Beauty

Cviky podle zvířat

20. července 2011 v 21:49
Lstivá veverka
Cviky podle zvířat (Foto: profimedia.cz)➽ Chopte se přibližně jedenapůlkilových činek (pokud nemáte činky, skvěle je nahradíte 1,5 l pet lahví) a s rukama před hrudníkem nakročte pravou nohou vpřed. Levou nechte pokrčenou za tělem a její koleno držte lehce nad zemí.
➽ S výdechem narovnejte pravou nohu a zvedněte levé koleno do úrovně hrudníku. Zároveň vzpažte. Vyměňte nohy.
Tip: Při přechodu do druhé pozice nenapínejte pravou nohu úplně. Tím výrazněji zatížíte stehenní a lýtkové svaly.
Mrštná kočka
➽ Rozkročte nohy, natočte tělo doleva a přeneste váhu na levé pokrčené koleno. Do rukou vezměte činky a držte je obě napjatými pažemi vedle kolena.
➽ S výdechem narovnejte levou nohu a pravou ruku natáhněte před sebe. Po patnácti opakováních vyměňte kolena i paže.
Tip: Udržujte rychlé tempo. Spálíte tak víc kalorií.
Žhavá žába
➽ Postavte se a široce rozkročte nohy, špičky do stran. V pokrčených rukou svírejte činky, paže držte rovnoběžné s podlahou.
➽ Zatněte stehenní svaly, podsaďte pánev a přejděte do podřepu. Zároveň pomalu spouštějte ruce s činkami.
Tip: Vyzkoušejte tříkilové činky pro účinnější posílení.

Zásadní fakta o cvičení přímo od trenérů

12. července 2011 v 15:05
Zásadní fakta o cvičení přímo od trenérů (Foto: profimedia.cz)Půl hodiny stačí
Rozhoduje intenzita vašeho cvičení, nikoli jeho délka. Nejdůležitější je co nejrychleji vybičovat srdeční tep k větším výkonům. Úplně vám pak postačí třicet minut běhu do kopce na běhacím pásu nebo půlhodinová náročnější jízda na kole.

Držení těla zvýší účinek cvičení
Kdykoliv posilujete horní část těla nebo břicho, vždy podsaďte pánev. Pupík vtahujte směrem k páteři, lehce zvedněte hrudník a ramena zatlačte dozadu a pak dolů. V této pozici budou zabírat pouze ty svaly, které budete posilovat.

Svaly neváží víc než tuk
Pokud se po pravidelném cvičení ručička na váze nepohne doleva, nechlácholte se povídačkou, že stejně hubnete, jenom teď víc váží posílené svaly. Mnohem spíše necvičíte poctivě nebo zapomínáte na upravený jídelníček.

Je čas zatočit s prokletou celulitidou!

8. července 2011 v 17:09
I když v posledních letech celulitida plní stránky časopisů, Je čas zatočit s prokletou celulitidou! (Foto: profimedia.cz)
nejedná se o žádnou novinku. První zmínky o ní se objevují již v písemnostech starých tři tisíce let. Nikdo však tehdy nevěděl, co ji způsobuje a jak proti ní bojovat. Kolem nás se to jen hemží fotkami bezchybných hladých zadečků a stehen. Snadno pak nabudeme dojmu, že jakýkoliv ďolík na našem pozadí rovná se konec světa. Pokud teď čekáte zázračný recept, jak svou pokožku učinit podobnou hedvábí, zklameme vás. Místo toho vám předložíme šest krutých pravd o celulitidě.

