Beauty

Vosí pas – žádný problém!

17. května 2011 v 14:04
Cvičením ke žhavým ženským křivkám
Cvičení na úzký čas vyžaduje pravidelnost, vytrvalost a soustředěnost. Ubrat pár centimetrů v pase znamená začít posilovat přímý, příčný a šikmý břišní sval, ale zapojit musíte i zádové svalstvo, zefektivníte tak vaši snahu a urychlíte proces hubnutí!
Protažením začínejte každý den vaši lekci zaměřenou na vosí pas, tahem s oběma zdviženýma rukama se uklánějte ze strany na stranu. Celá byste měla být zpevněná, zatažené bříško i zadeček. Důležité je, abyste se soustředila na úklon, a tudíž trup nepředkláněla.
Potom si lehněte na podložku na záda a zkuste udělat "most", nebo jen náznak. Při tomto cviku komlexně zapojujete zádové svaly a protahujete oblast pasu. Ruce si položte za hlavu, pokrčte kolena a postupně se od lopatek opatrně zvedejte. Nejde o výšku, ale o výdrž! V "mostě" zůstaňte dvacet vtreřin.

Zdvihy nohama
Lehněte si na záda, propněte nohy a paže nechte volně podél těla, dlaně směřují k zemi. Zvedejte natažené nohy. Pozor, nešvihejte ale rovnoměrným tahem zvedejte a pokládejte vaše propnuté nohy. Cvik opakujte dvacetkrát.

Zvedáme pánev
Ležíte na zádech, zvednete propnuté nohy tak, aby s vaším trupem svíraly pravý úhel. Paže nechte podél těla, dlaně jsou obráceny k zemi. Pánev zvedejte nahoru, jako kdyby ji vaše nohy vytahovaly. Pomalé kmity provádějte ve vzduchu, aniž byste zadeček pokládala na zem. Posilujete svaly v podbřišku. Začněte kombinací patnácti cviků a postupně přidávejte po pěti.

vosí pas

Sedy lehy křížem
Pro šikmé břišní svaly si zamakáme všem známou klasikou - sedy lehy. Nožky pokrčte, ruce spojte za hlavou. V trupu se otočíte křížem proti kolenu a pérujete po patnácti cvicích a stranu vyměníte. Nemusíte zvedat celé tělo nahoru. Odlepte lopatky od země a opakujte dvacetkrát na každou stranu. Nezapomeňte pravidelně dýchat!

vosí pas

Zpevněný "klik"
Tento cvik je zaměřen na vytrvalost, vypadá nevinně, ale možná právě on vám dá nejvíce zabrat. Obraťte se na břicho a opřete se o lokty. Nohy propněte dozadu a zvedněte trup, jako když děláte kliky. Vaše tělo by mělo být v perfektní linii - tímto cvikem zpevňujete nejen břišní a zádové svaly, ale celé tělo!

Babiččiny recepty pro krásné vlasy Babiččiny recepty pro krásné vlasy

3. dubna 2011 v 16:54

Chcete vlasům dopřát opravdu přírodní péči? Tohle zkoušely vaše prabáby.

Oživovač jemných a zplihlých kadeří:
Smíchejte žloutek se dvěma lžícemi bílého jogurtu a naneste na suché vlasy. Nechte působit dvacet minut, poté vlasy omyjte vlažnou vodou, aby se žloutek nesrazil.

Recept proti padání vlasů:
Pokožku hlavy potírejte kopřivovým čajem, který vlasy navíc i svůdně nablýská.

Dobrá výživa:
Maska se dělá též z medu, kvasnic, olivového oleje nebo mléka.


Základ všeho:
Hlavu před mytím asi dvě minuty masírujte dětským kartáčem nebo bříšky prstů. Lépe ji zbavíte špíny, mazu a starých kožních buněk, takže péče lépe pronikne ke kořínkům a vlasy při růstu nebudou muset bojovat s překážkami.

Pětifaktorovou dietu doporučuje celý Hollywood!

20. března 2011 v 15:16
Trhák mezi dietami, který vrací postavu celebritám. Zhubněte také - prozradíme vám kouzlo čísla pět!
Pětifaktorová dieta, známá též pod názvem "pětková", úspěšně pomohla shodit přebytečná kila slavným hollywoodským hvězdám. Zázračné číslo pět ji provází na každém kroku! Ale dost tajemství pětifaktorová dieta může pomoci i vám.

Její nadšenou propagátorkou je zpěvačka Jessica Simpsonová, které se podařilo za dva měsíce shodit z šedesáti čtyř kilogramů na padesát pět! To z ní s jejími 160cm dělá štíhlou krasavici. Jessica nejen rychle zhubla, ale váhu si i po letech drží, což je opravdu uctyhodný výkon.

Jesicca je v Hollywoodu považovaná za ostřílenou a protřelou dietářku. Dieta "všech pět" jí perfektně vyhovuje a tak se stala i nejznámější propagátorkou metody fitness trenéra a nutričního poradce Harleyho Pasternaka. Ten přišel s radikálním a účinným řešením pro všechny, kteří se snaží dlouhodobě snížit váhu. Navrhl dietu pro pracovně velmi vytížené lidi, kteří si nemohou dovolit trávit dlouhé hodiny v kuchyni, či tělocvičně. Přitom se chtějí stravovat zdravě s cílem zhubnout a vypadat skvěle.

Dieta se odrazila na slavných postavách Hollywoodu, a to do slova. Veleúspěšná kombinace pěti faktorů pomohla k figuře nejen Jessice, ale i herečce Evě Mendesové, zpěvačce Alicii Keysové či rapperovi Kaneymu Westovi, kteří na pětifaktorovou dietu nedají dopustit.

