Červen 2011

Janet Jackson zazpívá virtuální duet se zesnulým bratrem

30. června 2011 v 19:51 Michael Jackson
Michael Jackson & Janet JacksonMichael Jackson sice zemřel již před dvěma lety, ale fanouškům se připomíná pořád - naposledy to bylo díky videoklipu "Behind The Mask". O další vzpomínku se teď postará jeho sestra Janet Jackson, která dnes, 30. června, předvede se svým zesnulým bratrem duet v londýnské Royal Albert Hall. Pro vystoupení si zpěvačka vybrala skladbu "Scream" z roku 1995. V rozhovoru pro rádio Heart FM k tomu řekla: "Je to taková terapie a dělá mě to šťastnou. Energie té písně je divoká, ale když slyším jeho hlas, je to pro mě osvobozující." Janet Jackson zavítá do britské metropole v rámci svého turné Number Ones. Když v Royal Albert Hall vystupovala naposled, postarala se o pořádný rozruch. Na koncert totiž přišla i královna Alžběta II. a naneštěstí byla svědkem toho, jak zpěvačce uprostřed tanečního setu spadly kalhoty. "Můj zadek byl venku z gatí, ale co v takové chvíli můžete dělat. Musela jsem prostě dokončit tu skladbu. Bylo to tak trapné..." vzpomínala zpěvačka.

William a Kate: Celý Wimbledon jim tleskal v úžasu

28. června 2011 v 20:38 Princ William & Kate Middleton
William a Kate se dočkali od publika obrovských ovací.
William a Kate se dočkali od publika obrovských ovací

Vévoda s vévodkyní z Cambridge William (28) a Kate (29) si našli čas ve svém nabitém programu a v pondělí navštívili jeden ze zápasů nejprestižnějšího tenisového turnaje světa Wimbledon. Podpořit přišli svého krajana Andyho Murrayho, proti němuž nastoupil Francouz Richard Gasquet. A než výjimečná návštěva v podobě královské dvojice stačila dosednout na svá místa v královské lóži, doprovodil je hlasitý aplaus celého publika. Druhý obrovský potlesk si pak vysloužil vítězný Murray, který se probojoval do čtvrtfinále.
Vždy krásně upravená Kate, která se stává módní ikonou stejně jako její tragicky zesnulá tchyně princezna Diana, opět nezklamala. Pro tentokrát zvolila o něco sportovnější šaty, než na které jsme u ní v poslední době byli zvyklí. Bílé šaty nad kolena s volánky a na široká ramínka od návrhářky Alice Temperley působily svěžím letním dojmem. To William byl opět za naprostého elegána s tmavě modrým oblekem, světle modrou košilí a červenou kravatou.
Již v minulosti bylo zřejmé, že vévodkyně z Cambridge je velkou tenisovou fanynkou. Na Wimbledonu se objevila v minulých letech několikrát. Nedávno byl dokonce ve Wimbledonském muzeu s jejím souhlasem vystaven dopis, který v roce 2008 vlastnoručně napsala pořadateli turnaje.
Manželé William a Kate prožívali zápas svého krajana Murrayho.
Manželé William a Kate prožívali zápas svého krajana Murrayho

Podpora v podobě královského páru a plného hlediště pomohla anglickému hráči posunout se do čtvrtfinále.
Podpora v podobě královského páru a plného hlediště pomohla anglickému hráči posunout se do čtvrtfinále

Novomanželé si zápas užívali.
William a Kate si zápas užívali

William a Kate se na zápas bedlivě soustředí.
William a Kate se na zápas bedlivě soustředí

Víme, jak zemře Charlie Sheen v seriálu Dva a půl chlapa

28. června 2011 v 16:15 Celebrity
Charlie Sheen v seriálu Dva a půl chlapa.
Charlie Sheen v seriálu Dva a půl chlapa

Americký seriál Dva a půl chlapa, který si našel spoustu diváků i u nás, přišel o svou nejvýznamnější postavu poté, co se producent Chuck Lorre (58) rozhodl vykopnout nezvladatelného Charlieho Sheena (45).
Jak ale tvůrci televiznímu publiku vysvětlí, že už se Sheen v roli bohémského strýce Charlieho Harpera na obrazovce neobjeví? Podle informací serveru TMZ.com má seriálový Charlie zemřít poté, co se svým autem sjede z útesu.
Nový hlavní protagonista Ashton Kutcher (33) se pak má na obrazovce objevit jako zájemce o dům, v němž se celý seriál odehrává.
Jak upozornil TMZ.com, nic zatím není zcela definitivní. Lorre, který Dva a půl chlapa píše i produkuje, scénář stále mění, přičemž natáčení má začít už v prvních srpnových dnech.