Na břiše nebo na stehnech?
Abyste mohla s pomerančovou kůží účinněji bojovat, měla byste před vyhlášením války zjistit, do které skupiny celulitidy spadáte. Z kosmetického hlediska rozlišujeme tři druhy: s přebytkem vody, s hromaděním tuků a s poškozením podpůrných vláken. Pokud patříte mezi ženy, u nichž celulitidu způsobuje hromadění tuků, máte přebytečné zásoby uloženy především na hýždích, bocích, stehnech a břiše, málokdy míváte oteklé kotníky a těžké nohy a při dotyku nebývá vaše pokožka bolestivá. Jestliže spadáte do kategorie s přebytkem vody, pak máte plnější boky, lýtka a eventuelně paže. Míváte potíže s otokem dolních končetin a místa zasažená celulitidou bývají bolestivá na dotek. A nakonec třetí, nejvíce postižená skupina, tedy ta s poškozením podpůrných vláken. Zde jde o pokračování obou předchozích stádií.

Můžu celulitidu něčím ovlivnit?
Můžete! Kdyby to ovšem bylo tak jednoduché, nevyšly by o ní stohy článků a výrobci kosmetiky by každý rok nechrlili další a další produkty. I když je to smutné, koho celulitida jednou schvátí, toho už nikdy nenavrátí. To znamená, že můžete zmírnit její projevy, takže nebude takřka viditelná, ale nikdy se jí již úplně nezbavíte. Celulitida bývá často předurčena geneticky, proto vězte, že pokud ji měla vaše matka, dříve nebo později bude klepat i na vaše dveře.

Kdo je bez viny, ať hodí kamenem…
Jak už bylo napsáno, určitý podíl na vzniku celulitidy má dědičnost. Z velké části si ale za ni můžeme samy, například nedostatkem pohybu. Lymfatické cévy potřebují ke správné činnosti svalovou pumpu, tedy pohyb svalů. Na vině také často bývá kolísání váhy. Jestliže jste během jednoho roku schopná přibrat a zase zhubnout několik kilogramů, nemůžete se divit, že se pomerančové kůži na vašem zadečku tolik líbí. Dalším viníkem je špatné stravování. Více než fastfoody si s hezkou pokožkou rozumí ovoce, zelenina a vyvážená strava, stejně jako dostatek tekutin - vody bez bublinek nebo bylinných čajů. Žádná sláva to není ani tehdy, pokud často nosíte vysoké podpatky nebo máte špatné držení těla. A zapomenout nesmíme ani na poblázněné hormony v těhotenství nebo v době užívání hormonální antikoncepce.

Věřit v zázraky, či nevěřit?
Nesmíte čekat, že nějaký krém dokáže za jedinou noc vaši celulitidu vymazat ze seznamu nežádoucích návštěv. To ovšem neznamená, že jsou všechny přípravky zbytečné. Naopak, můžou podpořit vaše úsilí, stačí jen pečlivě vybírat. Pokud nezabere hned první gel či krém, neklesejte na mysli. Výběr byste měla přizpůsobit typu vaší celulitidy. Zadržujete-li vodu, vybírejte produkty na principu drenáže. Jestliže máte přebytek tuku, kupujte spalovače.

Co opravdu funguje?
Dostatek pohybu, zdravá strava bez zbytečných toxických látek, kterými jsou i alkohol a cigarety, pečující kosmetika a lymfodrenáže. Právě tohle kvarteto dokáže bojovat s pomerančovou kůží nejúčinněji. Ruku v ruce. Pokud si budete vybírat salon, kam zajít na lymfo-drenáž, ptejte se především na dobře proškolený personál. (Správnou volbu poznáte mimo jiné podle toho, že si na úvod zjistí vaši rodinnou i osobní anamnézu.) Vhodnější je lymfo-drenáž prováděná manuálně a pokud možno v co nejkratších intervalech za sebou, třeba denně.

Zapřáhněte břicho! Fit za 6 minut

8. července 2011 v 17:06
Kočičí balet
1. Zapřete se o všechny čtyři končetiny, kolena při tom mějte o něco víc než na šířku boků a paže držte přímo pod rameny. Zatněte břišní svaly.
2. Zvedněte kolena ze země, propněte nohy a zatněte břicho. Pak se po krátké výdrži vraťte do výchozí pozice a zopakujte tři sady po deseti opakováních.

