci
 • k 3. domu
Symbolem znamení Blíženců jsou dvojčata z řecké mytologie Kastor a Pollux. Jeden byl obyčejný smrtelník, druhý byl nesmrtelný. Tak i jedinci zrození v tomto znamení se vyznačují jistou dualitou a rozpolceností. Je to znamení vzdušné a proměnlivé, doménou Blíženců je oblast komunikace.

Pozitivní rysy - znamení Blíženci
Adaptabilita, společenskost, všestrannost, zvídavost, přátelskost, komunikativnost, rozmanitost a vtipnost.

Slabiny - znamení Blíženci
Nevyzpytatelnost, povrchnost, nezodpovědnost, dětinskost, naivita, pletichaření, nestálost, nedůslednost, upovídanost, nespolehlivost.


Znamení Rak

 • 22. června - 22. července
Rak je budování určitého prvního východiska pro naše další dobrodružství. První zužování zájmů. Soustřeďování energie, naše aktivity. Tady dochází k prvnímu pokusu integrovat osobnost. Integrovat osobnost zatím v tom dětském způsobu můžeme tím, že ovládneme konkrétní činnost. Učíme se s něčím zacházet. Je tu příprava na dospělou funkci. Napodobujem zde základní funkci, kterou bychom měli v dospělém životě naplnit, funkci rodiče. Zde si vštěpujem základy naší vlastní rodiny. Budování vlastního východiska, bezpečnostního centra. Je zde pocit bezpečí, touha po bezpečí. Je to hrad, druhý prostor, podoba prenatálního prostoru v děloze. Budujem rodinné postoje, učíme se zodpovědnosti. Poškození ve znamení Raka - může trpět nejistotou, protože dětství nebylo jisté.
Vodní znamení - znamení Rak

Modalita - znamení Rak
 • základní
Vládce - znamení Rak
 • Měsíc
Analogie - znamení Rak
 • k 4. domu
Znamení Raka je velmi dobře vystiženo jeho symbolem. Rak má měkké a snadno zranitelné tělo, které však chrání tvrdý krunýř. K cíli se přibližuje nepřímo. Nebojuje, není agresivní a když jednou něco získá, pak si to udrží. Lidé narození v tomto znamení jsou podobně citliví a zranitelní, a proto se chrání před okolním světem. Používají jemné manipulace k získání toho, co potřebují.

Pozitivní rysy - znamení Rak
Soucit, vnímavost, citlivost, představivost, laskavost, starostlivost, péče o rodinu.

Slabiny - znamení Rak
Manipulace, citové vydírání, kritika, pomlouvání, předpojatost, závist, ustaranost, nedůtklivost, náladovost, přecitlivělost.


Znamení Lev

 • 23. července - 22. srpna
Zde se vydáváme do světa. Jistota není příliš rozvinutá a opatřujeme si ji na úkor někoho jiného, tím, že hrajeme divadlo, učíme se tvořit. Chceme získat pocit jistoty na úkor druhých. Je třeba se naučit vyjadřovat sebe sama. V pátém domu jsou navazovány nepříliš trvalé vztahy.
Ohnivé znamení - znamení Lev

Modalita - znamení Lev
 • pevná
Vládce - znamení Lev
 • Slunce
Analogie - znamení Lev
 • k 5. domu
Lev symbolizuje v přírodě krále zvířat a tak se chovají i lidé zrození v tomto znamení. Chtějí zářit, být obdivováni a dominovat nad svým okolím.

Pozitivní rysy - znamení Lev
Sebejistota, velkorysost, podnikavost, důstojnost, společenskost, vznešenost.

Slabiny - znamení Lev
Neustálé poučování druhých, závist, domýšlivost, pýcha, arogance, vznětlivost, potřeba dominovat.


Znamení Panna

 • 22. srpna - 21. září
Napravuje to, co jsme provedli dobrovolně nebo ne. Buď se sami zastavíme nad sebou a začnem rozlišovat, usměrňujeme emoce a snažíme se to zvládnout pomocí technik. Jde o rozlišování, hodnocení toho, co děláme, provádí se analýza, sebekritika, která je prvním stupněm polepšení sebe sama. Musíme se očistit. Když to neuděláme sami, tak nás k tomu přinutí choroba, kterou si přivodíme. Nebo nějaká naše vyprahlost, krize identity, zjištění, že to není vše tak, jak si představujeme. K očistě může dojít dobrovolně, nedobrovolně, samostatně anebo pod vedením někoho (učitel, mistr). Je to příprava na zapojení se do vyššího celku.
Zemské znamení - znamení Panna

Modalita - znamení Panna
 • proměnlivá
Vládce - znamení Panna
 • Merkur
Analogie - znamení Panna
 • k 6. domu
Panně je přisuzována symbolická postava Panny Marie, která je plodná, silná, čistá a mocná. Tak se projevují i ti, kdo se narodili v tomto znamení. Jsou také soběstační, realističtí a pracovití.

Pozitivní rysy - znamení Panna
Jemné způsoby, spolehlivost, důslednost, systematičnost, praktičnost, metodická mysl.

Slabiny - znamení Panna
Poučování, kritizování okolí, prospěchářství, spořivost, urážlivost, bojácnost, necitelnost, posedlost.


Znamení Váhy

 • 22. září - 22. října
Váhy jsou začátek vyššího celku, kolektivismu, idealistických principů, ale také princip směny, výměny, komunikace. Nejde tu o rovnováhu, ta je smrtelná. Je to princip rovnocennosti. Nastolují se společné hodnoty, protože musíme být schopni oceňovat. Společný systém hodnot, ideálů, životního standartu. Vede ke sdružování, spolupráci, zapojujem se do vyššího celku.
Vzdušné znamení - znamení Váhy

Modalita - znamení Váhy
 • základní
Vládce - znamení Váhy
 • Venuše
Analogie - znamení Váhy
 • k 7. domu
Váhy jsou jediným znamením zvěrokruhu, které je symbolizované předmětem. Jsou to misky vah, které neustále zvažují různé možnosti a eventuality. Lidé narození v tomto znamení potřebují harmonii a dokonalost a proto se nedokáží rozhodnout. Uvědomují si totiž, že svým rozhodnutím se připraví o jednu z možností.

Pozitivní rysy - znamení Váhy
Smysl pro diplomacii, eleganci, spravedlnost, rovnoprávnost, krásu a harmonii, logické myšlení, takt, společenskost, přizpůsobivost.

Slabiny - znamení Váhy
Lichocení, koketérie, nerozhodnost, domýšlivost, samolibost, nesamostatnost, přelétavost.


Znamení Štír

 • 23. října - 21. listopadu
Zde se chceme identifikovat daleko úžeji, blížeji s někým jiným. Vyměňovat si informace a energie. Je to znamení sexu, ale i obchodu, protože obchod je náhražková činnost za sexuální aktivitu. Tady se toužíme identifikovat s někým druhým, ale nerozplynout se v něm, ale zachovat si právě nabytou identitu. Sexuální energie vyrůstá jako nosič, že s někým komunikujeme. Tvůrčí schopnost, dynamika.
Vodní znamení - znamení Štír

Modalita - znamení Štír
 • pevná
Vládce - znamení Štír
 • Pluto
Analogie - znamení Štír
 • k 8. domu
Ze všech dvanácti znamení má Štír nejhorší pověst. Je to však tím, že je obvykle chybně vykládán. Starověcí astrologové přisuzovali tomuto znamení symbol orla nebo fénixe, který dokázal povstat z popela. Schopnost regenerace a silná vůle jsou typické vlastnosti Štíra. Dnešní symbol štíra vystihuje samotáře, který se nebojí vydat se do temných zákoutí své duše. Obyčejně není agresivní, pokud ho necháte v klidu.

Pozitivní rysy - znamení Štír
Soucit, silná vůle, vytrvalost, trpělivost, odvaha, schopnost regenerace, věrnost, houževnatost, citová hloubka.