Pětifaktorová dieta


Zásady silné pětky:

Dieta, u které nebude hladovět a občas si můžete i "oficiálně" zahřešit se řídí pěti jednoduchými pravidly:

Pět jídel - To je doporučený počet porcí, které byste měla během dne sníst. Nemusíte si jídlo odříkat, naopak klidně si pochutnáte. Budete se cítit dobře, protože jídlo vám dodá dostatek energie, ale nezatíží organismus. A díky malým porcím se dostanete na svoji vysněnou váhu!
Pětifaktorová dieta

Pět ingrediencí - Každý recept by měl ideálně kombinovat všech pět základních a důležitých typů potravin, které obstarají vašemu organismu nepostradatelné živiny. Jaké potraviny sem patří? Samozřejmě jen ty zdravé: bílkoviny, zdravé tuky, vláknina, nekalorický nápoj a sacharidy s nízkým glykemickým indexem.

To znamená, že si můžete dopřát jogurty z nízkotučného mléka, celozrnné pečivo, dietní maso (drůbež, libové hovězí, ryby a další mořské plody), vločky, hnědou rýži, pohanku a občas klidně i palačinky s ovocem, či tvarohový dortík. Nízkotučné sýry jako je cottage a zeleninové polévky můžete bez starostí do svého denního menu také zařadit. Ovoce a zelenina jsou přirozeně samozřejmostí s tím, že sladké ovoce si dávejte spíše v dopoledních hodinách.

Jednoduché kombinace jídel vám nezaberou mnoho času, často využije saláty, rychlé mysli s jogurtem, či grilované zeleniny s kousky masa. Pozor každá vaše porce by se měla pohybovat mezi 200 a 300 kcal. Za den byste neměla překročit 1500 kcal.

Mezi naprosto zakázané patří, jak už správně tušíte, sladkosti tedy rafinovaný cukr a bílé pečivo!

Pětadvacet minut cvičení denně - Necelou půlhodinu si najde během dne opravdu každý. Pasternak navíc tvrdí, že kratší a pravidelné cvičení přinese kýžený výsledek spíše než dvakrát týdně zuřivé posilování v tělocvičně. Pro vysokou efektivitu spalování doporučuje nejdříve se zahřát, poté nastoupí posilování a následné protažení.

Pět týdnů - Držte tuto dietu měsíc a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Vypracovaná postava, štíhlejší tělo jsou jistě dostatečnou odměnou a budoucí motivací, navíc se naučíte zdravému životnímu stylu, ve kterém budete snadno pokračovat. Riziko jo-jo efektu se tak snižuje na minimum.

Pět hříchů - Neboli jednou týdně si můžete "vyhodit z kopýtka" a dietu naprosto porušit. Překvapivé? Možná, ale paradoxně je tento systém účinnější a posune vás k cíli rychleji než nekompromisní a tvrdý režim. Člověk sám sebe odmění a to je důležité hlavně pro psychiku. Stres z pravidel a dodržování jídelníčku někdy dají zabrat a projeví se i v nervózním chování. Hříšný den, bude jistě váš nejoblíbenější v týdnu, odreagujete se a uvolníte!

Pětifaktorová dieta
Slavný trenér a vynálezce pětifaktorové diety, Harley Pasternak, sbírá mezinárodní úspěchy. Vydal již několik publikací a tuto metodu nadále vylepšuje.

Největšími klady této diety je fakt, že se nejedná úplně o dietu, ale spíše o zdravý životní styl. Časté a pravidelné porce vás chrání před mlsáním a přejídáním se, navíc vyváženost jídelníčku zaručuje ustálení hladiny cukru v těle. Klidně můžete zajít i do restaurace a dát si grilované maso, nebo zeleninu, salát či rizoto, jen pozor na snad jediné úskalí - a to je velikost porcí!

Odhalte světová tajemství krásy

16. března 2011 v 15:11
FinskoOdhalte světová tajemství krásy (Foto: profimedia.cz)
Místní se už po staletí rochní každou volnou chvíli ve vyhřátých saunách, které mají dokonce i v parlamentu! Horkým vzduchem vyhánějí Finky z ucpaných pórů nečistoty, takže je netrápí akné. Při saunování navíc krmí svou kůži porcí kyslíku, jenž zpomaluje její stárnutí. Horko také dobře startuje spalování tuků a rozhání celulitidu!
Zkuste to jako ony: Namísto do kavárny vyrazte alespoň jednou týdně poklábosit s kamarádkou do sauny. Krevní oběh ještě víc rozproudíte, když přiberete také masírovací kartáč a budete jím přejíždět přes místa ohrožená celulitidou.

Švédsko
Svou porcelánovou pleť si Švédky hýčkají mlsáním marmelády ze švédských brusinek. Červené bobule je totiž během dlouhé zimy skvěle zásobují vitaminem C, který kůži rozjasňuje zevnitř i zvenčí. Švédky si z brusinek vyrábějí i pleťové masky.
Zkuste to jako ony: Jasnou kůži vám vyčarují i domácí plody s vysokým obsahem "céčka". Mlsejte třeba borůvky nebo jahody. Jednou týdně je zamíchejte do jogurtu a vyrobte si rozjasňující masku.