Let motýla
Zapřáhněte břicho! Fit za 6 minut (Foto: profimedia.cz)1. Sedněte si na pravý bok a zapřete se o pravou paži. Levou ruku položte v bok a pokrčte nohy.
2. Zatněte břišní svaly, zpevněte celý trup a zvedněte boky. Osa těla tak vytvoří úhlopříčku. Vydržte v pozici pár vteřin a pak se vraťte. Zacvičte desetkrát ve třech sadách a vyměňte strany.

Břišní twister
1. Zapřete se pevně pažemi o sedadlo židle, tělo a nohy držte v přímce. Zvedněte a pokrčte pravé koleno k břichu a vytočte ho doleva pod tělo.
2. Pravou nohu propněte a zanožte. Pozor, abyste se při tom neprohýbala v bedrech. Vraťte se do výchozí pozice a dejte si celkem tři sady po deseti cvicích. Pak zacvičte s druhou nohou.

Hravé nůžky
1. Začněte v klasické poloze pro sklapovačky. Chodidla položte celou plochou na zem, pokrčte kolena, ruce složte za hlavu a ramena odlepte od země.
2. Zvedněte obě nohy pár centimetrů nad zem a propněte je. Pravá noha tak zůstane, zatímco nataženou levou přes ni překřižte. Pak končetiny zase vraťte na zem. Po třech sadách deseti cviků nohy vyměňte.

Rozpečte špeky
Až si břišní svaly posílíte, naordinujte si delší výdrže v jednotlivých pozicích. Břicho bude muset víc zabrat - a začne víc pálit!

V pase jako proutek

5. července 2011 v 0:06
Posilování proštíhlejší pas
Cvičení na úzký čas vyžaduje pravidelnost, vytrvalost a soustředěnost. Ubrat pár centimetrů v pase znamená začít posilovat přímý, příčný a šikmý břišní sval, ale zapojit musíte i zádové svalstvo, zefektivníte tak vaši snahu a urychlíte proces hubnutí!

Začínáme protažením:
Tahem s oběma zdviženýma rukama se uklánějte ze strany na stranu. Celá byste měla být zpevněná, zatažené bříško i zadeček. Důležité je, abyste se soustředila na úklon, a tudíž trup nepředkláněla. S propnutými nohami opakujte pětkát nma každou stranu, potom pokrčte kolena, zatáhněte zadeček a s úklonem vydechněte. Paže nad hlavou střídejte. Ukláníte-li se doprava, levá ruka jde obloukem nad hlavou, zatímco pravá křížem spodem míří k levému koleni.

Zvedáme pánev
Ležíte na zádech, zvednete propnuté nohy tak, aby s vaším trupem svíraly pravý úhel. Paže nechte podél těla, dlaně jsou obráceny k zemi. Pánev zvedejte nahoru, jako kdyby ji vaše nohy vytahovaly. Pomalé kmity provádějte ve vzduchu, aniž byste zadeček pokládala na zem. Posilujete svaly v podbřišku. Začněte kombinací patnácti cviků a postupně přidávejte po pěti.

vosí pas

Zpevněný "klik"
Tento cvik je zaměřen na vytrvalost, vypadá nevinně, ale možná právě on vám dá nejvíce zabrat. Obraťte se na břicho a opřete se o lokty. Nohy propněte dozadu a zvedněte trup, jako když děláte kliky. Vaše tělo by mělo být v perfektní linii - tímto cvikem zpevňujete nejen břišní a zádové svaly, ale celé tělo!

Zdvihy nohama
Lehněte si na záda, propněte nohy a paže nechte volně podél těla, dlaně směřují k zemi. Zvedejte natažené nohy. Pozor, nešvihejte ale rovnoměrným tahem zvedejte a pokládejte vaše propnuté nohy. Cvik opakujte dvacetkrát.

