Harry Potter

Dům z Harryho Pottera je na prodej

15. července 2011 v 16:50
Dům z Harryho Pottera je na prodej
Dům, v němž vyrůstala spisovatelka Joanne K. Rowling a který se stal předlohou pro dům rodiny Harryho Pottera, jde do prodeje. Jeho cena se přitom může vyšplhat k dost vysoké cenně, dodnes je na parapetu okna v jedné ložnici totiž napsáno: "Joanne Rowling zde spala kolem roku 1982." Spisovatelce v té době bylo sedmnáct.
V domě je komůrka pod schody, kam zavírali příbuzní malého Harryho Pottera, ale má také propadliště v jídelně. I to čtenáři a příznivci malého čaroděje dobře znají, hlídal ho trojhlavý pes. Nemovitost z kamení leží v pitoreskní vesnici Tutshill hrabství Gwent, kde žila Joanne s rodiči od svých devíti let do osmnácti.
Samostatně stojící dům z šedého kamene obehnaný kamennou zdí a s květinovou zahrádkou bude stát miliony liber. Současný majitel, producent BBC Julian Mercer, nemovitost koupil v roce 1995 od Anne a Petera Rowlingových za 399 950 tehdejších liber (tehdy v korunách 16,7 milionu).

Krásná Emma Watson alias Hermiona se na premiéře posledního Pottera rozplakala

8. července 2011 v 17:41

Celosvětová premiéra dlouho očekávaného filmu Harry Potter a Relikvie smrti 2 je za námi. Největšího zájmu se jako obvykle dočkalo čtvrteční premiérové promítání v Londýně, kde se sešla řada známých osobností v čele s představiteli hlavních rolí filmové série. Premiéra se však nesla i v nostalgickém duchu, jelikož tímto dílem dobrodružství čarodějnického učně a jeho přátel z Bradavic končí. Filmová Hermiona, herečka Emma Watson, se dokonce neubránila slzám.
Trafalgarské náměstí v Londýně včera patřilo tisícům věrných fanoušků Harryho Pottera, kteří přišli pozdravit své idoly Daniela Radcliffa, Emmu Watson a Ruperta Grinta. Ti hráli v prvním díle série s názvem Harry Potter a Kámen mudrců z roku 2001 jako desetileté děti a postupně během dalších sedmi dílů dospěli.
Kromě těchto tří hlavních hvězd se po červeném koberci prošli i představitelé dalších rolí Ralph Fieness, Robbie Coltrane, Julie Walters, Helena Bonham Carter, Michael Gambon či Alan Rickman.
Knižní předloha pro všechna filmová zpracování vzešla z pera do té doby neznámé spisovatelky J. K. Rowling, která se během pěti let stala multimilionářkou, přestože do té doby pobírala sociální dávky. Jejích knih o Harry Potterovi se prodalo celkem přes 400 miliónů výtisků a byly přeloženy do 69 jazyků. Poslední díl filmu Harry Potter a Relikvie smrti 2 byl natočen také v 3D. V Česku bude mít poslední část filmové ságy premiéru ve čtvrtek 14. července.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Hermiona a Ron oplakávali Harryho Pottera: Premiéra filmu ve znamení slz

8. července 2011 v 17:20
Emma Watson se na premiéře rozbrečela, do slz neměl daleko ani Rupert Grint

Pláč se střídal se smíchem! Velké emoce přinesla premiéra posledního filmu o čaroději Harry Potterovi. Tisíce fanoušků ve čtvrtek nadšeně vítaly na Trafalgarském náměstí v Londýně hvězdy filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, které přicházely na světovou premiéru posledního snímku natočeného podle knih J.K. Rowling (45). Loučení s filmovou sérií přineslo slzy nejen mezi fanoušky, ale byly vidět i na tvářích Rowling a mladé herečky Emmy Watson (21). Do slz neměl daleko ani představitel filmového Rona, herec Rupert Grint (21). Jediný Daniel Radcliffe (21) se držel svého kouzelného úsměvu.

