Říjen 2011

Herci z GLEE v kostýmech na Halloween

31. října 2011 v 18:02 Glee
Glee Cast Halloween
Matthew Morrison

Glee Cast Halloween
Mark Salling

Glee Cast Halloween
Matthew Morrison

Glee Cast Halloween
Chris Colfer

Glee Cast Halloween
Naya Rivera

Glee Cast Halloween
Chris Colfer

Lea Michele from Black Swan
Lea Michele

loading
Darren Criss & Amber Riley

Amber Riley

Jenna Ushkowitz

Kevin McHale


Celebrity vyřezané do dýně

30. října 2011 v 17:36 Celebrity
Daniel Radcliffe

Britney Spears

Michael C. Hall

Elvis Presley

Johnny Depp jako "Kapitán Jack Sparrow"

Jay Lenno

Barack Obama

Heath Ledger jako Joker

Oprah Winfrey

John Travolta

Celine Dion

Bill Cosby

John McCain

Kristen Stewart

Hillary Clinton

Robert Pattinson

The late Steve Jobs of Apple
Steve Jobs

Celebrity Pumpkin #10
Homer Simpson

Demi Moore a Ashton Kutcher

Harry Potter Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe Jako Harry Potter

Jack Sparrow Johnny Depp
Johnny Depp jako Jack Sparrow

Johnny Depp as Edward Scissorhands
Johnny Depp jako Střihoruký Edward

Lord of the Rings, Gollum
Glum

Oprah, carved
Oprah

Spiderman, carved
Spiderman

Taylor Swift, carved
Taylor Swift

The Joker, Heath Ledger
Heath Ledger jako Joker

http://cdn.babble.com/famecrawler/files/2011/10/03-14.jpg
Britney Spears

06 17 Best Celebrity Pumpkin Carvings: Celeb Jack O Lantern Photos
Johnny Depp

16 17 Best Celebrity Pumpkin Carvings: Celeb Jack O Lantern Photos
Orlando Bloom


Jak vyrobit svítící dýně na Halloween

27. října 2011 v 20:34 Zajímavosti
Svítící dýně jsou tradičním doplňkem Halloweenu. Lidé si jimi dekorují zahrady, domy i pokoje. A protože magické datum 31. října se blíží připravili jsme pro Vás návod a šablony na výrobu svítící dýně.

K výrobě halloween svítíví dýně budete potřebovat:


  1. dýni
  2. vytištěnou papírovou šablonu (ke stažení zde)
  3. nůž a lžíci
  4. čajové svíčky
  5. fix nebo propisku
  6. pro tvorbu malých otvorů u některých motivů je zapotřebí hřebík nebo špejle
Krok 1.
Odřízněte honí část dýně se stonkem, očistěte od semínek a odpožte. později bude tato část sloužit jako "poklička"
Halloween - svítící dýně - návodKrok 2.
Důkladně vydlabejte lžící semínka a obsah dýně.
Halloween - svítící dýně - návod
Krok 3.
Nejprve si připravte šablovu.
Vzory šablon jsou ukázány níže a všechny je můžete také stáhnout zde. Vytiskněte požadovaný motiv a vystřihněte šedé části obrázku. To jsou ty části, které jsou následně z dýně vyřezány.
Šablonu přilepte po krajích lepící páskou na dýni a obkreslete motiv. Obreslit motiv můžete fixem nebo si obrysy můžete označit vypícháním hřebíkem či špejlí.
Opatrně ostrým nožem vyřežte vyznačené otvor. Ořezané plochy můžete natřít vazelínou - zabráníte tak rychlému vysychání krajů.
Halloween - svítící dýně - návod

Motivy pro svítící dýně

jednotlivé šablony lze otevřit kliknutím na vybrané obrázky a všechny motivy můžete otevřít zde
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně
Halloween - svítící dýně - návodHalloween - svítící dýně


*keliwood.cz

Halloween anebo Dušičky?