Slabiny - znamení Štír
Přetvářka, nedůvěřivost, bezohlednost, přílišné sebeanalyzování, sebezničující tendence, žárlivost, fanatismus, negativismus, tajnůstkářství, pomstychtivost.


Znamení Střelec

 • 22. listopadu - 21. prosince
Hmotné plody obchodování, výměny. Snaží se abstrahovat, syntetizovat. Je to znamení spojené s filosofií, náboženstvím, s právem. Důsledek je akademické vzdělání. Kulturní, náboženské a politické systémy. Určitý nedostižný ideál.
Ohnivé znamení - znamení Střelec

Modalita - znamení Střelec
 • proměnlivá
Vládce - znamení Střelec
 • Jupiter
Analogie - znamení Střelec
 • k 9. domu
Symbolem znamení Střelce je Kentaur, napůl člověk a napůl kůň. Směřuje svůj luk na vzdálený cíl a následně se za svým šípem vydává. Ne vždy svůj původní cíl najde, protože ho na cestě zaujme něco jiného a zajímavějšího. I lidé zrození v tomto znamení se s odhodláním a optimismem vydávají na cesty a hledají nová dobrodružství. Mají mnoho cílů a ne vždy k nim dorazí.

Pozitivní rysy - znamení Střelec
Nadšení, optimismus, intuice, idealismus, spravedlnost, dobrodružná povaha, nezávislost, šlechetnost, důstojnost, štědrost, upřímnost, tolerance.

Slabiny - znamení Střelec
Snobismus, neplnění slibů, domýšlivost, lehkomyslnost, netaktnost, nadřazenost, neumírněnost, nezodpovědnost.


Znamení Kozoroh

 • 22. prosince - 20. ledna
Kolektivní, společenská fáze. Každý jedinec díky vzdělání (náboženský, filosofický systém) se dostává do mocenské pozice, zde dochází k soudu. V zimním slunovratu dochází k soudu mezi mocí duchovní, politickou, světskou. Můžeme dosáhnout společenského postavení nebo své duchovní identity. Tady vrcholí shromažďování všech sil. Všechno obilí je svezeno do sýpky. Integrace masy do kolektivu, do sklizně. Tady jde o politickou moc, o duchovní moc. Kozoroh je znamení politických vůdců národa. Kozoroh symbolizuje otce, Rak matku. Zde se hraje na ty nejhlubší city každého z nás.
Zemské znamení - znamení Kozoroh

Modalita - znamení Kozoroh
 • základní
Vládce - znamení Kozoroh
 • Saturn
Analogie - znamení Kozoroh
 • k 10. domu
Symbolem Kozoroha není obyčejná koza, ale zvíře, které má na hlavě dva pevné rohy a místo ocasu křížence ryby a hada. Může se projevovat jako divoká horská koza, která dokáže zdolat i nejvyšší vrcholky a stejně tak se u ní projevuje hloubka a instinktivní moudrost ryby a hada. Lidé zrození v tomto znamení mají v sobě ctižádost, opatrnost a trpělivost.

Pozitivní rysy - znamení Kozoroh
Pracovitost, opatrnost, ctižádostivost, trpělivost, bystrost, loajalita, důvěryhodnost, odpovědnost, organizační talent, spořivost, přesnost, serióznost.

Slabiny - znamení Kozoroh
Tajnůstkářství, fanatismus, přílišný realismus, asketismus, lakomství, citový chlad.


Znamení Vodnář

 • 21. ledna - 18. února
Je společenské znamení. Jeho poslání je sdružovat vyspělé osobnosti a koordinovat jejich společenské potřeby. Vodnář je spojován s parlamentem. Naše společenské potřeby jsou harmonizovány stejnými potřebami těch ostatních. Tady se stáváme společenskou bytostí, ale ne zkorumpovanou.
Vzdušné znamení - znamení Vodnář

Modalita - znamení Vodnář
 • proměnlivá
Vládce - znamení Vodnář
 • Uran
Analogie - znamení Vodnář
 • k 11. domu
Symbolem Vodnáře je nosič vody, který je zobrazován, jak vylévá vodu z nádoby. To symbolizuje šíření nových myšlenek. I lidé narození v tomto znamení se chtějí podělit o své ideály s okolním světem.

Pozitivní rysy - znamení Vodnář
Altruismus, vynalézavost, otevřenost, intuice, svobodomyslnost, skvělé mentální schopnosti, originalita, tolerance, nezávislost.

Slabiny - znamení Vodnář
Nepřizpůsobivost, moralizování, pokrytectví, bezcitnost, nevyzpytatelnost, oportunismus, výstřednost, nezodpovědnost.


Znamení Ryby

 • 19. února - 20. března
Ryby jsou přípravou na nový cyklus. Zde se likvidují konflikty mezi jedincem a společností. Je to zrcadlo znamení Panny. Zde jde o vyrovnání konfliktů, z hlediska lidské energie, je to sensitivita. Vyrovnání konfliktů může být i na úrovni nevědomé, kolektivního nevědomí, intersubjektivity. Je to spojováno s potřebou rázného činu, rozhodnutí. Je to znamení spojované s mysticismem, jsou to doprovodné jevy krize návratu do subjektivismu nebo lidského kolektivního nevědomí.
Vodní znamení - znamení Ryby

Modalita - znamení Ryby
 • proměnlivá
Vládce - znamení Ryby
 • Neptun
Analogie - znamení Ryby
 • k 12. domu
Symbolické vyjádření tohoto znamení ukazuje na dvě ryby, které jsou spojené, ale snaží se plavat opačným směrem. Jedna ryba vystihuje skutečný svět, ta druhá je symbolem hloubek moří a citů. I tato představa vystihuje jedince zrozené ve znamení Ryb. Musí v sobě rozpoznat obě tyto dimenze a vyrovnat se s nimi. Nejlepší cestou je umění a tvořivost.

Pozitivní rysy - znamení Ryby
Soucit, obětavost, intuice, představivost, fantazie, přizpůsobivost, citlivost.

Slabiny - znamení Ryby
Sebeobětování, liknavost, přetvářka, rezignace, velikášství, nesamostatnost, ovlivnitelnost, lenivost.

*panna.cz*

Mayský kalendář II - znamení

15. února 2011 v 13:23

Znamení.

Aligátor ( Imix )

Aligátor je iniciační denní znamení a často vyvolává v lidech představu někoho, kdo začíná nové plány. Je to východní posilující denní znamení, které používá velmi silné instinkty k uvádění nových jevů a tvůrčích nápadů z hlubokého proudu kolektivního nevědomí. Dokončování projektů, které vyplouvají na povrch, však není jejich silnou stránkou. Z tohoto důvodu je důležité, aby spolupracovali s druhými, a díky tomu dosáhli produktivních výsledků. Aligátoři mají obvykle také starostlivou stránku se silnou pečovatelskou a ochranářskou energií. Starají se o své potomky a často usilovně pracují, aby zabezpečili rodinu a přátele. Měli by dávat pozor, aby se nestali přehnaně ochranářskými a dominantními.


Vítr ( Ik )

Vítr souvisí s duchem a dechem a je to jedno z jasně duchovních a někdy vzdušných denních znamení. Často potřebuje uzemnit. Vítr je znamení severu, a proto je do určité míry chladně odtažitý. Vítr ztělesňuje schopnost komunikovat a rozšiřovat myšlenky a představy. Větrní lidé jsou snílci se silnou představivostí a stávají se z nich vynikající učitelé a novináři. Bývají velmi dobrými řečníky a šíří duchovní inspiraci "s větrem".Tito lidé jsou podobně jako vítr sám velmi pružní. Tato pružnost však u nich může vést k silné nerozhodnosti, a na jiné mohou působit dojmem, že jsou příliš těkaví a mluví nesouvisle. Lidé větru mohou být destruktivní jak k sobě, tak k druhým, když se nade vše povznesou. Pokud najdou přirozený způsob, jak stát oběma nohama na zemi, dokážou velmi dobře inspirovat druhé.


