Únor 2012

Arašídové máslo – je zdravé nebo není?

28. února 2012 v 18:52 Trendy & Zdraví
Někteří z vás možná již zařadili arašídové máslo do seznamu svých oblíbených potravin, jiní ho třeba ještě nikdy neochutnali. Arašídové máslo, které v obchodech seženeme také pod názvem " arašídová pomazánka" nebo "arašídový krém", má svůj původ v Americe a v anglicky mluvících zemích je velmi rozšířené. Připravuje se z rozemletých arašídů. Má specifickou chuť - některým lidem nezachutná, jiní na něj nemohou dopustit. Občas vám může způsobit pocit sucha v ústech a chutná jako pražené oříšky. Určitě se ho však vyplatí vyzkoušet!

Vyberte si své oblíbené!

http://www.moda.cz/e/sites/www.moda.cz/Autori/AndreaGalova/2010/20100616_Arasidove_Maslo_Je_Zdrave_Nebo_Neni/images/img_01_arasidove_maslo.jpgArašídovou pomazánku (anglicky "Peanut Butter") budeme muset na pultech obchodů možná chvíli hledat, když však zajdeme do většího supermarketu, neměl by to být problém. Vyrábějí se dva základní typy, co se týče konzistence: "Smooth" je dohladka umletá a letce se roztírá, "Crunchy" obsahuje nerozemleté kousky arašídů. Záleží jen na vaší chuti a na plánovaném použití, které si vyberete. Co se týče složení, rozlišujeme taky dva typy - jeden obsahuje kromě arašídů ještě špetku soli, druhý zas špetku cukru. V opravdu kvalitní arašídové pomazánce žádné další přísady nenajdete. Sladká a slaná verze se chuťově i co se týče kuchyňského použití liší jenom nepatrně, protože přídavek soli nebo cukru je malý. Slaná verze je díky tomu, že neobsahuje cukr, o něco zdravější - a podle mého názoru i chutnější, i když to může být otázkou individuální preference. Pokud vlastníme dobrý mixér, můžeme si arašídové máslo připravit i sami. Výhodou je, že budeme přesně vědět, co obsahuje. Připravíme si ho rozmixováním pražených nesolených arašídů s trochou soli nebo medu - podle toho, kterou chuť upřednostníme.


Zdravější než máslo!
http://www.thefatlossauthority.com/fat_loss_tips/wp-content/uploads/2011/01/peanut-butter-image.jpg
Jak je na tom arašídové máslo po stránce nutriční hodnoty? Je to, jak název "máslo" napovídá, potravina bohatá na tuky. Jsou to však nenasycené tuky rostlinného původu, proto je arašídový krém zdravější než běžné máslo vyrobené z mléka. Nevýhodou je, že arašídový krém je hodně kalorický, tudíž se nehodí do redukční diety. Pozor by si měli dávat i alergici, arašídy jsou totiž častým alergenem. Jinak však arašídové máslo do zdravého jídelníčku určitě patří, ačkoliv bychom se ním neměli přejídat. Pokud tedy netrpíte alergii a váš metabolismus vám dovoluje jíst výživnější jídla, neváhejte! Arašídové máslo je velmi zdravé a výživné a neobsahuje zdaleka jenom tuky. Je to také výborný zdroj bílkovin. 100 gramů arašídového másla má energetickou hodnotu přibližně 2500 kJ. Z toho je něco přes 50 % tuků a kolem 25 % bílkovin. Obsahuje vitamin E, potřebný pro správnou činnost nervů, vitaminy B1 a B3, koenzym Q10, kyselinu listovou, hořčík a fosfor. O jeho vyvážené výživné hodnotě vypovídá i to, že bývá používáno jako potravinová pomoc pro země postižené hladomorem.
Vědecké výzkumy navíc dokázaly, že pravidelná konzumace menšího množství arašídového másla účinkuje preventivně proti infarktu a kardiovaskulárním nemocem. Souvisí to s tím, že má vysoký obsah nenasycených tuků. Pokud vám tedy chutná a nemáte problém s nadváhou, určitě neváhejte a dopřávejte si ho na chlebu klidně třeba každý den! Pokud vám však arašídové máslo nechutná, vězte, že stejného účinku dosáhnete i pravidelnou konzumací celých arašídů.