Indonésie
Obyvatelky prosluněné Indonésie prahnou po kůži bílé jako křída! Ráno dokonce vstávají dřív než jejich drazí a tráví hodinu nanášením nejrůznějších bělicích přípravků a líčidel, aby muže hned po ránu vzrušovaly vizáží sexy sněhurky. Dopřávají si také tradiční bělicí a zvláčňující peeling Lulur původem z Jávy, jehož základ tvoří kaše ze speciálního druhu zázvoru, jasmínového oleje a santalového dřeva.
Zkuste to jako ony: Pokud také neholdujete bronzové kůži, chraňte se před každým vyběhnutím na sluníčko opalovacím krémem s faktorem SPF 50+. Domácí obdobu Luluru vyrobíte smícháním krystalového cukru, nastrouhaného zázvoru a jogurtu.

ŠpanělskoOdhalte světová tajemství krásy (Foto: jpž)
Horkokrevné Španělky vděčí za svou hebkou pokožku a lesklou hřívu olivovému oleji. Přetéká totiž nenasycenými mastnými kyselinami a vitaminy A, E a D, jež božsky zvláčňují kůži a urychlují její hojení. Vysoký obsah draslíku a hořčíku zase působí proti padání a lámání kštice. Spousta Španělek proto olivovým zázrakem nahrazuje tělové mléko, vlasovou masku i krém po opalování.
Zkuste to jako ony: Olivovým olejem, nejlépe s označením panenský, po každé koupeli promažte suchá místa a dvakrát týdně i konečky vlasů. Olivový olej také skvěle zjemňuje nehtovou kůžičku.

Francie
Za postavu jako proutek děkují Francouzky svému gurmánství. Vychutnávají si každé sousto a razí styl "od každé dobroty trochu", takže okusí všechno, na co dostanou chuť, ale přitom se nepřejí k prasknutí. Navíc se u stolu nesoustředí jen na jídlo a berou stolování jako dobrou příležitost k setkání s rodinou a kamarády.
Zkuste to jako ony: Vyžívejte se v objevování chutí, experimentujte s kořením, naučte se rozpoznávat kvalitu jídla a soustřeďte se na obsah tělu prospěšných látek. S tímto přístupem vás hltání přepáleného masa v gumové housce z rychlého občerstvení brzy omrzí.

Turecko
Turkyně nejčastěji zápasí s kruhy pod očima, a proto si dopřávají oční krémy, dobré korektory a hlavně dobrou relaxaci. Stíny kolem očí se totiž zhoršují hlavně s únavou. Za odpočinkem pak vyrážejí do tradiční lázně hammam, kterou mají za každým rohem, a často si ji ordinují i místo polední pauzy. V hammamu se vyhřejí v teplé vodě, poté skočí do horké páry a na závěr se nechají masírovat hedvábnými žínkami a olejem.
Zkuste to jako ony: Jestliže se cítíte vyčerpaná, neváhejte se namísto oběda objednat na masáž nebo do sauny. Tenhle rituál vám dobije baterky až do večera a svůdně vám rozzáří i obličej!

Latinská Amerika
Latinskoamerické ženy si zakládají na svůdném opálení. Protože ale nepodceňují ničivé účinky UV paprsků na lidskou kůži, sázejí spíš na samoopalovací krémy. V oblibě mají také detoxikační kúry, kterými zbavují tělo škodlivin a zápasí tak s akné i celulitidou. Osvědčují se jim při tom čaje z kůry rostliny zvané kočičí dráp, která z těla účinně vymetá toxiny i bakterie.
Zkuste to jako ony: Udělejte si detoxikační týden, během něhož vyměníte červené maso a mléčné výrobky za zeleninu a ovoce. Výborně vám poslouží třeba červené hroznové víno, které podporuje trávení a je nabité antioxidanty. Plísně a bakterie zase potřete pitím zázvorového čaje.

Polsko
Polky vynalezly skvělý recept na zdolávání kocoviny. Ráno po flámu spořádají půl kostky tvarohu, jenž skvěle regeneruje jaterní buňky. Zdravou kůži si zase jistí mlsáním kvašeného zelí. To obsahuje velké množství omlazujícího vitaminu C, který podporuje osídlení střev zdravými bakteriemi a zlepšuje tak stav akné a ekzémů.
Zkuste to jako ony: Ráno po večírku si k snídani umíchejte pomazánku z čerstvého tvarohu. Nebo si z tvarohu a pár kapek citronu vyrobte pleťovou masku, jíž napružíte povadlou pleť.

*jenprozeny.cz*Nestíháte cvičit? Pevné tělo za 10 minut!

14. března 2011 v 9:30
Možná se vám nechce věřit, že by ke zpevnění postavy stačilo tak málo času, ale tahle sestava vážně funguje. Trik spočívá v tom, že procvičujete naráz dvě problémové partie. Jestli nemáte doma činky, popadněte třeba dvě plastové láhve s vodou. Spolu s rameny a bicepsy dáte zabrat i vnitřním a vnějším stranám stehen, zadku a břichu. Pokud se už nemůžete dočkat, až uvidíte výsledky, cvičte dvakrát až třikrát týdně.

2,5 minuty - Ocelový zadek a ramena
„Ještě tři minuty a v zrcadle se nepoznám.” (Foto: profimedia.cz)Stoupněte si s nohama od sebe na šířku ramen. Ruce s činkami nechte viset podél těla. Dřepněte si tak, abyste měla zadek ve stejné výši jako kolena. Chvíli vydržte. Při napřimování zvedněte činky nad hlavu a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte osmkrát až desetkrát.

