Astrologie

21. července 2011 v 0:05 |  Magie & Záhady
Beran dříve mluví, až potom přemýšlí a razí si cestu vpřed, pokud ho někdo nebo něco nezastaví. Záleží-li mu na něčem, pustí se do toho s plnou vervou, hlavou, čelem vpřed.Beran je síla života v okamžiku zrození, prasíla, která vypukne v momentě, kdy přicházíme na svět a síla, kterou potřebuje každá buňka našeho těla, abychom mohli zůstat naživu.

Býk má rád život, má rád dobrá jídla, rád si užívá přírody, ale pouze jemu vlastním způsobem, bez plýtvání energií, například rád sedí na lavičce v zahradě louskajíc a pojídajíc ořechy. Býk žije s okolním světem v harmonii, ba co víc ve spojenectví. Vždyť i Býk, tak jako samotná příroda, která ho obklopuje, postupuje vlastním tempem. Nemá rád, když ho někdo z jeho tempa, z jeho vlastního rytmu vytrhne.

Blíženci jsou mladiství, pružní a velmi zvědaví. Často zůstávají nepochopeni, jsou totiž velmi otevření vůči osobnostem všech lidí okolo sebe. Vždyť každý má v sobě něco, co přispívá Blížencům k poznání sebe samých. Jejich živlem je pohyb, především předávání a proudění informací. Zdánlivě jsou povrchní, nemají váhu, dlouhodobě se do ničeho nezapojují, ale ve skutečnosti jejich síla drží svět ve věčném oběhu, který cyklicky, jako spirála postupuje stále výše a výše.

V bezprostředním okolí Raka má všechno citový náboj, regenerovat se je schopný pouze v blízkém rodinném kruhu nebo s někým, koho má velmi rád. Vnitřní svět Raka je neprůhledný, vzpomínky na všechna kdykoliv prožitá trauma v sobě střeží uzavřené hradbou tak, že se k nim téměř nelze dostat. Bylo by velmi důležité, aby své problémy udržoval na povrchu a protože citová jistota je pro něj tím nejpotřebnějším útočištěm, je zároveň nepostradatelné, aby co nejvíce času trávil v kruhu svých blízkých, v rodině.

Lev je obyčejně jistý sám sebou a neobyčejně důležitá je pro něj důstojnost a kvalita. Síla sebevědomého Lva pramení z víry. Víru v existenci a víru v sebe samého u něj nelze zviklat. Cítí se středem dokonalého Stvoření, kolem něhož se seskupují ostatní, získávají z něho energii a jako výměnou mu slouží a vydržují ho.

Panna analyzuje, okamžitě poznává souvislosti a poté se snaží krok za krokem všechno systematicky zařídit. Popírá všechno, co je v souvislosti se zánikem nebo s čímkoliv jiným, pro ni nevypočitatelným. Panna si není vědoma chaotických citových vln, které se v ní kupí, vidí jen jejich zrcadlový obraz v Univerzu, ale protože tento obraz je nezvládnutelně obrovský, zabývá se pouze některými jeho detaily, souvislostmi mezi nimi, pokouší se je znovu a znovu seřadit.

Pro Váhy je velmi důležité jaký obraz vyvolávají v jiných, proto je pro ně v každém případě každý, s kým se setkají, jejich zrcadlem, ve kterém se vidí. Mají odpor ke krajnostem, obyčejně se nekonfrontují, často to ani nepotřebují, vždyť snadno dosáhnou toho, aby si druhá strana přála totéž co oni. Vztah s nimi je příjemný, pro "každého" jsou bratr a sestra. Jejich život a štěstí je svěřen téměř vždy do rukou jiného.

Mnozí považují Štíra za pomstychtivého, není tomu však tak, nesnaží se totiž o nic jiného než o dokonalou rovnováhu. Všechno rozebere, rozloží na prvky, zvědavě zkoumá vše zakázané a tajemné, ale jeho střelkou je strach. Všechno chce prožít, hledá smysl života, ne beze strachu, ale jeho překonáním. Nebojí se smrti, ví totiž, že smrt neznamená konec ale otvírá brány do věčnosti.

Střelec je idealista, ctižádostivec, vede ho touha po lepším, krásnějším. Praktickými věcmi, problémy se nezabývá rád. Z výšky si lépe všímá souvislostí, tvrdí, že co je zespodu nepochopitelné, z nadhledu nabývá smyslu. Všichni z nás se snažíme o úplnost, o krásu a dobrotu a vděčíme za to energii vycházející ze střelce.

Na Kozorohovi se dá stavět, je spolehlivý a mimo to i neobyčejně přísný, má totiž systém, v protikladu s Pannou proti nepořádku a chaosu pracuje "ve velkém". Všechno bere neobyčejně vážně, má obrovskou výdrž, z čehož pramení i jeden z jeho problémů, a to že neumí nebo nechce odpočívat, odreagovat se. Procvičuje se v sebeovládání a jako ovoce sklízí později poměrnou nezávislost od světa.
Vodnář je regenerátem přírody, je i ve velmi dobrém vztahu s ní i se zvířaty. Už v momentu narození je svobodnější než ostatní, nemusí se učit nezávislosti, ta vyvěrá z jeho podstaty. Přeje-li někomu něco dobré, obdaruje ho - vycházejíc ze sebe - tím, že ho nechá na pokoji, vždyť jeho svatou věcí je svobodná vůle. Je společenským člověkem, ale je to on, kdo touží-li po samotě, bez přemýšlení za sebou zavře dveře.

Ryby ve smyslu každodenního života často stojí v pozadí, jejich "domovem" je spiritualita a voda, milují plavání, moře. Němí a nepozorovatelní svědkové, jsou vedle nás vždy, když trpíme, co je pro jiného zlo, je zlo i pro ně. Vědí už podle vlastních zkušeností, že poutníka nečeká na cestě žádná odměna nebo dar, "pouze" poznání, že cílem je samotná cesta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.