Krb ( Akbal )

Toto denní znamení může mít kterékoli z těchto jmen : Krb, Dům nebo Noc. Říká se, že v lidech, kteří ztělesňují toto denní znamení, je nějaký zvláštní druh ženské měkkosti. Význam Domu nebo Krbu má také co dělat s ochraňováním vlastního domu a rodiny a jejich bránění před silami noci. Představte si osobu sedící u krbu uprostřed domu, která vypráví legendy a pohádky. Nositelé tohoto znamení mezi Mayi se mohou stát šamany díky své znalosti temnějších oblastí lidské duše. Mohou pomoci rozptýlit nejistoty a pochybnosti, které se zrodily ze tmy nebo podvědomé mysli. Lidé krbu mohou najít nová řešení a uměleckou inspiraci prostřednictvím svých znalostí o prázdnotě Noci. Přesto pokud necestují odvážně do tmy, mohou se snadno ocitnout na pochybách a v nejistotě.


Ještěrka ( Kan )

Charakteristickou vlastností tohoto denního znamení je smyslnost. Někdy je také překládáno jako Síť nebo Semeno. Všechny tyto významy přispívají k jeho charakterizování. Je to znamení jihu a potřeba Ještěrky vystavovat se slunci přispívá k jejímu smyslnému i poněkud ležérnímu stylu. Byla pokládána za znamení, které ovládá sexuální sílu těla. Semena jako přírodní přenašeči se snaží osvobodit sebe a jiné od útlaku minulosti a s tímto záměrem může osoba ve znamení Semene zasadit nová semena - nebo se s nimi spojit. K dosažení opravdové prosperity se Ještěrka musí naučit oceňovat všechny dary, které přijímá, a provádět důkladné sebezkoumání.


Had ( Chicchan )

Had představuje podobně jako v mnoha jiných tradicích magické schopnosti. To znamená, že to může být velmi duchovní znamení, ale se silami, které je možné snadno zneužít. Je to inteligentní východní znamení, které může elektrizovat svou novou přicházející energií. Hadi mohou díky své upřímné ochotě složit druhým, aby dokázali být otevření k rozšiřování svého srdce. Toto znamení má autoritu. Hadi jsou velmi pružní nebo dokonce vláční, dokud nejsou přistiženi v koutě, kde mohou vybuchnout. Hadi s jedovatým temperamentem mohou otrávit sebe i druhé vytvářením postojů útisku a destrukce.


Smrt ( Cimi )

V lidech narozených v tomto znamení je téměř nepochybně zvláštní druh měkkosti. Smrt byla tradičně ve starých zdrojích považována za nejšťastnější z dnů a lidé s tímto znamením mohou být údajně velmi úspěšní v podnikání. Občas bývají také vynikajícími léčiteli, kteří díky své duchovní síle klidně provázejí druhé transformacemi života. Lidé se znamením smrti podporují těhotné a vedou je v jejich přechodu k mateřství. Mají také schopnost provádět je trvalými změnami v důležitých období jejich života. Mezi Mayi život vytvářela smrt a spojení s předky sloužilo k aktivování vnitřních jasnovidných schopností. Úkolem lidí Smrti je prožívat život naplno a nevzdávat se poraženeckým myšlenkám.


Jelen ( Manik )

Jelen je jedno ze skutečně duchovních denních znamení, ale bylo by chybou ztotožňovat je s krotkým, jemným jelínkem. Spíš bychom jej měli připodobnit ke statnému zvířeti. I když lidé se znamení Jelena ztělesňují klidné denní znamení, mohou vyjadřovat svou moc velmi přímo. Přesto to dělají se silným zájmem o blaho druhých a úctou k duchovnosti ve všem. Jeleni jsou vládci, kteří ochraňují a obětují své vlastní zájmy pro druhé. Tato touha po dominanci, která není ostatním vždy ihned zřejmá, někdy jejich vztahy s jinými komplikuje, způsobuje, že nabývají nekonvenčních forem. Když je Jelen konfrontován se sliby, které nedodržel, stává se tvrdohlavým, manipulativním a vyhýbavým. Jejich životní výzvou je mít schopnost dosáhnout rovnováhy skromností a pochopení druhých.


Králík ( Lamat )

Energie králíka je růst a přitažlivost "čistého štěstí". Je to znamení jihu, a proto je pro něj charakteristická určitá lehkost života. Jestliže je Králík ochoten podrobit se životu, všechno jde lehčeji. Toto denní znamení je spojeno s plodností Králíků díky jejich schopnosti dělat věci ve velkém množství. A obecně má toto denní znamení rádo růst, ať jde o peníze nebo o zahradnické umění. Přirozená tendence Králíků lpět na harmonii a lehkosti se však také může stát nucenou a Králík se pak stává až přehnaně milým a štědrým. Když si Králík myslí, že dal příliš mnoho, zeslabí ho to, a může se dokonce zhroutit. Králíci nejsou tvrdí lidé a výzvou pro ně je vytvořit silné jádro v jejich středu, z něhož může vyzařovat jejich moc.


Voda ( Muluc )

Je dost náročné narodit se do denního znamení Vody. Má posilující východní energii, která vyvolává silné emoce, ale také brání, aby se uklidnily. U osob s tímto denním znamením mohou emoce bez kontroly přetékat všemi směry. Vodní lidé mají velkou představivost, jasnovidné schopnosti a sklon k předvádění se. Ve svém myšlení rozhodně nejsou strnulí. To znamená, že nejsou jen spontánní, někdy cítí, že jim druzí nemohou rozumět. Jiní cítí ve Vodě skryté motivy a možná pokládají za obtížné jim důvěřovat. Vodní lidé mohou evokovat silné sexuální a násilnické pocity v těch, s nimiž přicházejí do styku. Jsou však také často velmi okouzlující a je s nimi legrace. A to je to, co je za jejich ochotou předvádět se.


Pes ( Oc )

Psi jsou loajální, vytrvalí a dobrosrdeční. Lidé narození v tomto denním znamení jsou pokládáni za upřímné, čilé a statečné a jestliže najdou v životě pravé poslání, s nímž se mohou ztotožnit, dokážou vykonat mimořádně skvělé věci. Psi jsou rádi součástí týmů a často bývají vůdci. Avšak obvykle sami nebývají tvůrci myšlenek a záměrů, pro které pracují. Ti, kdo se narodili v tomto znamení, mohou být velmi smyslní a vědí, jak se v životě bavit. Pes je mezi Mayi považován za silně sexuálně zaměřené znamení a paradoxně navzdory jejich duchovní loajalitě jsou pokládáni za náchylné k sexuálním výtržnostem. Psi jsou ambiciózní a využívají příležitostí, také ve formě nevěry. Mezi Čerokíji byl denním znamením Psa Vlk. Výzvou pro Psa je najít v životě úkol, kde mohou být jeho mnohé dobré vlastnosti - jako je dobrosrdečnost a vytrvalost - využity v něčí prospěch.


Opice ( Chuen )

Opice je mezi Mayi známá jako snovač času. Vzhledem k tomu, že to je denní znamení uprostřed, Opice je velmi kreativní, zná mnoho různých věcí a je schopna spojovat je dohromady. S Opicemi lze zažít spoustu zábavy. Jsou okouzlující, někdy nezvladatelné a mají skon ke kanadským žertíkům. Vyznají se ve všem a velmi často mají umělecké schopnosti. Jejich kouzlo má také otravnou tvář kvůli jejich potřebě často být ve středu něčí pozornosti. Některé mohou dokonce jednat hloupě, jen aby získaly zájem veřejnosti. Obvykle dokáží udržet pozornost jen po krátkou dobu a jsou připraveny přesunout se k nějaké jiné činnosti. Proto se možná nikdy nic nenaučí tak, aby to zvládly úplně. Vědí však, jak dělat spoustu věcí, a nikdy nejsou nudné.


