Čarodějnický učeň porazil i upírskou romanci. Poslední díl pokořil rekord

18. července 2011 v 18:14 |  Harry Potter
Harry Potter, Relikvie smrti - část druhá. #profimedia
Poslední díl populární filmové ságy o čarodějnickém učni Harrym Potterovi překonal v severoamerických kinech rekord tržeb premiérového víkendu.
Za první tři dny promítání vydělal film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 v USA a Kanadě 168,6 milionu dolarů (zhruba 2,9 miliardy korun).

Nejpopulárnéjší projekt v historii
Druhá část sedmého dílu jednoho z nejpopulárnějších projektů v historii filmu tak podle očekávání odborníků z distribuční branže porazila Temného rytíře. Film o Batmanovi držel od roku 2008 rekord premiérového víkendu ziskem 158,4 milionu dolarů (více než 2,7 miliardy korun).
Poslední Harry Potter si už připsal i nový severoamerický rekord tržeb prvního dne promítání. V kinech v USA a Kanadě vydělal v pátek celých 92,1 milionu dolarů (asi 1,6 miliardy korun). Porazil tak o téměř 20 milionů dolarů předchozího držitele, jímž byla upírská romance Twilight Saga: New Moon. Její premiérové promítání vyneslo "jen" 72,7 milionu dolarů (zhruba 1,25 miliardy korun).
Poslední díl Harryho Pottera podle studia Warner Bros. vstoupil na plátna více než 4300 severoamerických kin. V každém z nich vynesl průměrně 38.526 dolarů (asi 665.400 korun).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.