Kusovka 0.34

28. června 2011 v 15:31 Kusovky

Princ Harry: Jsem na 100 procent nezadaný

28. června 2011 v 12:47 Celebrity
Princ Harry: Jsem na 100 procent nezadaný
Princ Harry potvrdil, že je nezadaný. Nerandí ani se svou bývalou Chelsy Davyovou, a už vůbec ne se švagrovou Pippou Middleton, o čemž britská média poslední týdny spekulovala. Harry prý nemá čas ani pustit si televizi, natož s nějakou dívkou randit a věnovat se jí.
"Nevídám se teď s nikým. Jsem na 100 procent nezadaný. V tuto chvíli hodně pracuju, takže randění a sledování televize jsou poslední věci, na které bych měl čas," svěřil Harry listu Mail on Sunday.
Na přímou otázku, zda je zainteresován do své švagrové, pohotově odpověděl: "Do Pippy? Ha! Ne."
Harry se teď plně věnuje výcviku u britské armády a dokonce se prý chystá na další zahraniční misi. Možná opět zamíří i do Afghánistánu, odkud se vrátil v březnu 2008 po čtyřech měsících tajných operací.

J. K. Rowling má další díl Harryho Pottera.

28. června 2011 v 12:46 Zajímavosti
J. K. Rowling má další díl Harryho Pottera. Víme, kde ho hledat!
Své předsevzetí "už ani řádku" o Harrym Potterovi spisovatelka J. K. Rowling dlouho nedržela. Tento týden na tiskové konferenci v londýnském muzeu Victorie a Alberta totiž přiznala, že právě dokončila další materiál týkající se slavného čaroděje. Text bude zveřejněn na novém webu Pottermore - místě setkávání Harryho fanoušků.
"Chtěla jsem věnovat něco těm fanouškům, kteří tak oddaně sledovali Harryho po celá léta, a převést tyto příběhy do nové digitální generace. Doufám, že všichni fanoušci a také ti noví, kteří Harryho neznají, se budou bavit při tvorbě Pottermore tak, jak jsem se bavila já. Tak jak jsem přispěla webu já, bude mít kdokoli možnost připojit se a přidat své komentáře, malůvky a další věci v přátelském a bezpečném prostředí. Pottermore byl navržen jako místo pro sdílení s přáteli na cestě touto stránkou," svěřila Rowling na tiskové konferenci.
Web Pottermore bude volně přístupný pro veřejnost od října, ale pár šťastlivců se bude moci přihlásit na stránky dříve.

Otevřou hrob Shakespeara. Prý psal pod vlivem drog!

28. června 2011 v 12:44 Zajímavosti
Otevřou hrob Shakespeara. Prý psal pod vlivem drog!
Poklidný odpočinek jednoho z největších světových dramatiků
světa bude čtyři stovky roků po jeho smrti narušen.
Ostatky Williama Shakespeara budou exhumovány, aby odborníci mohli prokázat či vyvrátit teorii, že autor tvořil pod vlivem marihuany.
Podezření, že Shakespeare užíval drogy, se rozhořelo po analýze obsahu jeho dýmek, na nichž vědci objevili THC - drogu obsaženou v konopí.
"Pevně věřím na základě mých předchozích studií, že Shakespeare byl uživatelem marihuany. A také se domnívám, že některá jeho díla obsahují skryté odkazy k drogám, možná mu právě drogy pomohly vytvořit tak živé obrazy pomocí slov. Doufáme, že získáme povolení k tomuto výzkumu," tvrdí jihoafrický paleontolog Francis Thackeray.
Na Shakespearově náhrobku v Stratford-upon-Avon je však napsáno varování: "…a buď proklet ty, kdo pohneš mými kostmi."
Profesor Thackeray to ale s úsměvem komentoval: "Jsme si naprosto jistí, že dokončíme svou práci bez toho, aniž bychom hnuli jedinou kostí."