Nad Potterovými příznivci, kteří v mnoha případech čekali na náměstí i několik dní, se ale aspoň smilovala příroda. Po chladném a deštivém dni vysvitlo odpoledne nad středem Londýna slunce a vydrželo během celého několikahodinového ceremoniálu, který světovou premiéru provázel.
Premiérové promítání bylo podle tradice na náměstí Leicester Square, ale červený koberec se k němu tentokrát táhl až z nedalekého Trafalgarského náměstí. Zde také na pódiu předstupovaly před křičící nadšené fanoušky hvězdy filmu, které začínaly jako desetileté děti a s filmovou sérií dospěly - Daniel Radcliffe jako Harry Potter, Emma Watson, která hrála Hermionu Granger, a Rupert Grint, jenž dal filmovou podobu třetímu z trojice nerozlučných čarodějnických přátel, Ronu Weasleymu.
Emma Watson oblékla nádhernou stříbrno šedou róbu od návrháře Oscara De La Renty. S nadýchanou sukní měla Emma místy problémy, neustále si ji držella a zvedala, aby si po ní nešlapala. Radcliffe zvolil na premiéru šedivý oblek a Grint černý. Po slavnostním ceremoniálu se poté všichni převlékli na následnou afterparty. To už filmová Hermiona zvolila praktičtější model s kratší sukní od Burberry.
Filmová Hermiona měla co dělat s nadýchanou sukní
Kromě nich na červeném koberci procházela první liga britských herců, kteří ve filmu vystupovali - Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Alan Rickman, Michael Gambon, Julie Walters či Helena Bonham Carter.
Čtvrteční premiéra znamená konec éry, která přinesla slávu a bohatství dosud neznámé Rowling i filmovým představitelům jejích hrdinů. Její příběhy okouzlily dospělé a především děti, byly formativním zážitkem pro celou generaci mladých a mnohé z nich přiměly číst knihy.
Dosud se ve světě prodalo přes 400 milionů výtisků knih o Potterovi. Přeloženy byly do 69 jazyků včetně češtiny. První film ze série, Harry Potter a Kámen mudrců, měl premiéru v roce 2001; čtyři roky poté, co Rowlingová vydala stejnojmennou první knihu. Sedm filmů dosud na celém světě vydělalo 6,4 miliardy dolarů a přispělo k rozvoji britského filmu, protože producent David Heyman a Rowling trvali na tom, že půjde o britskou produkci. Poslední díl je zároveň prvním, který byla natočen také trojrozměrně.
Série se stala jedním z nejpopulárnějších projektů v historii filmu a tak není divu, že tíha loučení s celým dobrodružstvím dnes dolehla na hlavní herecké představitele, producenty Davida Heymana a Davida Barrona, režiséra Davida Yatese i autorku J.K. Rowling, kteří se na závěr sešli na pódiu na Trafalgarském náměstí a vzájemně si děkovali.
Emma Watson i J.K. Rowling se rozplakaly a nepomohlo jim ani žertování Ruperta Grinta, který prohlásil, že s potterovkami strávil "nejlepší polovinu svého života". Radcliffe zdůraznil, že za všechno v herecké kariéře vděčí právě Rowling.
Nejvíce plakaly spisovatelka J.K. Rowling a herečka Emma Watson

"Já přece už pláču," odpověděla Rowling, když fanoušci začali skandovat "děkujeme". "Já snad napíšu ještě jednu knihu," řekla v žertu. Již dříve ale v rozhovoru prohlásila, že nic takového nemá v úmyslu. "Zásadně nikdy neříkám nikdy, ale ne. I když Harry Potter je moje dítě, tak když budu chtít...," uvedla.
Připustila přitom, že neví, proč jsou její knihy tak úspěšné. "Kdybych to věděla, tak to zopakuju. Prostě udeřil blesk," dodala.
Rowling sice o Harrym už nepíše, ale jeho svět ještě úplně neopustila. V červnu spustila interaktivní webovou stránku s novým materiálem o Potterovi a oznámila, že se jeho příběhy budou vůbec poprvé prodávat v podobě elektronických knih.
Do britských a amerických kin půjde film 15. července. V České republice se bude promítat od 14. července. Daniel Radcliffe prohlásil, že Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 je s přehledem nejlepším filmem z celé série. Také první recenze v britských listech mají pro film hlavně chválu.
Uplakanou Emmu utěšoval producent filmu