2,5 minuty - Betonové břicho a trup
Zaujměte pozici, ve které se dělají kliky (opírejte se o zem dlaněmi a koleny anebo jenom dlaněmi a prsty na nohou). Zatněte břišní svaly. Pokrčte lokty a nechte klesnout tělo tak nízko, že se prsy budete skoro dotýkat podlahy. Vydechněte a vraťte se do výchozí pozice. Zopakujte osmkrát až desetkrát. Pak se opřete o předloktí. Vaše tělo by mělo být rovné jako přímka. Vydržte takhle našponovaná jednu minutu.

2,5 minuty - Žulové bicepsy a tricepsy
Mírně se rozkročte a dřepněte si. Narovnejte záda a zpevněte břicho. Ruce s činkami visí podél těla. Vydechněte, zvedněte činky k žebrům, nadechněte se a vraťte se do výchozí pozice. Zopakujte osmkrát až dvanáctkrát. Ve stejné pozici pokrčte lokty tak, abyste se činkami dotkla ramen.

2,5 minuty - Pevná stehna a paže
Stůjte s nohama u sebe a ruce s činkami nechte viset podél těla. Udělejte velký výpad doprava, pokrčte pravé koleno, přeneste na něj váhu a předkloňte trup. Pak napřete sílu do pokrčené nohy a vytáhněte se zpátky do výchozí pozice. Opakujte totéž na druhou stranu. Naordinujte si osm až deset sad. Pak se mírně předkloňte v bocích a stáhněte břišní svaly. Paže s činkami pokrčte v loktech a držte je těsně u těla. Vydechněte, napněte ruce před sebe a chvíli vydržte. Nadechněte se a vraťte se do výchozí pozice. Dejte si deset opakování.

*jenprozeny.cz*

Jednodenní útok na přebytečná kila!

14. března 2011 v 9:28
Podobné překvapení zažil asi každý - nebezpečně krátce před důležitou akcí zjistíte, že váš módní plán nabourala zrádná dvě kila navíc, kterých jste si ani nevšimla. V takových chvílích může být záchranným kruhem jednodenní dieta. Dlouhodobé chyby ve stravování za jediný den už nezachráníte, ale jako první pomoc v krizi jsou jednodenní diety účinné. Z pěti variant si můžete vybrat tu svou, nebo si dejte tři různé jednodenní diety za sebou jako miniaturní kúru. 24hodinová zdrženlivost v jídle vám neubere na náladě a šaty vám díky tomu padnou jako ulité.

Vitaminový den
Jednodenní útok na přebytečná kila! (Foto: jpž)Výhody: V ovoci a zelenině je mnoho balastních látek, které žaludek zasytí a jemně povzbudí trávení. Jablka a jiné ovoce navíc obsahují mnoho enzymů a vitaminů
a téměř žádné tuky.
Jak na to: Posnídejte 1 přírodní jogurt smíchaný s 300 g čerstvého ovoce. K obědu si dejte polévku z 300 g rozmixované mrkve, půl lžičky oleje a 300 ml zeleninového vývaru. Večer míchaný salát se lžičkou oleje. Na zakousnutí jsou vhodné kousky syrové zeleniny a ovoce. Ale pozor na banány a hrozny - obsahují příliš cukru, proto je jezte jen po troškách.
Extra tip: Olivy a avokádo úplně vynechte. Tato zelenina obsahuje příliš mnoho tuků.
Jednodenní útok na přebytečná kila! (Foto: jpž)

Bramborový den
Výhody: Brambory jsou bez tuku (pokud si nedáte smažené hranolky), obsahují mnoho draslíku a se svými 300 kJ vás zasytí.
Jak na to: Ráno si dejte celozrnnou housku s lžičkou másla a plátkem lososa nebo lehkého sýra. K obědu 2 velké pečené brambory se 150 g odtučněného tvarohu, večer 200 g brambor s 350 g dušené zeleniny.
Extra tip: Vařte brambory ve slupce, protože právě pod ní je nejvíc vitaminu C, který podporuje hubnutí.

Zelný den
Jednodenní útok na přebytečná kila! (Foto: jpž)Výhody: Kvašené zelí nastartuje trávení a zasytí. Obsahuje jen 70 kJ na 100 g, takže ho můžete sníst, kolik chcete - a přesto budete hubnout!
Jak na to: Posnídejte krajíc chleba se 100 g odtučněného tvarohu se lžičkou marmelády a jablkem. K obědu a k večeři si dopřejte 300 g kysaného zelí, které dochutíte kořením podle vlastní chuti, 200 g čerstvého ananasu nebo 2 nastrouhané mrkve.
Extra tip: Pokud si dáte zelí i mezi jídly, posílí to zeštíhlovací účinky diety a zároveň vás to osvěží.

Syrovátkový den
Výhody: Syrovátka je skutečný hit pro postavu. Podporuje látkovou výměnu a trávení, udržuje dlouho pocit sytosti a přitom má jen 105 kJ na 100 ml.
Jak na to: Během dne vypijte 2 litry syrovátky, kombinujte s 200 ml pomerančového džusu. Ráno si k tomu přidejte 2 plátky knäcke­brotu, 50 g lehkého tvarohu a 3 lžičky marmelády. Večer krajíc celozrnného chleba s 2 lžičkamí rajčatového protlaku a 20 g odtučněného sýra.
Extra tip: Kdo má chuť na něco teplého, může si dát nesolený zeleninový vývar.