27. října 2011 v 20:31 Zajímavosti
Poslední říjnový večer se v mnoha zemích světa nese ve znamení svátku Halloween. http://www.freepsddaily.com/wp-content/uploads/2011/10/halloween-pumpkin-icon_thumb.jpg
Tento svátek má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů, kteří se loučili s létem a slavili příchod nového roku přesně tento den. Noc, která lámala říjen a listopad, nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (Sow- en, Anwinn), který byl podle víry starých Keltů pánem mrtvých. Podle keltské víry byl tuto noc předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce. Pojďme společně nahlédnout do nejmagičtější keltské noci v roce…

Magická noc Samhain

Halloween k nám nepřišel z Velké Británie nebo Spojených států, jak by se na první pohled mohlo zdát. Oslavy Halloweenu pocházejí přibližně už z období 5. století, kdy jej slavili Keltové ve Skotsku a Irsku jako konec léta a příchod zimy. Střídalo se tak období hojnosti s časem zimy a hladu. Víra Keltů byla propojena s přírodou a koloběhem života a smrti. V noci Samhain probíhaly bujaré oslavy, všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohli být tuto noc buď nápomocní přátelům nebo nepřátelům škodící. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa. Za úsvitu bůh mrtvých duše zemřelých odvedl zpět do říše duchů. Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Věřili, že smrt je běžnou přirozenou součástí života.

Původ slova Halloween

Dnes se již nepoužívá Keltské označení Samhain. V současnosti tento svátek všichni slaví jako Halloween. V dobách rozmachu katolické církve se její představitelé, zvlášť papež Bonifác, snažili vymýtit pohanské tradice a propagovat mezi lidmi křesťanství. Protože byl Samhain mezi obyvatelstvem považován za jeden z neoblíbenější svátků, nahradili jej novým křesťanským svátkem Všech svatých nebo blahoslavených. Původní dlouhé názvy jako All Hallows Evening, All Hollows Day nebo All Saint Day lidé na venkově zkrátili do dnes dobře známého Halloween.

http://1.bp.blogspot.com/_hrpTH80Y_0Q/TM7kp6g12VI/AAAAAAAAAiU/taLxc9ZBs7A/s1600/happy-halloween1.gifZvyky a tradice starých Keltů v proměnách času

Do Ameriky se Halloween dostal až v roce 1840 díky novým přistěhovalcům ze Skotska a Irska. Ti s sebou přinesli i tuto tradici Halloweenu. Svátek si podmanil hlavně děti, které se v tento večer vydávaly v maskách a převlecích strašidel a duchů (jakási pomyslná snaha se duchům zemřelých přiblížit) po domech příbuzných a známých, které strašily, a za to od nich získávaly sladkosti a ovoce. Tato podoba Halloweenu se udržela v těchto zemích dodnes a od konce 20. století pomalu proniká i k nám.

Halloween bez vydlabané tykve by nebyl Halloween! Vydlabaná dýně, která je s tímto svátkem neodlučně spojovaná, skrývá také svůj vlastní příběh. Podle staré legendy žil Hrozný Jack, který se vyznačoval takovou krutostí a zlou povahou, že ho nechtěli vzít ani v pekle. Proto od těch dob musí Hrozný Jack chodit s vydlabanou tykví a hledat společníka.. Svítícím vydlabaným dýním se také říkalo Jackovy lucerny.

Halloween anebo Dušičky?

U nás Halloween nemá takovou tradici, jako v anglicky hovořících zemích. Mezi dětmi sice získává stále větší oblibu, ale u většiny z nás má daleko hlubší význam svátek Všech svatých nebo "Dušičky" - památka zesnulých. Dušičky, jak se Památce zesnulých lidově říká, jsou svátkem poklidným, kdy vzpomínáme na ty, kteří už s námi nejsou a se kterými jsme prožili část života. Dušičky oslavují pokoru, skromnost, upomínku na smrt jako životní zkušenost, a vracejí se k těm, které jsme měli rádi a kteří odešli z tohoto světa. "Dušičková" cesta na hřbitov, zdobení hrobů svíčkami, věnci a květinami, je nejen tichou vzpomínkou, ale i společenskou událostí, kdy se spolu scházejí příbuzní, sousedé i známí.