Slané nebo na sladko?
A jak arašídové máslo použít? Klasický způsob je namazat ho na chléb nebo pečivo. Na tmavém chlebu chutná lépe než na bílém pečivu. Velmi chutná je také kombinace se žitným fitness chlebem. Můžete ho jíst samotné, posypat solí nebo ozdobit čerstvou zeleninou. Oblíbená je také sladká verze. Arašídový krém můžete bez obav kombinovat s marmeládou. V anglicky mluvících zemích si ho lidé s oblibou mažou na toasty v kombinaci s pomerančovou marmeládou. Pokud se chystáte v létě na turistiku na hory, zkuste si do batohu přibalit sklenici arašídové pomazánky - dodá vám potřebnou energii a výživu, zdravě vás zasytí a je trvanlivá, vydrží čerstvá i v teplém počasí! Arašídové máslo však najde uplatnění aj při pečení - existuje velké množství receptů na slané i sladké pečivo. Uplatní se také v rozličných omáčkách. Kdo si nemůže zvyknout na neobvyklou chuť arašídového másla na chlebu, možná právě v jiné kuchyňské úpravě mu přijde na chuť. Rozhodně však tato zdravá potravina stojí za vyzkoušení!

*moda.cz


Oscar 2012: fotky

28. února 2012 v 17:56 TV Show
Jennifer Lopez at the 2012 Oscars
Jennifer Lopez

2012 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Graydon Carter - Arrivals
Katie Holmes & Tom Cruise

84th Annual Academy Awards - Arrivals
Kristen Wiig

20th Annual Elton John AIDS Foundation's Oscar Viewing Party - Arrivals
Miley Cyrus

20th Annual Elton John AIDS Foundation's Oscar Viewing Party - Arrivals
Vanessa Hudgens

84th Annual Academy Awards - Arrivals
Sandra Bullock

Best Dressed Oscars
Tina Fey

Gwyneth Paltrow at the 2012 Oscars
Gwyneth Paltrow

Natalie Portman at 2012 Oscars
Natalie Portman

Penelope Cruz at the 2012 Oscars
Penelope Cruz

84th Annual Academy Awards - Arrivals
Michelle Williams

Emma Stone at 2012 Oscars Red Carpet
Emma Stone

Kate Hudson Celebrities at the 2012 Vanity Fair Oscar Party at the Sunset Tower hotel in Hollywood, CA on February 26, 2012. Pictured: Kate Hudson, Matt Bellamy
Kate Hudson & Matt Bellamy

Ashley Tisdale at 20th Elton John Academy Awards Party in Beverly Hills
Ashley Tisdale

Sarah Hyland at 2012 OscarsSarah Hyland

Brad Pitt & Angelina Jolie at 2012 Oscars
Brad Pitt & Angelina Jolie

Colin Firth - The 2012 Vanity Fair Oscar Party
Colin Firth & Livia Giuggioli

George Clooney and Stacy Kiebler at the 2012 Oscars
George Clooney & Stacy Keibler

Jason Segel - 84th Annual Academy Awards - Arrivals
Jason Segel

Oscar 2012: Filmem roku je The Artist

28. února 2012 v 17:08 TV Show
http://cdn.pastemagazine.com/www/articles/TheArtistSq.jpeg?1330299972Oscarový ceremoniál s pořadovým číslem osmdesát čtyři skončil remízou. Filmy The Artist a Hugo a jeho velký objev si vysloužily po pěti Oscarech, ale jako vítěz ze souboje odchází němý Umělec, který posbíral ceny v těch nejdůležitějších kategoriích.
Ačkoli je skóre mezi dvěma nejžhavějšími favority oscarového večera vyrovnané, tým němého snímku The Artist má mnohem větší důvod k oslavě. Zatímco Scorseseho Hugo sbíral ceny v technických kategoriích, Umělec bodoval (mimo jiné) v kategoriích nejdůležitějších - film roku, nejlepší režie a nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.
Dvě sošky připadly snímku Železná lady, ostatní filmy se pak musely spokojit již jen se ziskem jediné sošky.
SEZNAM VÍTĚZŮ Nejúspěšnější filmy podle počtu získaných Oscarů:
The Artist - 5
Hugo a jeho velký objev - 5
Železná lady - 2
Černobílý svět - 1
Děti moje - 1
Mupeti - 1
Muži, kteří nenávidí ženy - 1
Půlnoc v Paříži - 1
Rango - 1
Rozchod Nadera a Simin - 1
Undefeated - 1
Začátky - 1