Criss - Cross
Pro šikmé břišní svaly si zamakáme všem známou klasikou - sedy lehy. Nožky pokrčte, ruce spojte za hlavou. V trupu se otočíte křížem proti kolenu a pérujete po patnácti cvicích a stranu vyměníte. Nemusíte zvedat celé tělo nahoru. Odlepte lopatky od země a opakujte dvacetkrát na každou stranu. Nezapomeňte pravidelně dýchat!

Protažení rotačním cvikem
Máte za sebou polovinu! Takže se protáhnete dalším, tentokrát rotačním cvikem. Obraťte se na záda, rozpažte, dlaně otočte k zemi a pokrčte kolena. Pomalu s výdechem pokládejte spojená kolena na jednu stranu a na druhou stranu směřujte hlavu.
záda

Nejšílenější oční stíny

23. června 2011 v 18:34
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny

Zkrásněte díky vitaminům

13. června 2011 v 13:08
Existují potraviny, díky kterým lze omládnout. Patří mezi ně hroznové víno, avokádo, mandle, sardinky, sója, ječmen, vejce, zelený čaj, oříšky kešú, olivový olej. Nevěřili byste, ale v boji s vráskami jsou spolehlivými pomocníky i obyčejná cibule či ředkvičky. Omlazující účinek a pozitivní vliv na náš vzhled má také mnoho vitaminů. Které to jsou a kde je najdete?

Vitamin A
Zkrásněte díky vitaminům (Foto: profimedia.cz)Zabraňuje stárnutí kůže, podporuje růst pevných kostí, vlasů, zubů, kůže i dásní. Poradí si s kožními problémy a suchými křehkými vlasy. Vitamin A se vyskytuje ve dvou podobách: jako retinol a betakaroten. Retinol je obsažený v živočišných produktech, jako jsou játra, vejce, máslo a rybí tuk. Betakaroten se nachází v barevném ovoci a zelenině.

Vitamin B2
Podporuje zdravou kůži a vlasy. Zdrojem vitaminu B2 neboli riboflavinu je mléko, játra, kvasnice, ledvinky, sýr a zelená listová zelenina.

Vitamin C
Vaši pleť udrží zářivou. Má antioxidační vlastnosti, zvyšuje odolnost organismu, zabraňuje rakovině a infekcím. Najdete ho v černém rybízu, brokolici, citrusových plodech, čerstvém ovoci a zelenině.

Vitamin E
Pomáhá udržet pleť bez vrásek a vlasy lesklé. Napomáhá hojení a zvlhčuje kůži, léčí kožní problémy, chrání srdce. Nachází se v obilných klíčkách, sóje, brokolici, zelených listových zeleninách a vejcích.

Draslík
Snižuje vysoký krevní tlak, udržuje pravidelný tep.

Křemík
Zkrásněte díky vitaminům (Foto: profimedia.cz)Kůže díky němu vypadá zdravě, stejně jako kosti a nehty. Najdete ho v zelenině, tvrdé pitné vodě a mořských plodech.

Měď
Je důležitá pro tvorbu kolagenu, který je nezbytný pro zdravé kosti, chrupav­ky, šlachy a kůži. Měď je i jedním z antioxidantů, který chrání proti poškození volnými radikály. Jezte játra, ořechy, ovoce, ústřice, luštěniny.

Selen
Díky konzumaci selenu se vyhnete vráskám, selen vás ochrání před škodami způsobenými sluníčkem a vlasům dodá lesk. Jezte tuňáka, cibuli, brokolici, ledvinky a celozrnný chléb.

Vápník
Pomáhá udržovat zdravé kosti, zdravou kůži a zmírňuje nespavost. Je v mléčných výrobcích, zelené listové zelenině, konzervovaných sardinkách, lososu a tofu.

Vápník, hořčík, bór a křemík
Nehty budou pevnější a nebudou se třepit. Zdrojem hořčíku jsou rýže natural, kvasnice, celozrnná pšeničná mouka a luštěniny. Bór je ve většině ovoce a zeleniny, křemík najdete v mořských plodech a zelenině.