Rýžový den
Jednodenní útok na přebytečná kila! (Foto: jpž)Výhody: Malá zrnka rýže jsou lehce stravitelná, navíc rýže natural obsahuje mnoho vitaminů a balastních látek. A díky draslíku pomáhá z těla odstraňovat přebytečnou vodu.
Jak na to: Poduste 200 g rýže natural (rýže se vaří 20 minut - vařte ji, dokud se voda nevypaří) a tuto porci si rozdělte na celý den. Ke každé porci přidejte neslazenou jablečnou kaši s listovým salátem nebo 300 g dušené zele­niny smíchané s 1 lžičkou oleje.
Extra tip: Rýži duste bez soli, protože jinak by spíš vázala vodu v těle. Raději ji dochuťte skořicí nebo bylinkami.

Co pomůže:
✓ Při redukci váhy a sníženém energetickém příjmu bychom neměli zapomínat na dostatečný přísun tekutin! Proto při jednodenní dietě hodně pijte! Maximálně tak podpoříte látkovou výměnu, zaženete případný hlad a zůstanete čilá.
✓ Při jídle a pití si také dopřejte dostatek času, udělá to dobře vašemu žaludku.
✓ Snídani si načasujte kolem deváté hodiny (pokud vstáváte brzy ráno, počkejte minimálně půl hodinky po probuzení). Po obědě se nepouštějte do náročných fyzických aktivit - tělo by mělo mít klid na trávení. Poslední jídlo si dejte v sedm hodin, pokud jdete spát pozdě v noci, dodržte limit do devíti hodin.

Japonská ranní banánová dieta hýbe světem: zhubněte i vy s banány a sklenkou vlažné vody!

13. března 2011 v 19:40
Tvrzením manželského páru Hitoshi a Sumiko Watanabe je, že pojídáním banánů ke snídani a pití vody pokojové teploty vede ke snižování váhy. Nezáleží pak již na tom, co jíte po zbytek dne. Ranní banánová dieta je extrémně jednoduchá a dá se docela snadno dodržovat. Mnoho Japonců při experimentování s touto dietou skutečně zaznamenalo rapidní úbytek váhy. Banány přitom musí být syrové, nevařené, nesušené ani nemražené.

Jedna z příčin, proč tato ranní banánová dieta funguje je, že banány upravují a zlepšují zažívání a zároveň navíc urychlují metabolismus. Jednou z dalších možností, proč pojídání banánů napomáhá ve snižování váhy je to, že obsahují vysoký a významný podíl škrobu, což vlastně podporuje pocit nasycenosti a plnosti.
Hubněte s banány a sklenkou vlažné vody.

Hubněte s banány a sklenkou vlažné vody.

Pravidla ranní banánové diety

Těm, kteří by chtěli tuto ranní banánovou dietu podstoupit a vyzkoušet ji, je zároveň doporučováno jíst večeři před 20. hodinou večerní a vyhnout se po ní jakýmkoliv dezertům. Pokud by lidé držící tuto dietu přesto pociťovali hlad, je možné dát si po večeři ještě kousek ovoce.

Kromě konzumace banánů ke snídani a vyhýbání se pozdnímu večeření, je dalším pravidlem banánové diety, chodit spát každý den před odbytím půlnoci. Logickým odůvodněním tohoto tvrzení je, že mezi nedostatkem spánku a obezitou existuje reálné propojení.

Po celý čas by měli lidé na této banánové dietě jíst tak, aby se cítili plni pouze z 80 %. Požívání mléčných výrobků a konzumace alkoholu je přitom také zcela zakázáno. Jediný nápoj, který je k jídlům během celého dne povolen, je voda. I v tomto případě pak musí mít pokojovou teplotu.Sestavte si jídelníček podle ranní banánové diety

K snídani se podává jeden nebo více banánů a jedna sklenice vlažné vody. Banánů přitom může sníst opravdu tolik, kolik vás jich zasytí natolik, že se budete cítit plni (z 80 %). K obědu si můžete dát jídlo vašeho výběru. K večeři také, ta však musí být podána před 20. hodinou. K večeři není povolen žádný dezert.

Co se týče cvičení, mohou lidé dodržující banánovou dietu cvičit, pouze pokud chtějí.


Jak to, že banánová dieta funguje?


Pravidelné snídání každý den urychluje metabolismus a redukuje chtíč i potřebu přejídání se později během dne. Vyhýbání se kofeinu u snídaně může vést k vyrovnanějšímu obrazu krevního cukru. Nepojídání mléčných výrobků a dezertů redukuje kalorie. Banány jsou navíc velice výživným ovocem, které je bohaté nejen na vlákninu, ale také na vitamín B6, na vitamín C a v neposlední řadě také na draslík.

Nejde o žádnou drastickou dietu, takže proč ji nezkusit. Možná shodíte pár kilo, možná dokonce více, než byste čekali, a možná bude tato dieta dalším krůčkem k vašemu zdravému životnímu stylu a stravování.
*moda.cz*

Kosmetika a líčení – tipy, triky, rady

21. února 2011 v 20:16
Líčení očí:

Jaká řasenka se může netradičně hodit k barvě očí?
  Modré oči - může se použít decentní bronzová barva řasenky
  Světle modré oči - hodí se námořnická modrá řasenka
  Zelené oči - originální bude řasenka fialová
  Oříškově hnědé oči - vzhledná je řasenka v barvě khaki
  Čokoládově hnědé oči - velmi dobře se může použít modrá řasenka


Jaké líčení pro oči posazené blízko sebe?
Nositelky blízko posazených očí by měly zvolit líčení, kde se tmavé oční stíny používají na venkovní strany očí. Tím se opticky vzdálí.
Postup:
Líčení začněte světlejším odstínem od vnitřního koutku oka. Nad horními řasami naneseme linku tužkou na oči, která se bude k venkovní straně oka postupně rozšiřovat. Aby se oči opticky vzdálili, rovněž zvýrazníme obočí a to jemně jen u kořene nosu a postupně ven od střední části obočí se snažíme ztmavit a případně i prodloužit za venkovní koutky očí.