Nejlepší film
The Artist
Nejlepší režie
Michel Hazanavicius (The Artist)
Nejlepší ženský herecký výkon
Meryl Streep (Železná lady)
Nejlepší mužský herecký výkon
Jean Dujardin (The Artist)
Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli
Octavia Spencer (Černobílý svět)
Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli
Christopher Plummer (Začátky)
Nejlepší původní scénář
Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
Nejlepší adaptovaný scénář
Alexander Payne, Nat Faxon & Jim Rash (Děti moje)
Nejlepší hudba
Ludovic Bource (The Artist)
Nejlepší píseň
Man Or Muppet (Muppeti, hudbu a slova složil Bret McKenzie)
Nejlepší celovečerní animovaný film
Rango
Nejlepší neanglicky mluvený film
Rozchod Nadera a Simin (Írán)
Nejlepší celovečerní dokumentární film
Undefeated
Nejlepší kamera
Robert Richardson (Hugo a jeho velký objev)
Nejlepší střih
Kirk Baxter & Angus Wall (Muži, kteří nenávidí ženy)
Nejlepší výprava a dekorace
Dante Ferretti & Francesca Lo Schiavo (Hugo a jeho velký objev)
Nejlepší masky
Mark Coulier & J. Roy Helland (Železná lady)
Nejlepší návrh kostýmů
Mark Bridges (The Artist)
Nejlepší vizuální efekty
Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossman & Alex Henning (Hugo a jeho velký objev)
Nejlepší střih zvuku
Tom Fleischman & John Midgley (Hugo a jeho velký objev)
Nejlepší střih zvukových efektů
Philip Stockton & Eugene Gearty (Hugo a jeho velký objev)
Nejlepší krátkometrážní hraný film
The Shore (Terry George & Oorlagh George)
Nejlepší krátký animovaný film
The Fantastic Flying Books Of Mr. Morris Lessmore (William Joyce & Brandon Oldenburg)
Nejlepší krátký dokumentární film
Saving Face

Avril Lavigne by chtěla být porotkyní v X Factoru

28. února 2012 v 16:52 Celebrity
http://4.bp.blogspot.com/-qzH54H7uBTQ/TzwKA7Y6z7I/AAAAAAAAkyc/lktYMXsbxto/s1600/Avril+Lavigne+Kennth+Cappello+2012+for+FHM-0.jpgKanadská zpěvačka Avril Lavigne vstoupila na hudební dráhu jako velmi mladá už v sedmnácti letech, a tak má za sebou nyní už dlouhou hudební kariéru. A nabyté zkušenosti by prý chtěla využít i jako porotkyně americké verze hudební soutěže X Factor. Ta se pozvolna chystá na svůj druhý ročník, když ten první ve sledovanosti nedobyl mety, které si jeho tvůrce Simon Cowell předsevzal. Proto z poroty musely odejít zpěvačky Paula Abdul a Nicole Scherzinger, kromě Cowella v ní zůstal jen L.A. Reid. Právě on Avril před lety uvedl na scénu, takže jejich spolupráce i před kamerami by byla poměrně logická. Angažování zpěvačky je ale prozatím ve fázi, kdy ona o porotcování projevila zájem, zda bude pěvecké nováčky na podzim v americké televizi Fox hodnotit, je zcela ve hvězdách. Cowell má problémy i s britskou verzí stejné soutěže. Podle zákulisních informací velmi usiluje o získání Beyoncé, která si prý ale neváhala říct o honorář ve výši padesáti milionů dolarů, tedy tolik, kolik na ostrovech stojí celá tato televizní show. Pokud by se domluvili, stala by se zpěvačka nejvíce placenou osobou na britských televizních obrazovkách.


Whitney Houston se chtěla vdát za Michaela Jacksona, tvrdí jejich přítel

22. února 2012 v 18:24 Michael Jackson
http://lisawallerrogers.files.wordpress.com/2012/02/michael-whitney.jpgWhitney Houston (†48) a Michael Jackson (†50) prý jednou uvažovali o manželství a dokonce se spolu líbali. Tvrdí to jejich společný přítel David Gest, podle něhož byli tragicky zesnulí zpěváci do sebe velmi zamilovaní. A kdyby se prý oba tehdy přeci jen vzali, možná by podle Gesta ještě žili. "Ona opravdu milovala Michaela a on zase zbožňoval ji. Michael mi jednou řekl, že se dokonce vášnivě líbali, a ona mi řekla, že do něj jednou byla velmi zamilovaná. Myslím, že si ho chtěla opravdu vzít, ale, ačkoli měl na ni zálusk, byl velmi plachý," cituje Gesta The Sun. S Whitney prý sám loni zakoušel nepříjemné zážitky. "Když jsem ji potkal naposledy, bylo to na jejím koncertě v Kodani a byl to ten nejsmutnější výkon, který jsem ji kdy viděl podat. Úplně jsem brečel, jak nedokáže udržet tóny. Po čtyřech písních jsem odešel, musel se vybrečet, pak jsem se vrátil. Mé srdce krvácelo za ni," tvrdí Gest. Po koncertu se mu prý Whitney svěřila s tím, že nesmírně lituje drogové závislosti.

