Harry Potter

Zemřel strýček Vernon Dursley z Harryho Pottera

4. dubna 2013 v 15:29
Skvělý filmový i divadelní anglický herec tento čtvrtek podlehl následkům po operaci srdce. Milovníci Harryho Pottera ho jistě i přes jeho negativní postavu strýčka Vernona uctí vzpomínkou. Komplikace po operaci srdce způsobily, že pětašedesátiletý anglický herec Richard Griffiths tento čtvrtek zemřel, jak potvrdil jeho agent. Herec za svůj život ztvárnil desítky filmových a televizních rolí, ale do podvědomí většiny z nás se dostal díky role obtloustlého a chamtivého strýčka Vernona, u kterého Harry Potter bydlel vždy, než mohl odjet do Bradavic. Zahrál si ale i například v hororu Ospalá díra z roku 1999 a v Pirátech z Karibiku: Na vlnách podivna z roku 2011, ze kterých si ho ale pamatuje málokdo. V Británii patřil Griffiths k nejvyhledávanějším divadelním hercům. V roce 2007 se na jevišti dokonce objevil společně se svým "synovcem" Harrym Potterem z čarodějnické ságy, kterého ztvárnil Daniel Radcliffe v divadelní hře Equus z pera dramatika Petera Schaffera. "Richard byl po mém boku ve dvou z nejtěžších okamžiků mé kariéry. Udělal z nich radost svým povzbuzováním a vtipkováním," svěřil se Radcliffe, když se o úmrtí herce dozvěděl. Za nejtěžší okamžiky jistě považuje jeho úplně první scénu v Harrym Potterovi a první vystoupení na divadelních prknech právě ve hře Equus.
*http://magazin.osobnosti.cz

Chystá se nový Harry Potter, ale má to háček: neuvidí ho každý

19. prosince 2012 v 19:16
Proslýchá se, že bude nový Harry Potter. Každý správný fanoušek by se začal radovat, ale nakonec bude zklamán. Nový Harry Potter totiž nebude pro každého. The Sun uvádí, že Helena Bonham Carter (Bellatrix) a ostatní herci se sešli na tajném natáčení nového Harryho Pottera v Leavesdon studiích. ,,Líbilo se mi sjednotit opět celý tým. Jsou tak sehraní. Natáčecí plán není tak dlouhý, jako u obyčejného obyčejného filmu, ale i přesto bylo natáčení velmi intenzivní. Herci si doslova užívali být opět součástí kouzelnického světa" uvedl zdroj. A teď ta špatná zpráva - nový film bude promítán výhradně v kouzelnickém světě Harryho Pottera v Orlandu na Floridě, v Kalifornii (otevření je plánováno na rok 2014) a v Japonsku (otevření je plánováno na rok 2016).
*http://www.superhvezdy.cz

Joanne K. Rowling píše další knihu o Harrym Potterovi

19. dubna 2012 v 17:29
Joanne K. Rowling si nedá pokoj. Píše další knihu o Harrym Potterovi
Joanne K Rowling (46) píše další knihu o Harrym Potterovi. S tímto titulkem přicházejí různá média z celého světa a vyvolávají nadšení ve fanoušcích malého čaroděje. Entusiasmus ale možná trochu povadne, když se dotyční dozvědí, že kniha bude pouze encyklopedií o Harrym Potterovi, nikoli novým dílem jeho příběhů. Spisovatelka oznámila práci na encyklopedii na svém webu Pottermore.com. A novou knihu prý připravuje výlučně kvůli charitě. Před čtyřmi roky přitom Joanne žalovala amerického vydavatele, jenž se pokusil podobnou encyklopedii vytvořit, podle autorky se jednalo ale o zlodějský plagiát. Na otázku, zda Joanne uvažuje o nějakém dalším románu o Potterovi, odpověděla, že by byla blázen, kdyby to vyloučila zcela. Pak ale dodala: "Opravdu si myslím, že Harryho příběh jsem uzavřela."

*odhaleno.cz

Herec z Harryho Pottera dostal dva roky za rabování

23. března 2012 v 15:54
http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/01474/Jamie-Waylett_250_1474298a.jpgJamie Waylett (22) alias Vincent Crabbe je však doslova "rabovací tragéd" - sebral jen flašku šampaňského! Britský herec se loni v srpnu zúčastnil rabování v Londýně a soud ho za to odsoudil ke dvěma letům vězení! Jamie Waylett se proslavil rolí hrubiána Vincenta, který šinakuje své spolužáky ve filmech o čarodějnickém učni, ale jak to tak vypadá, asi to bude pěkný hovado i ve skutečnosti. Mladý herec se totiž v srpnu 2011 zapojil s partou přátel do výtržností a z londýnského obchodu Sainsbury´s si odnesl láhev luxusního šampaňského. Obtloustlý chlapec, o němž bychom řekli, že se sotva valí, dnes zpytuje svědomí a tvrdí, že rabovat nechtěl. Podle jeho verze prostě tak s partou zevlovali po městě, když tu mezi nimi začala kolovat lahev, kterou mu podal jeho bratr. Jamie Waylett dostal sice "jen dva roky", ale může být rád, že od soudu neodešel ještě s vyšším trestem. Podle obžaloby se měl dopustit i bombového útoku, protože ho pouliční kamery natočily se zápalnou bombou v ruce. Nakonec se však prokázalo, že ji nepoužil a obvinění byl zproštěn. Herec, který hrál v prvních šesti dílech filmů o Harrym Potterovi, měl v minulosti problémy s nezákonným držením marihuany.