Zinek
Podporuje růst vlasů a zpomaluje jejich ztrátu, léčí akné a kožní poruchy. Je to antioxidant a najdete ho ve vnitřnostech, mase, houbách, ústřicích, vejcích, celozrnných produktech a kvasnicích.

Železo
Zkrášluje vlasy a nebudete bledí. Jezte kvasnice, mořské korýše, pšeničné otruby, sušené ovoce a také obiloviny.

*jenprozeny.cz*

Návod na nejkrásnější nohy sezóny!

9. června 2011 v 9:51
Okouzlete v létě těma nejkrásnějšíma nohama. Šlechtěte je, dopřejte jim relax a zahlaďte nedokonalosti! Poradíme, jak na to!
Horké letní počasí nás nutí ke kratším sukním, kraťáskům a rozparkům. Pro muže je to doslova tříměsíční přehlídka odhalených nohou! Jak to udělat, aby ty vaše vypadaly na jedničku? O své nožky pečujte a hýčkejte je. Máme pro vás několik rad a tipů, kterak se během léta pochlubit perfektními nohami! Ať už mají vaše nohy jakýkoliv tvar, kosmetické triky platí pro všechny stejně bez výjimky!


Pravidlo číslo jedna: Hladká a hebká lýtka
První předpoklad sexy nohou jistě v dnešní době nikoho nepřekvapí. Holení několikrát týdně však naši pleť vysušuje stejně jako sluníčko. Proto pro hladká a lesklá sexy lýtka je promazávejte, jak jen to nejčastěji jde. Noste krém ve vaší kabelce, a tak jako jste si zvykla občas promazat ruce, nezapomínejte ani své nožky, rozdíl bude znát na první pohled!cvičení
Používejte peeling! Ten vás šetrně zbaví suchých šupinek na holeních a přispěje k rychlejšímu obnovení pokožky!

Pravidlo číslo dvě: Šlechtěná chodidla!
Připravte svá chodidla na letní sezónu - ať v sandálkách září a svádí na každém kroku! Není nic horšího než pohled na zanedbané a suché nohy. Proto pryč s tvrdou kůží kolem paty, záděrkami a odřeným lakem, nastal čas dát svá chodidla do parády! Buď se vypravte na pedikúru, anebo to s naším návodem zvládněte sama doma!
krásné nožky

Připravte svým nohám voňavou lázeň. Namočené nohy důkladně ošetřete pemzou. "Mokrá" pedikúra má na rozdíl od té "suché" výhodu, že nemusíte použít nůžtičky ani skalpel.
Pemza a speciální peeling na chodidla obrousí jen svrchní vrstvu vaší kůže na patě a zároveň pomůže od otlaků.
Vyhlaďte oblast kolem nehtů a nehtového lůžka, čímž předejdete bolestivému zarůstání. Pokud máte od bot hrbolaté nehty, z vrchu je zpilujte umělohmotným širokým pilníkem a poté je ošetřete výživným lakem, plným nezbytných vitamínů.
Kůži v oblasti chodidel pravidelně hydratujte, aby byla hebounká a příjemná nejen na pohled, ale i na dotek!

Pravidlo číslo tři: Opalování nebo pomoc kosmetiky?
Nožky vypadají vždycky lépe při lehkém opálení, proto je vystavte občas sluníčku. Jestliže nemáte kdy, nemusíte věšet hlavu - existují i jiné způsoby:
- Vyberte si šetrný samoopalovací krém, jehož tón nejdřív otestujte na nepatrném kousku kůže.

cvičení

Samodržící punčošky jsou řešením pro ženy v úřadech, ale zároveň pro každou, jejíž nohy nepůsobí celistvým dojmem! I opravdu tenounké nylonové punčošky schovají fleky, žilky i jizvičky. Navíc jejich sexy krajkový lem vzbuzuje v nejednom muži divoké představy!
- Existuje i speciální make-up určený na kosmetické zamaskování popraskaných fialových žilek, který se příznačně jmenuje "punčochy ve spreji". Jde o tónovací krycí krém, který vyřeší problém letících ok, zapařených nohou a škrcení či naopak padání punčoch.

