Beauty

Tvar Obličeje

11. prosince 2010 v 18:19
Jak zjistit tvar obličeje
Udělejte si jednoduchý test a rychle zjistíte, zda právě Vy náhodou nepatříte k oněm šťastným, mající oválný obaličej. Ale pokud ne, nezoufejte. Správně zvolený účes a barva dokáží konat divy.
OválnýKulatýHranatýSrdcovitý či
trojúhelníkový
Vlasy sepněte nebo sčesejte dozadu tak, aby byl Váš obličej nezakrytý a bylo vidět kontury tváře. Pokud nosíte ofinu, použijte čelenku. Stoupněte si před zrdcadlo a obkreslete obličej na zrdcadlo, můžete použít např. suché mýdlo.

1. Změřte napříč čelo v jeho nejširší části. Obecně je čelo nejširší zhruba uprostřed mezi obočím a vlasovou linií. Výsledky si poznamenejte.

2. Změřte vzdálenost lícních kostí v jejich nejvyšších bodech napříč obličejem

3. Změřte napříč vzdálenost čelistí v jejich nejvyšších bodech

4. Změřte horizontální vzdálenost mezi nejvyšším bodem vlasové linie nahoře a nejnižším bodem brady dole.Výsledek

Porovnejte naměřené údaje:
Pokud je Vaše tvář 1,5krát delší než širší, hurá, máte oválný obličej, který je považován za ideální. Účesy vhodné pro oválný obličej

Oválný obličej
Znaky typické pro oválný obličej:
 • přibližně 1,5krát delší než širší
 • brada i linie vlasů jsou jemně vykroužené do oválu
 • obličej je mírně zúžen v oblasti spánků
 • obličej je symetrický a proporcionální. Přibližně jednu třetinu tvoří čelo, střední partie po nos druhou třetinu a poslední třetina sahá od nosu po bradu
Účesy vhodné pro oválný obličej

Obecně je oválný obličej považován za ideální. Lze nosit takřka všechny typy účesů včetně krátkého a superkrátkého účesu. Záleží pak pouze na individuálních požadavcích, vkusu a Vašich představách. Oválný obličej dává prostor pro experiment a také se nemusíte bát extravagantních účesů. Prostě - pokud sladíte účes s Vaší osobností, výsledek je zaručen!
Čemu se vyhnout
Obecně nejsou pro oválný obličej dána žádná omezující pravidla. Při výběru pak nepodceňujte další faktory jako je kvalita Vašich vlasů, jejich objem, časová náročnost údržy účesu a také zda se hodí k Vašemu typu osobnosti a životnímu stylu.
Účesy celebrit s oválným obličejem
Oválná tvář přímo vybízí k experimentům. Inspirujte se účesy celebrit!
Jennifer AnistonCindy CrawfordCameron Diaz
Courtney Cox ArquetteHeather LocklearKatherine Zeta-Jones


Uma Thurman


Pokud jsou všechny čtyři údaje stejné nebo se jen mírně liší, pak právě Váš obličej má kulatý tvar. Účesy vhodné pro kulatý obličej


Kulatý obličej
Znaky typické pro kulatý obličej:
 • obličej je zhruba stejně široký jako dlouhý
 • nejširší je v oblasti lícních kostí
 • většinou široké nízké čelo
 • kulatá brada a plné tváře
 • krk se zdá být krátký
Účesy vhodné pro kulatý obličej

Vhodné jsou polodlouhé účesy bohaté kolem brady, po stranách rovné nebo překrývající obličej. Například pramínky padající do tváře pomáhají obličej opticky zúžit. Vlasy česejte a foukejte do výšky, aby obličej získal na délce. Vhodné jsou vlasy sčesané z čela nebo nabok. V případě ofiny volte raději vrstvenou ofinu nežli rovnou. Vhodným účesem je např. postupně sestříhané páže.