Cesta ( Eb )

Toto denní znamení se také někdy nazývá Tráva. Starají se o společnost vůbec, o budoucí generace a děti Země. Přesto mají jen malou nebo nemají žádnou touhu po uznání ani nechtějí být středem pozornosti kvůli dobru, které konají. Často bývají nerozhodní a jsou měkcí a ohleduplní. Jižní charakter tohoto denního znamení vnáší do jejich života určitou snadnost. Mnozí se starají o chudé, nemocné a starší a přinášejí pro tyto skupiny osobní oběti. Tato soucitná stránka má i rub, jsou snadno zranitelní. Bývají oblíbení, oddaní a usilovní, a proto mívají úspěch v obchodování a cestování. Jestliže však v sobě zadržují negativní city a zklamání, kterým nedají průchod, může je snadno postihnout nemoc nebo jim ublížit zlomyslnost druhých.


Třtina ( Ben )

Ti, kdo se narodili v denním znamení Třtiny - někdy zvaném také Rákos nebo Hůl - mají zvláštní vztah ke Quetzalcoatlovi, bohu světla a duality, a jsou tak pokládáni za velmi cenné. Obvykle je poznáme podle symbolu autority, která je symbolizována chlebem. Mezi Mayi je to symbol duchovní autority starších. Název Rákos pro toto denní znamení je dost matoucí, protože většinou nejsou vůbec křehcí. Místo toho se často těší velké dávce autority a vědí to. Třtina je východní znamení a ti, kdo se v něm narodili, bývají energeticky velmi silní, jsou často vůdci ve společnosti a jako rodiče jsou pokládáni za moudré. Často bojují za věc, kterou pokládají za hodnou takového boje. Avšak lidé Třtiny potřebují hodně ocenění a kvůli svým nepružným názorům a vysokým očekáváním nenavazují často důvěrné vztahy s druhými. Mohou mít rovněž problémy v manželství a podnikání. Jejich výzvou v životě je rozvíjet svou pružnost, aby se Rákos nezlomil.


Jaguár ( Ix )

Jaguár je tajnůstkářská bytost, která se plazí kolem v noci. Je to typické denní znamení pro proroky mezi Mayi a kvůli schopnosti vidět ve tmě mají často osoby s tímto znamením jasnovidecké schopnosti spojené se značnou dávkou inteligence. Je to typické denní znamení mezi strážci dne. Intelektuální schopnosti Jaguára spojené s jeho typicky ženskou mentalitou mohou v nositelích tohoto znamení vytvořit léčivé schopnosti. Jejich síla jim dodává trpělivost, která může rychle přejít v náhlé záchvaty činnosti. Jejich úsilí je však často velmi úzce soustředěno a zřídka jsou otevření ke zkoumání alternativních cest života. Mají sklon k tomu, že je druzí obtížně chápou, a pak se jen obrátí a mizí v životech jiných lidí.


Orel ( Men )

Lidé Orli jsou mocní a ctižádostiví a mívají vysoké životní aspirace. Kolem nich se vznáší energie a život jim může připadat jako neustálý snový let, jak to symbolizuje jejich totemové zvíře. Jsou často úspěšní při dosahování materiální hojnosti a štěstí díky své vyšší perspektivě a inteligenci. U většiny amerických domorodých národů byl klan Orala důležitý a Orel byl poslem, který s sebou přinášel naději a víru na křídlech ducha. Orel má výrazný smysl pro detail a technickou orientaci. Jestliže Orel doufá v příliš mnoho a kvůli svým mimořádným schopnostem se snaží toho dosáhnout, může mu to přivodit pád z výšin. Orlové by mohli totiž unikat před problémy tak, že se na ně budou jednoduše dívat z perspektivy letu ve velké výšce.


Sova ( Cib )

Toto znamení mají lidé, kteří ztělesňují moudrost minulosti a vlastní neobyčejné jasnovidné schopnosti. Není to snadné denní znamení a může vyžadovat hodně karmické očisty. Navenek mohou Sovy vypadat vesel a být plné humoru, ale pod slupkou bývají velmi hlubokomyslné a seriózní. Sově se většinou říká Sup, což ukazuje na lenivou stránku tohoto jižního znamení. Sovy mají sklon k introspekci, z níž odvozují spoustu moudrosti, a díky jasnovidným schopnostem často pomáhají svým druhům. Jejich výzvou v životě je nalezení etického způsobu, jak brát život lehce.


Země ( Caban )

Na rozdíl od toho, co si spontánně myslíte o znamení Země, lidé narození v tomto znameni jsou silně duševně zaměření a zdůrazňují hodnotu myšlení. Země je východní energické znamení a typickou mužskou stránkou lidí Země je snaha ovládat svět tím, že jej pochopí intelektuálně. Lidé ve znamení Země pomáhají zahánět špatné záměry, zvyky a myšlenky. To z nich dělá dobré rádce a v nejlepším je jejich myšlení v rezonanci s Matkou Zemí a slouží většímu celku. Lidé Země jsou pečlivý a inteligentní a aspirují na přirozený průběh všech fází svého života. Někdy je citlivost Země otřesena, což může vést k emociálním poruchám. Proto jiným názvem pro znamení Země je Zemětřesení. Jejich výzvou je nedovolit, aby jim jejich intelekt bránil být v přítomnosti.


Pazourek ( Etznab )

Narodit se do denního znamení Pazourku může být náročné. Lidé ve znamení Paaazourku používají své vnitřní vlastnosti k rozlišení mezi pravdou a klamem. Ti, kdo se narodili v tomto znamení, jsou často srovnáváni s archandělem Michaelem, který svým mečem odděluje dobré od zlého. Jinými jmény pro toto znamení jsou Nůž a Obsidián. Mnoho lidé pravděpodobně pokládá Pazourky za lidi neústupné a s příliš rigorózními představami o správném a nesprávném. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi poctiví a chtějí sloužit odhalování pravdy. Často dokáží objevit u druhých velmi dobře skryté plány. Říká se, že Pazourky dokáží přijímat informace o osobních problémech nebo špatných plánech druhých podle jejich odrazu v zrcadle z obsidiánového skla. Výzvou pro ně je najít harmonii a používat své rozlišovací schopnosti spíš jako dar než jako nůž.


Bouře s lijákem ( Cauac )

S lidmi narozenými v denním znamení Bouře s lijákem je většinou zábava. Zdá se, že nikdy nestárnou na duchu, a zůstávají v průběhu celého života zvídaví a zajímají se o nové věci. Jsou to výzkumníci, kteří studují jednu věc za druhou, a tímto způsobem za život nahromadí spoustu vědomostí. Mají velkou schopnost učit sebe i druhé. Není pro ně vždy sndné dát dohromady znalosti, které získali z mnoha zdrojů, a zavázat se nějakému cíli v životě. Jsou věčně mladí a radují se z extáze svobody. Jejich neustálé hledání nových zužitkuje vede do velkých výzev a emocionálních bouří a mnozí z nich zjistí, že celý jejich život nebyl ničím jiným než jen jednou dlouhou bouří. Jejich citlivost jim však nepomůže čelit bouřím života. Když se lidé ve znamení Bouře s lijákem začnou dívat na těžkosti jako na poučení, dospějí k větší integritě, což je cíl jejich životního hledání.