Jak líčit oči posazené daleko od sebe?
Při daleko posazených očích se snažíme prostřednictvím očních stínů , aby se oči k sobě přiblížili.
Postup:
Od vnitřního koutku oka směrem k obočí použijeme intenzivnější nebo výraznější oční stín . Směrem k venkovnímu koutku oka odstín postupně slábne. Oči se mohou zvýraznit tužkou, přičemž barvu tužky na oči zvolíme podle odstínu oka. Obočí zvýrazníme hlavně nad kořenem nosu, čímž se opticky vzdálenost mezi očima zmenší.


Jaké líčení dekorativní kosmetikou pro oči hluboko posazené?
Hluboko posazené oči se snažíme prosvětlit.
Postup:
Světlý oční stín naneseme k vnitřnímu koutku oka od záhybu až k obočí. Jemnou linku si můžeme dokreslit těsně nad horními řasami. Posledním krokem může být zvýraznění obočí tmavým stínem


Jaké líčení pro vystouplé oči?
Vnitřní koutek oka nelíčíme.
Postup:
Na horní víčko naneseme tmavý oční stín, který při venkovní straně koutka oka vytáhneme až k obočí. Tento stín aplikujeme i na dolní víčko asi do poloviny jeho délky. Konturou orámujte horní i dolní víčko.
Doporučení:
U vystouplých očích se nedoporučují perleťové a lesklé stíny.


Jak líčit tmavé kruhy pod očima?
Na tmavé kruhy pod očima je z dekorativní kosmetiky vhodný make-up, který by měl být o odstín světlejší, než podklad. Druhou úspěšnou metodou je použití korekčního přípravku na zakrytí nedostatků pleti.
Rada:
Na opuchnuté víčka lze použít drobnou fintu - oční krémy se mohou skladovat v chladničce, protože studený krém po nanesení na opuchlé víčko stáhne opuchnutí a zklidní. Rovněž je ideální speciální kosmetika, sloužící k odstranění opuchnutých očí a to ve formě krému nebo séra.


K bezvadnému vzhledu očí patří i správně nalíčené řasy.
Jednoduchý tip, jak zvýšit objem řas:
Jednoduše předtím, než na řasy nanesete řasenku, použijte práškový pudr, přepudrujte je, a tím si vytvoříte nemastný podklad. První vrstvu řasenky nechejte lehce zaschnout a poté řasenkou naneste druhou vrstvu. Tak vám nalíčení vydrží déle a řasy výrazně nabudou na objemu.


Chcete zářit?

Kouzlo oslnivých očí.
Rozložte světlý tón očních stínů po celém víčku a poté naneste na vnější polovinu víčka tmavší odstín . Pokud dáte trochu světlého odstínu přímo pod řasy, Vaše oči se skutečně rozzáří.

Půvabné a velké oči.
Každá žena si přeje mít veliké, půvabné a zářivé oči. Můžete si k tomu dopomoci malou fintou: - naneste oční linky na spodní víčko jen vně, ne dovnitř. Navíc se budou oči zdát větší, pokud povedete linku na spodním víčku od vnějšího koutku oka pouze do středu oka.


Líčení rtů 

Důležité je pamatovat si, že čím nápadnější a jasnější je barva rtěnky, tím dokonaleji musí být rty nalíčeny. Konturovací tužka by měla mít stejnou barvu jako rtěnka, případně o jeden odstín tmavší.


Jak líčit úzké rty?
Úzké rty obkreslíme konturou po jejich venkovní přirozené linii a vyplníme rtěnkou, případně dobarvit štětečkem.
Doporučení:
Používat lesklé a světlé barvy rtěnek. S úspěchem lze také na rtěnku nanášet lesk na rty , který efekt ještě umocní. Pokud nanesete lesk jen na prostředek rtů, dodáte rtům důraz a necháte je opravdu plně vyniknout.


Jaké líčení pro silné rty?
Plné, masité rty obkreslíme po jejich vnitřní přirozené linii a vyplníme rtěnkou. Také budou působit tenčí, když je nejdřív lehce přetřete podkladovým líčidlem tak, aby byly jejich přirozené obrysy méně jasné. Konturovací tužkou se pak vyznačí okraje rtů o malinko menší, než doopravdy jsou. Pokud použijete jako podklad pod rtěnku pudr, tak rtěnka vydrží daleko déle.
Rada:
Nedoporučuje se používat lesklé výrazné barvy. Používejte matnější barvy bez lesku.


Líčení nepravidelných rtů?
Aby se dosáhlo přirozeného vzhledu, je potřeba kontury nakreslit jak po vnitřní, tak po venkovní linii rtů podle původního tvaru. Tím se nepravidelnost zmenší, nebo naopak v některých místech, kde je to potřeba, zvětší. V některých případech je nutné oba způsoby zkombinovat.
Beztvaré rty budou vylepšené, pokud konturovací tužkou vykreslíte uprostřed výraznější "M", a tím vytvoříte čitelnější srdíčko. Dolní linku veďte těsně pod spodní linií, aby ret vypadal plnější.


Rychlé líčení rtů:
Vykreslete kontury rtů, naneste lesk a přechod obrysů jemně rozmažte.