Drew Barrymore je zřejmě těhotná

22. února 2012 v 18:21 Celebrity
http://www.idolimage.org/wp-content/uploads/2011/07/Drew_Barrymore_7.jpgDrew Barrymore (37) je zřejmě těhotná. Viděli ji odcházet z gynekologicko-porodnické ordinace s černobílým snímkem v ruce. Takovým snímkem, jaký si nosí maminky v rané fázi těhotenství po vyšetření ultrazvukem. Od lékaře v Los Angeles přitom odcházela se svým snoubencem Willem Kopelmanem. Drew přijela ke gynekologovi v Beverly Hills v úterý odpoledne, když odcházeli s Willem Kopelmanem, oba se smáli a herečka měla v ruce černobílý snímek, jaký vzniká při focení ultrazvukem. Mluvčí hvězdy Charlieho andílků jen zvýšil pravděpodobnost těhotenství tím, že na přímou otázku o těhotenství nechtěl odpovědět ani kladně, ani záporně. "Bez komentáře," vzkázal novinářům. Drew se bude vdávat potřetí. S prvním manželem Jeremym Thomasem se stihla v roce 1994 vzít i rozvést. S druhým mužem Tomem Greenem vydržela dva roky. Brali se v roce 1999, ale už v roce 2001 byli z manželských pout osvobozeni.

BRIT Awards 2012 fotky

22. února 2012 v 18:17 TV Show
http://www.holymoly.com/sites/default/files/imagecache/article_665w/getty_t_the-brit-awards-2012-red-carpet-arrivals-210212bj_1.jpg
Kylie Minogue

Nicole Scherzinger

Jessie J
Jessie J

Jessie J
Jessie J

Rihanna
Rihanna

Adele
Adele

http://www.holymoly.com/sites/default/files/imagecache/article_665w/getty_t_the-brit-awards-2012-red-carpet-arrivals-210212u.jpg
Alexandra Burke

http://www.mirror.co.uk/incoming/article736808.ece/BINARY/Cher+Lloyd+on+the+red+carpet+at+The+2012+Brit+Awards
Cher Lloyd

http://www.holymoly.com/sites/default/files/imagecache/article_665w/getty_t_the-brit-awards-2012-red-carpet-arrivals-210212ao_1.jpg
Pixie Lott

http://www.holymoly.com/sites/default/files/imagecache/article_665w/getty_t_the-brit-awards-2012-red-carpet-arrivals-210212be_0_0.jpg
One Direction

BRIT Awards 2012 vítězové

22. února 2012 v 17:01 TV Show
Britské album roku:
Adele - 21
Coldplay - Mylo Xyloto
Ed Sheeran - +
Florence and The Machine - Ceremonials
PJ Harvey - Let England Shake

Britská kapela:
Arctic Monkeys
Chase & Status
Coldplay
Elbow
Kasabian

Britský zpěvák:
Ed Sheeran
James Blake
James Morrison
Noel Gallagher's High Flying Birds
Professor Green

Britská zpěvačka:
Adele
Florence and the Machine
Jessie J
Kate Bush
Laura Marling

Britský objev:
Anna Calvi
Ed Sheeran
Emeli Sandé
Jessie J
The Vaccines

Britský singl:
Adele - Someone Like You
Ed Sheeran - The A Team
Example - Changed the Way You Kiss Me
Jessie J featuring B.o.B - Price Tag
JLS featuring Dev - She Makes Me Wanna
Military Wives/Gareth Malone - Wherever You Are
Olly Murs featuring Rizzle Kicks - Heart Skips a Beat
One Direction - What Makes You Beautiful
Pixie Lott - All About Tonight
The Wanted - Glad You Came

Mezinárodní kapela:
Fleet Foxes
Foo Fighters
Jay-Z & Kanye West
Lady Antebellum
Maroon 5

Mezinárodní zpěvák:
Aloe Blacc
Bon Iver
Bruno Mars
David Guetta
Ryan Adams

Mezinárodní zpěvačka:
Beyoncé
Björk
Feist
Lady Gaga
Rihanna

Mezinárodní objev:
Aloe Blacc
Bon Iver
Foster The People
Lana Del Rey
Nicki Minaj