Světlo ( Ahau )

Světlo je denní znamení úplnosti a u lidí narozených v tomto znamení se často projevují jeho důsledky. Lidé ve znamení Světla jsou často romantičtí, nadšení vizionáři s uměleckými schopnostmi, bývají snadno vnímáni jako snílkové. Toto duchovní znamení úplnosti jim, jak se zdá, ztěžuje pochopení, že svět kolem nich ještě nedospěl do tak vysokého stavu a je ovládán materialistickými a hamižnými motivy. V konfrontaci s "reálným životem" často bývají vnímáni jako nerealističtí. Řada zklamání pak může vést Slunce ( Světlo ) k vyhýbání se odpovědnosti a ne k přijímání potřebných opravných prostředků. Nicméně lidé ve znamení Světla si zachovávají přirozenou spiritualitu, která je právem tohoto posledního znamení v uinalu. Pro lidi ve znamení Světla je výzvou přistupovat k životu realisticky bez slevování z velkých snů, které mají.
*panna.cz*


Mayský kalendář I - tabulky

15. února 2011 v 12:48
Ilustrační foto.
V tzolkinu má každé z denních znamení jedinečné vlastnosti, které se mění podle toho, jaké mají číslo. Klíčovou koncepcí v mayském kalendáři je zrychlení času pomocí vyjádření násobku základních jednotek dvaceti.


Mayský kalendář

nepočítá jako obvyklé lineární kalendáře s astronomickými cykly, ale popisuje změny duchovních energií času. Dlouhý počet 5125 let je rozdělen na třináct cyklů o přibližně 394 letech zvaných baktúny. Každý baktún se dělí na dvacet cyklů zvaných katúny. Ty se skládají z dvaceti túnů, z nichž každý má délku 360 dnů. Vzhledem k tomu, že základní jednotka, tún, činí 360 dnů, čas se během jednoho solárního roku ( solární rok se skládá z 365 dnů ) pohne zpět asi o pět dnů, což odvádí mysl člověka od lineárního času. Tzolkin - 260 dnů - je založen na třinácti číslech a dvaceti denních znacích nebo symbolech. V tzolkinu má každé z denních znamení jedinečné vlastnosti, které se mění podle toho, jaké mají číslo. Klíčovou koncepcí v mayském kalendáři je zrychlení času pomocí vyjádření násobku základních jednotek dvaceti. ( jeden tún x 20 = katún, jeden katún x 20 = baktún…atd ). Klasičtí Mayové vymřeli, ale zdá se, že se snažili přijít na to, jak čas roste a rozpíná se, což se rovná pokusu zachytit podstatu evoluce časovým zrychlením.


Mayský horoskop


1910
49
1923
117
1936
186
1949
254
1962
62
1975
130
1988
199
2001
7
1911
154
1924
223
1937
31
1950
99
1963
167
1976
236
1989
44
2002
112
1912
260
1925
68
1938
136
1951
204
1964
13
1977
81
1990
149
2003
217
1913
105
1926
173
1939
241
1952
50
1965
118
1978
186
1991
254
2004
63
1914
210
1927
18
1940
87
1953
155
1966
223
1979
31
1992
100
2005
168
1915
55
1928
124
1941
192
1954
260
1967
68
1980
137
1993
205
2006
13
1916
161
1929
229
1942
37
1955
105
1968
174
1981
242
1994
50
2007
118
1917
6
1930
74
1943
142
1956
211
1969
19
1982
87
1995
155
2008
224
1918
111
1931
179
1944
248
1957
56
1970
124
1983
192
1996
1
2009
69
1919
216
1932
25
1945
93
1958
161
1971
229
1984
38
1997
106
2010
174
1920
62
1933
130
1946
198
1959
6
1972
75
1985
143
1998
211
2011
19
1921
167
1934
235
1947
43
1960
112
1973
180
1986
248
1999
56

1922
12
1935
80
1948
149
1961
217
1974
25
1987
93
2000
162Tabulka měsíců a dnů - mayská


DEN  I     II    III   IV    V    VI   VII   VIII  IX     X      XI     XII
1      46   77    0    31   61   92   122  153  184  214  245   15

2      47   78    1    32   62   93   123   154  185  215  246  16

3      48   79    2    33   63   94   124   155  186  216  247  17

4      49   80    3    34   64   95   125   156  187  217  248  18

5      50   81    4    35   65   96   126   157  188  218  249  19

6      51   82    5    36   66   97   127   158  189  219  250  20

7      52   83    6    37   67   98   128   159  190  220  251  21

8      53   84    7    38   68   99   129   160  191  221  252  22

9      54   85    8    39   69   100  130  161  192  222  253  23

10    55   86    9    40   70   101  131  162  193  223  254  24

11    56   87   10   41   71   102  132  163  194  224  255  25

12    57   88   11   42   72   103  133  164  195  225  256  26

13    58   89   12   43   73   104  134  165  196  226  257  27

14    59   90   13   44   74   105  135  166  197  227  258  28

15    60   91   14   45   75   106  136  167  198  228  259  29

16    61   92   15   46   76   107  137  168  199  229  260  30

17    62   93   16   47   77   108  138  169  200  230   1     31

18    63   94   17   48   78   109  139  170  201  231   2     32

19    64   95   18   49   79   110  140  171  202  232   3     33

20    65   96   19   50   80   111  141  172  203  233   4     34

21    66   97   20   51   81   112  142  173  204  234   5     35

22    67   98   21   52   82   113  143  174  205  235   6     36

23    68   99   22   53   83   114  144  175  206  236   7     37

24    69  100  23   54   84   115  145  176  207  237   8     38

25    70  101  24   55   85   116  146  177  208  238   9    39

26    71  102  25   56   86   117  147  178  209  239  10   40

27    72  103  26   57   87   118  148  179  210  240   11   41

28    73  104  27   58   88   119  149  180  211  241   12   42

29    74  105  28   59   89   120  150  181  212  242   13   43

30    75          29   60   90   121  151  182  213  243   14   44

31    76          30          91           152  183          244          45

Posvátný kalendář - mayský


Aligátor {1}  {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}   {13}  {7}
                1     21    41    61    81    101   121   141   161   181    201   221    241

Vítr        {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}
                2     22    42     62     82   102    122   142   162   182   202  222  242

Krb        {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}  {9}
               3       23     43    63      83    103   123   143   163  183  203  223  243 

Ještěrka {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}  {9}  {3}  {10}
                 4      24     44     64     84    104   124  144  164  184  204   224   244

Had      {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}   {2}  {9}  {3}   {10}  {4}  {11}
              5      25     45     65     85   105   125  145  165   185   205    225  245

Smrt      {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}
                6      26     46    66    86   106  126  146   166   186   206   226   246

Jelen     {7}  {1}  {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}
               7      27    47    67    87   107   127   147  167    187   207   227   247

Králík     {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}
                8     28     48    68     88    108   128   148  168   188   208   228   248

Voda     {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}
               9     29     49     69     89    109   129   149   169   189   209  229  249

Pes       {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}  {9}  {3}
               10     30    50     70     90     110   130   150  170  190  210  230  250

Opice    {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}   {8}   {2}  {9}  {3}  {10}  {4}
               11    31     51      71    91     111   131  151   171  191  211   231   251

Cesta    {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}   {11}  {5}
               12     32     52     72    92   112   132  152  172   192   212   232   252

Třtina    {13}  {7}  {1}  {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}
                13     33    53    73    93   113  133   153   173  193    213  233    253

Jaguár   {1}  {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}
               14    34    54    74    94    114   134   154   174   194   214   234   254

Orel      {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}
              15    35    55     75     95   115    135   155   175   195   215  235  255

Sova     {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}  {9}
              16     36     56     76     96   116    136   156   176  196   216  236  256

Země    {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}  {9}   {3}  {10}
              17     37     57     77     97    117   137   157 177   197  217  237   257

Pazourek {5}  {12}  {6}  {13}  {7}  {1}   {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}
                 18     38     58     78     98    118  138  158  178  198   218   238   258

Bouře s lijákem {6}  {13}  {7}  {1}  {8}  {2}   {9}   {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}
                            19    39     59    79    99    119   139  159   179   199   219    239   259

Světlo    {7}  {1}  {8}  {2}  {9}  {3}  {10}  {4}  {11}  {5}  {12}  {6}  {13}
               20    40    60    80   100  120   140    160  180    200  220   240   260

Pokyny

V uvedené Tabulce letopočtů najděte rok svého narození

Číslo pod rokem vašeho narození si zapište. ( Pozor! Jestliže jste se narodili v měsících lednu nebo únoru, použijte rok z Tabulky letopočtů, který se nachází před vaším rokem narození. Například, jestliže jste se narodili v lednu 1949, počítejte prosím, jako byste se narodili v roce 1948 ).

