Desatero pro krásné a hladké nohy

1. března 2012 v 17:46 |  Beauty
1. Důležité je načasování Desatero pro krásné a hladké nohy (Foto: profimedia.cz)
Holení je pro pokožku náročný zásah, protože odstraňujete také částečky kůže. Provádějte ho proto jen večer, aby se mohla zregenerovat.

2. Vyberte si správné nářadíčko
Chcete-li předejít červeným pupínkům nebo zarůstajícím chloupkům, hlídejte si stav žiletky. Měla by být dostatečně ostrá a ideálně s více břity. A ještě jedno pravidlo: svou žiletku nepůjčujte - a už vůbec ne svému partnerovi!

3. Nakupujte šetrné přípravky
Komplikace při holení nebo depilaci mohou způsobovat také použité přípravky. Vybírejte ty na citlivou pokožku a předem je vyzkoušejte na loketní jamce.

4. Kdo maže...
Zapomeňte na odstraňování chloupků na sucho nebo pod tekoucí vodou. Ideální jsou speciální pěny či gely.

5. Správným směrem
Trpíte-li na začervenání pokožky, holte se po směru růstu chloupků. Sice se nadřete, než je všechny odstraníte, na druhé straně předejdete nepříjemným pupínkům nebo svědění.

6. Na věky věků
Chcete-li zatočit s ochlupením jednou provždy, zkuste laserovou depilaci. Speciální ošetření budete muset podstoupit adekvátně množství kořínků, na druhé straně už nikdy nebudete kupovat žiletky.

7. Řádná příprava
Také holení může být příjemným rituálem. Probíhat by mělo během koupele. Důležité je chloupky změkčit a otevřít póry.

8. Pomozte jim na svět
Řada žen trpí na bolestivé, zarůstající chloupky. Bojovat s nimi můžete například pomocí pravidelného peelingu. Na pokožku ho však nanášejte nejdříve dva dny po holení.

9. Bolestivá cesta s odměnou
Další možností, jak se zbavit nežádoucího ochlupení, je elektrický strojek. Připravte se ale, že několik prvních holení budete řičet bolestí. Odměnou vám bude menší počet jemnějších chloupků.

10. Holením to nekončí
Pečovat o pokožku musíte nejen během holení, ale především po něm. Dopřejte jí zklidňující nebo výživná mléka, oleje a krémy. Proti podráždění skvěle funguje i dětský zásyp.

*jenprozeny.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.