Pravidlo číslo čtyři: Nohy bez únavy
Obzvlášť v létě nepodceňujte důležitost relaxování a dopřejte svým nohám úlevu. Zabráníte tak otokům, křečovým žilám i tíživého tlaku v nohách. Vybavte své boty gelovými vložkami a pořiďte si domu masírovacího "ježka" na chodidla. Pomůže i si klasicky "hodit nohy nahoru" a masáž vlastníma rukama za pomocí olejíčku.


Pravidlo číslo pět: Pohyb

In-line bruslení

Mezi nejlepší sporty na štíhlé, zpevněné a zdravé nohy patří jízda na kole, na bruslích, běh, ale i obyčejná svižná chůze. Proto místo plouživého pohybu nasaďte cestou do práce, či na nákup ostřejší tempo, nebo zkuste vystoupit o zastávku dřív a alespoň jednou za den se svižně projděte!

Cviky pro sexy nohy

22. května 2011 v 17:22
Pilates se soustředí na celek, vše vychází z centra, tělo i mysl jsou v harmonii. Obrazně řečeno, nohy jsou pevně na zemi a hlava je v oblacích. Cvičení zpevňuje a protahuje celé tělo, díky čemuž jej i formuje. U pilates je důležitá kontrola dýchání, která nám mimo jiné zajišťuje i prokrvení celé pokožky. Zvyšuje cirkulaci krve, která podporuje látkovou výměnu, a tím napomůže rychlejšímu odbourávání celulitidy.

Základní relaxační pozice
Dýchání: nadechněte se ve chvíli, kdy se připravujete na pohyb, vydechněte, když cvik provádíte. Chystáte-li se pohyb opakovat, opět se nadechněte.

Kmitání
Lehněte si na záda, kolena přitáhněte k hrudi a ruce položte podél těla. Potom lehce zvedněte hruď , bradu přitáhněte k prsům a zvedněte nohy tak, aby špičky mířily ke stropu (viz obrázek). Zvedněte paže asi dvacet centimetrů nad podlahu a rychle jimi pětkrát zakmitejte nahoru a dolů, aniž byste se dotkla podložky. Potom se pětkrát zhluboka nadechněte a znovu pětkrát zakmitejte rukama. Opakujte desetkrát.

Cviky pro sexy nohy (Foto: profimedia.cz)


Přitahování snožmo
Stále ležíte na podložce. Přitáhněte obě kolena k hrudi, rukama se chyťte za kotníky (kdo nedosáhne, může za kolena) a přitáhněte bradu na prsa. Zhluboka se nadechněte, natáhněte nohy vzhůru a zvedněte paže nad hlavu v úhlu pětačtyřiceti stupňů. Ujistěte se, že máte spodní polovinu zad přitisknutou k podložce. Vydechněte a kruhovým pohybem připažte. Znovu přitáhněte kolena k hrudi a chyťte se za kotníky. Zopakujte pětkrát.
Cviky pro sexy nohy (Foto: profimedia.cz)
Křížení
Přitáhněte obě kolena k hrudi a ruce spojte za hlavou, ale neproplétejte prsty. Nadechněte se a otočte trup nalevo, pravým loktem se dotkněte levého kolena a pravou nohu napněte, jako je na obrázku. Výdech, nádech a vraťte se do výchozí pozice. Potom vydechněte a otočte trup doprava, natáhněte levou nohu a přitáhněte levý loket k pravému kolenu. Na každou stranu opakujte cvik pětkrát.
Cviky pro sexy nohy (Foto: profimedia.cz)

Cviky pro sexy dekolt a ploché bříško

22. května 2011 v 17:02
Prsa

Zpevňujte a zvedejte
Procvičujte svaly, které málo používáte Prsní svaly jsou málo namáhané, proto obvykle ochabují. Časté procvičování těchto svalů povede k nečekaným výsledkům. "Ideální je provádět je precizně, kvalita je důležitější než počet," radí trenér pilates Jiří Janeček. Jako pomůcka postačí ručník a krásně posílíte své ženské tvary.