Najděte svůj měsíc a den narození v Tabulce měsíců a dnů

Zapište si číslo, které odpovídá vašemu dni narození. 3. Obě získaná čísla sečtěte. Pokud jste se narodili před východem slunce, měli byste odečíst první číslo ( získané z Tabulky letopočtů ) od druhého ( získané v Tabulce měsíců a dnů ). Jestliže je tato suma menší nebo se rovná 260, přejděte k bodu 4. Pokud je suma větší než 260, pak od ní odečtěte 260 a přejděte k bodu 4.

V Posvátném kalendáři, v dolní části řady najděte číslo, ke kterému jste dospěli v předchozím bodu

Číslo v závorkách je váš kosmický tón. Vlevo nahoře nad příslušnou řadou s vaším číslem najdete své mayské denní znamení.


*panna.cz*

Odhalte tajemství svého podpisu

18. ledna 2011 v 17:39
Grafologie je úžasná věda. Grafologové pracují pro kriminalisty i politiky a jejich názor je často rozhodující. Písmo je totiž okno do duše.
Na list bílého papíru A4 se podepište. Nebo poproste člověka, o kterém se chcete něco dozvědět.

Umístění
Odhalte tajemství svého podpisu (Foto: profimedia.cz)Jestliže je podpis umístěný hodně v kraji papíru nebo v jeho rohu, je to známka pisatelových sklonů podceňovat se. Takoví lidé často působí na své okolí naopak excentricky, aby zakryli vlastní nejistotu.

První písmeno

Extrémně velké a důrazné první písmeno je znakem člověka, který velmi rád dělá dojem na společnost kolem sebe (zvlášť ženskou) a nerad přijímá kritiku.

Čitelnost

Čitelný podpis znamená vyrovnaného pisatele, který si stojí za tím, co říká. Je dostatečně sebevědomý, aby se za své názory postavil, a většinou se na takového člověka můžeš spolehnout. Nečitelný a nerozluštitelný podpis logicky znamená člověka nečitelného, který se snaží skrýt své chování a emoce. U něj si dej větší pozor na podraz nebo nefér hru.

Velikost
Pokud je podpis zhruba stejně velký nebo jen o trochu větší než pisatelovo normální písmo, je to znak jeho duševní rovnováhy a pohody. Jestli je jeho podpis o hodně větší, značí to jeho vysoké sebevědomí, ctižádost a touhu po vyniknutí. Takový člověk bývá v kolektivu dominantní, optimistický a vitální. Naopak malý, drobný a pečlivý podpis znamená kluka ukázněnějšího a skromnějšího. Je znakem jeho důkladnosti a svědomitosti. Extrémně zhuštěný "bleší" podpis znamená bázlivost a přehnanou stydlivost.

Sklon
Ležaté písmo upozorňuje na převahu citu nad rozumem. Jde o společenskou a družnou osobu, s menší schopností skrývat a ovádat city. Kluci s ležatým písmem bývají často extroverti. Abnormálně ležaté písmo je zase znakem nezkrotných vášní pisatele. Strmá a kolmá písmena představují naopak racionalitu a samostatnost. Takoví kluci bývají spíš introverti. Zvrácený úhel písma zvýrazňuje vlastnosti písma kolmého, zvlášť ostražitost před okolním světem.

Zakončení

Výrazné ukončení kličkou, důraznou čarou nebo podtržení podpisu znamená velké sebevědomí, touhu po svobodném projevu a velkou důležitost, kterou přikládá pisatel sám sobě. Naopak nevýrazná vlnka nebo jakoby nedopsání jména je znakem rozháranosti, přecitlivělosti a malého sebevědomí.

Celkový vzhled

Ostré úhly, a to i v místech, kde mají být obloučky, znamenají velkou cílevědomost a rozhodnost. Takový kluk se umí prosadit a všude si buduje dominantní postavení. Naopak kulaté obloučky a přezdobený podpis s kličkami a ozdůbkami znamenají negativní vlastnosti. Sobectví, egoismus, snaha vypadat líp, než jakým ve skutečnosti pisatel je. Podpis, který se snaží dělat dojem svou zdobeností a "prokreslením", není dobrou vizitkou.

Nejdůležitější na konec

Existuje spojitost mezi dolními částmi písmen a pisatelovou sexualitou, pudy a vášněmi. Horní části písmen jsou zase spojeny s rozumem, intelektem a duchovní orientací. Zvětšení dané části písmen je vysvětlováno jako zesílení a rozvinutí příslušných oblastí pisatelovy osobnosti. Zmenšení znamená jejich potlačení a deformace je znakem nějakého konfliktu nebo problému v dané oblasti.

Zdroj:jenprozeny.cz

Předpověď Mayů: KONEC SVĚTA bude v roce 2012! 10 KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ ROKU

28. prosince 2010 v 15:04

Přečtěte si o nejzajímavějších ale i velmi bláznivých konspiračních teoriích, které kolují světem.

1) Planetu ovládají ještěrky

Podle jednoho z nejslavnějších tvůrců konspiračních teorií Davida Ickeho je možné, že celý náš svět ovládají ještěrky převlečené za lidi. Britská královská rodina, klan Bushových a další mocní lidé by mohli podle Ickeho být převlečené ještěrky, které se společně snaží ovládnout celý svět.

Konspirační teorie - 2

Dříve se zjevovali jako bohové, ale postupem času pochopili, že k ovládnutí planety je zapotřebí zasednout v důležitých politických funkcích.

2) Zemři, princezno Diano!

Jelikož britská královna Alžběta je s největší pravděpodobností jednou z výše zmíněných ještěrek, které chtějí ovládnou planetu, je možné, že smrt lady Diany byla ve skutečnosti zinscenovaná a plánovaná.

Konspirační teorie - 10

Alžběta totiž nemohla strpět ostudu, které by se jí mezi ostatními ještěrkami dostalo, kdyby se její dcera provdala za muslima Dodiho Fayeda. Přestože smrt Lady Di vypadala jako nehoda, mnozí konspirační teoretikové tvrdí, že byla pečlivě naplánovaná a jako nehoda měla jen vypadat.

3) KFC způsobuje neplodnost černochů

Další bizarní teorie tvrdí, že řetězec fastfoodů KFC stojí za neplodností Afroameričanů. Zakladatel KFC Harland Sanders byl podle některých členem a hlavně velmi významným donátorem Ku-klux-klanu. Během svého žihovat měl KKK posílat 10 procent veškerého svého výdělku.

Konspirační teorie - 3

Tajný recept, na kterém byla založena většina jídel z KFC měl obsahovat 7 různých bylin. Mezi nimi údajně byla i chemická látka, která způsobuje neplodnost černých mužů…

4) Teorie života na Marsu

O tom, že na planetě mars je život, se spekulovalo dlouhá desetiletí a spekuluje se dodnes. Velké zklamání proto přinesly první snímky povrchu planety, na kterých byly vidět jen kameny a písečná pustina.

Konspirační teorie - 8

I přesto se ale objevují důkazy o tom, že Mars je anebo alespoň byl obydlen. Nejslavnějším jsou horská pásma v oblasti Cydonnia, která velmi připomínají pyramidy. Otázkou tedy je, proč NASA neposlala některé ze svých výzkumných vozítek do této zajímavé oblasti? Nebo je tam poslali a našli něco, o čem nechtějí lidstvo informovat? Těžko říct, jestli někdy dostaneme odpovědi na tyto otázky.