Severus Snape je u čtenářů oblíbenější než Harry Potter

1. září 2011 v 18:49
NeEveryone knows that the prettiest one must be the willing one to be sacrificed to the werewolf. Snape fits the bill.joblíbenější postavou čtenářů knih o Harrym Potterovi není tento čarodějnický učeň, ale profesor lektvarů v kouzelnické škole v Bradavicích Severus Snape. Harry Potter skončil až na čtvrtém místě. Vyplývá to z ankety nakladatelství Bloomsbury, které vydává knihy Joanny K. Rowlingové. Ankety, která začala v květnu, se zúčastnilo na 70.000 čtenářů. S přehledem nejvíc hlasů (13.000) získal rozporuplný Snape, kterého ve filmech o Potterovi hraje Alan Rickman. Na druhém místě skončila Potterova kamarádka Hermiona Grangerová a na třetím jeho kmotr Sirius Black. Čtvrtou nejoblíbenější postavou je pro čtenáře sám Potter a pátou jeho další společník Ron Weasley. J. K. Rowlingová uvedla před zahájením ankety, že sama má nejraději Pottera. "Myslím, že nejsem v tomto směru typická - Ron Weasley je celkově oblíbenější," dodala. "Když jsem napsala poslední knihu o Potterovi, nejraději bych se setkala na večeři s (ředitelem školy v Bradavicích Albusem) Brumbálem. Měli bychom si co říci a ocenila bych jeho rady," řekla Rowlingová. Nicméně Brumbál se v žebříčku čtenářské popularity dostal "jen" na osmé místo. Před ním se umístily i studentky z Bradavic Lenka Láskorádová a Ronova mladší sestra Ginny Weasleyová. Do první desítky se ještě vešel na devátém místě domácí skřítek Dobby a na desátém Potterův soupeř Draco Malfoy. Hlavní padouch Lord Voldemort se dostal ze 40 postav, o kterých mohli čtenáři hlasovat, na 17. místo.

Otvírá se Park Harry Pottera

22. července 2011 v 11:01
STARS: Otvírá se Park Harry Pottera - fotoDaniel Radcliffe otevřel tématický Park Harry Pottera na Floridě.
Daniel nás provázel všemi osmi díly filmové série HP. S jejím posledním dílem ale nekončí zájem o čarodějnického učně, a tak byl Daniel požádán, aby slavnostně otevřel tématický Park Harry Pottera, který je postavený podle filmů a knih J. K. Rowling.
"Je to super, navštívit takový 'vlastní' park. Nemusíte platit vstupné a stát nikde ve frontě," zažertoval Daniel. "Dráhu s dračími závody jsem si dal pětkrát!"
Harry Potter změnil Danielovi život naprosto od základů. Během natáčení si díky němu vydělal 48 milionů liber a přiznává, že doopravdy neví, co s penězi. "Opravdu nevím, co s nimi mám dělat. Jsem za to strašně šťastný a rád, že se nebudu muset nikdy starat o peníze. Dává mi to prostor, abych si mohl dělat, co zrovna chci," přiznává výhodu peněz.
"Ale hlavní věc na takové spoustě peněz je, že se o ně nemusíte bát. Alespoň v mém případě. Určitě je nerozfofruju za rychlá auta nebo kasina."


*bravo.cz

Druhá část posledního filmu Harryho Pottera láme rekordy. Konkurence filmu Avatar?

19. července 2011 v 21:12
Vypadá to, že druhá část filmu Harry Potter a Relikvie smrti pokořila největší premiérový rekord. Je odhadováno, že film vynesl za první víkend 168 milionů dolarů (skoro 3 miliardy korun!).
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 Photos

Prozatimní držitel tohoto titulu byl Batman Temný Rytíř, kterého Harry trumfnul o 10 milionů dolarů.
Film porazil ale ještě jeden rekord - za první den, den své premiéry, vydělal Harry Potter celých 1,6 miliardy korun. Tento rekord do teď držel Twilight: Nový měsíc se svými 1,2 miliardy koruny.
Porazí příběh o mladém čaroději z Bradavic další rekordy? Předpokládá se, že film vydělá ke dvaceti miliardám korun. Film, po kterém lidé dychtili nejvíc, byl film Avatar. Ten ale vydělal za dobu svého vysílání v kinech přes 45 miliard korun. Má Harry na to, aby Avatar pokořil?

