Odhalte tajemství svého podpisu

18. ledna 2011 v 17:39 |  Magie & Záhady
Grafologie je úžasná věda. Grafologové pracují pro kriminalisty i politiky a jejich názor je často rozhodující. Písmo je totiž okno do duše.
Na list bílého papíru A4 se podepište. Nebo poproste člověka, o kterém se chcete něco dozvědět.

Umístění
Odhalte tajemství svého podpisu (Foto: profimedia.cz)Jestliže je podpis umístěný hodně v kraji papíru nebo v jeho rohu, je to známka pisatelových sklonů podceňovat se. Takoví lidé často působí na své okolí naopak excentricky, aby zakryli vlastní nejistotu.

První písmeno

Extrémně velké a důrazné první písmeno je znakem člověka, který velmi rád dělá dojem na společnost kolem sebe (zvlášť ženskou) a nerad přijímá kritiku.

Čitelnost

Čitelný podpis znamená vyrovnaného pisatele, který si stojí za tím, co říká. Je dostatečně sebevědomý, aby se za své názory postavil, a většinou se na takového člověka můžeš spolehnout. Nečitelný a nerozluštitelný podpis logicky znamená člověka nečitelného, který se snaží skrýt své chování a emoce. U něj si dej větší pozor na podraz nebo nefér hru.

Velikost
Pokud je podpis zhruba stejně velký nebo jen o trochu větší než pisatelovo normální písmo, je to znak jeho duševní rovnováhy a pohody. Jestli je jeho podpis o hodně větší, značí to jeho vysoké sebevědomí, ctižádost a touhu po vyniknutí. Takový člověk bývá v kolektivu dominantní, optimistický a vitální. Naopak malý, drobný a pečlivý podpis znamená kluka ukázněnějšího a skromnějšího. Je znakem jeho důkladnosti a svědomitosti. Extrémně zhuštěný "bleší" podpis znamená bázlivost a přehnanou stydlivost.

Sklon
Ležaté písmo upozorňuje na převahu citu nad rozumem. Jde o společenskou a družnou osobu, s menší schopností skrývat a ovádat city. Kluci s ležatým písmem bývají často extroverti. Abnormálně ležaté písmo je zase znakem nezkrotných vášní pisatele. Strmá a kolmá písmena představují naopak racionalitu a samostatnost. Takoví kluci bývají spíš introverti. Zvrácený úhel písma zvýrazňuje vlastnosti písma kolmého, zvlášť ostražitost před okolním světem.

Zakončení

Výrazné ukončení kličkou, důraznou čarou nebo podtržení podpisu znamená velké sebevědomí, touhu po svobodném projevu a velkou důležitost, kterou přikládá pisatel sám sobě. Naopak nevýrazná vlnka nebo jakoby nedopsání jména je znakem rozháranosti, přecitlivělosti a malého sebevědomí.

Celkový vzhled

Ostré úhly, a to i v místech, kde mají být obloučky, znamenají velkou cílevědomost a rozhodnost. Takový kluk se umí prosadit a všude si buduje dominantní postavení. Naopak kulaté obloučky a přezdobený podpis s kličkami a ozdůbkami znamenají negativní vlastnosti. Sobectví, egoismus, snaha vypadat líp, než jakým ve skutečnosti pisatel je. Podpis, který se snaží dělat dojem svou zdobeností a "prokreslením", není dobrou vizitkou.

Nejdůležitější na konec

Existuje spojitost mezi dolními částmi písmen a pisatelovou sexualitou, pudy a vášněmi. Horní části písmen jsou zase spojeny s rozumem, intelektem a duchovní orientací. Zvětšení dané části písmen je vysvětlováno jako zesílení a rozvinutí příslušných oblastí pisatelovy osobnosti. Zmenšení znamená jejich potlačení a deformace je znakem nějakého konfliktu nebo problému v dané oblasti.

Zdroj:jenprozeny.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.