5) Nacisté na Antarktidě

Je všeobecně známo že nacisté měli technologii raketových zbraní na mnohem vyšší úrovni než Američané či Rusové. Někteří lidé dokonce tvrdí, že se dostali až na měsíc
Další otázkou je, jestli nacisté také dokázali postavit UFO? Někteří známí ufologové tvrdí, že ano. Sovětská armáda měla podle některých zdrojů nalézt v Berlíně UFO, se kterým mohli nacisté doletět až na měsíc. Využívat měli jim nejlépe dostupné technologie z místních průmyslových továren, jako například BMW.

Konspirační teorie - 5

Některé teorie však jsou ještě dál. Létajících talířů měli nacisté postavit více a pomáhat jim měli samotní mimozemšťané. Jeden z těchto tajných létajících strojů měl být po válce přepraven do supertajné základny na Antarktidě, odkud prý dodnes podnikají výpravy. Takže závěr zní: v UFO nelítají mimozemšťané, ani Američané či Rusové, ale nacisté z Antarktidy.

Nacisté ve vesmíru - 4

6) Spojení s mimozemskou civilizací

Od 50. a 60. let, kdy bylo mnohokrát spatřeno UFO se lidé domnívali, že mimozemské civilizace komunikují s vládou USA. Existovala také domněnka a možná existuje dodnes, že Američané staví vlastní létající talíře v tajemstvím obestřené a supertajné Oblasti 51. Pomáhali americké armádě mimozemšťané stavět UFO? Experimentují společně s pokusy na lidech? Skrývají něco, co společně plánují?

Konspirační teorie - 6

Na tyto otázky asi nikdo nikdy neodpoví. Jedním ze závěrů vycházejícím z těchto podivných okolností je fakt, že i kdyby kdokoliv spolupracoval s mimozemšťany, asi o tom nebude veřejnost informovat a my se to proto nedovíme.

7) HAARP

Kdesi v severské tundře na Aljašce leží vládní výzkumné centrum známé pod zkratkou HAARP. Toto centrum neslouží jen k monitorování , ale také k ovlivňování ionosféry. Tato základna teoreticky umožňuje vědcům placeným americkou vládou ničit nepřátelské rakety a znemožnit komunikaci napříč světem.

Konspirační teorie - 1

Další lidé tvrdí, že základna HAARP dokáže narušit magnetické pole Země a tím způsobit zemětřesení. Někteří lidé věří tomu, že HAARP je zodpovědný za nejedno zemětřesení v Asii.

8) Přijde konec světa?

S přelomem tisíciletí se mnozí domnívali, že svět jak ho známe skončí. Problém Y2K vyděsil mnoho milionů lidí po celém světě. Naštěstí se nic nestalo a my můžeme uvažovat o dalších termínech případného konce světa. Podle mayského kalendáře přijde apokalypsa už v prosinci roku 2012…

Konspirační teorie - 7

Lidé očekávají změny životních podmínek, atmosférický chaos a nefunkční počítače. Jiní se domnívají, že Země se srazí s planetou Nabiru. Tato planeta je naštěstí jen vymyšlená (opravdu?) a nejsou žádné důkazy o její existenci natož o možnosti, že by se srazila se Zemí. . Nancy Liederová, která o planetě Nabiru promluvila jako první, říká, že ji kontaktovali mimozemšťané ze Zeta Reticuli a varovali ji před blížící se katastrofou…

9) Přistání na Měsíci se nekonalo

O tom, že přistání na Měsíci bylo nahrané se mluví již dlouhou dobu. A je to pravda. Přistání na Měsíci bylo natočené na supertajné základně v Oblasti 51. To je také důvod, proč bylo ve videu vidět více zdrojů světla a americká vlajka se třepotala. Nejsou tam vidět ani žádné hvězdy.

Konspirační teorie - 9

Důvod byl jednoduchý. Američané potřebovali překonat rudé Rusko ve vesmírných závodech… Ale neměli na to schopnosti a technologie a proto se vydali cestou nejmenšího odporu.

10) Michael Jackson a LaToya Jackson jsou jedna osoba

Zdá se to být bláznivé a směšné ale takový byl i Michael Jackson. Čím více o této teorii člověk přemýšlí, tím se zdá pravděpodobnější. Viděli jste je někdy na stejném místě ve stejný čas? Tato teorie celkem na Michaela sedí. Vytvořil si vlastní alterego, což plaší lidé jako Jackson občas dělají.

Konspirační teorie - 4

Zůstává otázka pohlaví. Michael byl svým vzezřením i vystupováním velmi zženštilý. Nakonec se Michael rozhodl pro své alterego LaToyu a zinscenoval svoji smrt a podstoupil chirurgický zákrok dokončující změnu jeho pohlaví. Dejte této teorii čas. Prokáže se…


TO POSLEDNÍ MĚ FAKT POBAVILO :D PRO FANOUŠKY MICHAELA JACKSONA: JESTLI SI VZPOMÍNÁTE NA VIDEOKLIP SAY, SAY, SAY, KDE ZPÍVAL I PAUL McCARTNEY, TAK TAM PŘECE LA TOYA BYLA, TAKŽE AŤ TADY NEPÍŠOU TAKOVÉ BLBOSTI JAKO, ŽE SPOLU NIKDY VE STEJNÝ ČAS A NA STEJNÉM MÍSTĚ NEBYLI. JE TO PĚKNÁ BLBOST!!! A NAVÍC, PODLE MĚ JE SPÍŠ JANET VÍC PODOBNÁ NA MICHAELA NEŽ LA TOYA...

VAŠE IVČA :-)

ZDROJ: tn.nova.cz

Co se s vámi děje pod vlivem Měsíce

25. prosince 2010 v 18:26

Že je to jen kus hmoty, která se po srážce Země s meteoritem vystřelila do vesmíru? Možná. Možná má ale daleko větší význam.

Vědci to vykládají tak: Měsíc ovlivňuje nejen příliv a odliv oceánů, ale taky všechny tekutiny vyskytující se na Zemi a člověka tvoří z 80% voda. Když si tohle uvědomíte, je možná užitečné něco o něm vědět. Kromě toho, že Měsíc při oběhu kolem Země prochází jednotlivými znameními a podle toho nás ovlivňuje, má ještě jednu, důležitější funkci. Dorůstá a couvá a dosahuje úplňku a novu, což má na nás (zvlášť na ženy) neuvěřitelné účinky.

Fáze měsíce

Nov: je začátkem celého cyklu.
Měsíc v tu dobu stojí mezi Sluncem a Zemí, takže ho na chvíli vůbec nevidíte          
✔ rozjeďte něco nového, nov přeje začátkům, takže máte největší šanci, že i míň reálná přání vyjdou✔ vyznejte lásku, máte sklony jednat intuitivně a mluvit o svých citech vám teď půjde líp než jindy
✔ dejte si předsevzetí a začněte ho plnit, příroda je nabitá energií a díky té se vám
váš slib může podařit daleko lépe splnit
✔ naplánujte si spoustu věcí a pusťte se do nich, jako součást přírody i vy jste nabitá
energií, takže zvládnete i to, co by vám jindy zabralo moře času✔ jednodenní detoxikační kúra vám jen prospěje, v tyhle dny tělo nejvíc vylučuje škodliviny a
zbavuje se jedů

Vyvarujte se: nepouštějte se do nového vztahu,
váš rozum není zrovna v pohotovosti a spolehnout
se jen na city může být riskantní.                                                 