Rihannu žaluje další fotograf

28. června 2011 v 12:38 Rihanna
Rihanna - S&MPopová diva Rihanna nemá o skandály nouzi. Nejprve ji zažaloval módní fotograf David LaChappelle s tím, že její klip "S&M" se skoro cíleně podobal jeho práci, a teď na barbadoskou krásku útočí druhý umělec za fotoaparátem Philipp Paulus. Svého kolegu z branže podpořil, podle jeho slov zpěvačka pro zmíněný snímek okopírovala také jeho dílo, aniž by ho o tom informovala. Philipp v klipu dokonce přesně označil svůj záběr. Jedná se hned o úvodní shot, kdy je Rihanna připoutána ke zdi průhlednou fólií a na zdi kolem ní jsou symboly ve tvaru písmene "X". Rozhořčený fotograf v rozhovoru pro Radaronline.com řekl: "Nechápu, proč si uznávaná celebrita není schopná zaplatit kreativního režiséra, který by byl schopný vytvořit originální motivy." Podle zpráv serveru Music-News.com se Rihanna ani její vydavatelství Universal Music k napadení klipu režírovaného Melinou Matsoukas nevyjádřily. První ze žalujících fotografů David LaChappelle šel s věcí před soud už v únoru. Tehdy tvrdil, že zpěvačka zkopírovala "kompozici, celkový koncept, feeling, náladu, téma, barvy, rekvizity, dekorace, módní oblečení a osvětlení."


V téhle kožené bundě Michael Jackson změnil hudební historii. Prodala se za 31 miliónů

27. června 2011 v 18:15 Michael Jackson
Bunda, v níž Michael Jackson natočil klip Thriller.
Bunda, v níž Michael Jackson natočil klip Thriller

Červeno-černá kožená bunda, v níž popový král Michael Jackson (✝50) natočil klip ke své legendární písni Thriller, má nového majitele. Ten se ale musel pořádně plácnout přes kapsu. Na aukci v losangeleském Beverly Hills se totiž její cena vyšplhala na neuvěřitelných 1,8 miliónu dolarů (31 miliónů korun).
Bunda, kterou navrhla Deborah Landis, manželka režiséra klipu Johna Landise, je o to hodnotnější, že na rukávu nese umělcův podpis. Úplným unikátem ale bunda zase není. Jackson při natáčení klipu používal dvě totožné, ta druhá je ale v daleko horším stavu a stala se součástí zpěvákovy pozůstalosti.
Šťastným majitelem artefaktu, jenž už navždy zůstane zapsán do hudební historie, se stal Milton Verret z texaského Austinu.
"Je to jeden z nejdůležitějších kousků mezi rokenrolovými memorabilii," vysvětlil Verret, v jehož sbírce už leží jiné Jacksonovy bundy nebo kytara podepsaná členy kapely U2.
Od smrti Michaela Jacksona, jedné z nejvýraznějších osobností popové hudby, v sobotu uplynuly dva roky. Jeho Thriller natočený v roce 1983 navždy změnil představu o tom, jak mají vypadat hudební klipy.


Takhle bezstarostně si užívá lékař Murray podezíraný z úmrtí Michaela Jacksona

27. června 2011 v 15:06 Michael Jackson
Lékař Michaela Jacksona Murray zatím stále uniká trestu.
Lékař Michaela Jacksona Murray zatím stále uniká trestu

Mediální humbuk kolem lékaře Conrada Murraye (57) již utichl. Janet Jackson (45) je ovšem dodnes přesvědčena, že za smrt jejího bratra Michaela Jacksona (✝50) mohl právě Murray. Ten byl ve středu spatřen, jak v kalifornském Downey hraje spolu se svou přítelkyní Sade Anding a jejich malým synem golf na hřišti Rio Hondo Golf Course. Není divu, že působí tak bezstarostně, jelikož zatím stále úspěšně uniká trestu, který mu kvůli obvinění ze smrti Jacksona hrozil.
Král popu Michael Jackson zemřel 25. června 2009 na zástavu srdce, která nastala po injekční aplikaci smrtelného množství léku propofol. Ten mu podal právě Conrad Murray. Lékař dávku namíchal ještě s dalšími anestetiky a sedativy, aby zpěvákovi pomohl překonat nespavost. Množství však bylo příliš velké, což mělo za následek Jacksonovo selhání srdce.
Murray byl v minulém roce obviněn z neúmyslného zabití a hrozily mu čtyři roky na mřížemi. Soudní proces se však vleče. Může se stát, že se Murray nakonec trestu úplně vyhne. Lékař se již jednou vyplatil na kauci a dokonce se několik měsíců po Jacksonově smrti vrátil do práce.

Murray se synem. Murray se synem

Conrad Murray na golfu v Kalifornii.
Conrad Murray na golfu v Kalifornii

Conrad Murray na golfu se svým synem.
Conrad Murray na golfu se svým synem