*osobnosti.cz

Čarodějnický učeň porazil i upírskou romanci. Poslední díl pokořil rekord

18. července 2011 v 18:14
Harry Potter, Relikvie smrti - část druhá. #profimedia
Poslední díl populární filmové ságy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi překonal v severoamerických kinech rekord tržeb premiérového víkendu.
Za první tři dny promítání vydělal film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 v USA a Kanadě 168,6 milionu dolarů (zhruba 2,9 miliardy korun).

Nejpopulárnéjší projekt v historii
Druhá část sedmého dílu jednoho z nejpopulárnějších projektů v historii filmu tak podle očekávání odborníků z distribuční branže porazila Temného rytíře. Film o Batmanovi držel od roku 2008 rekord premiérového víkendu ziskem 158,4 milionu dolarů (více než 2,7 miliardy korun).
Poslední Harry Potter si už připsal i nový severoamerický rekord tržeb prvního dne promítání. V kinech v USA a Kanadě vydělal v pátek celých 92,1 milionu dolarů (asi 1,6 miliardy korun). Porazil tak o téměř 20 milionů dolarů předchozího držitele, jímž byla upírská romance Twilight Saga: New Moon. Její premiérové promítání vyneslo "jen" 72,7 milionu dolarů (zhruba 1,25 miliardy korun).
Poslední díl Harryho Pottera podle studia Warner Bros. vstoupil na plátna více než 4300 severoamerických kin. V každém z nich vynesl průměrně 38.526 dolarů (asi 665.400 korun).

Nejoblíbenější postava z Harryho Pottera?

18. července 2011 v 18:10
Nejoblíbenější postava z Harryho Pottera? Budete v šoku!
Oblíbený britský herec Alan Rickman sice nebyl na premiéře posledního dílu příběhů o Harrym Potterovi tou neobletovanější hvězdou, přesto je oblíbenější než ústřední trojice. Podle magazínu Empire je jeho postava Severuse Snapa oblíbenější než třeba Hermiona, Ron i samotný Harry.
Za druhou pozici čtenářům může děkovat Rupert Grint, jenž představoval ve filmech Rona Weasleyho. Daniel Radcliffe alias Harry Potter se ale musí smířit až s třetí pozicí.
"Snape je skutečně skvělá postava, má mnoho rovin a je překvapivě velmi složitá pod těmi černými vlasy. Je zvláště dobrý ve filmech, protože mu Alan Rickman dokázal vdechnout zvláštním způsobem škodolibost a výhružnost. Zdá se být schopen všeho a také všeho schopen je, nakonec způsobem, který neočekáváte. Zatímco Harry, Ron a Hermiona se zdají být hrdiny, Snape je rozhodně nejsložitější a nejdůležitější postavou J. K. Rowling," tvrdí Helen O'Hara, šéfredaktorka magazínu Empire.
Na čtvrté pozici v žebříčku skončila Hermiona Granger v podání Emmy Watson, na páté Sirius Black herce Garyho Oldmana.

Harry Potter a Relikvie smrti část 2. Konec fenomenální ságy

16. července 2011 v 18:04
Všechny předešlé filmy Harryho Pottera věrně zobrazily veškeré drobnosti z knížek J. K. Rowlingové. Harry Potter a Relikvie smrti část 2. je ovšem první díl, který dal divákovi stejný pocit, jako čtenářovi kniha.

Chmurný, přesto překrásný a nestydatě emocionální. I přes pár odlišností od knihy je to konec ságy, na který si málokterý fanoušek může stěžovat. Závěrečná epická bitva mezi Harry Potterem a Voldemortem je jedna z nejlepších scén v posledním pokračování tohoto fenoménu.

Na jejich cestě k nalezení a zničení Pána zla, se Harry, Ron a Hermiona musí vydat nejdříve skrz banku Gringottových a potom zpět do Bradavic, kde se uskuteční velkolepá bitva.
Doneste si kapesníky, protože Relikvie smrti 2 bude hlavně o smrti. Některé milované postavy umřou - možná i Harry.
Co se týká Harryho osudu, Radcliffe často poukazuje na to, že v herectví pokročil dále. Často vzpomíná na své začátky, kde byl jenom malé dítě. Relikvie smrti 2 jsou hlavně o tom, že je dětství u konce.
Mathew Lewis (22) (Neville Longbottom) také vzpomíná a porovnává k sobě svoji postavu. "Byl jsem malý, buclatý a stydlivý, stejně jako byla moje postava," říká Mathew. Stejně jako vyspěl Neville, tak i údajně sám herec. Namítá však, že co se týče holek, má před sebou ještě dlouhou cestu.
"Víte, holky jsou obecně strašidelnější než Voldemort," říka Lewis a směje se.
Kdo je ovšem méně zastrašující? Podle něj Emma Watson.
"Emma je pro mě jako malá sestra," sděluje Lewis. Svoji roli staršího bratra bere velice vážně. Údajně musí společně s ostatníma první schválit jejího přítele, aby byl pro ni dost dobrý.
*osobnosti.cz
 
 

Reklama