Dbejte spíše na preciznost provedení cviku než na kvantitu. (Foto: profimedia.cz)Používejte ideálně dvakrát denně zpevňující a vypínací krém na poprsí a dekolt Dermacol Enja Push-up. Díky komplexu z mořských řas pokožku vyhlazuje a vypíná, zároveň působí i jako prevence jejího ochabování. Hýčkejte se pravidelně a budete velmi překvapená výsledkem.

Cvik:
Kliky jsou velmi účinné na horní část trupu i ruce, ale musí být správně provedeny. Opřete se o kolena a mějte propnuté ruce. Srovnejte tělo do jedné roviny se stehny a zpevněte je. Pokrčte ruce v loktech, ale nevytáčejte je do strany, snažte se je udržet co nejblíže k tělu. Nemusíte klesnout až k podložce. Zvedněte se zpět do původní pozice. Cvik opakujte 4-8×.

Tip:
"Tělo by mělo být po celou dobu zpevněné, neměla byste se prohýbat v bedrech, ani se hrbit. Snažte se celou spodní část břicha vtahovat k páteři a ramena udržte co nejdále od uší. Zápěstí musí být níže než ramena, jako by vám po ruce měla od ramene k zápěstí stéci kapka vody."


Cviky pro sexy dekolt a ploché bříško
Objevili jsme pár zajímavých triků, které vás do léta dostanou do formy. Cviky, které předvádí modelka Hanka Svobodová, se zaměřují na zpevnění poprsí a oblasti břicha. Zapracujte na sobě včas a zvedněte si sebevědomí.

Bříško - cvik 1 a 2
Jak na ploché bříško Podle posledních vědeckých informací je ideální taková ženská postava, která má obvod pasu o 30 % menší než obvod boků. Máme pro vás pár tipů, jak se tomuto ideálu přiblížit.

Znásobte efekt kosmetikou
Aplikujte na problematické partie dvakrát denně Dermacol Enja Slim gel s kofeinem a speciálními polysacharidy stimulujícími štěpení tuků v pokožce, spojte to s efektivním cvičením a vaše bříško bude do jednoho měsíce až o jednu konfekční velikost plošší.

Cvik 1.
V lehu na zádech pravou nohu pokrčte a levou natáhněte a propněte. Obě ruce natáhněte tak, aby byly ve stejném úhlu jako nohy. Zvedněte s výde­chem celý trup nad podložku, aniž byste pohnula nataženou nohou. Ruce udržte stále ve stejném úhlu. Nadechněte se a s výdechem vytočte horní část trupu do strany za levou rukou. Vraťte trup zpět na střed a položte se na zem. To samé opakujte s nataženou druhou nohou na druhou stranu. Celé cvičení opakujte 4-8×.
Cviky provádějte kontrolovaně bez švihu. (Foto: profimedia.cz)
Cvik 2.
V lehu na zádech pokrčte obě nohy a ruce propněte směrem ke stropu. S výdechem se nadzvedněte nad podložku tak, abyste se dotýkala pouze spodním koncem lopatek. Ruce držte stále propnuté a vydechujte plynule, než napočítáte do osmi. Vraťte se zpět do lehu. S výdechem udělejte stejný cvik jako v předchozím bodě. Hrudník ale mírně vytočte, aby obě ruce směřovaly vedle nohou. Poté cvik proveďte na druhou stranu. To celé opakujte 4-8×.
Nezapomínejte na správné dýchání! (Foto: profimedia.cz)
Tip:
"Naučíte-li se metodu pilates jako celek pod vedením kvalifikovaného učitele, přinese vám mnohem více užitku, než jste si dokázali představit."
 
 

Reklama
Reklama