Ať už slavíte Dušičky, Halloween nebo svátek Všech svatých, symbol zapálené svíčky, který všechny tyto svátky spojuje, bude alespoň na chvíli pomyslným světlem, které rozzáří pošmourné podzimní dny a vnese do nich slavnostní nádech. Nejsou tyto svátky nejmagičtějšími dny v roce?

*www.velkaepocha.sk

Halloween

27. října 2011 v 20:26 Zajímavosti
Halloween je svátek, který se slaví 31. října a většina z nás ho považuje čistě za americký svátek. Mnohé z našich dětí by ho chtěly slavit také, protože je to vlastně takový velký karneval v maskách, při kterých naše ratolesti navštěvují sousedy a koledují sladkosti.
Halloween vychází původně z pohanského (keltského) svátku Samhain - pohanský nový rok (konec pohanského léta). Uživá se také název předvečer svátku Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.
Tradiční Halloween výzdobou jsou svítící lucerničky umisťované v blízkosti obydlí, nejčastěji na oknech měly uvítat zemřelé předky a ochránit dům před zlými duchy.


Jack-o'-lantern

Dýně je populární součástí oslav Halloweena. V říjnu v Americe najdete dýně všude - v zemi, u dveří na prahu, na večeři, na stole jako dekorace .... . Navzdory obecně rozšířenému zvyku, který se v Americe opakuje každý rok na podzim, jen pár Američanů opravdu ví, proč a kdy "jack o'lantern" tradice začala.
Lidé dělali "jack o'lanterns" na Halloweena po celá staletí. Zvyk pochází z irského mýtu o muži, přezdívaného "Lakomý Jack."
Podle příběhu, Lakomý Jack vyzval ďábla, aby si s ním dal drink. Věrný svému jménu Lakomý Jack nechtěl platit za svůj drink. Přesvědčil ďábla, aby se převtělil v hromadu mincí.
Jack by tak mohl použít mince k nákupu svých nápojů. Jakmile ďábel ukáral, že to opradu mí a převtělil se do mincí, Jack rychle vzal peníze a dal se je do kapsy, kde měl schovaný stříbrný kříž. Kříz pak zabránil ďáblovi, aby se pak vrátil zpět do své původní podoby.
Jack nakonec ďábla osvobodil, však pod podmínkou, že nebude vyhledávat Jacka jeden rok a že když Jack zemře, nebude si Peklo dělat nárok jeho duši.
Uplynul rok a ďábel se Jackovi opět ukázal. Jack však zase ďábla napálil. Jack ho požádal, aby mu pomohl posbírat ovoce z vysokého stromu. Zatímco byl ďábel na stromě, Jack vyřezal znamení kříže na kůru stromu. Ďábel tak nemohl slézt na zem. Trvalo to tak dlouho, dokud ďábel Jackovi neslíbil, že pro něho nepřijde deset let.
Brzy poté Jack zemřel. Jak legenda praví, Bůh nechtěl takové kvítko do nebe.
Ďábel rozhněvaný na Jacka musel držet slovo, že nebude vyžadovat Jackovu duši, takže také nedovolil Jackovi do pekla.
Jacka poslal pryč do temné noci s jedinými světýlky - žhavými uhlíky, které mu měly svítit na jeho cestě. Jack nemohl držet uhlíky v dlani a tak dal uhlí do vyřezávaného tuřínu a vydal se na pouť, kde chodil po zemi na různá místa, chodil ode dveřím ke dveřím a hledal, kam by mohl. Irové od té doby vídali světýlko v noci, v mlze, v močálech i na strašidelných místech a pojmenovali světýlko jako "Jack z Lucerny," a tak proto "Jack O'Lantern."
V Irsku a Skotsku lidé začali dělat své vlastní verze luceren Jacka - vyřezávali děsivé tváře do vodnice nebo brambor a dávali své výtvory do okna nebo v blízkosti dveří, aby zastrašili Lakomého Jacka a další zlé duchy.
Přistěhovalci z těchto zemí přinesli jack o'lantern tradici s sebou, když přišli do Spojených států. Brzy zjistili, že dýně, rodák z Ameriky, je perfektní na výrobu jack o'lanterns - jackovi lampičky.