Čemu se vyhnout
Vyhýbejte se obecně širokým účesům a bohatým kudrlinám. Obličej ještě více opticky rozšiřují. Nenoste vlasy stažené dozadu, přitahují pozornost k tvaru obličeje. Nejsou vhodné ani účesy končící v úrovni brady a všechny účesy přidávající na plnosti v oblasti lícních kostí a uší, kde je obličej nejširší.
Na obrázku vpravo vidíte účes, který není příliš dobře zvolen. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou rovně zastříženy a končí v úrovni brady, obličej se zdá být ješte kulatější.
Účesy celebrit s kulatým obličejem
Inspirujte se účesy světově známých osobností!
Christina RicciGerri HalliwellGerri HalliwellGerri Halliwell


Gerri HalliwellGerri Halliwell


Jsou-li šířka čela a vzdálenosti lícních kostí a čelistí přibližně stejné, patří Váš obličej k hranatým. Účesy vhodné pro hranatý obličej


Hranatý obličej
Znaky typické pro hranatý obličej:
 • čelo, lícní kosti a čelisti jsou zhruba stejně široké
 • většinou vysoké čelo a úzká brada
Účesy vhodné pro hranatý obličej

Snažte se zjemnit partie kolem čelistí. Ideální jsou asymetrické účesy působící bohatě a pěšinka na straně, která opticky ubere tváři na hranatosti. Vhodné jsou např. stupňovité účesy s boky sestříhanými do obličeje přes lícní kosti nebo jemné kudrliny či vlny rámující obličej, které změkčí hranaté rysy.Čemu se vyhnout
Vyhněte se zarovnanému polodlouhému účesu, rovně střižené ofině a pěšince na střed.
Účesy celebrit s hranatým obličejem
Pokud máte hranatý obličej, pak vězte, že v tom nejste sama. Podívejte se, jak si se svými hranatými rysy poradily známe celebrity jako Sandra Bullock, Demi Moore, Brook Shields nebo modelka českého původu Paulina Porizkova.
Sandra BullockDemi MooreBrooke Shields


Paulina Porizkkova

A nakonec, je-li vzdálenost mezi čelistmi malá a zároveň máte široké čelo a vzdálené lícní kosti, máte obličej srdcovitý či trojúhelníkový. Účesy vhodné pro srdcovitý obličej


Srdcovitý či trojúhelníkový obličej
Typické znaky:
 • obličej je nejširší v oblasti čela
 • je užší v oblasi čelistí
Účesy vhodné pro srdcovitý a trojúhelníkový obličej

Volte ofinu a účesy, které pomohou skrýt Vaše čelo a přidají na bohatosti v dolní části obličeje kolem brady. Slušet Vám budou vrstvené krátké sestřihy ve stylu Meg Ryan a účesy polodlouhé, končící kousek pod bradou. Dobrým řešením může být i trvalá, neboť kudrliny vždy přidávají na objemu v dolních partiích obličeje. Pokud chtete účes, který končí nad bradou, pak je ofina nezbytností. Při dlouhých rovných vlasech sestříhejte postupně pár předních pramínků v oblasti čelistí tak, aby mohly padat do obličeje.
Čemu se vyhnout
Vyhněte se pěšince česané středem, která opticky rozšiřuje čelo. Bohatý účes končící v úrovni tváří zase protáhne a zúží bradu. Vlasy nečesejte úplně z čela ani příliš do výšky, i příliš vysoký účes bradu protáhne a zešpičatí.
Účesy celebrit se srdcovitým obličejem
Inspirujte se účesy světově známých osobností!

Naomi CampbellLiv TylerLisa KurdowMeg Ryan


Zdroj:svetucesu.com

Purpurově-růžová zima Dior 2010

8. prosince 2010 v 17:24
Aktuální zimní roční období ve stylu Christian Dior poskytuje ženám jedinečné produkty líčení, jež tuto odvážnou a troufalou ženskost podtrhne a zvýrazní. V kolekci líčení pro zimu 2010 jde hlavně o "holčičí barvy", jako je purpurová a růžová. Najdete v ní však i jiné odstíny, jež rozzáří celou pleť a zvýrazní partie, které dají
vyniknout perfektnímu ženskému looku.