Slavná trojice z filmu Harry Potter Ron, Hermiona a Harry

Autorka knihy J.K. Rowling po boku svého partnera

Konec Harryho Pottera? Rowlingová možná mění názor!

18. června 2011 v 14:28
Do sálů našich kin za měsíc přijde druhá část posledního filmu na téma knihy o kouzelníkovi Harry Potterovi. Co to znamená pro nás čtenáře? Je to úplný konec Harryho Pottera? Všechny díly knihy už jsou za námi a do konce roku tomu tak bude i s filmy. Nebo ne?

Autorka J. K. Rowling nedávno spustila svou webovou stránku, Pottermore.com (v překladu VícePottera) Možná to vypadá jenom jako stránka pro věčné fanoušky Harryho, ale co když je ale za tím něco víc? Účel založení webového portálu je zatím nejasný.
"Sovy se zvědavě slétávají," objevilo se na Twitteru stránky. "Už brzy zjistíte proč."
Média se samozřejmě okamžitě snažila zjistit co rébus znamená. Harry Potter vrací úder? Mluvčí Rowlingové řekl jen jedno. Že nic neřekne.
Zmínil se jenom, že zpráva z Twitteru nemá nic společného s filmem, který vejde 14. července do kin. "Nic víc vám vážně neřekneme." dodal mluvčí.
Zajímavé je, že ochranná známka pro Pottermore.com byla vydána v červenci 2009, což je dva roky poté, co Rowlingová dopsala svou poslední knihu.
Knižní sága Harry Potter má sedm pokračování a stala se jednou z nejprodávanějších a zároveň nejpřekládavanějších knih vůbec. Chytlavý příběh o čaroději zajistil jeho tvůrkyni, jejím dětem a s nějvětší pravděpodobností i dětem jejích dětí na doživotí pohádkové bohatství.
Stejnojmenný film má dílů osm. Sedmý díl knihy byl totiž filmově rozdělen do dvou částí.

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Tom Felton and Rupert Grint on 'American Talk'

15. března 2011 v 17:51
Herci z Harryho Pottera Daniel Radcliffe, Emma Watson, Tom Felton a Rupert Grint byli v pořadu kde měli za úkol zopakovat po moderátorovi pár slov s americkým přízvukem. :D I když jsou z Anglie tak jim to šlo docela dobře :-)

Tak šel čas s představiteli Harryho Pottera!

28. ledna 2011 v 15:57
Tak jde čas s hlavními představiteli filmových postav ze snímku Harry Potter


První díl, Harry Potter a Kámen mudrců, se začal natáčet v roce 2000 a v kinech se objevil o rok později. Jak se hrdinové změnili za dlouhých deset let?Daniel Radcliffe
Daniel se chtěl stát hercem již od pěti let. Rodiče jeho rozhodnutím moc nadšení nebyli, ale nakonec poslali Danielovu fotku do televizní společnosti BBC, která vybírala potencionální uchazeče na roli mladého Davida Copperfielda. Daniel musel projít přes pět zkoušek, než se mu podařilo získat první větší roli v televizní adaptaci románu Charlese Dickense "David Copperfield" (1999).