Dorůstající Měsíc: Srpeček Měsíce je ve tvaru D a říká se, že dorůstá. Je to období nabírání sil a regenerace celé přírody
✔ pečujte o sebe, dejte si pleťovou masku a regenerační kúru na vlasy, zajděte si ke kadeřnici a udělejte si manikúru, výsledek bude nádherný
✔ jednejte, načasovat si důležité a těžké zkoušky na tohle období je výhra, mozek vstřebá a zapamatuje si daleko víc informací než normálně

Vyvarujte se: přecpávání, jídla, po kterých se tloustne, se teď usazují v těle a to znamená, že až do úplňku máte tendence přibírat.Úplněk: při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Měsícem a jejich vlivy na Zemi se tak střetávají.
✔ mazlete se, všechny prožitky jsou mnohem intenzivnější a hlubší, chvilky ve dvou u okna pod úplňkovým měsícem můžou být nečekaně vzrušující
✔ koncentrujte se, nenechte se ovládnout emocemi, máte sklon reagovat přehnaně až extrémně a to vede ke zbytečně vyhroceným situacím
✔ nepřepínejte se, váš fyzický stav je spojený s psychikou a ta je teď hodně nevyrovnaná, váš organismus je náchylný k infekcím
✔ ukončete vztah, ve kterém nejste spokojená, a dodělejte všechno, co máte už dlouho rozdělané, máte cit pro správnou koncovku a správné řešení
✔ malujte, pište, skládejte hudbu, dělejte cokoli, co vás baví, probouzí se váš talent a při úplňku se na povrch dostane to nejlepší, co ve vás je

Vyvarujte se: jakéhokoli násilí na svém těle, řezné rány víc krvácejí a nehojí se a tělo špatně snáší jakékoli chirurgické zásahyCouvající Měsíc:
Srpeček Měsíce je ve tvaru C a říká se, že couvá. Po napětí z úplňku přichází uvolnění. Příroda si oddechne, tělo se začne zbavovat škodlivých usazenin a vy se začínáte cítit příjemně pozitivně.
✔ zamilujte se, to je ideální doba, jste otevřená a přístupná novým vztahům a Měsíc pozitivně ovlivňuje všechno, do čeho se pustíte
✔ usmiřte se, slova jako promiň a odpusť vám půjdou vyslovit snáz, je čas usmířit se s kamarádkou nebo uhladit vyhrocenou atmosféru doma
✔ zajděte si k zubaři, plomby teď nasazené nevypadnou
✔ zahrajte si na hospodyňku, při couvajícím Měsíci špína líp pouští a vy máte na to víc energie.

Vyvaruj se: nezačínej s věcmi, které by měly mít dlouhé trvání.Co jste za měsíční typ
Tak, jako je důležité postavení Slunce a Venuše při vašem narození, je důležité postavení Měsíce. Měsíc určuje vaše nejtajnější a často nevědomé stránky osobnosti, odhaluje vaše nitro a vypovídá o vašich skrytých citech a o duši. Vytváří jádro vaší osobnosti. Vypočítat si své měsíční znamení můžete podle následujících tabulek.

1
. K roku, měsíci a datu svého narození si najděte v příslušné tabulce odpovídající číslo a sečtěte je dohromady.
Co se s vámi děje pod vlivem Měsíce (Foto: profimedia.cz)
2. Jestli jste se narodila v přechodný rok po 29. únoru, přičtěte si ještě 13.
3
. Pokud jste jako výsledek dostala číslo větší než 360, odčítejte od něj 360 tak dlouho, dokud výsledek nebude menší než 360.
4.
 V poslední tabulce si podle konečného čísla zjistíte, v jakém znamení stál Měsíc, když jste se narodila.
Co se s vámi děje pod vlivem Měsíce (Foto: profimedia.cz)


Měsíční typ BERAN
Jste povahou vůdčí typ a milujete rychlé tempo. Jste ambiciózní a neustále se ženete dopředu. Taky se brzo stanete netrpělivou, pokud věci nejdou rychlým tempem. Odpočinek neznáte. Možná zbytečně opovrhujete lidmi, kteří boj o přední místa tak smrtelně vážně neberou.

Měsíční typ BÝK
K věcem přistupujete s oddaností a láskou. Klid, soulad a lásku řadíte ve svém životě na první místo. Na muže působíte neuvěřitelně smyslně, protože umění milovat z vás přímo prýští! Máte ráda jistotu a řád, takže pevný a dlouhodobý vztah je pro vás hodně důležitý.

Měsíční typ BLÍŽENCI
Neposedíte na místě a pořád se pídíte po něčem novém a nepoznaném. Potřebujete kolem sebe hodně lidí, abyste se cítila spokojená. Nedělá vám problém se seznamovat, stejně jako přicházet o přátele. Jen dejte pozor, abyste svou "lehkomyslností" ostatním zbytečně neubližovala.

Měsíční typ RAK
Citlivá, starostlivá a hodně, hodně zranitelná. Potřebujete klid, abyste si utřídila všechny dojmy, protože vnímáte velice emocionálně. Zažíváte pocity, o kterých vaše okolí nemá potuchy. Nerada se rozcházíte a radši zůstanete ve vztahu, který vám nevyhovuje, než abyste ho skončila.

Měsíční typ LEV
Vyzařuje z vás přirozená důstojnost. Ráda flirtujete a víte, jak na to. Máte šarm a umíte to s ním pěkně rozbalit! Zrovna tak zapáleně jste žárlivá a majetnická. Nejspokojenější jste, když máte o všem přehled.

Měsíční typ PANNA
Jestli existuje nejlepší kámoška s velkým N, pak jsi to vy. Za nejvyšší životní prioritu považujete přátelství a pomoc svým přítelkyním v nouzi. Sama od nich zdaleka tolik nečekáte, ale jste ráda, když si někdo vaší obětavosti všimne a má vás za ni rád.

Měsíční typ VÁHY
Toužíte po tom, aby vás tvé okolí milovalo a uznávalo, a jste pro to ochotná udělat cokoli, často na úkor svých vlastních potřeb. Vaším nejvyšším cílem je harmonie a jste pro ni ochotná udělat cokoli. Byla byste dobrou herečkou, protože byste se do své role dokázala stoprocentně vžít.

Měsíční typ ŠTÍR
Máte "čuch na lidi". Nějakým šestým smyslem dokážete bezpečně poznat skryté nitro druhých, aniž byste moc dávala nahlédnout do sebe. Vyzařuje z vás energie, kterou dokážete strhnout a nadchnout lidi kolem sebe. Jste nejoblíbenějším měsíčním typem celého zvěrokruhu.

Měsíční typ STŘELEC
Máte neskutečné množství zájmů a koníčků. Koluje vám v těle krev dobrodruha. Cestovat, učit se a poznávat nové věci, to je vaší celoživotní náplní. Nejlepší je, že umíte tímhle elánem nadchnout i ostatní.

Měsíční typ KOZOROH
Jste ctižádostivá a ráda se těšíte všeobecné vážnosti. Jste ráda, když můžete na ostatní něčím zapůsobit. Toužíte se dostat nahoru, ale často vám chybí potřebná disciplína. Opravdu spokojená jste, když se vám podaří udělat další krok vzhůru.

Měsíční typ VODNÁŘ
Jste největší rebelka zvěrokruhu. Šokovat, upoutat na sebe pozornost něčím novým, ztřeštěným a neokoukaným, co může být lepšího? Naopak úzko je vám z pevných vztahů, a to nejen s opačným pohlavím. Vaše kamarádky mají někdy pocit, že nevědí, na čem s vámi jsou.

Měsíční znamení RYBY
Nějaké organizování, pevný řád nebo dokonce dril, to se na vás může zkusit jen jednou. Jste romantická, svobodomyslná duše, milujete sny a máte obrovskou fantazii. Pohybujete se ve svém vysněném světě, a právě proto jste snadno zneužitelná. Všichni totiž takoví dobráci nejsou.Zdroj: jenprozeny.cz
 
 

Reklama