Listopad 2012
30. listopad - Den, kdy Michael Jackson pobláznil svět

30. listopadu 2012 v 16:38 Michael Jackson


Dnes je to přesně 30 let od vydání Jacksonova alba Thriller. Doplníme jen pár údajů: statistika prodejů se pohybuje od 60 do 110 milionu kusů, druhou příčku historického žebříčku prodejnosti společně okupují AC/DC (Back In Black) a Pink Floyd (The Dark Side Of The Moon) s 50 miliony. Z devíti písni čtyři napsal sám Jackson. V roce 2008 toto album přijala knihovna amerického Kongresu do svých sbírek pro jeho nezpochybnitelný kulturní význam.
*http://www.stream.cz

Brad Pitt nenávidí Santu Clause

30. listopadu 2012 v 16:34 Celebrity
Americký herec Brad Pitt (48) miluje střelné zbraně, vystát však nemůže jiný symbol americké kultury - Santu Clause. Dědu v červeném kožíšku, který roznáší dětem v USA dárky, prý nenávidí od chvíle, kdy zjistil, že je to vymyšlená postava a že dárky mu pod stromeček a do punčochy na krbu strkali rodiče. Herec si myslí, že trauma z prozření má tak silně negativní vliv na psychiku člověka, že své vlastní děti věřit v Santu nenutí. S Angelinou Jolie vychovává jedenáctiletého Maddoxe, osmiletého Paxe, sedmiletou Zaharu, šestiletou Shiloh a čtyřletá dvojčata Vivienne a Knoxe. "Já nefandím celé té pověsti o Santovi. Myslím, že to bylo obrovské zklamání, když jsem byl dítě. Nelíbilo se mi to vůbec. Když jsem zjistil pravdu, začal jsem křičet: 'Proč, proč, proč jste mi lhali, proč?' Tak já svým dětem říkám, že někdo věří, že dárky nosí Santa, ale jiní věří, že dárky nosí rodiče, můžou si vybrat, čemu budou věřit," svěřil Brad v interview pro E! News.
*odhaleno.cz

Tomáš Klus sesadil ze slavičího trůnu Karla Gotta

26. listopadu 2012 v 14:08 Celebrity
Šestadvacetiletému zpěvákovi se podařilo to, po čem mnoho českých zpěváků jen marně touží. V anketě Český slavík totiž v kategorii Zpěvák získal nejvíc diváckých hlasů, a přerušil tak zlatou linii Karla Gotta, jenž se letos těšil již na třináctého Slavíka v řadě. V kategorii Zpěvačka ani Hudební skupina se překvapení nekonalo, cenu si odnesla Lucie Bílá a Kabát. Sám Klus byl ze svého ocenění pořádně překvapený, ačkoli mu sám Gott už na generálce naznačil, že letos vyhraje. "Karel mi řekl, že je rád, že jsem, ale že ho to zároveň trochu štve," řekl novopečený Slavík Klus deníku Blesk. Tomáš Klus zazářil v roce 2007 na zlínské soutěži Czechtalent a od té doby jde jeho kariéra strmě vzhůru. Vydal celkem tři alba, přičemž zejména deska Racek, která vyšla loni, se stala nejprodávanější deskou roku. Klus se věnuje i herectví, vystudoval DAMU a objevil se například v seriálu "Hop nebo Trop".

*http://magazin.osobnosti.cz