Brzy poté se objevil v malé roli po boku Pierce Brosmana v akčním thrilleru podle bestselleru Johna Le Carré Agent z Panamy (režie John Boorman, 2001). Největší úspěch se mu dostalo, když získal roli Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců (2001). Daniel byl v roli Harryho úžasný a ze všech stran se na něj valila pozitivní kritika. Po uvedení filmu do kin se z Daniela náhle stala světová hvězda. Film, který je založen na populárním fantasy knize se stal absolutním trhákem, jenž lámal rekordy v návštěvnosti.
V létě 2007 natočil drama My boy Jack (Můj chlapec Jack). Hrál v něm syna spisovatele Rudyarda Kiplinga Jacka (Johna), který padl v první světové válce. Radcliffe také ztvární fotoreportéra Dana Eldona ve filmu Journey (Cesta). Premiéra filmu se plánuje na rok 2011.Emma Watson
Emma Charlotte Duerre se narodila rodičům Jacqueline a Chrisovi (oba právníci) v Paříži. Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a Emma se přestěhovala s matkou do Anglie. V 7 letech Emma vyhrála svou první cenu ve školní recitační soutěži. Bylo jí 9 let, když muž z castingové agentury cestoval po všemožných školách v Anglii a hledal talentované děti pro konkurz do prvního filmu o Harrym Potterovi.
Emma si vzpomíná, že na konkurz šla kvůli svým kamarádům a také proto, že si myslela, že by to mohla být zábava. Poté, co producent vybral herce Daniela Radcliffa na roli Harryho, byla Emma zavolána do kanceláře produkce spolu s Rupertem Grintem, kde jim oběma bylo sděleno, že vyhráli role Hermiony a Rona. V deseti letech tedy Emma začala točit svůj první film. Nakonec jsme Emmu Watson mohli vidět ve všech dílech Harryho Pottera. Na jinou filmovou roli než Hermiony zatím nenarazila. Čeká tak na lákavé nabídky ze stran producentů.Rupert Grint
Rupert Grint je herec, který se posedmé ujímá role nejmladšího z bratrů Weasleyových a přítele Harry Pottera, Rona. Jakkoli byla role v Harry Potter a Kámen mudrců jeho vůbec první zkušeností s profesionálním herectvím, jeho přirozený talent mu zajistil mezinárodní uznání kritiků i řadových diváků.

Mimo prvního Harryho Pottera si zahrál po boku Simona Callowa a Stephena Fry roli šíleného profesora ve snímku Petera Hewitta Prďoši. Před tím, než získal roli Rona Weasleyho, hrál pouze ve školních produkcích a ochotnických spolcích. Od té doby, co se před několika lety poprvé představil publiku jako roztomilý a legrační Weasleyovic kluk, po všech stránkách vyrostl. Naposledy si ve filmu Cherrybomb zahrál sexuálního svůdce a dalším dospělým rolím se rozhodně nebrání.


Rok 2000

Emma Watson, Daniel Radcliffe a Rupert Grint - rok 2000


Rok 2002

Emma Watson, Daniel Radcliffe a Rupert Grint - rok 2002


Rok 2003

Emma Watson, Daniel Radcliffe a Rupert Grint - rok 2003


Rok 2005

Emma Watson, Daniel Radcliffe a Rupert Grint - rok 2005


Rok 2007

Emma Watson, Daniel Radcliffe a Rupert Grint - rok 2007


Rok 2010

Emma Watson, Daniel Radcliffe a Rupert Grint - rok 2010

Filmy o Harrym Potterovi:

2001 - Harry Potter a Kámen mudrců
2002 - Harry Potter a Tajemná komnata
2004 - Harry Potter a vězeň z Azkabanu
2005 - Harry Potter a Ohnivý pohár
2007 - Harry Potter a Fénixův řád
2008 - Harry Potter a princ dvojí krve
2010/2011 - Harry Potter a Relikvie smrti


Zdroj: blesk.cz

Harry s Hermionou se líbali. Ron při tom řval smíchy!

28. ledna 2011 v 15:46
Rupert Grint při polibku Daniela s Emmou brečel smíchy, proto ho vyhodili z natáčení...