Zajímavosti:
Víte, co na vás může prozradit tvar vaší rtěnky?
  - Šikmé opotřebování = Jste impulzivní, těkající, citlivá.
  - Rovný tvar = Jste ctižádostivá, nabitá energií, silná a sebejistá
  - Špičatý konec = Jste spolehlivá, ale dost často se neovládáte.
  - Okrouhlé zakončení = Jste spíš plachá, ochotná pomoci, často své vlastní zájmy odsouváte do pozadí.


Líčení obličeje:  

Jaké jsou tvary obličeje?
Existuje několik základních rysů, podle kterých se obličej dá zařadit do skupiny. Základní rozdělení je na obličej oválný, hranatý (někdy jako obdélníkovitý), kulatý a trojúhelníkovitý (někdy jako srdcovitý). Většina žen má však obličej, ve kterém se prolínají dvě skupiny. Líčení proto chce trochu cviku, aby každá žena poznala, kam spíše patří.


Oválný obličej
Jak se pozná?
V oblasti spánků je lehce zúžen. Tvar brady i čela připomíná obrys části oválu. Obličej je vyvážen symetricky i proporcionálně (třetina čelo, třetina partie nosu, třetina od špičky nosu k bradě) a neměl by mít žádný zvláštní tvarový kaz.
Jak líčit oválný obličej?
Oválný tvar obličeje je považován za ideál. Oválný obličej nemá žádný tvarový nedostatek a není proto třeba, zasahovat dekorativní kosmetikou do jeho tvaru. Tvářenka se v tomto případě používá spíše jen jako dodání zdravého vzhledu na lícní kosti, než jako prostředek oprav tvaru a maskování.


Hranatý obličej
Jak se pozná?
Čelo, lícní kosti a čelisti jsou přibližně stejně široké. Brada je užší a čelo může být často vysoké. Celkově se obličej vykazuje ostře řezanými čelistmi a vzdáleně připomíná tvarem obdélník.
Jak líčit hranatý obličej?
Dominantou tohoto obličeje jsou čelisti. Proto má být potřeba zjemnit jejich ostrý rys a přiblížit se ideálnímu oválnému tvaru. S tvářenkou se proto pracuje jako s pomůckou pro tvarování a stínování. Hranaté rysy se změkčí nanesením barvy na bradu a na nejširší část dolní čelisti tak, aby se opticky podařilo vymodelovat oválné tvary. Druhým krokem může být optické zúžení v oblasti spánků. Barva líček se zvýrazní a to co nejvýše. Rovněž je vhodné zvýraznit oči tak, aby odpoutávaly pozornost od hran obličeje.


Kulatý obličej
Jak se pozná?
Je přibližně stejně dlouhý jako široký a často je nejširší v oblasti lícních kostí. Tento tvar má zpravidla nízké čelo, kulatou bradu a plnější tváře. Obličej může působit silně, i když je štíhlý. Vzhledem ke kulatému tvaru obličeje vypadá krk jako krátký.
Jak líčit kulatý obličej?
Vzhledem k tomu, že kulatý obličej může klamně působit jako baculka, je třeba obličej opticky zúžit. Jednoduše naneste na líce tmavší odstín make-upu než na zbytek obličeje. Přechody dobře zahlaďte a výsledek je na světě. Optické zúžení obličeje se dosáhne i zvýrazněním očí. Zvýraznit by se také měla brada, která bývá malá. Stačí na ni nanést rozjasňující přípravek, nebo pudr a pod bradu tmavší make-up. Díky tomu opticky vystoupí do popředí a bude vypadat větší. Tvářenka se aplikuje stejně jako u hranatého obličeje co nejvýše na lícní kosti a navíc se protahuje směrem ke koutkům úst do ztracena. Tím se obličej protáhne a na pohled zhubne.


Trojúhelníkový obličej
Jak se pozná?
Trojúhelníkovitý obličej je nejširší v oblasti čela. Brada je výrazná a úzká. Čelisti úzké a drobné. Mnoho těchto lidí nemá linii vlasů rovnou, ale kadeře začínají růst uprostřed této linie trochu v čele. Tím trojúhelníkovitý tvar připomíná obrys srdce.
Jak líčit trojúhelníkovitý obličej?
Je potřeba zúžit čelo a opticky rozšířit dolní část obličeje. Toho se docílí nanesením tvářenky pod lícní kosti a výrazněji do středu tváří. Při líčení je třeba se věnovat líčení očí, ke kterým je dobré přitáhnout trochu pozornosti. Rtěnky se hodí spíše nenápadnější.


Kosmetika - malé triky a kouzla  

1)
Aby make-up lépe držel a vydržet po celý den?
    Je důležité, aby byla pleť připravena k nanesení podkladu - použijte tedy nejdříve hydratační krém. Počkejte asi deset minut a teprve poté naneste make-up. Vhodným způsobem je též novinka v oboru kosmetika - fixační pudr, který zajistí dlouhotrvající sametový vzhled pleti.

2)
Nevydrží Vám rtěnka na rtech dlouho?
    Proto, aby vydržela skutečně dlouho, použijte sypký pudr jako podklad pod rtěnku. Vydrží extra dlouho, pokud své rty zlehka napudrujete před jejím nanesením. Jednoduché a skutečně účinné.

3)
Zdravý a mladý vzhled?
    Pro zdravý a mladistvý vzhled pleti nanášejte kompaktní pudr štětečkem nebo pudrovou štětkou vždy odshora dolů, aby si chloupky na obličeji polehaly a pleť nevypadala zesinalá. Pudr se hodí rovněž jako podklad pro oční stíny. Pokud si jím přepudrujete oční víčka, vydrží na nich stíny po celý den.