Zimním očím podle Dior vévodí purpurová

Dior kolekce pro zima 2010 se soustřeďuje na oční stíny v různých variacích, mezi nimiž mají vedoucí postavení odstíny barvy purpurové. Ty skvěle zdůrazňují kontrast k očním stínům v odstínu černé a stříbrné barvy. "Purpurová je moje barva, protože oči dokonale povznáší a povyšuje a ženskosti dává to správně vyjádření. Vytvořil jsem kouřový odstín purpurové, zahalující oči dotykem tajemna a svádivým kouzlem…", poznamenal Tyen, kreativní ředitel Christian Dior pro líčení.

Purpurový odstín, který John Galliano nevynechá ani v jedné ze svých módních přehlídek, představuje Tyen v zimní kolekci líčení pro 2010 v kouřových, popelavých, světle fialových a šedo-růžových odstínech. Ty se rozpínají až do intenzivní černé barvy, jež je zároveň zvýrazněna a vytříbena rafinovaným odstínem stříbrné. Jedná se o velice "couture" složení, které ženskému vzhledu dodává na velkoleposti, smyslnosti a svádivosti. Výsledkem je tedy zcela vábivé, úchvatné, fascinující, sebevědomé a zároveň důrazné líčení očí.


Nakonec s Dior můžete oči rozzářit a zvýraznit řasenkou Mascara Diorshow 360, která vaše řasy dokonale natočí. Úplnou péči a větší efekt nalíčených řas vám pak z zimní kolekce 2010 zaručí Diorshow Maximizer -Lash Plumping Serum.

K výrazným a dokonale nalíčeným očím patří také dokonale nalíčené rty

V zimní kolekci 2010 najdete nové odstíny rtěnek Dior Sérum de Rouge, opět v odstínech růžové, purpurové i tmavě vínové. Sérum de Rouge v sobě nese spojení bezvýhradní péče o rty spolu s benefitem úžasně nalíčených rtů. Vaše rty tak budou hydratované, objemné a krásně hladké.

Úchvatné, třpytivé i matné odstíny růžové a purpurové najdete v zimní řadě Dior Addict Lipstick. Rtěnka Dior Addict vaše rty perfektně rozjasní a zvýrazní, tak aby stále vypadaly přirozeně a jejich nalíčen vydrželo celé hodiny.


Rty v zimě 2010 znamenitě rozzáří lesk na rty Dior Addict Ultra Gloss. Jejich objem pak díky kyselině hyaluronové zvětší Dior Lip Maximizer Collagen Active Lip-Gloss. Lim Maximizer od Dior vaše rty hydratuje a zanechá je neodolatelně hladké a zároveň výrazné a krásně plné.