Rupert Grint v jednu chvíli dostal příkaz opustit natáčení nového dílu Harryho Pottera. Scénu, kdy se herečtí kolegové Daniel Radcliffe a Emma Watsonová měli vášnivě políbit, rušil svým smíchem. Ba hrozilo, že ji jeho přátelé nenatočí.

V jedné ze scén prvního dílu filmu Harry Potter a Relikvie smrti se Watsonová a Redcliffe měli políbit. Nicméně Grint se tím pohledem bavil natolik, že se nedokázal ubránit smíchu.


Vášnivý polibek
"Viděli jste ten film, je to pěkně drsný polibek. Snažil jsem se držet! Rupert se ale mimo kameru smál tak, že ho vykázali ze scény. Sledovali jsme totiž, jak se mu oči plní slzami, když se úporně snažil zastavit smích," vysvětloval Daniel Radcliffe.

"Bylo to moc divné, ale šli jsme do toho a docela jsme si to užili. Mnoho mužů na celém světě by zabíjelo, jen aby se do této pozice dostalo!" dodal dnes již jednadvacetiletý hrdina filmových trháků o mladém čaroději.

Nejvýdělečnější Potter
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 má našlápnuto, aby se stal jedním z nejvýnosnějších filmů letošního roku. Jen za první víkend svého uvedení do kin vydělal přes 330 milionů dolarů, tedy v přepočtu více než 6 037 000 000 korun.

Zdroj: magazin.libimseti.cz

Emma Watson: Musíme přetáčet scény z Harryho Pottera

24. prosince 2010 v 15:11
Emma to prozradila na svém Facebooku.

Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint téměř půl roku plnili bulvární zprávy svým skuhráním o tom, jak těžké je navždy se rozloučit s natáčením Harryho Pottera. A zřejmě je vyšší síly vyslyšely, protože musejí všichni na plac znova. Přetáčejí se všechny scény z budoucnosti. Emma Watson to teď prozradila na svém Facebooku.

"Ahoj lidi, už jste připravení na Vánoce? Jsou už za chvíli… Zkoušky mám za sebou a jsem zpět v Británii v těch patnácti centimetrech sněhu! Zrovna v Leavesden přetáčíme s Danem a Rupertem některé scény. Je to divný pocit být zpět!" napsala představitelka Hermiony.

A proč se vlastně přetáčí? Protože původně točili scény z budoucnosti ústřední hrdinové bez masek s tím, že je staršími učiní počítačové triky. Jenže to se nepodařilo. Takže Radcliffe, Grint a Watson musí na plac znova, tentokráte ale v profesionálním zestařujícím make-upu.

"Všichni tři se rozloučili s filmováním se slzami v očích, takže pro ně byly zprávy o přetáčení scén a návratu na plac velmi příznivé. Jejich šéfové ale tak nadšení nejsou. Musejí vytvořit v Leavesdenu znova nádraží King´s Cross, což je docela nákladné," dodal zdroj pro britský The Sun.
Emma Watson: Musíme přetáčet scény z Harryho Pottera           


Zdroj: odhaleno.cz

Harry Potter jak šel čas-Emma Watson

3. prosince 2010 v 17:20
Kámen Mudrců (2001)
Hermione


Tajemná Komnata (2002)
harry potter and the chamber of secrets


Vězeň z Azkabanu (2004)


Ohnivý pohár (2005)


Fénixův řád (2007)


Princ dvojí krve (2009)


Relikvie smrti (2010 - 2011)


Zdroj: InStyle.com

Harry Potter jak šel čas-Rupert Grint

3. prosince 2010 v 17:05
Kámen mudrců (2001)Tajemná komnata (2002)


Vězeň z Azkabanu (2004)


Ohnivý pohár (2005)


Fénixův řád (2007)

Princ dvojí krve (2009)Relikvie smrti (2010 - 2011)

Zdroj: InStyle.com
 
 

Reklama
Reklama