4)
Zvýšení trvanlivosti nanesené rtěnky.
    Pokud nanesete rtěnku na rty a pak ji zlehka kosmetickým kapesníčkem zase setřete a opět ji poté naneste, docílíte tím nejen výraznějšího vzhledu, ale vydrží Vám na rtech mnohem déle.

5)
Jak zvýšit objem řas?
    Jednoduše. Před tím, než na řasy nanesete řasenku , přepudrujte je, abyste si vytvořili nemastný podklad. První vrstvu řasenky nechejte lehce zaschnout a poté naneste druhou vrstvu. Tak vám nalíčení vydrží déle a řasy nabudou na objemu.

6)
Kosmetický tip na závěr:
    Ořezání špičky tužky na oční linky v ořezávátku bude ještě snazší, když tužku před ořezáním vložíte na krátkou chvíli do mrazáku.

                                                                              
                                                                                                           kosmetika-zdravi.cz

Špatný hřeben poškodí vaše vlasy

16. února 2011 v 12:35
Hřeben mějte vždy vlastní, nepůjčujte si ho s dalšími členy rodiny, ani s kamarádkami.
O tom, jak kvalitní budete mít vlasy nerozhoduje jenom vaše strava. Záleží také na poctivém a pravidelném mytí tím správným šamponem, na tom, zda používáte kondicionér, i na tom, zda máte správný hřeben či kartáč.

Správný výběr hřebenu je pro zdraví vašich vlasů důležitější, než si myslíte. Přitom jiný byste měla zvolit pro běžnou denní údržbu a jiný pro vysoušení a styling. Pro výběr hřebene či kartáče na vlasy však platí stejná pravidla jako pro ostatní předměty osobní hygieny. Měl by být je váš, protože každý máme jiné vlasy.

Pravidelně ho omývejte a vlasy, které se v něm zachytí, odstraňujte. Mohou se v nich totiž držet bakterie a prach, které si pak přenesete na vlasy. Kartáček na zuby přece také pravidelně oplachujete pod tekoucí vodou, ne?

Jak poznáte kvalitní hřeben?


Kvalitní hřeben má oblé hroty a je hladký, na zubech nejsou žádné výčnělky. Upřednostňujte dřevěné hřebeny před plastovými, ty vlasy elektrizují.Jaký kartáč se k čemu hodí?
Hřeben s širokými zuby - vhodný na rozčesávání mokrých vlasů a k běžné denní udržbě
Hřeben s hustými zuby a špičatým dlouhým držátkem
- slouží k tupírování vlasů a oddělování jednotlivých pramínků
Kulatý kartáč
- multifunkční. Dají se koupit v různých velikostech, ty menší jsou vhodnější pro ženy s krátkými vlasy
Kulatý kartáč s otvory
- vhodný pro vysoušení a tvarování vlasů
Plochý kartáč
- vhodný pro dlouhé anebo husté vlasy. Vlasy vyrovná do hladka


Kartáče nesmí mít ostré nebo hrubé štětiny, které dráždí pokožku hlavy a způsobují zvýšenou tvorbu mazu. Před nákupem si udělejte test, projděte si kartáčem po hřbetu ruky, dotek by měl být příjemný.  Vyvarujte se kartáčům, které mají

hroty zakončené kuličkami.


                                                                                                              *DOMA.NOVA.CZ*

Stehna jako řemen! 3 super účinné cviky!

5. února 2011 v 16:21
Těmito třemi pohyby si vyčarujete skvostná stehna.
Rychlé zpevnění v krajině stehenní? Žádný problém. I celebrity se po těchto pohybech mohou utlouct. Zvlášť když je za pár týdnů čeká natáčení trháku, ve kterém se mají objevit v prádle. Teď si můžete zpevnit uvolněné svaly a zahladit proradnou celulitidu i vy. Na cvičení skočte třikrát do týdne a ďábelsky svůdné nohy budou vaše.Stehna jako řemen! 3 super účinné cviky! (Foto: profimedia.cz)

① Energická plavkyně
Lehněte si na záda. Spojené nohy zvedněte do vzduchu tak, že se zbytkem těla svírají pravý úhel a špičky prstů ukazují ke stropu. Ruce nechte volně položené podél těla. S výdechem roztáhněte natažené nohy do širokého V. Zatněte břišní svaly a bedra držte na zemi. S hlubokým nádechem se vracejte po výchozí polohy. Cvičte desetkrát, minutu si odpočiňte a sadu zopakujte.

② Svižná běžkyně
Postavte se před židli, vypněte prsa a zatněte břišní svaly. Levé chodidlo položte na sedátko židle. S výdechem zvedněte pravou nohu k levé a pažemi pohybujte jako při svižném běhu. Soustřeďte se na svůj čtyřhlavý sval stehenní a nechte ho vykonat všechnu práci. S nádechem se vraťte zpátky do výchozí polohy a desetkrát zopakujte. Poté vyměňte nohy.

③ Sexy sjezdařka
Lehněte si na levý bok a hlavu podepřete levou rukou. Pravou nohu nechte napnutou a levou pod ní lehce ohněte v koleni. Na pravé stehno si položte činku vážící jeden a půl až tři kila a nechte ji tam ležet. S výdechem pomalu zvedněte pravou nohu přibližně půl metru nad zem. V krajní poloze chvíli vydržte, potom se vraťte do výchozí polohy a cvik zopakujte patnáctkrát. Nakonec strany a nohy vystřídejte.

Zdroj: jenprozeny.cz
 
 

Reklama