Zhubněte díky těstovinové dietě!

18. ledna 2011 v 17:29 |  Beauty
Potřebujete po Vánocích rozumně zhubnout, ale v chladném počasí nechcete hladovět? Řešení je jednoduché a účinné - těstoviny.
Možná jste někde slyšela názor, že těstoviny (máme na mysli těstoviny z pšeničné mouky) a hubnutí nemohou jít ruku v ruce, když těstoviny mají poměrně vysokou energetickou hodnotu. Pravda je to jen napůl. Ano - těstoviny patří k potravinám s vyšší energetickou hodnotou (asi 1 400 kJ/333 kcal na 100 g). Jako vyvažující prvek však nabízejí velmi nízký glykemický index. To znamená, že i poměrně malé množství těstovin vás zasytí. Těstovinové diety patří k nejvhodnějším, které dodržovat na podzim i během zimy. Právě proto, že při nich netrpíte hladem, který by jen vyvolával zimomřivost a nutil vás podvědomě shánět další jídlo. Výhodou těstovin je především vysoký obsah škrobů - tyto složené cukry se v lidském organismu odbourávají postupně a slouží k vytváření zásob energie. Proto na ně nedají dopustit například atleti soutěžící ve vytrvalostních disciplinách. Na těstoviny celý život sází také půvabná a štíhlá italská herečka Sophia Loren. Všimnout by si jich ovšem měli všichni, kdo pravidelně sportují. Malá, ale vydatná porce těstovin patří do jídelníčku vyzicky aktivních jedinců - těstoviny dodávají energii a zároveň nezatěžují inzulino­vý aparát.
Těstovin se nemusíte zříkat – naopak, pomůžou vám ke štíhlé linii. (Foto: jpž)
Celozrnné lepší
Co se zdraví týče, lepší než 'klasické' těstoviny (vaječné i bezvaječné) jsou co do obsahu minerálních látek a vitaminů celozrn­né těstoviny. Prospěšné látky se totiž nacházejí v obilných slupkách, které jsou součástí výrob­ku. Zkonzumujete tak fosfor, vápník, sodík, hořčík, měď a železo, vitaminy skupiny B (B1, B2 a B6), které pozitivně působí na trávení, tvorbu tkání a nervový systém. Dostatek vlákniny navíc příznivě ovlivňuje peristaltiku střev. V klasických těstovinách je vláknina rovněž, ale celozrnné jí logicky nabízejí víc. A čím lépe tělo díky nim funguje, tím blíž máte k vysněné linii.

Vyznáte se v nich?
Jde vám v obchodě ze všech těch koleček, čtverečků a nudliček hlava kolem? Tady je přehled nejběžnějších tvarů těstovin na trhu.
Farfalle - mašličky
fusilli - šrouby
penne rigate - šikmo říznuté trubičky
cavattapi - kolínka
tagliatelle - dlouhé širší nudle smotané do hnízda
campanelle - kornoutky s okraji zdobenými do varhánků
riscassa - zdobená kolínka
tortellini - polštářky plněné masem, sýrem, houbami apod. (pozor, vyšší energetická hodnota)
špagety - dobře známe
makaróny - dlouhé trubkovité nudle.

Zdroj:jenprozeny.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.