Kouřová novinka Max Factor

8. prosince 2010 v 17:18
Společnost Max Factor, jeden z nejoblíbenějších brandů kosmetického průmyslu na celém světě, vám tak přináší další z řady revoluční hitů v líčení. Tentokrát v podobě očních stínů s kouřovým efektem, díky nimž bude váš pohled úchvatný během několika málo minut. Kouřové oční stíny jsou módní trefou podzimní a zimní sezóny, a tak si tuto novinku od Max Factor rozhodně nenechte ujít.Tato make-upová novinka v podobě očních stínů od Max Factor s kouřovým efektem by mohla představovat řešení, jak skutečně zjednodušit a zároveň snadno zrychlit líčení kouřových očních stínů a naopak mít z líčení opravdový požitek.
Barevně obsahuje paleta očních stínů s kouřovým efektem od Max Factor, "Smoky Eye Effect Eyeshadow", šest stylových a nápaditých odstínů. Tato škála kouřových očních stínů Max Factor byla na trhu uvedena letošní podzim 2010. Svým zákazníkům tak společnost nyní nabízí jedinečnou šanci, jak znovuobjevit stylový look dokonalých kouřových očních stínů, které mohli doteď vidět snad pouze na celebritách.
Kreativní ředitel designu společnosti Max Factor"Pat McGrath" k této novince poznamenal: "Dnešní doba je celá o tom, jak se žena běžně líčí. Doba, kdy ženy museli provést deset různých kroků, aby docílili efektu očních kouřových stínů, by měla být opravdu minulostí. Max Factor oční stíny s kouřovým efektem "Smoky Eye Effect Eyeshadow" je moderní kosmetická novinka, která je v dnešní době téměř nevyhnutelná a nepostradatelná. Max Factor paleta očních stínů s kouřovým efektem zaručuje bezproblémovou, snadnou a hlavně rychlou aplikaci, která je dostupná v různě barevných variacích odstínů a patří mezi nejnovější trend v kouřovém líčení očí."Z těchto fascinujících Max Factor kouřových očních stínů "Smoky Eye Effect" eyeshadow si můžete vybrat mezi následujícími barevnými odstíny:
 • Max Factor smoky eye effect v odstínu purpurového prachu (Purple Dust)
 • Max Factor smoky eye effect v odstínu bronzové mlhy (Bronze Haze)
 • Max Factor smoky eye effect v odstínu onyxové bouře (Onyx Storm)
 • Max Factor smoky eye effect v odstínu citrusového hřmění (Citrus Thunder)
 • Max Factor smoky eye effect v odstínu indigové mlhy (Indigo Mist)
 • Max Factor smoky eye effect v odstínu stříbrné bouře (Silver Storm)A jak si oční stíny s kouřovým efektem Max Factor "Smoky Eye Effect Eyeshadow" vůbec nanést? Částí označenou jako krok 1 (STEP 1) zvýrazněte oči v oblasti vnitřních koutků očních víček a pod obočí. K celkovému designu kouřových očních stínů pak stačí nanést část tmavších očních stínů Max Factor označenou jako krok 2 (STEP 2) na vnější část očních víček. (viz. obrázek níže). Nanášení kouřových očních stínů nikdy nebylo tolik pohodlné, nenáročné a rychlé.


Zdroj obrázků a textu: http://static.becomegorgeous.com, http://thebeautybite.blogspot.com, http://makeuptemple.blogspot.com

Rozcuchaný drdol

8. prosince 2010 v 17:06
Co budete potřebovat?
Potřebujete hřeben nebo kartáč, gumičku do vlasů, malé sponky bez ozdob - 4 až 6 kusů, lak na vlasy - není podmínkou a ozdoba do vlasů - také není nutná. Samozřejmostí jsou dlouhé vlasy nejlépe s délkou pod lopatky.

A jdeme na to!

 • Postavte se a skloňte hlavu tak, abyste si byla schopna chytit vlasy a na nejvyšším místě hlavy je stáhnout gumičkou do ohonu. Pokud máte vlasy příliš jemné, ještě před tím je prostříkněte lakem na vlasy.
 • Hlavu opět zvedněte a za pomoci sponek sepněte vlasy nad krkem tak, abyste jejich spodní konec zatočili dovnitř směrem k hlavě a sepnuly tak, že nebude vidět. Pozor, právě tato část může být slabinou celého účesu. Vznikne vám jednoduchý drdol, jehož bohatost je závislá na hustotě i délce vašich vlasů - delší neznamená hustější!
 • Aby se vám účes během dne nerozpadl, dejte si záležet na tom, abyste jej sponkami dobře upnuly. Ale z vlastní zkušenosti vím, že v něm můžete i spát a ráno bude vypadat ještě lépe než večer!
 • Pokud vám některé prameny v průběhu sepínání samy nevypadly, vytáhněte je, aby vznikl uvolněný, vzdušný až rozcuchaný efekt. Vytáhněte vlasy na ofině, za ušima i na zátylku. Podle chuti. Zrovna toto je ta fáze, kde jednou technikou můžete vykouzlit mnoho variací účesy.
 • Vadou na kráse může být viditelná gumička nahoře na hlavě. Buď ji zvolte ozdobnou a ladící s outfitem, nebo ji zakryjte nějakou ozdobou do vlasů. Lze použít čelenku, připínací kytky, šátečky a jiné ozdůbky.
Zdroj:Moda.cz
 
 

Reklama